Reklama
Reklama

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała raport opisujący bieżący postęp prac na budowie trasy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska. Tym odcinkiem pojedziemy w całości już za kilka tygodni. ?Codziennie na dwóch odcinkach realizacyjnych pracuje ok. 600 osób i 200 maszyn budowlanych. Układana jest nawierzchnia z betonu cementowego, prowadzone są prace wykończeniowe przy obiektach inżynierskich, roboty brukarskie oraz budowane są drogi dojazdowe. Ustawiane jest ogrodzenie, montowane ekrany akustyczne, bariery energochłonne, trwa humusowanie skarp i terenów zielonych. Instalowane jest oznakowanie pionowe i malowane poziome. Budowana jest kanalizacja deszczowa i zbiorniki retencyjne? ? informuje drogowa centrala.

Kierowcy od ubiegłego roku korzystają z jednej jezdni przyszłej trasy ekspresowej, a w maju wykonawca udostępnił dla ruchu wiadukt w Kołbieli w ciągu drogi krajowej nr 50 nad budowaną drogą S17. Dzięki temu samochody poruszające się DK50 w kierunku Grójca lub Mińska Mazowieckiego, nie wjeżdżają już na tymczasowe rondo utworzone na budowanej drodze ekspresowej, tylko przejeżdżają bezkolizyjnie nad nią.

W przyszłym tygodniu planowana jest kolejna zmiana w organizacji ruchu na obwodnicy Kołbieli. Na granicy z odcinkiem w kierunku Garwolina udostępnionym w ubiegłym roku, w okolicy budowanego Miejsca Obsługi Podróżnych, kierowcy pojadą zachodnią jezdnią przyszłej drogi ekspresowej (obecnie ruch odbywa się tutaj tymczasowym objazdem).

Prace przy budowie dwóch odcinków realizacyjnych zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obydwie jezdnie budowanej drogi S17, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.

Dotyczy to także krótkiego, około 200-metrowego odcinka na granicy kontraktów w okolicy Ostrowika, na którym toczy się postępowanie związane z uzyskiwaniem nowej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. ?Spodziewamy się jej w drugiej połowie czerwca, a wykonawca deklaruje wykonanie ostatniego, krótkiego odcinka zachodniej jezdni S17 w lipcu br. Później roboty prowadzone będą już tylko poza trasą główną, co nie będzie mieć bezpośredniego wpływu na utrudnienia w ruchu na trasie głównej drogi? ? czytamy w komunikacie GDDKiA.

info i fot. GDDKiA, opr. red.

https://www.youtube.com/watch?v=zCLvfYBkP38


W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]

W wakacje pojedziemy S17 od Kołbieli do węzła Lubelska [wideo]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Robert 05.06.2020 07:53
Myślę, że w tym tempie to do końca 2050 roku ta trasa nie zostanie ukończona. Codziennie przejeżdżam przez rozkopki i tymczasowe objazdy wzdłuż tej trasy i o ile można zaobserwować jakiś postęp na odcinku wykonywanym przez STRABAG o tyle firma PORR w ogóle nie ma zamiaru ukończyć pracy.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: No Treść komentarza: Nie wiem dlaczego Twój wizerunek nie został uwzględniony, skoro Twoje komentarze "bawią" czytelników od kilkunastu lat... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Górne limity to są dla robola i rolnika czyli najniższa krajowa bo oni są uważani jako bydło i niewolnicy do tyrania. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Pan Jan Treść komentarza: mateusz Pinokio morawiecki sprzedawał nasz kraj w Brukseli bez zawahania, otworzył szeroko nasze granice na migrantów z całego świata i chciał wybudować 49 centrów integracji cudzoziemców w całym kraju, ten szkodnik powinien być pozbawiony naszego obywatelstwa i wydalony z kraju a Gargamel tzn kaczyński na to zezwalał, to są zdrajcy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:34 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Jakże kruchy może być człowiek. Kto może niech pomoże - piątka dzieci, to skarb, ale mama jest tylko jedna. Życzę powrotu do sprawności i długich lat życia by cieszyć się także wnukami ! Może dawid k. ze Szpitala Południowego wsparłby... przepraszam za ten wtręt, ale trudno przejść obojętnie wobec potrzeb normalnych ludzi w konfrontacji ze złodziejstwem na stanowiskach branży medycznej. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:28 Źródło komentarza: Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew
Reklama
Reklama