poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:37
Reklama
Reklama

GTS dwukrotnie wygrywa z AZS

W znakomitych humorach po dwóch wyjazdowych spotkaniach w stolicy są zawodnicy GTS Peiying Wilgi Garwolin. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego dwukrotnie pokonali AZS Uniwersytet Warszawski (3:2, 3:1) i do utrzymania w II lidze potrzebują tylko jednej wygranej. Zawodnicy GTS udowodnili siatkarskim niedowiarkom, którzy widzieli Wilgę już w III lidze, że w decydujących momentach potrafią rozgrywać bardzo dobre spotkania. We wczorajszym meczu, pierwszym z fazie play-out, zawodnicy z Garwolina toczyli wyrównany bój z akademikami z Warszawy. AZS wygrał pierwszego i czwartego seta. W tie-breaku to goście z Garwolina okazali się lepsi wygrywając 15:8 i cały mecz 3:2. Dzisiejszy mecz rozpoczął się w samo południe. Partię otwarcia wygrali gospodarze, kolejne trzy partie padły łupem GTS.

 

- Na pochwałę zasługuje cały zespół. Widać było, że każdemu zależało na wygraniu tych spotkań. Mieliśmy dobre przyjęcie, gra się zazębiała. Rywale silnie serwowali, ale nie mieli zawodników do skutecznego ataku ? ocenia Jakub Sokołowski, trener GTS. W weekendowych meczach nie zagrał Krystian Kruk. Kadra Wilgi liczyła ośmiu zawodników. ? Nasi zawodnicy, pochodzący głównie z Warszawy, zagrali dla Wilgi i dla utrzymania w Garwolinie II ligi ? podkreśla szkoleniowiec.

Nasi zawodnicy, pochodzący głównie z Warszawy, zagrali dla Wilgi i dla utrzymania w Garwolinie II ligi [Jakub Sokołowski]

Do utrzymania w II lidze GTS brakuje tylko jednej wygranej z AZS UW. Trzeci mecz pojedynku w pierwszej rundzie play-out 24 marca w Garwolinie. Początek meczu o godz. 18.30 w hali przy Żwirki i Wigury. Sobotniego wieczoru, jak mało kiedy w trakcie sezonu, zawodnicy Wilgi liczą na doping fanów.

AZS Uniwersytet Warszawski ? GTS Peiying Wilga Garwolin 2:3, 1:3

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 0:2

GTS: Żyłkowski, Wilki, Żuber, Rosłaniec, Grzelecki, Hajbowicz, Sitarek (libero) ? Szyćko.

łk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama