Czym się kierować przy wyborze perfum? Kilka przydatnych wskazówek

Opublikowano: 20 lipiec 2018, 15:50 Kategoria Rozmaitości

Myślisz nad tym, by dodać do swojej kolekcji ciekawe perfumy? Nie wiesz jednak, na jakich aspektach się skupić i jaki aromat może Ci się spodobać? Kilka poniższych wskazówek pomoże Ci dokonać wyboru – sięgnąć po perfekcyjny zapach na każdą porę.

Perfumy są często dopełnieniem stylizacji. Odzwierciedlają także nasz charakter lub nastrój. Czasem wybór tych idealnych przyprawia o zawroty głowy – i to dosłownie! Nierzadko przemierzamy różne drogerie w poszukiwaniu tego jedynego zapachu, który doskonale podkreśli naszą osobowość. Najtrudniej bywa z tym latem, kiedy gorąca aura zmniejsza wonne możliwości – nie sięgniemy już wtedy po ciężkie czy orientalne aromaty. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania perfum?

Rowerem na Jasną Górę

Opublikowano: 12 lipiec 2018, 13:51 Kategoria Rozmaitości

35 osób wyruszyło wczoraj z Sulbin do Częstochowy, włączając się w tym samym w Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Pielgrzymi w trzy dni pokonają blisko 300 kilometrów.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę jest w tym roku organizowana po raz trzynasty. Od pięciu lat na trasę pielgrzymki wyjeżdżają także pątnicy z powiatu garwolińskiego. Swoją pielgrzymkę rozpoczynają w parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach. Wczoraj odbyła się tam msza święta ze specjalnym błogosławieństwem i poświęceniem rowerów, którego dokonał proboszcz parafii ks. Andrzej Lemieszek.

Był TŁOK! Ponad 900 pojazdów w Garwolinie

Opublikowano: 10 lipiec 2018, 22:44 Kategoria Rozmaitości
tłokowisko

Tak jeszcze nie było! V edycja Tłokowiska okazała się być wyjątkowa – rekordowa. Dopisali zarówno pasjonaci aut i motocykli, którzy prezentowali swoje maszyny, ale także oglądający. Zadowoleni z wydarzenia organizatorzy już zaplanowali datę kolejnego zlotu w Garwolinie.

W ubiegłym roku w Tłokowisku wzięło udział ponad 800 aut. I to był rekord. W tym roku padł kolejny. W imprezie wzięło udział około 950 samochodów i motocykli. Rejestracja pojazdów rozpoczęła się rano. Przez cały dzień na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” można było podziwiać auta klasyczne i modyfikowane oraz jednoślady. Strefę przy placu zabaw opanowały „maluszki”. Można było zobaczyć mercedesy, polonezy, duże fiaty, żuki, stary czy auta zza oceanu. Zgodnie z tradycją popołudniu pojazdy wyjechały z „Zarzecza” na ulice Garwolina. Było naprawdę tłoczno na mieście.

Złodziej nie ma urlopu - sprawdź jak zabezpieczyć dom przed letnim wyjazdem

Opublikowano: 06 lipiec 2018, 15:26 Kategoria Rozmaitości

Zabezpieczenie swojego domu na czas wyjazdu na urlop to niezwykle istotna kwestia. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie swojego majątku, ale w pewnym sensie również o ochronę swojej prywatności i intymności. Niemniej, ochrona majątku jest również ważna, ponieważ często jest to dorobek życia lokatorów. Jak można go ochronić i jak można go zabezpieczyć na czas nieobecności? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Zabezpiecz okna i drzwi

Przede wszystkim należy zadbać o to, by okna i drzwi były dobrze zamknięte. Nieco mniejszym problemem jest pozostawienie uchylonego okna, gdy mieszka się na wysokim piętrze w wieżowcu. Szanse na to, że ktoś się włamie przez okno są małe. Jeżeli jednak pozostawiony zostaje domek jednorodzinny, to zabezpieczenie okien jest sprawą podstawową. Drzwi również warto odpowiednio zabezpieczyć. Jeżeli zawsze zamykane są tylko na jeden zamek, to na czas wyjazdu warto pomyśleć o zamknięciu ich na dwa. Zawsze to pewne utrudnienie, a co ważniejsze, wydłuża czas dostania się do domu, więc może ktoś takiego włamywacza w tym czasie zauważy i wystraszy.