Formalne włączenie jednostki do KSRG nastąpiło 1 maja 2026 roku. Uroczysta ceremonia z tej okazji odbyła się 21 czerwca podczas festynu rodzinnego w Woli Życkiej. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. Dorota Prokurat, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, reprezentująca marszałek województwa mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską.
Przystąpienie do KSRG oznacza dla jednostki wyższy poziom gotowości operacyjnej, dostęp do nowoczesnego wyposażenia oraz większe możliwości skutecznego reagowania na zagrożenia. To również potwierdzenie profesjonalizmu, zaangażowania i wieloletniej pracy druhen i druhów z OSP Wola Życka.
Włączenie do krajowego systemu ratowniczego to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim korzyść dla mieszkańców, którzy mogą liczyć na jeszcze sprawniejszą pomoc w sytuacjach wymagających interwencji służb ratowniczych.
Strażacy z Woli Życkiej odebrali liczne gratulacje i podziękowania za swoją codzienną służbę, poświęcenie oraz gotowość do niesienia pomocy potrzebującym.
red. za UG Trojanów


Napisz komentarz
Komentarze