poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:55
Reklama
Aktualności:

Aktualności

Reklama
Wezwał policję, bo… kompan od kieliszka zasnął
Wezwał policję, bo… kompan od kieliszka zasnął
Policjanci często wzywani są do podjęcia interwencji zupełnie bez uzasadnienia. W tym czasie mogliby pilnować porządku w innych miejscach lub nieść pomoc naprawdę potrzebującym. Policjanci codziennie realizują dziesiątki interwencji, które zgłaszane są za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Każde traktują bardzo poważnie. Kiedy dochodzi do realizacji interwencji czasami okazuje się, że zgłaszający bezpodstawnie wezwał patrol. 27-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kilka dni temu zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że jego znajomy jest pod wpływem alkoholu i narkotyków, a z rozmowy z dyspozytorem WCPR wynikało, że zachodzi obawa o stan jego zdrowia. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się pod wskazany adres. Nie stwierdzili żadnego zagrożenia dla życia lub zdrowia. Okazało się, że znajomego w mieszkaniu już nie było, a zgłaszający oświadczył, że razem pili alkohol, ale później kompan zaczął mu przeszkadzać, bo zamiast pójść do domu zasnął. 27-latek zamiast obudzić znajomego zadzwonił na numer alarmowy. W takiej sytuacji policjanci nałożyli na zgłaszającego mandat za bezpodstawne wezwanie policji. 05.05.2023 09:51
Garwolin: Kolejne zdarzenie z udziałem motocyklisty
Garwolin: Kolejne zdarzenie z udziałem motocyklisty
Wczoraj przed godziną 17 w Garwolinie na ul. Lubelskiej doszło do kolejnego w ostatnim czasie zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Kierowco, uważaj na użytkowników jednośladów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący toyotą 19-latek wyjeżdżał z ulicy Mickiewicza. 17-latek kierujący jednośladem jechał ulicą Lubelską. Na widok wyjeżdżającego pojazdu zaczął hamować, aby uniknąć zderzenia i przewrócił się. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. 05.05.2023 09:48
Trąbki: Wypadek z udziałem motocyklisty
Trąbki: Wypadek z udziałem motocyklisty
Dzisiaj w Trąbkach doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy, że na drodze wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną uwagę i ostrożność. - Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 12:00 na w Trąbkach na ul. Osadniczej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem 59-latka podczas wykonywania manewru skrętu w lewo zderzyła się z jadącym z naprzeciwka motocyklistą. 31-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i ustalili świadków. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymali także dowody rejestracyjne obu pojazdów. Wstępne ustalenia dały podstawy do zatrzymania prawa jazdy kierującej samochodem osobowym. Szczegółowe okoliczności wyjaśni postępowanie - relacjonuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 04.05.2023 13:39
Mieszkaniec powiatu wpadł na „gościnnych występach”
Mieszkaniec powiatu wpadł na „gościnnych występach”
47-letni mieszkaniec Woli Rębkowskiej w jednym z otwockich marketów wziął ze sobą monitor domofonu o wartości ponad 600 złotych, za który nie zapłacił opuszczając sklep. Za swój wybryk trafił w ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Skrupulatni funkcjonariusze od razu sprawdzili mężczyznę w bazie informatycznej, gdzie okazało się, że jest poszukiwany. Ponadto podczas przeszukania jego bagażu znaleźli fanty pochodzące z innych sklepowych kradzieży. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. W piątek policjanci z otwockiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Na miejscu w rozmowie z pracownikiem ochrony ustalili, że ujął on złodzieja. Jak dodał, mężczyzna wziął z półki monitor domofonu o wartości ponad 600 złotych i chciał opuścić sklep, nie płacąc za towar. 04.05.2023 13:38
Ze strażackiej kroniki
Ze strażackiej kroniki
Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 24 kwietnia do 1 maja.   Pożary nieużytków 24 kwietnia. Przed godziną 15 w miejscowości Krystyna doszło do pożaru nieużytków rolnych. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. 04.05.2023 09:12
232 lata po Konstytucji 3 Maja
232 lata po Konstytucji 3 Maja
Garwolińskie uroczystości związane z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Eucharystię koncelebrowali dziekan ks. Stanisław Szymuś, proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Małek oraz ks. Leszek Dąbrowski proboszcz Parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach. 03.05.2023 16:09
232. rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja już jutro
232. rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja już jutro
Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak serdecznie zapraszają na powiatowo-miejskie obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  3 maja będziemy obchodzić Narodowe Święto Trzeciego Maja. To dla Polaków jedna z najważniejszych dat w roku, doskonała okazja do radosnego, wspólnego świętowania. W Sali Senatorskiej, na Zamku Królewskim w Warszawie uchwalono jeden z najważniejszych w polskiej historii dokumentów. Pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja była prawdziwym ewenementem politycznym, a zarazem desperacką próbą wydobycia państwa z głębokiego kryzysu. Choć sformułowana w niej światła koncepcja reformy państwa nie została zweryfikowana w praktyce z uwagi na działania ościennych mocarstw, Ustawa rządowa do dziś pozostaje jednym z najbardziej wzniosłych symboli dążeń Polaków do życia w wolnym i suwerennym kraju. Program powiatowo-miejskich obchodów narodowego święta jest bardzo bogaty i obfituje w szereg ciekawych wydarzeń. Można świętować zarówno poprzez warsztaty edukacyjne czy wydarzenia kulturalne, jak również na sportowo. 02.05.2023 13:50
113 km/h przez Garwolin
113 km/h przez Garwolin
Policjanci ruchu drogowego z Garwolina zatrzymali motocyklistę, który na ul. Lubelskiej pędził z prędkością 113 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł - W niedzielę 30 kwietnia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego na terenie Garwolina. Tuż przed godziną 17:00, przy ul. Lubelskiej zatrzymali motocykl, kierowany przez 24-latka, który jechał z prędkością 113 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości policjanci nałożyli na motocyklistę mandat w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące - mówi podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 02.05.2023 13:35
Groźnie na drogach powiatu. Policja apeluje o trzeźwość
Groźnie na drogach powiatu. Policja apeluje o trzeźwość
Trwa długi weekend majowy. Co roku policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Niestety nie wszyscy się do tego stosują. Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło w ostatnich dniach w powiecie garwolińskim. Sprawcy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Policja przypomina, jak ważna jest nasza reakcja, gdy widzimy, kiedy pijana osoba siada za kółko. Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę (30.04) o godz. 4:30 na trasie W801 w Tyrzynie. - Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu ryckiego zasnął za kierownicą audi, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem, również audi. W wyniku uderzenia do szpitala z obrażeniami trafili 56-letni kierowca drugiego auta oraz jego pasażer. Badanie alkomatem 20-letniego kierowcy wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie 0,7 promila alkoholu - informje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.  Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu 5 lat więzienia. 02.05.2023 13:29
Odzyskali skradziony rower
Odzyskali skradziony rower
Sprawca kradzieży roweru poniósł konsekwencje za popełniony czyn, jednak najważniejsze jest to, że dzielnicowi z Pilawy odzyskali skradziony pojazd, który powrócił w prawowite ręce. Pogoda sprzyja rowerowym przejażdżkom, dlatego przy tej okazji policjanci apelują, by zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie rowerów, które najczęściej giną z klatek schodowych, balkonów, piwnic, garaży, a także ze stojaków rowerowych. Kilka dni temu dzielnicowi z Pilawy ustalili sprawcę kradzieży roweru. W miejscu przebywania 45-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili skradzione mienie, które po wykonaniu niezbędnych czynności, przekazali prawowitemu właścicielowi. Na sprawcę kradzieży policjanci nałożyli wysoki mandat.   29.04.2023 10:09
950 tys. zł od samorządu Mazowsza dla jednostek OSP
950 tys. zł od samorządu Mazowsza dla jednostek OSP
Jest decyzja radnych województwa mazowieckiego! Jednostki OSP z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz remont lub modernizację strażnic. Na wsparcie tych inwestycji w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych” sejmik Mazowsza przeznaczył 5,1 mln zł. Do powiatu garwolińskiego trafi 950 tys. zł. subregionie siedleckim i powiecie mińskim dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości 5,1 mln zł otrzymają 74 jednostki OSP. Nowe lekkie, średnie lub ciężkie wozy bojowe zakupią 23 ochotnicze straże pożarne – władze województwa przeznaczyły na ten cel 3,2 mln zł. 29.04.2023 06:49
Zapłaciła za towar niezgodny z opisem
Zapłaciła za towar niezgodny z opisem
Zakupy za pośrednictwem Internetu od dłuższego czasu są bardzo popularne. Potrzebujemy na nie mniej czasu i nie musimy wychodzić z domu. Jednak nie chroni nas to przed oszustami. Garwolińscy policjanci apelują, by korzystając z tej formy zakupów zachować odpowiednie środki ostrożności. Garwolińscy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło podczas zakupów przez Internet. Jego ofiarą padła mieszkanka powiatu garwolińskiego, która za pośrednictwem strony internetowej zamówiła markowe buty. Po otrzymaniu paczki kobieta zorientowała się, że towar nie jest zgodny z opisem. Próba kontaktu ze sprzedającym nie była możliwa, ponieważ strona była już nieaktywna. Okazało się także, że pod adresem wskazanym w wysyłce firma nie istnieje. Pokrzywdzona straciła w ten sposób kilkaset zł. 28.04.2023 11:46
Zwłoki mężczyzny w lesie
Zwłoki mężczyzny w lesie
Zwłoki 42-letniego mężczyzny zostały odnalezione wczoraj w lesie na terenie gminy Pilawa. Zgłoszenie policjanci otrzymali po godz. 17. - Otrzymaliśmy informację o znalezieniu w lesie w miejscowości Puznówka zwłok mężczyzny. Był to 42-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Wstępne ustalenia wykluczają udział osób trzecich. Zwłoki zostały zabezpieczone – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 28.04.2023 07:36
Uroczyście przekazali sprzęt strażakom
Uroczyście przekazali sprzęt strażakom
26 kwietnia 2023 roku w Mariańskim Porzeczu (gmina Wilga) odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania nowych pojazdów i sprzętu dla KP PSP Garwolin oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu garwolińskiego. Łączna wartość przekazanego sprzętu to ponad 2 mln 600 tys. zł. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Wiceprezesowi Rady Ministrów Panu Henrykowi Kowalczykowi. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy OSP Mariańskie Porzecze oraz odegrano hymn państwowy. Po przywitaniu przybyłych gości przez Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztofa Tuszowskiego, nastąpiło uroczyste wręczenie aktów przekazania pojazdów i sprzętu ratowniczego, który otrzymały następujące jednostki: 27.04.2023 08:21
Złote Gody garwolińskich par
Złote Gody garwolińskich par
22 kwietnia, podczas wyjątkowej uroczystości, wręczono medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu miasta Garwolin. Wśród małżeństw, którym zostały przyznane medale znaleźli się: Marian i Teresa Balasowie, Stefan i Anna Banaszkowie, Zdzisław i Barbara Baranowie, Władysław i Alina Blachowiczowie, Ludwik i Wanda Błażejczykowie, Kazimierz i Ewa Chojeccy, Władysław i Halina Chojnaccy, Jan i Henryka Czarneccy, Wojciech i Elżbieta Czepczyńscy, Adam i Alina Dadasowie, Romuald i Elżbieta Dolińscy, Jan i Ewa Dybciowie, Zbigniew i Małgorzata Gnat-Wieteska, Wiesław i Marianna Gorzelscy, Jerzy i Maria Gregorczykowie, Ryszard i Henryka Kasprzakowie, Eugeniusz i Halina Kobusowie, Andrzej i Władysława Kowalukowie, Antoni i Zofia Koziccy, Zenon i Krystyna Krogulcowie, Jan i Bożena Kurowiccy, Janusz i Barbara Mianowscy, Krzysztof i Krystyna Michalikowie, Tadeusz i Wanda Ostolscy, Stefan i Eugenia Parzyszkowie, Marian i Janina Paszkowscy, Stanisław i Teresa Piechotowie, Mieczysław i Władysława Piętkowie, Józef i Janina Pyza, Adam i Krystyna Sekułowie, Stefan i Maria Sokołowscy, Ryszard i Elżbieta Sulwestrzakowie, Zbigniew i Grażyna Tobiaszowie, Tadeusz i Marianna Walendowie, Jan i Helena Wągrodzcy. 27.04.2023 05:59
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama