Reklama
Reklama

Powiat ponownie pod wodą [wideo]

Intensywne opady deszczu po raz kolejny postawiły na nogi strażaków z powiatu garwolińskiego. W wielu miejscach drzewa blokują drogi. W Garwolinie niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał dzisiaj popołudniu dla powiatu garwolińskiego ostrzeżenie trzeciego stopnia. Prognozowane było wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h, połączone z gradem, a nawet trąbami powietrznymi. Po godz. 18 w Garwolinie duża ulewa sparaliżowała ulicę 3 Maja. Alicja przesłała nam filmik, na którym widać jak woda przelewa się swobodnie przez ulicę w centrum miasta. Podobna sytuacja przy ul. Mazowieckiej i Olimpijskiej przy basenie.

 Trudne warunki także na drogach. Na obwodnicy Garwolina, przy węźle północnym, samochód uderzył w barierki i zjechał do rowu. Na trasie wojewódzkiej nr 801 powalone drzewa utrudniały ruch.

Raport z wczorajszych działań opublikowali strażacy OSP Wilga, którym pomagali druhowie ze Złotegokłosu w pow. piaseczyńskim. 

Aktualizacja, godz. 13.35. - W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych - intensywnych opadów deszczu i silnych podmuchów wiatru, które wystąpiły na terenie powiatu garwolińskiego 29 czerwca odnotowano 60 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej.  Uszkodzeniu uległy dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych ? 10 zdarzeń. Strażacy także wypompowywali wodę z zalanych ulic i posesji ? 19 zdarzeń. W pozostałych przypadkach działania zastępów straży pożarnej polegały na usuwaniu złamanych konarów lub całych drzew. Najwięcej zdarzeń miało miejsce na terenie gmin Wilga i Pilawa, a także miasta Garwolin - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie.

łk

fot. screen z wideo od czytelniczki Alicji


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Waldemar 01.07.2020 10:52
I w takich zalaniach PSP Garwolin bawi się jak dziecko. Wzywa jednostki OSP z " wiaderkami" Zamiast wezwać jednostki OSP z "cysterną" ( z pompami dużej wydajności"

Parysewiak 30.06.2020 06:09
To kara boska za wybory.!!!!

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: No Treść komentarza: Nie wiem dlaczego Twój wizerunek nie został uwzględniony, skoro Twoje komentarze "bawią" czytelników od kilkunastu lat... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Górne limity to są dla robola i rolnika czyli najniższa krajowa bo oni są uważani jako bydło i niewolnicy do tyrania. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Pan Jan Treść komentarza: mateusz Pinokio morawiecki sprzedawał nasz kraj w Brukseli bez zawahania, otworzył szeroko nasze granice na migrantów z całego świata i chciał wybudować 49 centrów integracji cudzoziemców w całym kraju, ten szkodnik powinien być pozbawiony naszego obywatelstwa i wydalony z kraju a Gargamel tzn kaczyński na to zezwalał, to są zdrajcy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:34 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Jakże kruchy może być człowiek. Kto może niech pomoże - piątka dzieci, to skarb, ale mama jest tylko jedna. Życzę powrotu do sprawności i długich lat życia by cieszyć się także wnukami ! Może dawid k. ze Szpitala Południowego wsparłby... przepraszam za ten wtręt, ale trudno przejść obojętnie wobec potrzeb normalnych ludzi w konfrontacji ze złodziejstwem na stanowiskach branży medycznej. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:28 Źródło komentarza: Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew
Reklama
Reklama