Reklama
Reklama

4 kierowców straciło prawo jazdy

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy. Grupa "Speed" nałożyła mandaty za przekroczenie prędkości aż 40 kierowcom. 8 czerwca w Górznie 46-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego kierował samochodem marki Chrysler, znajdując się w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Pojazd został odholowany na parking depozytowy. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 9 czerwca w Topolinie 22-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki BMW, pomimo wyroku sądowego ? zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci Posterunku Policji w Maciejowicach.

 

13 czerwca w Sobolewie 44-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Porzucił pojazd Suzuki, próbując uciekać pieszo. Kierowca został zatrzymany. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie.

Tego samego dnia w Trojanowie 43-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego kierował samochodem marki VW, znajdując się w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Trojanowie.

14 czerwrca w Garwolinie 30-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Renault, mając blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 1 osoba straciła prawo jazdy. W tym przypadku kontrola drogowa zakończyła sie nie tylko mandatam i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa ?SPEED?. Policjanci działają zdecydowanie, ukrucając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół ?SPEED? działa na terenie całego powiatu garwolińskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

Podczas tygodniowej akcji policjanci ?drogówki? skontrolowali 60 pojazdów, nałożyli na kierujących 40 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

KPP Garwolin/oprac. red.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: No Treść komentarza: Nie wiem dlaczego Twój wizerunek nie został uwzględniony, skoro Twoje komentarze "bawią" czytelników od kilkunastu lat... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Górne limity to są dla robola i rolnika czyli najniższa krajowa bo oni są uważani jako bydło i niewolnicy do tyrania. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Pan Jan Treść komentarza: mateusz Pinokio morawiecki sprzedawał nasz kraj w Brukseli bez zawahania, otworzył szeroko nasze granice na migrantów z całego świata i chciał wybudować 49 centrów integracji cudzoziemców w całym kraju, ten szkodnik powinien być pozbawiony naszego obywatelstwa i wydalony z kraju a Gargamel tzn kaczyński na to zezwalał, to są zdrajcy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:34 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Jakże kruchy może być człowiek. Kto może niech pomoże - piątka dzieci, to skarb, ale mama jest tylko jedna. Życzę powrotu do sprawności i długich lat życia by cieszyć się także wnukami ! Może dawid k. ze Szpitala Południowego wsparłby... przepraszam za ten wtręt, ale trudno przejść obojętnie wobec potrzeb normalnych ludzi w konfrontacji ze złodziejstwem na stanowiskach branży medycznej. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:28 Źródło komentarza: Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew
Reklama
Reklama