Reklama
Reklama

30 seniorów z opaskami życia

W Garwolinie funkcjonuje już system teleopieki dla seniorów. Nowym programem wsparcia objętych zostało 30 seniorów. Tak zwane?opaski życia? w przypadku zasłabnięcia czy gorszego samopoczucia połączą seniora z dyspozytorem centrali teleopieki, pozwolą na przekazanie informacji do centrum alarmowego i wezwanie pomocy. Instalacja systemów w domach seniorów już się rozpoczęła. ?Pilotażowy program wdrożenia usług opiekuńczych w formie teleopieki? współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. 26 lutego burmistrz Garwolina Marzena Świeczak wraz ze skarbnikiem miasta Katarzyną Nozdryn-Płotnicką podpisała umowę na teleopiekę dla seniorów z Garwolina. Z projektu będzie skorzysta 30 osób, które ukończyły 60 lat. Na całym Mazowszu z pilotażu ma skorzystać ponad 650 starszych osób. Program prowadzony jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

 

Teleopieka to system przywoławczy, działający przez 24 h na dobę w domu podopiecznego. Seniorzy zostaną wyposażoni w urządzenie pierwszej generacji. Oznacza to, że kontakt z centrum alarmowym w sytuacjach zagrożenia życia będzie odbywał się przy pomocy tzw. przycisku SOS w formie opaski. Właśnie po naciśnięciu tego przycisku w razie jakiegokolwiek zagrożenia (np. upadek, nagłe pogorszenie stanu zdrowia) nastąpi automatyczne połączenie w trybie głośnomówiącym przez to urządzenie z centrum alarmowym. Wówczas operator zdecyduje o tym, jaką interwencję podjąć. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda, a teleopieka sprawia, że pomoc w sytuacjach nagłych lub zagrażających życiu może być udzielona szybciej.

garwolin.pl/mat.pras/oprac. red

fot. garwolin.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Nie zgodzę się - miejsce dobre, jednak jak można zdrajcę umieścić na edukacyjnej powierzchni? podpisując antypolski, przeciw państwom narodowym, antychrześcijański i przeciw cywilizacji życia traktat lizboński Leszek Kaczyński odpalił Polskę w łapy eurokołchozu i niech nikt nie próbuje wymyślać tu "sukcesów". Od okresu przedakcesyjnego przez całą tą naszą łunię zdewastowaliśmy polską kulturę, tradycję i przede wszystkim ekonomię, gospodarkę - co mamy dużego polskiego w przemyśle? co my mamy z tego co zbudowała wredna komuna? ruskie więcej nam pozwoliły mieć polskiego niż teraz nam zostało po tych Buzkach, Kowalach i innych huebnerach von thunstein:( W garaż, domu i przemyśle głównie zagranica. A polactwo zaciąga kolejne lichwiarskie zobowiązania, to na wojenki cudze, to na wydumane inwestycje, na szydofskie szycie... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:46 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: nieładnie Treść komentarza: Czy podjęto stosowną uchwałę czym myć Marszałka Józefa Piłsudskiego i innych kiedy np autobus przejedzie po resztkach obornika na ulicy lub wjedzie w błoto? Dodatkowo należało zakupić żaluzje na dzieła artystyczne i prezentować tylko w czasie postoju przy pięknej pogodzie. Wiele już widziałem i nie wybrzydzam ale ten pomysł jest nie na miejscu. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Konio Treść komentarza: Na przekór jestem za I PODPISUJĘ SIE CZTEREMA KOPYTAMI pod tą inicjatywą. Oprocz propagowania Klio ,te autobusy będą wyjątkowe, oryginalne i estetyczne będą się odróżniać szczególnie zimą w naszej szarej rzeczywistości.Moim zdaniem sruetny pomysł.Pozdrawiam!!!!konio Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Fircyk Treść komentarza: Złotego Gawrona powinni dać firmie PWiK Garwolin za najdroższą podwyżkę i ceny wody i ścieków w Powiecie!! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama