poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:25
Reklama
Reklama

Gmina Łaskarzew testuje oświetlenie LED

W Grabinie (gm. Łaskarzew), na słupach istniejącej linii energetycznej, zamontowano 13 opraw oświetlenia ulicznego LED. Samorząd testuje takie nowatorskie rozwiązanie. Oprawy o mocy 51,1W zostały zainstalowane w celu przeprowadzenia testów mocy i jakości światła, niezawodności opraw oraz ilości zużycia energii elektrycznej. Próbne oświetlenie będzie funkcjonować przez 30 dni.

W celu dokonania pomiaru zużycia energii elektrycznej oraz wyliczenia oszczędności, zamontowane zostały dwa podliczniki energii. - Jeden podlicznik zamontowano na słupie z pracującą, dotychczasową oprawą sodową o mocy 100W, natomiast drugi podlicznik na słupie z zainstalowaną oprawą LED. Po zakończeniu testów, spisaniu stanu podliczników i sporządzeniu kalkulacji zużycia energii oraz wykazaniu wyliczenia uzyskiwanych oszczędności dla wszystkich lamp na obwodzie, gmina rozważy możliwość dokonania zakupu opraw ? informują urzędnicy Urzędu Gminy Łaskarzew.

laskarzew.pl/opr. łk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Reklama
Reklama