Wagi samochodowe – rodzaje i charakterystyka

Opublikowano: 17 lipiec 2019, 08:32 Kategoria Rozmaitości

W niektórych branżach niezwykle istotne jest precyzyjne ważenie produktów. Chodzi tu przede wszystkim o przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją dóbr oraz gospodarstwa rolnicze. Nikt nie wyobraża sobie prowadzenia tego typu firmy, bez precyzyjnego ustalania ciężaru towarów. W wielu przypadkach masę dóbr określa się na podstawie ciężaru całego pojazdu. Do wykonania pomiarów wykorzystuje się profesjonalne wagi samochodowe.

Czym są wagi samochodowe?

Wagi samochodowe są to urządzenia, za pomocą których dokonuje się pomiaru masy pojazdów, głównie ciężarowych i dostawczych. Taki osprzęt spotyka się w punktach kontroli celnej oraz w miejscach załadunkowych przedsiębiorstw, które dokonują ważenia towarów. Istnieje kilka rodzajów wag samochodowych. Ze względu na  rodzaj pomiaru, wyróżnia się urządzenia elektroniczne, mechaniczne i elektro-mechaniczne. Wagi różnią się między sobą również ze względu na rodzaj nawierzchni: stalową, betonową lub betonowo-stalową. Oczywiście wyróżnia się wagi o różnych wymiarach, które są uzależnione od wielkości ważonego pojazdu. Przykładowo, samochody o masie całkowitej do 60 ton mogą być ważone na urządzeniach o wymiarach 24x3 metry.

Urządzamy wspólne salon. Czas na szafkę rtv

Opublikowano: 10 lipiec 2019, 12:45 Kategoria Rozmaitości

Szafki rtv mogą zupełnie odmienić oblicze naszego salonu. Niestety wiele osób o tym zapomina i nie przykłada większej uwagi do ich wyboru. Często kupujemy pierwszą, która wpadnie nam w oko, a to nie jest dobre rozwiązanie. Na zakup odpowiedniej szafki rtv powinniśmy poświęcić znacznie więcej czasu. Świetnej jakości modele można znaleźć w sklepach internetowych. Co jednak brać pod uwagę przy wyborze?  

Nie liczy się tylko wygląd

Większość osób przy wyborze jakichkolwiek mebli zwraca głównie uwagę na ich wygląd. Najlepiej porównać sobie dostępne modele, jak np. tutaj: https://www.dedekor.pl/meble/szafy-i-szafki .Zastanawiamy się, czy będzie pasować do ogólnej kompozycji wnętrza. Oczywiście to bardzo istotna kwestia. W końcu mebel w zupełnie innym stylu może całkowicie zepsuć wygląd całego pomieszczenia.  Dlatego wygląd szafki rtv jest bardzo istotny, ale nie najważniejszy. Musimy pamiętać o tym, żeby brać pod uwagę też wiele innych kwestii. Dzięki temu nasza szafka będzie świetnie wyglądać, ale też okaże się praktyczna i funkcjonalna. 

Żarciowozy po raz pierwszy w Garwolinie

Opublikowano: 10 lipiec 2019, 06:55 Kategoria Rozmaitości
żarciowozy

Takiej imprezy w powiecie garwolińskim jeszcze nie było. Na początku września po raz pierwszy w Garwolinie odbędzie się zlot foodtrucków - nie lada gratka dla fanów dobrego jedzenia z różnych stron świata. Rezerwujcie termin.

Zlot foodtrucków odbędzie się w pierwszy wrześniowy weekend - 6-8 września pod hasłem "Żarciowozy w Garwolinie". Jak zapewniają organizatorzy na Terenach Rekreacyjnych "Zarzecze", a dokładniej na dobrze znanym "kwadracie" pojawią się najlepsze w Polsce foodtrucki, które będą serwowały smakołyki z całego świata. Będzie coś na ostro i na słodko, coś dla mięsożerców i wegetarian. Do tego sporo dobrej muzyki, atrakcje dla najmłodszych i konkursy z nagrodami.

Historia zegarków Tommy Hilfiger, o które podbiły cały świat

Opublikowano: 09 lipiec 2019, 13:26 Kategoria Rozmaitości

Zegarek Tommy Hilfiger to świetny dodatek dla każdej osoby. Warto pamiętać, że to najważniejsze akcesorium, które może sprawić, że nasza stylizacja zostanie przeniesiona na wyższy poziom. Dlatego należy dobrze przemyśleć jego wybór i decydować się na modele wysokiej jakości. Z tego powodu najlepiej decydować się na zegarki sprawdzonych firm - jedną z nich jest właśnie Tommy Hilfiger. Amerykańska marka jest niezwykle popularna i polecana przez wiele osób. A co warto wiedzieć na temat zegarków Tommy Hilfiger?

Marka Tommy Hilfiger

Na początku kilka słów o marce, którą pokochało miliony Amerykanów, a następnie cały świat. Tommy Hilfiger została założona w 1985 roku przez Thomasa Jacoba Hilfigera. Jednak początki działalności projektanta nie były łatwe. Amerykanin zaczął od handlu detalicznego jeansami, a wraz z upływem czasu asortyment się poszerzył. Obecnie marka Tommy Hilfiger oferuje nie tylko ubrania, ale też perfumy, biżuterię i oczywiście zegarki.

Co dla fana piłki nożnej w „sezonie ogórkowym”?

Opublikowano: 09 lipiec 2019, 09:25 Kategoria Rozmaitości

Raz na kilka lat w świecie futbolu zdarza się okres zwany „sezonem ogórkowym”. Tak potocznie, ale z sympatią, mówi się na przerwę między dwoma sezonami, podczas której nie odbywa się żadna największa impreza – ani Mistrzostwa Europy, ani Mistrzostwa Świata. Na co w tym czasie ma zwrócić uwagę kibic piłkarski nieinteresujący się rozgrywkami młodzieżowymi czy kobiecymi?

Rozpoczęcie przygody z bukmacherką to dla polskiego gracza bułka z masłem. Wystarczy poświęcić kilka minut, by w pełni zarejestrować swoje konto i mieć szeroko otwarte drzwi, za którymi być może znajdziemy pokaźną sumkę. Oczywiście można też udać się do punktu stacjonarnego i tam puścić kupon, jednak granie przez sieć jest dużo wygodniejsze. Bukmacher online daje nam spory komfort. Zakład zawrzemy praktycznie wszędzie, o ile dysponujemy urządzeniem z dostępem do internetu. Dodatkowo prawie wszystkie firmy oferują klientom specjalną aplikację, przez co obstawienie dowolnego zdarzenia może nam zająć właściwie kilka kliknięć. Jeśli do kogoś uśmiechnie się los, to stoi przed szansą niezłego zarobku w bardzo szybkim czasie. Samym szczęściem jednak niewiele zdziałamy.

Z maluchem do dentysty

Opublikowano: 08 lipiec 2019, 05:58 Kategoria Rozmaitości
dentystagarwolin

Kiedy po raz pierwszy z dzieckiem do dentysty? Jak dbać o jamę ustną, uzębienie najmłodszych? Takie pytania zadaje sobie niemal każdy rodzic. Podpowiadamy jak pomóc dziecku przy ząbkowaniu i jak zachęcić do wizyty w gabinecie stomatologicznym.

18 miesięcy to „podręcznikowy” wiek dziecka, w którym maluch powinien pojawić się pierwszy raz u dentysty. Mamom poleca się wizytę u stomatologa jeszcze w czasie ciąży. To odpowiedni moment, aby przekazać podstawowe informacje na temat dbania o higienę jamy ustnej w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wtedy jest na to czas, ze znalezieniem którego po porodzie jest trudno.