poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:23
Reklama
Reklama

Nowy bramkarz i trzech na testach

Już w pierwszym tygodniu przygotowań do rundy wiosennej Wildze Garwolin udało się pozyskać nowego bramkarza. Jest nim Łukasz Mariak mający za sobą występy m.in. w II lidze czy Amurze Wilga. Trener Jacek Paśnik testuje trzech zawodników. ? Mają papiery na grę nawet w II lidze. Będziemy robić wszystko, żeby ich pozyskać ? przyznaje szkoleniowiec. Przygotowania do rundy wiosennej (pierwszy mecz 17 marca) GKS rozpoczął w sobotę. Wicelider warszawskiej Ligi Okręgowej trenuje cztery razy w tygodniu. ? W planach mamy przebieżki na tartanie, siłownię oraz zajęcia na hali z piłką ? wymienia Jacek Paśnik, trener Wilgi.

W poniedziałek w Miętnem GKS rozegrał wewnętrzną gierkę. W bramce drużyny z Garwolina stanął 28-letni Łukasz Mariak, wychowanek Jantara Ustki. Goalkeeper zaliczył ponad 30 występów w barwach II-ligowych drużyn: Miedzi Leginca, Heko Czermno, Starcie Otwock i Radomiaku Radom. ? Poleciło mi go kilku trenerów - Boguś Sobieska, który był trenerem w Radomiaku czy Grzesiek Tomala, który trenował Łukasza w Amurze Wilga ? mówi szkoleniowiec. Grając w Radomiaku bramkarz za konkurenta do gry w pierwszej jedenastce miał wówczas Jarosława Paśnika, obecnie zawodnika Orła Unin. Łukasz Mariak wiosnę sezonu 2006/2007 spędził w IV-ligowym wówczas Amurze Wilga.

Wilga chce wzmocnić przede wszystkim siłę ofensywną. W gierce kontrolnej zagrał jeden nowy obrońca oraz dwóch pomocników. Tych ostatnich trener chwali szczególnie. ? To młodzi zawodnicy, którzy grali już w klubach IV ligi. Mają jednak papiery na grę nawet w II lidze. Będziemy robić wszystko, żeby ich pozyskać. Byliby niewątpliwie ogromnym wzmocnieniem dla nas ? komentuje Jacek Paśnik, który na razie nie zdradza nazwisk zawodników.

Z GKS definitywnie odszedł Jakub Ochnik, którego teraz będzie trenował Maciej Kędziorek w III-ligowym Starcie Otwock. Nowego klubu szuka Bartłomiej Szczęśniak. Ciężkie do pogodzenia będą przyjazdy Rafała Goławskiego, który studiuje w Warszawie.

Wilga w okresie przygotowawczym rozegra 9 lub 10 sparingów. Przeciwnikami w dwóch z nich będą drużyny III ligi. Te mecze odbędą się podczas łódzkiego obozu GKS (18-25 lutego). Ciekawostką jest mecz kontrolny z Legią Warszawa rocznik 1993/1994 na bocznym boisku przy Łazienkowskiej.

Plan sparingów
25 stycznia (Miętne) ? Polonia Warszawa 1994
4 lutego (Miętne) ? GKP Targówek (IV liga)
11 lutego (Otwock) ? Start Otwock (III liga)
12 lutego (Warszawa) ? Legia Warszawa 1993/1994
15 lutego (Miętne) ? Proch Pionki (LO)
17 lutego (Miętne) ? Ruch Ryki (IV liga)
18-25 luty (Łódź) ? dwa mecze z drużynami III ligi
10 marca ? Grom Lipowo (A-Klasa)
15 marca ? rywal nieznany

łk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

dociekliwy 16.01.2012 11:54
nie wiem czy to prawda ale Jakubaszek zrezygnowal z gry poniewaz osoby zarzadzajace klubem chcialy aby stracil obecna prace czy to prawda?

Wojtek63 13.01.2012 08:40
Zgadzam się z tą opinią. Rzeczywiście, zagalopowałem się z tymi zdjęciami :-) dodając umiejętności do sylwetki zawodnika.

do pana 12.01.2012 19:33
Panie Wojtku z całym szacunkiem ale jak po relacjach zdjęciowych można okreslić czy ktos ma lub nie ma papierów na granie tu czy gdzie indziej no bez jaj. A Jakubaszek z tego co wiem to nie chodził na treningi. Przychodził tylko na mecze i to te które chciał.

konio 12.01.2012 17:03
Właśnie ,co się stało z Jakubaszkiem,słyszałem o jakiejś kłótni,jeżeli tak to apeluję o opamiętanie ,trzeba też stawiać na młodego bramkarza który grał w ostatnim meczu na jesieni, Fic ma na nazwisko jeśli się nie mylę ,to wielki talent i czeka go świetlana przyszłość jeżeli "sodówka" nie uderzy do głowy ,aczkolwiek doświadczony bramkarz jest potrzebny ,czytając mazowieckie fora klubowe słychać dobre opinie o Panu Mariaku ,znam także nazwisko przynajmniej jednego testowanego pomocnika ,nie będę zdradzał bo to było by nie fair w stosunku do Adminów portalu ,ale ręczę ,że to bardzo dobry utalentowany gracz mający świetny przegląd boiska a dodatkowo ograny pomimo dość młodego wieku na mazowieckich boiskach wyższych klas rozgrywkowych. Wraca też Wachnicki z Grójca a przynajmniej tak podaje konkurencyjny portal ,to dobrze, jeżeli odzyska dawną formę to taki wysoki przebojowy potrafiący zagrać z klepki i mocno strzelić napastnik będzie niewątpliwie wzmocnieniem.Jeżeli dojdą do skutku transfery, bo co do miejscowych zawodników nie mam wątpliwości tacy bracia Zawadkowie to klasa, solidność i przykład dla innych ,a jeszcze wróci może po kontuzji Makulec to nic tylko czekać wiosny i upragnionej walki o awans który jest najbliżej od wielu lat. Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 12.01.2012 13:51
..i dyskusja czy ,,za darmo, czy za pieniądze'' jest bezpodstawna. Jak się okazuje nawet IV liga potrzebuje najemników żeby się w tej lidze utrzymać. ,,Najemnicy'' (z pełnym szacunkiem dla Nich) to dobre i zarazem konieczne posunięcia, żeby móc utrzymać się w IV lidze. Jedyne co ważne, to to , żeby zachować odpowiednie proporcje jeśli chodzi o ,,zatrudnienie'' przyjezdnych i miejscowych. Jakubaszek...nie znam Go i nigdy nie widziałem, jednak same zdjęcia z meczów pokazują, że ten chłopak ma (miał) papiery na dużo więcej niż VI liga. Sylwetką (czytaj: umiejętnościami) przypomina mi najlepszego bramkarza jaki grał w Wildze za moich kibicowskich czasów Był to Wojciech Rybacki. Młodszych kibiców odsyłam do wspomnień, a Panu Rybackiemu...chciałbym kiedyś podać swoją rękę. Za co ? Za dobrą grę- mówiąc ogólnie.

do do kibica 11.01.2012 21:04
i nic wiecej drogi kolego...maja załatwiona prace.oczywiscie nie byle jaka i

do kibica 11.01.2012 17:48
chłopie dzisiaj za darmo to nawet pies nie szczeka. Ty oczywiście jeździłbyś za darmo do np Otwocka na treningi i na mecze bo jesteś fanem tamtego powiatu :) Trzeba być kompletnym deb... żeby myśleć że ktoś dzisiaj poświęca pół dnia dla innego miasta i klubu dla przyjemności :) Oczywiście ci zawodnicy np z Sulejówku grali za darmo :) i przychodzą do Garwolina również grać za darmo hahahhaa Po prostu kochają nasze województwo i skaczą tak sobie z klubu do klubu by pograć dla własnej przyjemności :) Rozbawiłeś mnie na resztę dnia naiwniaku :)

Kibic Amura 11.01.2012 16:26
Sprowadzenie Łukasza Mariaka to bardzo dobry ruch ze strony GKS, miałem okazje obejrzeć parę meczów z jego udziałem, znakomity bramkarz, na pewno się przyda w walce o awans...pozdrawiam:)

Kibic 11.01.2012 12:26
Aż miło poczytać jak dobrze mamy zorientowanych kibiców.Skąd posiadacie wiedzę na temat opłacania zawodników? Według powszechnie krążącej opinii wszyscy graja za darmo.

konio 11.01.2012 10:36
Szkoda dodatkowo Ochnika ale cóż nie wolno blokować chłopakowi kariery,warto sięgnąć śmielej po rocznik 94 juniorów a co z Jakubaszkiem ?, potrzebny również napastnik Piorun ma swoje lata a jeśli Goławski będzie niedyspozycyjny? ,same znaki zapytania ,sięgnął bym częściej po Leszka to chłopak mający moim zdaniem papiery na grę i dobry przegląd boiska,dodatkowe pytanie co z Makulcem po kontuzji,to przecież dobry ofensywny zawodnik potrafiący niekonwencjonalnie zagrać (bramki z rzutów rożnych) .Życzę awansu ale tak jak wspomniał internauta ostrożnie z polityką finansową.Pozdrawiam!!!!konio

Garwolin 11.01.2012 10:02
żeby nie zrobić tego błędu co w Amurze. Przychodzą wzmocnienia - to zrozumiałe jak się chce awansować, ale wychowankowie długo nie będą tolerować tego że obcy przychodzą i grają za monety a oni biegają za darmo. Zacznie się płacenie wszystkim, a w 4-5 lidze to najszybsza droga do tragedii. Pozdrawiam i życzę awansu

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama