poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:58
Reklama
Reklama

Kolejne rondo powstanie w mieście. Wybuduje je deweloper

W tym roku w Garwolinie powstaną dwa nowe ronda. Za budowę jednego samorząd miasta nie zapłaci ani złotówki.
Kolejne rondo powstanie w mieście. Wybuduje je deweloper

Autor: fb: Marzena Świeczak Burmistrz Garwolina

Na początku roku Miasto Garwolin otrzymało prawie 2,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) na realizację kolejnego etapu budowy ul. Zamojskiej wraz z wykonaniem ronda na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. W tym miejscu powstanie rondo. 

Inwestycja wymusi zmianę układu komunikacyjnego w tym miejscu. Zniknie tymczasowy wjazd/wyjazd z parkingu pod Netto/Action. Plac pod sklepami będzie włączony w ul. Zamojską. Wyjazd na ul. Kościuszki w kierunku centrum będzie odbywał się także w nowym miejscu (bliżej ul. Warszawskiej). 

W ostatnich dniach burmistrz Marzena Świeczak poinformowała na facebooku o podpisaniu kolejnych umów na przebudowę ulic. 585 tys. zł samorząd wyda na nową nawierzchnię ul. Modrzewskiego, a wykonawcą będzie firma Meltor.

Zmiany czekają kierowców w Koszarach. „Powstanie rondo przy Szkole Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie oraz pierwszy odcinek ul. Gracjanów – i to w 100 procentach finansowane przez firmę BMK sp z o.o. Po kilku latach rozmów, uzgodnień i projektowania pod koniec wakacji sprawdzimy efekt końcowy” – napisała Marzena Świeczak.  Firma BMK to siedlecki deweloper.  

red.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wyborva Pana Wielbika 06.05.2026 15:05
stopień skomplikowana planów ronda jest ogromny, w tym może się rozeznać tylko ktoś o niespotykanej inteligencji, wyobraźni przestrzennej i strategicznym spojrzeniu na drogownictwo. W Garwolinie są tylko dwie, może trzy takie osoby, to Panowie Wielbik i J. Piesio oraz Pani T. Bąk

EQ 06.05.2026 15:43
To jest tak skomplikowane jak wpaść na to, że czarny to nie kolor NADZIEI. Ten plakacik na słupie ogłoszeniowym (już nieaktualny) przy przychodni przypomina reklamę zakładu pogrzebowego. Jeśli chcecie zachęcić wyborców to zadbajcie o imAge. Wszystko jest ważne, nawet kropka. Tak pisali w "Wysokich Obcasach".

Konio 06.05.2026 20:13
Tak ale koordynować ich działania powinien jakiś UNIKALNY CZŁOWIEK najlepiej z Maciejowic i moim zdaniem to może być tylko Jaworski. Pozdrawiam!!!!konio

bedok 05.05.2026 21:08
Przy ulicy Gracjanów ktoś paletami drogę zastawia żeby nie można było tamtędy przejechać. Powiedzcie mieszkańcy tej ulicy czy to jakaś samowolka, czy kawałek tej ulicy jest w rękach prywatnych?

Wojtuś 05.05.2026 17:49
A co z ulicą Romanówka w kierunku strefy,słaby stan nawierzchni,brak chodnika chociaż po jednej stronie i może w końcu puścić ruch przes strefę i tak ludzie i ciężarówki dojeżdżają do magazynów mimo zakazu

bedok 05.05.2026 21:12
Zakaz ruchu w strefie już dawno powinien być zniesiony. To czysta złośliwość władzy bo merytorycznych argumentów to ja tam nie widzę.

mieszkaniec 05.05.2026 15:33
A jaki interes ma w tym ten deweloper by wyłożyć taką kasę?

Alina za Szczecina 07.05.2026 12:27
Pewnie jak Juras O. dla dobra nas Polaków takie zabiegi organizuje;-) ale cieszmy się że jednak rozwiązanie określonych trudności jest możliwe bez zaciągania pożyczek przez samorządowców.

WG 05.05.2026 11:57
KONIECZNA poprawa skrzyżowania przy skręcie na cmentarz. To jest jakiś koszmar wyjazd z Jana Pawła !

Stasiek 05.05.2026 10:51
Tak to nie mogliśmy się doczekać ronda a teraz tyle

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Reklama
Reklama