Mistrzostwa odbyły się w ramach wydarzeń towarzyszących Dniom Garwolina 2026. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak. Turniej został rozegrany w trzech grupach, w których zawodnicy byli podzieleni według posiadanego rankingu szachowego. W najsilniejszej grupie A zagrało 12 zawodników z Garwolina, Warszawy i Dęblina.
Najlepsi zawodnicy turnieju A:
I miejsce – Piotr Staręga (4 punkty)
II miejsce – Nikodem Orzechowki (3,5 punktu)
III miejsce – Paweł Wysocki (3,5 punktu)
IV miejsce – Tomasz Domaradzki (3 punkty)
V miejsce – ks. Jakub Przygrodzki (3 punkty)
W turnieju A Nikodem Orzechowski oraz Paweł Wysocki uzyskali normy częściowe na I kategorię szachową.
W grupie B zagrało 6 zawodników:
I miejsce – Kacper Kowalski (finał z Antonim Niewolikiem zakończył się zwycięstwem Kacpra 3-1 po dogrywce)
II miejsce – Antoni Niewolik – uzyskana norma na III kategorię szachową
III miejsce – Leon Kozieł (mecz o III miejsce z Bartoszem Osiakiem zakończył się zwycięstwem Leona 4-2 po dogrywce)
IV miejsce – Bartosz Osiak
V miejsce – Kornel Wierzbicki
W turnieju C rozegranym tylko w sobotę zagrało aż 20 zawodników, a najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 7 lat!
Wyniki końcowe:
I miejsce – Grzegorz Wiśnicki (6 punktów, uzyskana IV kategoria szachowa)
II miejsce – Jakub Danowski (5 punktów, uzyskana V kategoria szachowa
III miejsce – Mikołaj Gromadzki (4 punkty, uzyskana V kategoria szachowa)
Najlepsza zawodniczka – Gabriela Wołowicz
Najlepszy junior do lat 18 – Jan Pyza-Poszytek (uzyskana V kategoria szachowa)
Najlepszy zawodnik z Garwolina – Jarosław Piłka (uzyskana V kategoria szachowa)
Ponadto V kategorię szachową zdobyli: Krzysztof Kędziorek, Krzysztof Basek i Oliwia Basek.
Wszyscy nagrodzeni zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a najlepsza trójka każdej grypy również puchary i medale. Nagrody dla uczestników zostały współfinansowane ze środków budżetu Miasta Garwolina.
Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają na przyszłoroczne Mistrzostwa Garwolina w Szachach Klasycznych oraz inne planowane turnieje – następny turniej I Garwolińskie MINI-Elo zaplanowany jest na sobotę 3 października.
UM Garwolin

Napisz komentarz
Komentarze