Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
O sukcesach sportowych uczniów Ekonomika
O sukcesach sportowych uczniów Ekonomika
Młodzież oraz nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie od dziesiątek lat biorą udział w różnorakich zawodach, turniejach i meczach sportowych. Popularny ?Ekonomik? uczestniczył w zawodach sportowych na każdym szczeblu, od zawodów o mistrzostwo Polski po zawody regionalne, powiatowe, mityngi i zawody okolicznościowe o Puchar Burmistrza, Starosty czy Dyrektora szkoły. 22.05.2014 13:16
Najlepsi znawcy tematów samorządowych
Najlepsi znawcy tematów samorządowych
Z okazji 15. rocznicy Odrodzonego Powiatu Garwolińskiego zorganizowano Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego. Najlepszymi znawcami tematyki okazali się uczniowie z Żelechowa. Organizatorzy - Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie ? zaprosił uczestników wczorajszego konkursu do ZSP nr 1. Po przeprowadzeni etapu szkolnego, do etapu powiatowego szkoła zgłaszała trzy osoby, które uzyskały największą liczbę punktów. Do wtorkowej rywalizacji stanęli uczniowie z 17 gimnazjów i siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. 21.05.2014 06:16
ZSP nr 1: Wiele możliwości do rozwoju pasji
ZSP nr 1: Wiele możliwości do rozwoju pasji
W szkole można rozwijać swoje pasje i zainteresowania w różnych dziedzinach. Prężnie działa kółko dziennikarskie wydające szkolną gazetkę ?Eureka?.  Młodzi dziennikarze spotykają się, żeby doskonalić swój warsztat pisarski, relacjonują ciekawe wydarzenia, przeprowadzają wywiady.  W gazetce podejmowane są różnorodne tematy, czasami trudne i kontrowersyjne. ? Eureka? ukazuje się w formie papierowej i elektronicznej.v{jcomments lock} 19.05.2014 07:13
Dlaczego warto uczyć się w Technikum nr 1 w Garwolinie?
Dlaczego warto uczyć się w Technikum nr 1 w Garwolinie?
Ekonomik to   szkoła z bogatymi, ponad 50 ? letnimi tradycjami, przyjazną i bezpieczną dla ucznia .Oferujemy  naukę  w 4 bardzo nowoczesnych i pożądanych na rynku pracy zawodach technik organizacji reklamy, technik ekonomista,  technik informatyk, technik cyfrowych procesów graficznych. 14.05.2014 07:10
Wybierz ZSP Żelechów
Wybierz ZSP Żelechów
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie zaprasza Gimnazjalistów do skorzystania z oferty edukacyjnej. 14.05.2014 06:27
?Rolnik? na B ? o sukcesach ZSR w Miętnem
?Rolnik? na B ? o sukcesach ZSR w Miętnem
W skali od A do E Zespół Szkół Rolniczych zapracował na B. Jest to ocena szkoły, która charakteryzuje się wysokim stopniem wypełniania wymagań. Ocena na poziomie B jest marzeniem wielu szkół w kraju. - Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do uzyskania tak wysokiej oceny oraz usilnie pracują na dobry wizerunek Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem. A gimnazjalistów zapraszam do podjęcia nauki w mojej szkole ? podkreśla dyrektor Zdzisław Majewski. ?Ewaluacja zewnętrzna? ? dla szkół hasło straszak. Ale jeśli szkoła wypada w niej tak dobrze, jak Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem, to tylko powód do radości i dumy. Ewaluacja zewnętrzna to nic innego jak realizacja nadzoru pedagogicznego przez kuratoryjnych wizytatorów. Mówiąc wprost: wizytatorzy określają tzw. obszary badawcze i są w szkole! Skąd czerpią wiedzę o placówce edukacyjnej? Prowadzą obserwacje, przeprowadzają ankiety z nauczycielami, uczniami, rodzicami i partnerami współpracującymi ze szkołą oraz z dyrekcją i organem prowadzącym. Ponadto wizytatorzy rozmawiają z uczniami, nauczycielami i zespołami klasowymi. Do tego dochodzi analiza wyników nauczania - tak zwane EWD. 07.05.2014 08:45
Maturzyści na start
Maturzyści na start
W tym roku mury szkól ponadgimnazjalnych powiatu garwolińskiego opuściło 1015 absolwentów. Większość z nich dzisiaj rozpoczęło maturalny maraton. Punktualnie o godzinie 9.00 maturzyści otworzyli pierwsze arkusze egzaminacyjne. Na początek tradycyjnie język polski, jutro matematyka, w środę język angielski i tak do 23 maja, kiedy zaplanowano egzaminy dla uczniów szkół dwujęzycznych. 05.05.2014 07:10
Sukces Technikum Geodezyjnego z Żelechowa
Sukces Technikum Geodezyjnego z Żelechowa
Sukcesem uczniów żelechowskiego Technikum Geodezyjnego zakończył się finał XXXVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Finał prestiżowych zmagań odbył się w dniach 24-26 kwietnia w Opolu. W olimpiadzie wzięło udział 75 młodych geodetów z 25 szkół z całego kraju. Reprezentanci Technikum Geodezyjnego z Żelechowa zajęli wysokie trzecie miejsce drużynowo. W pokonanym polu uczniowie z powiatu garwolińskiego zostawili kolegów z Lublina, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Radomia, Gdyni, Krakowa, Zielonej Góry, Poznania czy Częstochowy. Drużyna Technikum z Żelechowa wystąpiła w składzie: Damian Polak i Marcin Talarek z klasy czwartej technikum oraz Kamil Szostek z klasy trzeciej. 28.04.2014 13:25
Gimnazjaliści rozpoczęli małą maturę
Gimnazjaliści rozpoczęli małą maturę
264 uczniów pisało dziś w Garwolinie egzamin gimnazjalny. Część humanistyczna to pierwszy etap małej matury. Jutro na nastolatków czeka sprawdzian z przedmiotów ścisłych, w piątek z języka obcego. Pierwsze egzaminy gimnazjalne przeprowadzono w 2002 roku. Do części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej w ostatnich latach dołożono test z języków obcych. To pierwszy sprawdzian wiedzy, którego wyniki mają wpływ na dalszy etap edukacji. ? To dla uczniów bardzo ważny moment. Gimnazjaliści długo przygotowywali się do tego egzaminu. W naszej szkole przeprowadzaliśmy kilka egzaminów próbnych ? mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie Jacek Zowczak. 23.04.2014 07:44
Gimnazjalisto! ZSP nr 2 zaprasza na Dzień Otwarty
Gimnazjalisto! ZSP nr 2 zaprasza na Dzień Otwarty
Symulator dachowania, darmowe czesanie i przedłużanie włosów, stoisko z przekąskami przygotowanymi przez uczniów. To tylko niektóre atrakcje, które dla gimnazjalistów przygotował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Już w sobotę, 26 kwietnia Dzień Otwarty. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby przekonać się o zaletach kontynuowania edukacji w szkole przy ul. II Armii Wojska Polskiego. Gimnazjaliści dowiedzą się o zasadach rekrutacji, poznają ofertę edukacyjną i bazę dydaktyczną. Sobotnie przedpołudnie (godz. 10-12) będzie także okazją do przekonania się na własne oczy, a nawet własnej skórze, jak wygląda kształcenie praktyczne w Dwójce. 16.04.2014 05:56
Katolickie LO, czyli strzał w złotą tarczę
Katolickie LO, czyli strzał w złotą tarczę
Nadchodzi czas poważnych decyzji. Dla kogo? Dla gimnazjalistów. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie może być sposobem na szybkie podjęcie decyzji i wyznaczenie dobrej ścieżki edukacji. Czy uczą tu zakonnice? Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida to szkoła istniejąca od już prawie dwóch dekad. Znana jest jako ?Katolik? (nic dziwnego, krócej), co czasem prowadzi do nieporozumień. Szkoła kieruje się katolickimi wartościami, ale jest szkołą publiczną, a nauczycielami nie są zakonnice ani księża (z wyjątkiem prefekta, oczywiście). Organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Przymierze Rodzin ? organizacja pożytku publicznego mająca na celu wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci. 14.04.2014 12:01
Pierwszy turniej scrabble za nami
Pierwszy turniej scrabble za nami
?Bo każda litera ma znaczenie? ? pod takim hasłem odbył się I Powiatowy Turniej Scrabble. W rozgrywkach najlepiej zaprezentowali się uczniowie z żelechowskiego ZSP, którzy w komplecie zajęli miejsca na podium. Wczorajszy turniej był kolejnym akcentem obchodów 45-lecia kształcenia zawodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Na starcie stanęło dziewięciu uczniów, którzy oprócz gospodarzy reprezentowali ZSP w Żelechowie. System rozgrywek pozwalał niemal wszystkim zawodnikom na rozegranie czterech gier. W sumie uczestnicy zmierzyli się w 15 pojedynkach, z których każdy miał swoją dramaturgię. Niekiedy o losach partii decydowały pojedyncze punkty. 08.04.2014 05:25
Informatycy z Dwójki dalej w grze
Informatycy z Dwójki dalej w grze
Pięć drużyn złożonych z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie awansowało do II etapu prestiżowego konkursu informatycznego Net Masters Cup. Net Masters Cup to największy w Polsce i jeden z większych w Europie konkurs wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. Jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz nauczycieli informatyki. W ostatniej edycji w 2013 roku uczestniczyło 2351 drużyn, czyli niemal 10 tys. uczestników. W tym roku na starcie konkursu stanęło 2526 trzyosobowych zespołów (ponad 7,5 tys. zawodników) podzielonych na siedem okręgów. 04.04.2014 05:44
Gimnazjum im. C.K. Norwida szkołą sukcesu!
Gimnazjum im. C.K. Norwida szkołą sukcesu!
Przed uczniami klas szóstych ważne decyzje dotyczące wyboru gimnazjum, a więc dalszej ścieżki edukacyjnej. W dzisiejszych czasach liczy się nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także troska o bezpieczeństwo ucznia, jego wszechstronny rozwój i pracujący z pasją nauczyciele. Dlatego warto zostać uczniem Gimnazjum im. C. K. Norwida w Garwolinie. Jaka to szkoła? Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie powstało w 2006 roku. Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Przymierze Rodzin - organizacja pożytku publicznego mająca na celu wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci. Dziś, ta młoda, publiczna placówka dydaktyczna, plasuje się na wysokiej pozycji wg wskaźników EWD. To ,,SZKOŁA SUKCESU?, o czym świadczą też wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego (najlepsze w powiecie, a nawet wyższe niż w całym województwie mazowieckim) oraz wysoka efektywność nauczania. 02.04.2014 15:23
 Sukces Iwony Kiełt w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym dla nauczycieli
Sukces Iwony Kiełt w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym dla nauczycieli
Tym razem to oni, a nie ich podopieczni, przygotowywali wykwintne dania. W Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym dla nauczycieli przedmiotów gastronomicznych Iwona Kiełt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zajęła trzecie miejsce. ?Gotuj lokalnie? ? to projekt realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej  we  współpracy z Akademią Kulinarną Marcina Budynka, przy wsparciu Fundacji Klub Szefów Kuchni. Do udziału zakwalifikowało się 20 szkół z całej Polski, wśród nich ZSP nr 2 CKP w Garwolinie. Pierwszym etapem projektu było szkolenie dla nauczycieli, zaplanowane na targi 18. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne ?EuroGastro? w Warszawie (26-28 marca). Warsztaty poprowadzone były przez znanych kucharzy ? Marcina Budynka i Tomasza Jakubiaka. 02.04.2014 07:07
Reklama
Reklama