Reklama
Reklama

Osiem zaniedbanych psów na posesji w gminie Garwolin. Właścicielka z zarzutem

Garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Garwolin znajdują się zaniedbane i chore zwierzęta. Interwencja policji i fundacji prozwierzęcej zakończyła się postawieniem właścicielce zarzutu znęcania się nad zwierzętami za co grozi do 5 lat więzienia.

Na przełomie maja i czerwca funkcjonariusze zostali powiadomieni przez wolontariusza fundacji prozwierzęcej o podejrzeniu przetrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach. Na miejsce skierowano policjantów, którzy podjęli interwencję wspólnie z przedstawicielami fundacji oraz lekarzem weterynarii.

Na posesji w gminie Garwolin znajdowało się osiem psów. Zwierzęta były zaniedbane i w złej kondycji fizycznej. Weterynarz przeprowadził ich wstępne oględziny, a te w najgorszym stanie zostały niezwłocznie przekazane pod opiekę fundacji.

Właścicielką zwierząt okazała się 48-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w stanie zaniedbania oraz niezapewnienie im niezbędnej opieki weterynaryjnej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

Aktualizacja, godz. 18.25. Dodaliśmy zdjęcia z interwencji udostępnione przez osoby działające w imieniu Fundacji dla Szczeniąt  Judyta.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama