Jak wysłać pieniądze z Polski na Ukrainę? Sprawdź najlepsze rozwiązania

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 21:12 Kategoria Rozmaitości
Obecnie na terenie Polski pracuje ok. 1,2 miliona Ukraińców. Wielu z nich wspomaga finansowo członków rodziny, którzy pozostali w ojczystym kraju. Osoby zamierzające przesłać pieniądze na Ukrainę, mają do wyboru kilka rozwiązań, pozwalających na bezpieczne przekazanie środków. Każdy z nich jest wygodniejszy i mniej ryzykowny niż przewożenie gotówki w trakcie podróży za granicę.

Przekazy bankowe SWIFT

Pierwszym sposobem na przesłanie pieniędzy do rodzimego kraju jest nadanie przelewu w systemie SWIFT. Skorzystanie z usług banku wydaje się najprostszym rozwiązaniem, które pierwsze przychodzi do głowy, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z kilku ważnych ograniczeń. Przede wszystkim polskie banki nie oferują kont walutowych w hrywnach. Ukraińcy pracujący w Polsce mogą założyć standardowy rachunek w złotówkach albo konto walutowe w euro, dolarach amerykańskich czy funcie brytyjskim.

Filmowy konkurs profilaktyczny

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 08:32 Kategoria Rozmaitości
policjaKPP Garwolinkonkurs filmowy

Już po raz trzeci odbędzie się konkurs profilaktyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Termin nadsyłania filmów upływa 6 listopada. 13 listopada w garwolińskim kinie odbędzie się przegląd konkursowych prac.

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Kino Wilga oraz Avon Operations Polska już po raz trzeci organizują konkurs na film profilaktyczny. Celem konkursu jest pobudzenie wśród uczestników zainteresowania profilaktyką społeczną, a w szczególności tematem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego (piesi, rowerzyści, użytkownicy hulajnóg, deskorolek, rolek itp.).

Ubezpieczenie na życie – bardzo ważna sprawa

Opublikowano: 17 wrzesień 2019, 09:51 Kategoria Rozmaitości

Każdy z nas ceni swoje zdrowie i życie, ale w dzisiejszych czasach zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie. Może być bowiem tak, że pewnego dnia nie będziemy już w stanie dłużej funkcjonować, bądź stanie się jeszcze coś gorszego – nasz czas na tym świecie się skończy. Gdy jesteśmy młodzi, to raczej się tym nie przejmujemy, ale z biegiem lat te obawy stają się coraz większe.

Zaawansowany wiek oznacza również czasami niezdolność do samodzielnego życia. Nie zawsze osoby starsze mają możliwość skorzystania z pomocy dzieci, bowiem albo ich nie mają, albo te nieszczególnie interesują się losem swoich starszych rodziców. Chociaż brzmi to okrutnie, to takie są fakty. Jeszcze inni mają taki problem, że ich własne dzieci w przypadku ich choroby nie będą im w stanie należycie pomóc, jako, że same mają swoje długi. I w tym momencie z pomocą starszym ludziom przychodzi polisa na życie, taka jak w przypadku oferowanych przez firmy pokroju MetLife. Ubezpieczenie na życie dla osób starszych - MetLife START55 pozwala na komfortowe zabezpieczenie swojej przyszłości.

Packshot, czyli dobre zdjęcie sprzeda każdy produkt

Opublikowano: 16 wrzesień 2019, 06:46 Kategoria Rozmaitości
W czasach wszechobecnej konkurencji na rynku, niełatwo jest wyróżnić swój produkt czy usługę. Firmy sięgają po wyszukane techniki i niestandardowe sposoby na zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów oraz pobudzenia ich wyobraźni, a w konsekwencji pożądania posiadania bądź skorzystania z oferty podażowej. Bez względu na to czy zamierzamy promować swoje produkty za pośrednictwem internetu, czy też przy zastosowaniu konwencjonalnych, wydawniczych i drukowanych materiałów, niebywale istotną kwestią jest odpowiedniej jakości zdjęcie danego przedmiotu/towaru. W związku z olbrzymim zapotrzebowaniem na zdjęcia produktowe, mocno rozwinęła się branża tzw. packshotów, czyli przedstawiania produktu przy pomocy statycznego bądź ruchomego obrazu.

Żeby uzyskać idealną fotografię produktową, nie tylko musi ona być nieskazitelnej jakości, ale także powinna uwypuklać ona kluczowe cechy i wartości przedmiotu. Fotografia produktowa do zaawansowana dziedzina, która wymaga od autora zdjęć dużej wiedzy, cierpliwości, umiejętności zaaranżowania specyficznych warunków oraz doskonałej klasy sprzętu wraz z akcesoriami towarzyszącymi. Owocem połączenia tych wszystkich czynników, jest efektowna wizualizacja produktu, która ma olbrzymią siłę oddziaływania na wyobraźnię konsumenta i sprawiania, że niemal każdy towar staje się prawdziwym obiektem pożądania.

Biżuteria z pereł małych i dużych: gratka dla każdej kobiety!

Opublikowano: 12 wrzesień 2019, 16:23 Kategoria Rozmaitości

Są eleganckie, kobiece i zachwycają delikatnością – perły to szczególne kamienie. Wyróżniają się subtelnym blaskiem, głębią perłowego odcienia i perfekcyjnym kształtem. Można je nosić w formie naszyjnika, bransoletki, kolczyków, a nawet niewielkich pierścionków. Biżuteria z pereł przyjmuje więc rozmaite odsłony, przy czym każda kolejna jest jeszcze piękniejsza. Sprawdź, dlaczego ozdoby wysadzane tymi kamieniami podobają się kobietom!

Perłowa biżuteria może być noszona na co dzień, niezależnie od okoliczności

Wiele kobiet każdego dnia zmaga się z dylematem dotyczącym tego, jaką biżuterię założyć do wybranej stylizacji. Sprawa jest prosta, kiedy udajemy się na spotkanie z przyjaciółmi lub nieformalne wyjście ze znajomymi z pracy – biżuteria na taki wypad nie musi być wymyślna. Sytuacja komplikuje się, kiedy mamy w planach wystawne przyjęcie lub bankiet i zależy nam, aby godnie się na nim zaprezentować. Wówczas musimy dobrać współgrający ze sobą komplet biżuterii, najlepiej z kamieniami, które nadadzą jej szyku. Warto wiedzieć o istnieniu ozdób, perfekcyjnie pasujących zarówno do casualowego outfitu, jak i wieczorowej stylizacji. Mowa o biżuterii z pereł: naturalnych kamieniach pochodzenia organicznego. Nie trzeba się jednak obawiać, że perły wzniosą nasz codzienny zestaw na wyżyny elegancji. Prosty naszyjnik nada jej blasku i ładnie skomponuje się z koszulą, sweterkiem albo jednolitym T-shirtem. Zupełnie inny efekt zapewni komplet z pereł, założony do sukni z odkrytymi ramionami. W takim zestawieniu perły będą lśnić, fantastycznie podkreślając dekolt i przyciągając spojrzenia innych osób.

Współpracuj ze specjalistami. Szczyt listy wyszukiwania Google to cel, a nie marzenie

Opublikowano: 12 wrzesień 2019, 16:21 Kategoria Rozmaitości

Skuteczne pozycjonowanie nigdy nie należało do najłatwiejszych zadań. Marketing internetowy to młoda branża, w której bardzo łatwo o popełnienie opłakanych w skutkach błędów. Z tego względu, naszą końcową pozycję w wyszukiwarce Google warto oddać w ręce doświadczonych specjalistów. Prezentujemy cztery najpopularniejsze czynniki, po których rozpoznasz dobrą agencję SEO.

Zakres świadczonych usług. Oddziel nierzetelne firmy od specjalistów

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę przy wyborze agencji marketingu internetowego, jest stopień rozbudowania jej oferty. Doświadczeni specjaliści, tacy Ci zatrudnieni w firmie AFTERWEB, podchodzą do każdego Klienta w sposób indywidualny. Prawidłowe i skuteczne pozycjonowanie stron nie może się odbyć bez wykonania szczegółowych analiz i audytów. Tego typu agencja powinna zająć się również doborem odpowiednich słów kluczowych oraz optymalizacją treści znajdujących się już na portalu. Niezwykle ważne jest również linkowanie zewnętrzne. Doświadczeni specjaliści zadbają o umieszczanie odnośnika do naszej witryny na serwisach charakteryzujących się wysoką jakością.

czmrcozek podpis