poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:54
Reklama
Reklama

Piątka mistrzem gier zespołowych

Złota seria młodych sportowców ze szkoły podstawowej nr 5 w Garwolinie trwa. Po zdobyciu złotych medali w sztafetowych biegach przełajowych, piłce nożnej i piłce ręcznej dorzucili teraz mistrzostwo powiatu garwolińskiego w piłce koszykowej. Finały w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej, odbyły się 21grudnia w hali sportowej w Pilawie. W zawodach finałowych wzięło udział pięć zespołów: SP Dąbrowa, SP Górzno, SP 2 Garwolin, SP 5 Garwolin i gospodarz turnieju SP Pilawa.

 

Jak przystało na mistrzów triumfatorzy wygrali wszystkie mecze, ogrywając kolejno SP Górzno 20:8, SP 2 Garwolin 12:8, SP Pilawa 22:8, SP Dąbrowa 22:2. Wyniki pozostałych spotkań: SP 2 Garwolin - SP Pilawa 15:10, SP 2 Garwolin - SP Górzno 20:14, SP 2 Garwolin - SP Dąbrowa 20:4, SP Pilawa - SP Górzno 17:8, SP Pilawa - SP Dąbrowa 18:8, SP Dąbrowa - SP Górzno 2:9.

Ostateczna kolejność

1. SP 5 Garwolin - 8 pkt. (op. Bogdan Brzeźnicki)

2. SP 2 Garwolin - 6 pkt. (op. Bartek Soszka)

3. SP Pilawa - 4 pkt.

4. SP Górzno - 2 pkt.

5. SP Dąbrowa - 0 pkt.

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Damian Papiernik, Wojciech Jonczak, Piotr Domański, Michał Piłka, Mateusz Tudek, Mateusz Małkiewicz, Kamil Ciupiak, Jakub Jarzyna, Jan Tobiasz i Jakub Kowalewski.

Zespół garwolińskiej piątki uzyskał awans do dalszych gier w ramach Regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się Węgrowie.

opr. łk

foto Bogdan Brzeźnicki


Piątka mistrzem gier zespołowych

Piątka mistrzem gier zespołowych

Piątka mistrzem gier zespołowych

Piątka mistrzem gier zespołowych

Piątka mistrzem gier zespołowych

Piątka mistrzem gier zespołowych

Piątka mistrzem gier zespołowych

Piątka mistrzem gier zespołowych


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kaktus 22.12.2011 20:30
Duże uznanie dla młodych sportowców z "5" i ich trenera Bogdana Brzeźnickiego.

kibic 22.12.2011 19:10
Obrodziło w "piątce" sportowymi talentami. A teraz czas na unihokej i 4-bój. Jest szansa na kolejne wygrane. Trzymamy kciuki.

Tylko Gramy 22.12.2011 12:26
Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje dla chłopaków i opiekunów oraz dyrekcji piątki.Nagroda niebawem.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 04:44 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Adonis Treść komentarza: Niech dyr szpitala ponownie zrobi konferencję z Czarnkiem przed szpitalem mówiąc o 20 mln długu szpitala. Sam zarabiając bańkę z tego bankruta. I to jest tupet. Ludzie czy Wy macie klapki na oczach? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno będziesz pierwszym który dostanie pozłacaną kaczkę taką z oddziału wewnętrznego czyli wyróżnienie godne intelektu. Może nawet pozłacany basen bo w nim byłoby dobre miejsce na te wywnętrzenia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno posłuchają tej oracji :))) Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama