Reklama
Reklama

Z okazji święta miasta zagrali w szachy

W dniach 20-21 czerwca w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie rozegrano pierwsze historyczne szachowe mistrzostwa naszego miasta. Turniej zorganizowało Towarzystwo Szachowe „HUSARIA” z Puław we współpracy z Parafialnym Klubem Szachowym Świętej Teresy działającym przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

Mistrzostwa odbyły się w ramach wydarzeń towarzyszących Dniom Garwolina 2026. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak. Turniej został rozegrany w trzech grupach, w których zawodnicy byli podzieleni według posiadanego rankingu szachowego. W najsilniejszej grupie A zagrało 12 zawodników z Garwolina, Warszawy i Dęblina.

Najlepsi zawodnicy turnieju A:

I miejsce – Piotr Staręga (4 punkty)

II miejsce – Nikodem Orzechowki (3,5 punktu)

III miejsce – Paweł Wysocki (3,5 punktu)

IV miejsce – Tomasz Domaradzki (3 punkty)

V miejsce – ks. Jakub Przygrodzki (3 punkty)

W turnieju A Nikodem Orzechowski oraz Paweł Wysocki uzyskali normy częściowe na I kategorię szachową.

W grupie B zagrało 6 zawodników:

I miejsce – Kacper Kowalski (finał z Antonim Niewolikiem zakończył się zwycięstwem Kacpra 3-1 po dogrywce)

II miejsce – Antoni Niewolik – uzyskana norma na III kategorię szachową

III miejsce – Leon Kozieł (mecz o III miejsce z Bartoszem Osiakiem zakończył się zwycięstwem Leona 4-2 po dogrywce)

IV miejsce – Bartosz Osiak

V miejsce – Kornel Wierzbicki

W turnieju C rozegranym tylko w sobotę zagrało aż 20 zawodników, a najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 7 lat!

Wyniki końcowe:

I miejsce – Grzegorz Wiśnicki (6 punktów, uzyskana IV kategoria szachowa)

II miejsce – Jakub Danowski (5 punktów, uzyskana V kategoria szachowa

III miejsce – Mikołaj Gromadzki (4 punkty, uzyskana V kategoria szachowa)

Najlepsza zawodniczka – Gabriela Wołowicz

Najlepszy junior do lat 18 – Jan Pyza-Poszytek (uzyskana V kategoria szachowa)

Najlepszy zawodnik z Garwolina – Jarosław Piłka (uzyskana V kategoria szachowa)

Ponadto V kategorię szachową zdobyli: Krzysztof Kędziorek, Krzysztof Basek i Oliwia Basek.

Wszyscy nagrodzeni zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a najlepsza trójka każdej grypy również puchary i medale. Nagrody dla uczestników zostały współfinansowane ze środków budżetu Miasta Garwolina.

Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają na przyszłoroczne Mistrzostwa Garwolina w Szachach Klasycznych oraz inne planowane turnieje – następny turniej I Garwolińskie MINI-Elo zaplanowany jest na sobotę 3 października.

UM Garwolin

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama