Reklama
Reklama

Wicestarosta powiatu odwołana! Nowe twarze w zarządzie [wideo]

Trwa posiedzenie sesji Rady Powiatu Garwolińskiego. Starosta Mirosław Walicki złożył wniosek o odwołanie z funkcji wicestarosty i członka zarządu powiatu Iwony Kurowskiej. Punkt jest obecnie procedowany. Utrata zaufania i brak dalszej dobrej współpracy to uzasadnienie starosty garwolińskiego Mirosława Walickiego do wniosku o odwołanie z funkcji wicestarosty i członka zarządu Iwony Kurowskiej. - Utraciłem zaufanie do pani wicestarosty. Brak jest możliwośici dalszej współpracy niezbędnej dla dobrego funkcjonowania zarządu powiatu garwolińskiego - argumentował starosta. 

Szereg punktów w tej sprawie został wprowadzony do porządku obrad. Obecnie trwa przygotowanie do głosowania, które będzie przeprowadzone w formie tajnej.

Transmisja na żywo z sesji poniżej. W obradach, ze względu na epidemię koronawirusa, mogą brać udział radni oraz osoby referujące punkty na sesji. 

https://www.youtube.com/watch?v=HOewnMev8Ms

Aktualizacja

godz. 17.15. Zakończyło się tajne głosowanie w sprawie odwołania wicestarosty. Komisja skrutacyjna udała się na liczenie głosów.  

godz. 17.21. Za odwołaniem wicestarosty było 20 radnych, przeciw 1.

godz. 17.25. Iwona Kurowska dziękowała za współpracę z radnymi przez ponad rok. ? Mam ogromne poczucie satysfakcji. Cieszę się z tych sukcesów. Do dnia dzisiejszego nie usłyszałam ze strony pana starosty ani jednego zdania o utracie zaufania i braku możliwości współpracy. Mało tego, zapytałam  go o to wprost. Przykro mi, że nie miał na tyle odwagi, żeby mi o tym powiedzieć dzień wcześniej. Bo ja bym taką odwagę miała ? powiedziała Iwona Kurowska i wyszła z sali.

godz. 17.30. Rezygnację z przewodniczenia komisji rewizyjnej zgłosił przed sesją Krzysztof Ośka. Nowy skład komisji został przyjęty niemal jednogłośnie. To: Urszula Kobielus ? przewodnicząca, Michał Jaworski ? wiceprzewodniczący, Monika Ochnio ? sekretarz, Dariusz Owczarczyk ? członek, Stefan Gora ? członek.

godz. 17.32. Starosta proponuje na wicestarostę Marka Ziędalskiego, który obecnie jest członkiem zarządu powiatu. Marek Ziędalski ukończył studia historyczne. W latach 2016-2018 był zastępcą biura powiatowego ARiMR w Garwolinie, gdzie za szefa miał obecnego starostę. Od 2019 jest dyrektorem GOK w Maciejowicach. Zdobył najwyższy wynik w ostatnich wyborach do rady powiatu. Mirosław Walicki jako kandydata do zarządu powiatu proponuje radnego Krzysztofa Ośkę. To geograf, nauczyciel, długoletni szkoły i gimnazjum. - Wierzę, że te kandydatury będą nas spajały - zaznaczał starosta.

godz. 17.54. Za kandydaturą Marka Ziędalskiego na stanowisko wicestarosty i członka zarządu było 18 radnych, 3 głosy wstrzymujące. Za chwilę kolejne tajne głosowanie w sprawie wyboru Krzysztofa Ośki do zarządu.

godz. 17.58. - Dziękuję za zaufanie. Jestem zaszczycony, że będę najbliższym współpracownikiem starosty. Zobowiązuje się, że będę wykonywał ten urząd godnie. Zobowiązuje się również, że w swojej codziennej pracy będę kierował się sumiennością, rzetelnością i będę współpracował z samorządowcami. Będę się kierował dobrem wszystkich mieszkańców powiatu - mówił tuż po wyborze Marek Ziędalski.

godz. 18.08. Za kandydaturą Krzysztofa Ośki na członka zarządu było 19 radnych, 2 głosy były wstrzymujące. - Bardzo dziękuję za zaufanie. Zobowiązuje się, żeby na płaszczyźnie współpracy działać na rzecz powiatu - powiedział radny.

red.

fot. z lewej: M. Ziędalski, z prawej: K. Ośka, na dole I. Kurowska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

praca, 14.06.2020 08:45
I zaczyna być normalnie w starostwie , nie ma codziennych wizyt kadrowego, jest spokój.

nie kumam 08.06.2020 07:48
A jeszcze przed chwilą Walicki wieszał psy na Mareczku, że taka fajtłapa rozłoży agencję na łopatki.

loyola 07.06.2020 16:00
A od kiedy PiS to partia katolicka? Ich program jest przecież socjalistyczny, a katolicyzmowi i socjalizmowi nigdy nie było po drodze.

PIS 07.06.2020 06:28
Oto cały PIS.

Gołębica garwolińska 06.06.2020 18:30
[b]To wszystko niestety jest prawdą, Walka buldogów w całym PIS-ie trwa. Niech się dalej napie....ją! Nie przeszkadzać!b]

Sztandar wyprowadzić 05.06.2020 08:57
[b]Nie wspominając o tymczasowym prezesie Sądu Najwyższego i jego doczesnych przypadłościachb]

Zbigniew Czerniecki 04.06.2020 20:17
Zbigniew Czerniecki @zbyszek2555 Dobry wieczór; Katolicka rodzinka z PiSu M. Kuchciński - druga żona P. Gliński - druga żona R. Czarnecki - druga żona J. Kurski - druga żona. R. Terlecki - rozwiedziony B. Mazurek - rozwiedziona B. Krynicka - rozwiedziona A. Zalewska - rozwiedziona Oni pouczają Polaków jak żyć? https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/byly-maz-kaczynskiej-pisze-o-seksie-w-pis-i-grzeszkach-politykow

Janusz i Grażyna 31.05.2020 20:26
Ziemowit Gowin, Państwo z dykty Tekst nagrania Ziemowita Gowina: [b]Życzenia od Gowinab]https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziemowit-gowin-rapuje-syn-jaroslawa-gowina-nagral-piosenke-do-hot-16-challenge-2/1r6469e Prosili krzyczeli pomóż Ziemowicie Wyrymuję wam ten przekaz całkiem nieskrycie Idea to słuszna, sprawa szlachetna W czasach, gdy Polska jest totalnie szpetna Państwo z dykty? Chyba z totalnego g*wna Obywatele rząd - sprawa nierówna Wirus za oknem, w domu na ulicy A politycy coraz bardziej dzicy Ustawami zabijają nasze życie Przecież nie chodzi o zwykłe przeżycie! Wykurzycie? Tych pajaców na górze Czas już nadszedł na społeczną burzę Rządzi nami Zjednoczona Prawica Mnie już od tego strzela kur*ica Jak tak dalej pójdzie Totalna kaplica Wypi*rdolę stąd szybciej niż Kubica Szybciej niż Kubica Nie możesz nawet na kawie wychillować Bo zaraz będą psy cię pałować Lepiej się już schować Nie wychylać głowy Wysłuchać kolejnej Andrzejka mowy COVID-19 całkiem niebezpiecznie Nie wmówisz mi jednak, że tak będzie wiecznie Ogarnij się zatem, nie słuchaj ich bajerów Pogońmy razem pisowskich frajerów TVPiS? Jak w Korei propaganda Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda Stroszą pióra udając piękne pawie A w Polsce od dawna mamy bezprawie Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy Nie oznacza to wcale, że się ugniemy Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę Postawmy PiSowcom polityczną mogiłę Polityczną mogiłę!

Janusz i Grażyna 28.05.2020 13:15
Fama głosi, że EF, panująca wszechwładnie w Dwójce wkrótce zmusi do rezygnacji AK-B, by osadzić w szkole nowego Członka. Czy Fama mówi prawdę?

Janusz z Grażyną 28.05.2020 13:12
nowy członek zarządu spokrewniony z lewicującym związkiem zawodowym i jej prezesem

Man 28.05.2020 04:53
Frakcje drogi Panie, Frakcje się biją...

Adam 27.05.2020 21:51
Woził wilk razy kilka........

Janusz 27.05.2020 16:33
.

judasz 27.05.2020 10:24
absolwent uczelni katolickiej zadał ból publicznie istocie czytającej słowo w 7 dzień tygodnia kalendarza

Krzysiek 26.05.2020 20:48
Grzegorz tak jak i Iwona byli za pewni siebie i uważali, że wszystko mogą. Przedobrzyli i teraz muszą odpokutować to wszystko co zrobili złego ludziom, a nazbierało się, oj nazbierało. Iwona odwołana, poseł odtrącony przez partię i wyborców. Ot im pycha wyszła.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Pan Jan Treść komentarza: mateusz Pinokio morawiecki sprzedawał nasz kraj w Brukseli bez zawahania, otworzył szeroko nasze granice na migrantów z całego świata i chciał wybudować 49 centrów integracji cudzoziemców w całym kraju, ten szkodnik powinien być pozbawiony naszego obywatelstwa i wydalony z kraju a Gargamel tzn kaczyński na to zezwalał, to są zdrajcy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:34 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Jakże kruchy może być człowiek. Kto może niech pomoże - piątka dzieci, to skarb, ale mama jest tylko jedna. Życzę powrotu do sprawności i długich lat życia by cieszyć się także wnukami ! Może dawid k. ze Szpitala Południowego wsparłby... przepraszam za ten wtręt, ale trudno przejść obojętnie wobec potrzeb normalnych ludzi w konfrontacji ze złodziejstwem na stanowiskach branży medycznej. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:28 Źródło komentarza: Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Nie zgodzę się - miejsce dobre, jednak jak można zdrajcę umieścić na edukacyjnej powierzchni? podpisując antypolski, przeciw państwom narodowym, antychrześcijański i przeciw cywilizacji życia traktat lizboński Leszek Kaczyński odpalił Polskę w łapy eurokołchozu i niech nikt nie próbuje wymyślać tu "sukcesów". Od okresu przedakcesyjnego przez całą tą naszą łunię zdewastowaliśmy polską kulturę, tradycję i przede wszystkim ekonomię, gospodarkę - co mamy dużego polskiego w przemyśle? co my mamy z tego co zbudowała wredna komuna? ruskie więcej nam pozwoliły mieć polskiego niż teraz nam zostało po tych Buzkach, Kowalach i innych huebnerach von thunstein:( W garaż, domu i przemyśle głównie zagranica. A polactwo zaciąga kolejne lichwiarskie zobowiązania, to na wojenki cudze, to na wydumane inwestycje, na szydofskie szycie... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:46 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: nieładnie Treść komentarza: Czy podjęto stosowną uchwałę czym myć Marszałka Józefa Piłsudskiego i innych kiedy np autobus przejedzie po resztkach obornika na ulicy lub wjedzie w błoto? Dodatkowo należało zakupić żaluzje na dzieła artystyczne i prezentować tylko w czasie postoju przy pięknej pogodzie. Wiele już widziałem i nie wybrzydzam ale ten pomysł jest nie na miejscu. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin
Reklama
Reklama