W poniedziałkowej odprawie uczestniczyli: sekretarz stanu w MSWiA Czesław Mroczek, komendant główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek, mazowiecki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Artur Gonera, I wicewojewoda mazowiecki Robert Sitnik oraz prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego dh Antoni Jan Tarczyński. Obecni byli także przedstawiciele służb i instytucji wspierających działania PSP.
Podczas odprawy komendant główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek omówił przebieg działań, zaangażowanie sił i środków oraz najważniejsze wnioski wynikające z akcji prowadzonej na przełomie maja i czerwca br. Zwrócono uwagę na skalę zdarzenia, konieczność sprawnej koordynacji działań oraz współdziałanie jednostek PSP, OSP i służb współpracujących.
Istotnym punktem odprawy było przekazanie podziękowań za zaangażowanie, profesjonalizm i skuteczne współdziałanie podczas akcji. Sekretarz stanu w MSWiA Czesław Mroczek, wspólnie z komendantem głównym PSP nadbryg. Wojciechem Kruczkiem oraz mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. Arturem Gonerą, przekazał podziękowania przedstawicielom 197 wyróżnionych jednostek, komponentów i instytucji zaangażowanych w działania.
„Dziękujemy wszystkim strażakom PSP, druhnom i druhom OSP, funkcjonariuszom oraz przedstawicielom instytucji współpracujących za zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców” – czytamy w komunikacie Komendy Głównej PSP.
W gronie wyróżnionych jednostek było 13 z powiatu garwolińskiego: OSP Borowie, OSP Pilawa, OSP Wola Rębkowska, OSP Podebłocie, OSP Łaskarzew, OSP Gocław, OSP Ruda Talubska, OSP Żelechów, OSP Sobolew, OSP Mariańskie Porzecze, OSP Sulbiny, OSP Rębków, OSP Zwola.
red. za KG PSP Garwolin


Napisz komentarz
Komentarze