Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 23:26
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Rusza remont obwodnicy Garwolina. Przez cztery miesiące będą utrudnienia na S17
Tragiczne odkrycie o świcie. Znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny
Reklama
Strona główna
Artykuły
Aktualności
Aktualności
Aktualności:
Aktualności
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Aktualności
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Nowe dworce PKP w Garwolinie i Łaskarzewie już czynne
Są niewielkie, ale komfortowe, funkcjonalne i ekologiczne. Dziś nowo wybudowane dworce kolejowe Garwolin i Łaskarzew Przystanek zostały otwarte dla podróżnych. Budowa nowych dworców PKP przy trasie kolejowej Warszawa – Lublin trwała nieco ponad rok. Obydwa zostały wzniesione w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
12.09.2022 19:08
Zmarła najstarsza mieszkanka Garwolina
Urząd Miasta w Garwolinie poinformował o śmierci Marianny Płatek – najstarszej mieszkanki Garwolina. Pani Marianna Płatek z domu Szczygielska urodziła się 10 listopada 1921 roku w miejscowości Gózd gm. Borowie pow. Garwolin. Z mężem Szymonem przeżyła 63 lata, doczekała się 4 dzieci, 8 wnuków oraz 14 prawnuków. Przepracowała 43 lata, do 75 roku życia w jednej firmie: PSS Społem Garwolin, za co została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.
12.09.2022 12:49
Kradzionym rowerem uciekał przed policjantami. Miał do odsiadki prawie sześć lat
Dzielnicowi z Żelechowa zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd w Rykach i Sokołowie Podlaskim do odbycia łącznej kary blisko 6 lat pozbawienia wolności za włamania. Mężczyzna początkowo uciekał na rowerze, który jak się później okazało, ukradł kilka tygodni wcześniej. Zatrzymany trafił już do zakładu karnego. Dzielnicowi z Żelechowa podczas obchodu swojego rejonu służbowego zauważyli rowerzystę. Policjanci podejrzewali, że jest on pod działaniem alkoholu. Jego twarz wydała się policjantom znajoma, ponieważ zapamiętali ją z raportów o osobach poszukiwanych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do zatrzymania mężczyzny, który od razu zaczął uciekać na rowerze. Po pewnym czasie porzucił pojazd i uciekał pieszo, jednakże policjanci byli tuż za nim i skutecznie mu to uniemożliwili.
12.09.2022 11:12
Przejęte 112 kg marihuany [wideo]
Dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP i NOSG zatrzymano podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski. Podczas szeroko zakrojonych działań przejęto transport narkotyków, a także zlikwidowano w Warszawie magazyn, w którym przechowywane były środki odurzające. Łącznie zabezpieczono ponad 112 kg marihuany wartej ponad 5,5 mln zł, a także mienie należące do podejrzanych o wartości 200 tys. zł. W trakcie akcji wsparcia udzielili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji od jakiegoś czasu rozpracowywali gang zajmujący się przemytem środków odurzających na ogromną skalę. Jeszcze w minionym roku przekazali służbom niemieckim informację o przemycie 39 kg marihuany. Wówczas to, na terenie Niemiec przejęto narkotyki oraz zatrzymano kierowcę, który je przemycał z Hiszpanii. W międzyczasie okazało się, że ta grupa jest również w zainteresowaniu funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Służby połączyły siły i pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wszczęto śledztwo dotyczące wewnątrzwspólnotowego obrotu narkotyków z Hiszpanii do Polski.
12.09.2022 08:00
Pijany traktorzysta w rowie. Miał 4,5 promila!
Nie miał prawa jazdy, a w organizmie wykryto u niego 4,5 promila alkoholu. W Parysowie pijany traktorzysta wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 12 na drodze wojewódzkiej nr 805. - Dyżurny garwolińskiej komendy przyjął zgłoszenie o tym, że traktor rolniczy wjechał do rowu. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że 60-letni mężczyzna, kierując ciągnikiem rolniczym, wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że w jego organizmie było prawie 4,5 promila alkoholu – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.
12.09.2022 07:35
Zaplanuj z nami weekend!
Drugi wrzesniowy weekend przed nami, a w powiecie garwolińskim sporo wydarzeń. Sprawdźcie, co się dzieje i wybierzcie coś dla siebie. Dożynki w gminie Borowie Występy zespołów ludowych, zabawa taneczna i koncerty Don Vasyla Juniora czy Dejwa. To atrakcje, które czekają na odwiedzających w niedzielę Borowie. W stolicy gminy odbędą się gminno dożynki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie odbędzie się część oficjalna. Zobacz plakat wydarzenia
10.09.2022 09:43
Ostatnia droga ks. Jerzego Przychodzenia
W kościele parafialnym w Marianowie odbył się pogrzeb księdza kanonika Jerzego Przychodzenia. Duchowny pochodził z Maciejowic, w latach 2002-2005 służył jako wikariusz w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, później przed ponad 10 lat był proboszczem parafii św. Izydora w Marianowie. Przed śmiercią służył jako proboszcz w parafii w Miętnem (od 1 lipca 2022 roku). Eucharystia oraz uroczystości na cmentarzu parafialnym zgromadziły setki pogrążonych w smutku członków rodziny, przyjaciół, parafian oraz przedstawicieli duchowieństwa.
09.09.2022 14:47
Za złotówkę do marszałkowskich muzeów i teatrów!
Blisko 14 tys. uczniów szkół odwiedziło mazowieckie instytucje kultury w maju i czerwcu. To efekt inicjatywy samorządu województwa, który zaprosił młodych Mazowszan do aktywnego udziału w kulturze. – Zapraszamy młodzież do odwiedzania naszych instytucji kultury. Teraz do mazowieckich muzeów i teatrów wejdziecie za złotówkę – zaprasza marszałek Adam Struzik. Najchętniej do teatru Do tej pory największą popularnością cieszyły się marszałkowskie teatry. Spektakle w Teatrze Polskim w Warszawie w ciągu zaledwie dwóch miesięcy obejrzało blisko 1,4 tys. uczniów. Zbliżoną liczbę widzów miał płocki Teatr Dramatyczny. Rekordzistą okazał się jednak Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, z którego oferty skorzystało ponad 2,5 tys. młodych ludzi. Zwiększone zainteresowanie odnotowały również mazowieckie muzea. Uczniowie chętniej odwiedzali m.in. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze czy radomską Elektrownię.
09.09.2022 06:50
Gm. Garwolin: Miliony złotych na budowę boisk
Umowy warte 9 mln zł na poprawę infrastruktury sportowej podpisali w tym tygodniu przedstawiciele gminy Garwolin. W środę została również podpisana umowa na zaprojektowanie i wykonanie wymiany nawierzchni z trawy naturalnej na sztuczną nawierzchnię boiska do piłki nożnej znajdującego się przy Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, zagospodarowaniem terenu, budową parkingów, chodników, ogrodzenia i trybun.
09.09.2022 06:50
Strażacy z nową łodzią
Państwowa Straż Pożarna w Garwolinie otrzymała nową łódź ratowniczą z silnikiem zaburtowym, przyczepą podłodziową oraz dodatkowym wyposażeniem. Łódź ułatwi pomoc w akcjach prowadzonych na różnych akwenach wodnych. Powiat Garwoliński sfinansował zakup łodzi, której całkowity koszt wynosił niewiele ponad 137 tys. zł.
08.09.2022 09:53
Pierwszy taki strażacki pojazd w powiecie [wideo]
Choć ma tylko 999 cm3 pojemności, to w wielu sytuacjach jego właściwości jezdne w terenie mogą być niezbędne. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzciance (gm. Wilga) pozyskała pojazd 4x4 UTV Polaris Ranger. Oficjalne przywitanie auta odbyło się we wtorek. Jednostka z gminy Wilga wzbogaciła się o fabrycznie nowy pojazd UTV marki Polaris Ranger XP 1000 Nordic Pro. Nowy nabytek posiada dopuszczenie do ruchu drogowego, rozłączany napęd 4x4, pojemność silnika 999 cm3 oraz moc 82 KM, wyciągarkę z liną syntetyczną, zaczep kulowy, radiostację przewoźną oraz sygnalizację świetlno-dźwiękową. Jest lekki jego masa to 710kg „na sucho”, a ładowność paki to 454 kg.
08.09.2022 08:31
Pogrzeb proboszcza parafii w Miętnem
5 września zmarł proboszcz parafii w Miętnem ks. Jerzy Przychodzeń. Pogrzeb odbędzie się w piątek w Marianowie. Jutro w Miętnem zostanie odprawiona msza żałobna. Informacje o uroczystościach pogrzebowych podał portal Podlasie24.pl. 8 września o godzinie 18:30 w kościele parafialnym w Miętnem rozpocznie się modlitwa różańcowa. Po niej, o godzinie 19:00, zostanie odprawiona msza święta żałobna. Pogrzeb śp. ks. Jerzego Przychodzenia odbędzie się w piątek, 9 września, w Marianowie. O godzinie 11:30 zostanie odmówiony różaniec, a o godzinie 12:00 rozpocznie się msza pogrzebowa, której będzie przewodniczył biskup siedlecki, ks. Kazimierz Gurda. Ciało kapłana spocznie na cmentarzu w Marianowie.
07.09.2022 15:52
Rosyjski niewybuch znaleziony w Łaskarzewie
Saperzy z Jednostki Wojskowej z Wesołej zabezpieczyli niewybuch, który został odnaleziony w Łaskarzewie. Zgłoszenie o nietypowym znalezisku przy ul. 11 Listopada w Łaskarzewie wpłynęło do policji w poniedziałek przed godz. 19. - Na terenie posesji został odnaleziony czerep pocisku kaliber 76 mm bez materiału wybuchowego, produkcji rosyjskiej z okresu II wojny światowej – informuje mł. asp. Krzysztof Sykuła z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.
07.09.2022 06:40
Gm. Miastków Kościelny: Dożynkowe tradycje podtrzymane
Nie tylko rolnicy świętowali zakończenie tegorocznych żniw. Gminno-Parafialne Dożynki Gminy Miastków Kościelny odbyły się w niedzielę. Dożynki rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w miejscowym kościele. Na zakończenie eucharystii pobłogosławiono dożynkowe chleby, wieniec i kwiaty, które wójt i sołtysi podzielili między wiernych.
06.09.2022 04:53
Nagrodzili zasłużonych dla miastkowskiej gminy
Ks. kan. Adam Turemka, Jadwiga Wojda, Teresa Bąk zostali nagrodzeni tytułem „Zasłużony dla Gminy Miastków Kościelny”. Wyróżnienia zostały przyznane po raz pierwszy. Okazją do wręczenia tytułów były niedzielne parafialno-gminne dożynki. Z inicjatywy radnych i wójta Gminy dwa lata temu została przyjęta uchwała w sprawie nadawania tytułu ,,Zasłużony dla Gminy Miastków Kościelny”. W treści uchwały czytamy m. in., że wyróżnienie przewidziane jest dla osób, które w szczególny sposób rozsławiły Gminę Miastków Kościelny albo w inny wybitny sposób zasłużyły się gminie.
06.09.2022 04:52
poprzednia
1
...
269
270
271
272
273
274
275
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Zagrycha
Treść komentarza:
Nieprawda, on już nie popełni takiego błędu
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 21:13
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
Janek
Treść komentarza:
I pewnie masz rację tak jak było z aferą hazardową.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 20:04
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
No
Treść komentarza:
No cóż Wojtku może Pan Łukasz szukał Ciebie na tych zdjęciach. Posłuchaj piosenki Poparzeni Kawą Trzy "Szukam cię wszędzie..." Czy jakoś tak. Szkoda, wielka szkoda jeśli moja osoba dobrze zrozumiała...
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 16:44
Źródło komentarza:
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Autor komentarza:
Igor
Treść komentarza:
Powinny być górne limity zarobków w szpitalach bo ten pan podobno zarabia milion złotych rocznie, szpitale toną w długach ale na dyrektorów kasa musi być, w slużbie zdrowia skala patologii płacowych jest ogromna i dlatego brakuje na leczenie...
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 15:18
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
32
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
27
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Data dodania artykułu:
21.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
4
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.