Reklama
Aktualności:

Aktualności

Reklama
Szpital w Garwolinie na minusie. Straty pokryje samorząd
Szpital w Garwolinie na minusie. Straty pokryje samorząd
Blisko 100 mln zł. radni sejmiku Mazowsza przeznaczą na ratowanie podmiotów leczniczych prowadzonych przez samorząd województwa mazowieckiego. Po podwyżkach energii, kosztów pracy i usług w niektórych placówkach kontrakty pokrywają z ledwością tylko koszty płacowe. Garwoliński Szpital Mazowiecki ubiegły rok zamknął stratą w wysokości 2,5 mln zł. Wstępne dane dotyczące strat netto szpitali marszałkowskich nie pozostawiają złudzeń. Nie są to dane ostateczne, ponieważ nie zostały jeszcze zatwierdzone sprawozdania finansowe, ale już widać że bez minimum 100 milionów złotych z budżetu województwa szpitale nie przetrwają. Dzieje się to przy prawie całkowitej bierności ze strony Ministerstwa Zdrowia. 24.05.2022 08:11
Wymyślił kradzież. Wezwał policję
Wymyślił kradzież. Wezwał policję
Policjanci co dzień realizują wiele interwencji, które zgłaszane są za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Część z nich dotyczy zdarzeń drogowych, inne nieporozumień rodzinnych lub podejrzenia popełnienia przestępstwa. Każde zgłoszenie mundurowi traktują bardzo poważnie. Bywają jednak takie telefony, po których wszystkie służby ratunkowe stawiane są w stan najwyższej gotowości. Kiedy dochodzi do realizacji interwencji okazuje się czasem, że zgłaszający bezpodstawnie wezwał patrol. W sobotę garwolińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w gminie Garwolin. Łupem sprawcy miało paść 13 tys. zł. Wstępne ustalenia policjantów, którzy przyjechali na miejsce doprowadziły jednak do wniosku, że zgłaszający umyślnie wprowadził ich w błąd. Mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze nie ujawnili żadnych śladów, które by wskazywały, że doszło do przestępstwa. Z zebranych informacji, przekazanych przez członków rodziny, wynikało dodatkowo, że mężczyzna nie posiadał w domu żadnej gotówki. Wszczęte w tej sprawie postępowanie wyjaśni, czy zgłaszający celowo wprowadził w błąd funkcjonariuszy, chcąc wywołać niepotrzebną czynność. 23.05.2022 08:50
Pożar domku letniskowego
Pożar domku letniskowego
Sześć zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu domku letniskowego, do którego doszło w Cyganówce (gm. Wilga). Do zdarzenia doszło tuż przed północą 21 maja. - Właściciel opuścił budynek przed przybyciem zastępów straży, nie odnosząc obrażeń. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na płonący obiekt, co doprowadziło do ugaszenia pożaru – informuje mł. bryg. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie. 23.05.2022 08:42
Wiózł 20 ton. Miał 1,5 promila
Wiózł 20 ton. Miał 1,5 promila
33-letni obywatel Ukrainy jadąc samochodem ciężarowym z ponad 20-tonowym ładunkiem trasą S17, był kompletnie pijany. Miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. W takim stanie doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty. W piątek około godz. 21 policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie S17 w kierunku Lublina na wysokości m. Czyszkówek. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym scania wraz z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu i uderzył w tył poprzedzającego go opla. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości sprawcy kolizji okazało się, że 33-letni obywatel Ukrainy jest pijany. W jego organizmie znajdowało się niemal 1,5 promila alkoholu. Szczęśliwie nikt w tym zdarzeniu nie został poważnie ranny, tym bardziej, że nietrzeźwy kierujący ciężkim sprzętem stwarza realne zagrożenie dla kierowców i pasażerów innych aut osobowych. 23.05.2022 07:58
Dachowanie na S17
Dachowanie na S17
33-letni mężczyzna trafiło do szpitala, po tym jak jego auto dachowało w Puznówce (gm. Pilawa) na trasie S17. Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 15 na pasie w kierunku Lublina. 23.05.2022 05:24
Antoni Frąckiewicz ze Srebrnym Krzyżem Zasługi
Antoni Frąckiewicz ze Srebrnym Krzyżem Zasługi
 W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymał Antoni Frąckiewicz z Garwolina. Odznaczenia wręczył, w imieniu Prezydenta RP, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Łącznie zostało przyznanych 21 odznaczeń. W tym gronie znalazł się Antoni Frąckiewicz. Nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, były radny miejski i powiatowy, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Gołąb w Garwolinie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. 21.05.2022 06:52
Dzień Strażaka na 30-lecie formacji
Dzień Strażaka na 30-lecie formacji
W Komendzie Powiatowej PSP w Garwolinie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka oraz jubileuszu 30-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej. Wczoraj w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przedstawicielowi mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Sławomirowi Jędrych. Następnie wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie oraz odegrano hymn narodowy. 21.05.2022 06:45
Namierzyli sprawcę kradzieży lodówki [wideo]
Namierzyli sprawcę kradzieży lodówki [wideo]
Garwolińscy policjanci ustalili personalia mężczyzny, który ukradł lodówkę pozostawioną na klatce schodowej jednego z bloków. Dzięki analizie monitoringu, a także podjętym czynnościom, funkcjonariusze dotarli do podejrzanego. Na początku maja do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży lodówki z klatki schodowej. Wartość skradzionej rzeczy pokrzywdzona oszacowała na kwotę 500 zł. 20.05.2022 11:32
25 lat Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom
25 lat Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom
Troska o dzieci, zbudowanie w nich poczucia bezpieczeństwa oraz własnej wartości to idee, które przyświecały założycielom organizacji, która w tym roku świętuje swój srebrny jubileusz. Wychowawcy, sponsorzy, rodziny i dzieci spotkali się w sali kinowej CSiK, aby podsumować minione lata. 25 lat temu Bogumiła Szeląg wraz z grupą zaangażowanych osób – nauczycieli, przedstawicieli MOPS i kuratorów rodzinnych powołała Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom. Pierwowzorem dla utworzonej organizacji było Warszawskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Gniazdo”, kierowane przez znaną aktorkę Alinę Janowską. Powstała świetlica profilaktyczno-wychowawcza „Przystań”, w której oddziałach prowadzone są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i socjoterapeutyczne dla dzieci zagrożonych uzależnieniami, mających problemy edukacyjne, rodzinne, społeczne. Obecnie świetlice „Przystań” funkcjonuje przy każdej z garwolińskich szkół podstawowych i w szkole w Woli Rębkowskiej. 20.05.2022 10:31
Awanse na Dzień Strażaka
Awanse na Dzień Strażaka
Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Strażaka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie otrzymają awanse na wyższe stopnie. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał z dniem 4 maja 2022 roku st. kpt. Wojciechowi Krupa stopień młodszego brygadiera, kpt. Sebastianowi Świąder stopień starszego kapitana, kpt. Robertowi Maszkiewiczowi stopień starszego kapitana. 20.05.2022 10:18
Dachowanie na obwodnicy
Dachowanie na obwodnicy
Do groźnego wypadku doszło dzisiaj na obwodnicy Garwolina.  Do zdarzenia doszło po godz. 13 na pasie w kierunku Lublina. - Policjanci wstępnie ustalili, że kierującą citroenem mieszkanka powiatu garwolińskiego, w trakcie zmiany pasa ruchu, zajechała drogę kierującemu toyota mieszkańcowi powiatu lubartowskiego doprowadzając do zderzenia. 19.05.2022 13:51
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja
Czujnością i szybką reakcją wykazał się policjant, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży. Dzięki natychmiastowemu działaniu funkcjonariusza złodziej zamiast cieszyć się łupem, poniesie konsekwencje swojego czynu. Do zdarzenia doszło wczoraj (18.05.) około godziny 19 na terenie jednego z miejskich marketów. W tym czasie policjant z Zespołu do spraw Techniki Kryminalistycznej garwolińskiej komendy robił zakupy w czasie wolnym od służby. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który wziął z półki towar i nie płacąc za niego opuścił sklep. Policjant natychmiast zareagował. Pobiegł za mężczyzną i ujął go poza budynkiem marketu. Sprawcą kradzieży był 34-latek, który został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi interwencyjnemu. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjanta będącego w czasie wolnym od służby sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. Skradzione mienie wartości 200 złotych zostało odzyskane i wróciło na sklepowe półki. 19.05.2022 10:01
Rekordowe środki na drogi powiatu garwolińskiego
Rekordowe środki na drogi powiatu garwolińskiego
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Garwolinie podpisano umowę na wykonanie modernizacji i budowę dróg powiatowych. Kwota to 31 mln zł! Na realizację tego zadania Powiat pozyskał 17 mln w ramach rządowego programu Polski Ład, kolejne 14 mln to środki przeznaczone przez powiat garwoliński. Dzięki dofinansowaniu zostanie zmodernizowanych  19 km dróg w 9 gminach powiatu garwolińskiego. Wczoraj Powiat Garwoliński reprezentowany przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego i Wicestarostę Marka Ziędalskiego podpisał umowę z wykonawcą robót z Lubartowa. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 17 mln złotych z programu rządowego Polski Ład - nabór pierwszy. W roku 2022 oraz 2023 na terenie powiatu garwolińskiego będą realizowane inwestycje drogowo-mostowe w największym od 1999 roku zakresie. 19.05.2022 08:56
Uwaga! Modernizacja i utrudnia na ulicy Jana Pawła II w Garwolinie
Uwaga! Modernizacja i utrudnia na ulicy Jana Pawła II w Garwolinie
Pół roku potrwają utrudnienia na ulicy Jana Pawła II w Garwolinie w związku z jej przebudową. Powiatowy Zarząd Dróg prosi mieszkańców oraz innych kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i niepozostawianie pojazdów w miejscach prowadzonych robót drogowych. Powiatowy Zarząd Dróg w Garwolinie informuje, że w związku z podpisaniem umowy z wykonawcą robót na przebudowę ul. Jana Pawła II wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w okresie od maja do listopada 2022 roku będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych na ul. Jana Pawła II. Roboty drogowe i kanalizacyjne będą realizowane etapami ze względu na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Wobec powyższego prosimy o stosowanie się do zatwierdzonej i uzgodnionej ze wszystkimi organami czasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywała od dnia 23.05.2022 r. - czytamy w komunikacie PZD. 19.05.2022 08:34
Oblał policjanta piwem i rzucił puszką
Oblał policjanta piwem i rzucił puszką
Garwolińscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i kierowanie wobec niego gróźb karalnych. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby został zaatakowany za to, że w przeszłości sporządził na mężczyznę wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło wczoraj (17.05.) około północy w centrum Garwolina. Kiedy policjant wracał po służbie do domu, został zaczepiony przez 31-latka. Mężczyzna najpierw zapytał głośno funkcjonariusza, czy pamięta, że sporządził na niego wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia, a zaraz potem wulgarnie zaczął wykrzykiwać i grozić mu pozbawieniem życia. 18.05.2022 13:06
Reklama
Reklama