Reklama
Reklama

Inwestycja w integrację

To będą dwie pierwsze świetlice wiejskie w gminie Garwolin, nad którymi opiekę w całości będą sprawować mieszkańcy. Powstają na wyraźną prośbę lokalnej społeczności i, w co mocno wierzy wójt gminy, będą miejscem integracji i początkiem wielu ciekawych inicjatyw. Prace idą pełną parą. W Górkach już powstaje dach. Tu świetlica wiejska wybudowana jest na placu, na którym kiedyś znajdował się taki obiekt, obok placu zabaw. W Nowym Puznowie budynek stoi w miejscu starej, drewnianej świetlicy, która została rozebrana. Tam wylewany jest strop i wkrótce rozpocznie się budowa konstrukcji dachu. Oba obiekty będą kosztowały w sumie ponad 2 mln zł, z czego 1 mln zł to dotacja zewnętrzna pozyskana przez samorząd.

 

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, mieszkańcy Nowego Puznowa i Górek będą się cieszyć z nowych świetlic jeszcze w tym roku. A radość powinna być ogromna, bo jak podkreśla wójt, to długo wyczekiwane inwestycje. ? To nie jest tak, że chcemy na siłę uszczęśliwić mieszkańców. Mieszkańcy bardzo zabiegali o te inwestycje. Na budowę świetlic byłem namawiany odkąd zostałem wójtem ? mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Powstające świetlice to pierwsze w gminie tego typu obiekty, które nie będą przynależały do OSP, nie będą częścią budynku jednostki, a samodzielnie funkcjonującym obiektem. Pieczę nad nimi będzie sprawować cała społeczność tych konkretnych miejscowości. To otwiera drogę do wielu inicjatyw, współpracy i integracji.

? Zarówno w Górkach, jak i Puznowie chęć integracji jest ogromna. W Puznowie jest dużo prężnie działających grup, środowisko sportowe, które prawdopodobnie będzie chciało utworzyć w świetlicy siłownię, koło gospodyń wiejskich. W Górkach także powstało koło gospodyń wiejskich, mieszkańcy mają sporo pomysłów i chęci do działania. Mam nadzieję, że te miejsca będą żyły ? mówi Marcin Kołodziejczyk.

Wójt podkreśla, że to także zupełnie nowa forma funkcjonowania, która będzie wymagała przetestowania. Od tego, jak będą działały te świetlice, będzie zależała przyszłość kolejnych takich inwestycji w gminie.

jd

fot. Gmina Garwolin


Inwestycja w integrację

Inwestycja w integrację

Inwestycja w integrację

Inwestycja w integrację

Inwestycja w integrację

Inwestycja w integrację

Inwestycja w integrację

Inwestycja w integrację


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Nie zgodzę się - miejsce dobre, jednak jak można zdrajcę umieścić na edukacyjnej powierzchni? podpisując antypolski, przeciw państwom narodowym, antychrześcijański i przeciw cywilizacji życia traktat lizboński Leszek Kaczyński odpalił Polskę w łapy eurokołchozu i niech nikt nie próbuje wymyślać tu "sukcesów". Od okresu przedakcesyjnego przez całą tą naszą łunię zdewastowaliśmy polską kulturę, tradycję i przede wszystkim ekonomię, gospodarkę - co mamy dużego polskiego w przemyśle? co my mamy z tego co zbudowała wredna komuna? ruskie więcej nam pozwoliły mieć polskiego niż teraz nam zostało po tych Buzkach, Kowalach i innych huebnerach von thunstein:( W garaż, domu i przemyśle głównie zagranica. A polactwo zaciąga kolejne lichwiarskie zobowiązania, to na wojenki cudze, to na wydumane inwestycje, na szydofskie szycie... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:46 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: nieładnie Treść komentarza: Czy podjęto stosowną uchwałę czym myć Marszałka Józefa Piłsudskiego i innych kiedy np autobus przejedzie po resztkach obornika na ulicy lub wjedzie w błoto? Dodatkowo należało zakupić żaluzje na dzieła artystyczne i prezentować tylko w czasie postoju przy pięknej pogodzie. Wiele już widziałem i nie wybrzydzam ale ten pomysł jest nie na miejscu. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Konio Treść komentarza: Na przekór jestem za I PODPISUJĘ SIE CZTEREMA KOPYTAMI pod tą inicjatywą. Oprocz propagowania Klio ,te autobusy będą wyjątkowe, oryginalne i estetyczne będą się odróżniać szczególnie zimą w naszej szarej rzeczywistości.Moim zdaniem sruetny pomysł.Pozdrawiam!!!!konio Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Fircyk Treść komentarza: Złotego Gawrona powinni dać firmie PWiK Garwolin za najdroższą podwyżkę i ceny wody i ścieków w Powiecie!! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama