Na przełomie maja i czerwca funkcjonariusze zostali powiadomieni przez wolontariusza fundacji prozwierzęcej o podejrzeniu przetrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach. Na miejsce skierowano policjantów, którzy podjęli interwencję wspólnie z przedstawicielami fundacji oraz lekarzem weterynarii.
Na posesji w gminie Garwolin znajdowało się osiem psów. Zwierzęta były zaniedbane i w złej kondycji fizycznej. Weterynarz przeprowadził ich wstępne oględziny, a te w najgorszym stanie zostały niezwłocznie przekazane pod opiekę fundacji.
Właścicielką zwierząt okazała się 48-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w stanie zaniedbania oraz niezapewnienie im niezbędnej opieki weterynaryjnej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Garwolin
Aktualizacja, godz. 18.25. Dodaliśmy zdjęcia z interwencji udostępnione przez osoby działające w imieniu Fundacji dla Szczeniąt Judyta.


Napisz komentarz
Komentarze