Reklama
Reklama

Radni powołali śmieciową speckomisję

Trzy osoby liczy komisja doraźna rady miasta. Zadaniem ?specgrupy? będzie analiza dostępnych sposobów rozliczania mieszkańców Garwolina za odbiór odpadów. Komisja została powołana podczas ubiegłotygodniowej sesji rady miasta. W jej skład weszli radni Jararosław Jaskuła, Robert Kuźbida i Robert Bielecki. Początkowo akces do pracy w tej grupie wycofali radni Marek Mikulski oraz Tomasz Wielgosz. Jednak ten ostatni, podobnie jak radny Marek Jonczak, zadeklarował pomoc komisji i uczestnictwo w posiedzeniach jako ?wolny słuchacz?.

- Zadaniem komisji doraźnej będzie analiza dostępnych prawnie metod naliczania opłat za wywóz i odbiór nieczystości od mieszkańców. Być może zmiana metody będzie korzystna dla mieszkańców ? wyjaśnia sekretarz miasta Cezary Tudek. Obecnie opłata jest uzależniona od liczby osób zamieszkujących posesję oraz rodzaju zabudowy. Przepisy dopuszczają różnicowanie ?podatku śmieciowego? m.in. od ilości zużycia wody czy stawki przypisanej do gospodarstwa, niezależnie od liczby mieszkańców.

Efekty pracy komisji mają być znane do 10 września. Po tym czasie miasto ogłosi przetarg na odbiór śmieci od 2021 roku.

Aktualne stawki w Garwolinie wynoszą, dla domów jednorodzinnych 24 zł/os. (segregacja) lub 48 zł/os. (brak segregacji). Dla zabudowy wielorodzinnej odpowiednio 22 zł i 44 zł za osobę.

łk

fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Suprise 05.06.2020 20:08
Podobno w tym tygodniu sekretarz miasta C.T. chodził po pokojach urzędu i zbierał wpisy na listę poparcia za Trzaskowskim? Co na to burmistrzowa? Co na to żona sekretarza, kojarzona z PiS?

Marcin 05.06.2020 14:39
Pilawa i Łaskarzew to ma przynajmniej kolej i ludzie mogą dojść lub dojechać rowerem. Garwolacy muszą dojechać samochodem do Pilawy lub Woli Rebkowskiej.

Scieki 05.06.2020 07:15
Czy ktoś zajmie się ściekami wypuszczanymi nie wiadomo gdzie. Uczciwi płacą krocie.

toldi 04.06.2020 17:22
A po co ta cała segregacja jak to i tak idzie na jedną kupę, a zwiększa koszty, więcej przejazdów, pojemników, ludzi. Po co było inwestować wielkie pieniądze w te sortownie śmieci jak są niepotrzebne, ludzie sami posortują.

Pilawa-Łaskarzew 04.06.2020 08:07
Jacy umiejętni inaczej burmistrzowie i RADNI miasta Garwolin takie i postępy w pozyskiwaniu inwestorów by zapewnić miejsca pracy okolicznym mieszkańcom by nie musieli wyjeżdżać za pracą do innych miast np. Warszawy. Tylko kwestia czasu a miasto powiatowe Garwolin stanie się równorzędne do Pilawy czy Łaskarzewa:-(((

Marcin 04.06.2020 06:21
Wszyscy wiedzą kto nie segreguje i wyrzuca wszystko do jednego kotła. Niestety UM nie chce podejmować mało popularnych decyzji odnośnie podwyżki opłat śmieci dla osób niesegregujących. Zindywidualizować odbiór śmieci w blokach i szybko wyłapią kto nie segreguje, kto oszukuje na deklaracjach.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: No Treść komentarza: Nie wiem dlaczego Twój wizerunek nie został uwzględniony, skoro Twoje komentarze "bawią" czytelników od kilkunastu lat... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Górne limity to są dla robola i rolnika czyli najniższa krajowa bo oni są uważani jako bydło i niewolnicy do tyrania. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Pan Jan Treść komentarza: mateusz Pinokio morawiecki sprzedawał nasz kraj w Brukseli bez zawahania, otworzył szeroko nasze granice na migrantów z całego świata i chciał wybudować 49 centrów integracji cudzoziemców w całym kraju, ten szkodnik powinien być pozbawiony naszego obywatelstwa i wydalony z kraju a Gargamel tzn kaczyński na to zezwalał, to są zdrajcy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:34 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Jakże kruchy może być człowiek. Kto może niech pomoże - piątka dzieci, to skarb, ale mama jest tylko jedna. Życzę powrotu do sprawności i długich lat życia by cieszyć się także wnukami ! Może dawid k. ze Szpitala Południowego wsparłby... przepraszam za ten wtręt, ale trudno przejść obojętnie wobec potrzeb normalnych ludzi w konfrontacji ze złodziejstwem na stanowiskach branży medycznej. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:28 Źródło komentarza: Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew
Reklama
Reklama