Wrzesień w garwolińskim hufcu ZHP jest pracowitym czasem

Opublikowano: 21 wrzesień 2018, 07:02 Kategoria Rozmaitości
zhphufiec orłów

Drużyny spotykają się po raz pierwszy po wakacjach, robią akcje naborowe, tworzą plany pracy. Drużynowi i komenda spotkają się już w najbliższą sobotę na Stanicy Polewicz na Dniu Wewnętrznym Hufca, gdzie podsumują ubiegły rok, wakacje, stworzą harmonogram na rok następny oraz przydzielą zadania.

Za nami intensywne wakacje, podczas których mieliśmy kolonię zuchową, kurs przewodnikowski z kursem zastępowych i przybocznych, wyjazd na Zlot ZHP w Gdańsku, a wreszcie kończącą wakacje imprezę z okazji 40-lecia Monaru, która odbyła się na naszej stanicy. Teraz powoli zamykamy sezon na naszej bazie - trzeba ją przygotować do długiej zimy, co wiąże się z wykonaniem wielu prac porządkowych.

Wynajęcie lokalu biurowego - jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Opublikowano: 19 wrzesień 2018, 15:12 Kategoria Rozmaitości

Dysponowanie powierzchnią biurową jest konieczne w przypadku większości firm. Wiele firm, zamiast kupować biuro czy inwestować we własny budynek, decyduje się na najem. Jest to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet, ale decyzja o wynajęciu tego a nie innego biura musi być poprzedzona dokładną analizą potrzeb. Mało tego, należy brać pod uwagę także czas przyszły, czyli to, jak będzie firma wyglądać za kilka czy kilkanaście lat.

Na polskim rynku podaż biur do wynajęcia zdecydowanie przewyższa popyt. Taka sytuacja panuje w zasadzie wszędzie, nawet w największych miastach Polski, jak choćby w Warszawie. Dynamicznemu wzrostowi najemców towarzyszy równie dynamiczny wzrost ilości powierzchni biurowych do wynajęcia. Nawet w dzielnicach takich jak Mokotów można bez problemu znaleźć wolne lokale biurowe, a wciąż powstają nowe biurowce i dlatego nie jest trudno o dobre i nowoczesne biuro w tej prestiżowej lokalizacji: https://www.biura-mokotow.com/biura/do-wynajecia/warszawa/mokotow/

Wakacyjne wyspy

Opublikowano: 18 wrzesień 2018, 07:15 Kategoria Rozmaitości

Wylot na słońce to marzenie każdego z nas, niezależnie od tego ile czasu spędził w tym roku na wakacjach. Coraz krótsze dni, chłodne noce i zakorkowane ulice zachęcają do podróży na wyspy położone na dowolnym oceanie. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, zachęcamy do zajrzenia na stronę doświadczonego biura podróży https://dreamtours.pl/, gdzie znajdziesz bogatą ofertę letnich atrakcji o każdej porze roku.

Naszą uwagę zwróciły szczególnie dwie oferty, obie przenoszą nas na bajeczne wyspy. Pierwsze to Wyspy Zielonego Przylądka - egzotyczna wyspiarska republika oddalona niewiele ponad 400 km od afrykańskiego lądu. Jedną z największych atrakcji archipelagu są czynne, ogromne wulkany, położone w wysokich górach. Jednocześnie piaszczyste, szerokie plaże, nowoczesne porty dla żaglówek, pustynne wnętrza wysp zapewniają moc wszelkich atrakcji. Amatorzy surfingu, czy wędkarstwa także znajdą tu coś dla siebie, a prawdziwe Safari to unikalna pamiątka z wakacji. Turystyka na Wyspach Zielonego Przylądka skupia się głównie na Sal i Boa Vista, które kuszą ogromną bazą noclegowo-rozrywkową, wyśmienitą kuchnią i doskonałą obsługą.

Skauci po wakacjach ruszyli w nowy rok

Opublikowano: 14 wrzesień 2018, 14:48 Kategoria Rozmaitości
skauciharcerze

Skauci zgromadzeni w Garwolinie, z radością i zapałem wkroczyli w nowy rok harcerski. Przed nimi mnóstwo nowych doświadczeń i przygód, za nimi – wspomnienia obozów i wędrówek letnich oraz kursów szkoleniowych.

"Effatha!", to znaczy: "Otwórz się". To zdanie przewijało się wielokrotnie podczas mszy świętej rozpoczynającej nowy rok harcerskiej przygody dla środowisk garwolińskiego, pilawskiego i łaskarzewskiego Skautów Europy. Można powiedzieć, że to wezwanie znajdujące się w Ewangelii według św. Marka, którym Jezus Chrystus otworzył uszy i rozwiązał język głuchoniememu, stało się symbolicznym hasłem dla skautów obecnych na tegorocznym Starcie Harcerskim.

W niedzielę 9 września 2018 roku odbył się Start Harcerski Skautów Europy ze środowisk z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa. Nowy rok formacji skauci rozpoczęli uczestnictwem w mszy świętej sprawowanej w kolegiacie p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Homilię podczas Eucharystii wygłosił duszpasterz Kręgu Szefów bł. Męczenników Podlaskich, ks. Mariusz Zaniewicz. Nawiązując do czytanej tego dnia Ewangelii, pokazywał w jaki sposób każdy z obecnych mógł utożsamiać się z głuchoniemym, zamkniętym na Boga, siebie i innych, który potrzebuje uzdrowienia i otwarcia się w relacjach które tworzy.