poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:50
Reklama
Reklama

Historyczny sukces siatkarek

Siatkarki z Publicznego Gimnazjum w Gończycach zostały mistrzyniami regionu siedleckiego. Na drodze do finału nie przegrały żadnego meczu. W pierwszej rundzie na turnieju ćwierćfinałowym wygrały z faworyzowanym zespołem z Węgrowa 2:0 oraz w takim samym stosunku z Gimnazjum nr 3 z Mińska Mazowieckiego. W grach półfinałowych w pokonanym polu podopieczne Ireneusza Kalbarczyka zostawiły Gimnazjum w Repkach i Gimnazjum nr 2 w Siedlcach (zwycięstwa po 2:0). Decydujące o zwycięstwie mecze turnieju finałowego gimnazjalistki z gminy Sobolew rozegrały w Węgrowie. Tam spotkania z gospodyniami i Gimnazjum w Uninie zakończyły się wygranymi 2:1.

Złoty medal rozgrywek regionalnych dał także przepustkę do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. - Sukces ten jest historyczny nie tylko dla Gimnazjum w Gończycach, ale też dla powiatu garwolińskiego, ponieważ jest to pierwszy złoty medal siatkarek gimnazjum z naszego powiatu na tym etapie rozgrywek ? mówi trener zawodniczek. Skład złotych medalistek: Karolina Bielecka (kapitan), Sylwia Płatek, Sylwia Galbarczyk, Magdalena Błażejczyk, Katarzyna Błażejczyk, Karolina Bielecka, Dominika Antolak oraz Dominika Rumianek, Katarzyna Woźniak, Milena Ragus.

łk

foto Ireneusz Kalbarczyk

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MK 25.04.2012 21:52
Gratulacje dla Irka i całego zespołu. Super:-)

romek 25.04.2012 21:26
i urodę.

Rispekta 25.04.2012 12:34
No i to rozumiem sport z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś dziewczyny biegające z pomponami to jest znakomity wynik.Naprawdę szczere gratulacje i więcej takich wygranych poproszę.

kibic 24.04.2012 17:43
Gratuluję trenerowi i zawodniczkom. Podziwiam pana za upór pracowitość i skromność. Wielkie brawa.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama