czwartek, 25 czerwca 2026 19:46
Reklama
Reklama

Od 1 lipca przejazd drogą 801 będzie ponownie otwarty

Po ponad trzech miesiącach utrudnień kierowcy ponownie przejadą drogą wojewódzką nr 801 w Wildze. Gmina poinformowała, że zakończyły się prace przy budowie nowego obiektu inżynierskiego nad Kanałem Bielińskim, a od 1 lipca trasa zostanie oficjalnie otwarta dla ruchu.
Od 1 lipca przejazd drogą 801 będzie ponownie otwarty

Autor: Gmina Wilga

Remont rozpoczął się w połowie marca i zgodnie z planem miał potrwać trzy miesiące. Prace jednak się przedłużyły. Choć roboty prowadzone były na stosunkowo krótkim odcinku, ich lokalizacja oraz brak dogodnych objazdów powodowały duże utrudnienia dla kierowców podróżujących w kierunku Warszawy i Puław.

Jak poinformowała Gmina Wilga, wykonawca zakończył już prace związane z inwestycją pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 801 polegająca na rozbiórce istniejącego przepustu i budowie nowego obiektu inżynierskiego nad Kanałem Bielińskim w Wildze w km 49+760”.

Od 1 lipca zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu, co oznacza oficjalne przywrócenie przejazdu drogą wojewódzką nr 801.

To dobra wiadomość dla mieszkańców oraz wszystkich kierowców korzystających z tej ważnej trasy, którzy przez ostatnie miesiące musieli liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami i wydłużonym czasem podróży.

łk 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama