Zadbaj o ręce

Opublikowano: 31 marzec 2020, 12:27 Kategoria Rozmaitości

Nasze ręce to idealne narzędzia, którymi wykonujemy multum czynności każdego dnia. W wielu sytuacjach to nasza pierwsza linia obrony. Pojawiają się okoliczności, w których ich sprawność spada. Jak im przeciwdziałać?

Chyba każdy z nas wykorzystuje swoje ręce między innymi do pracy. Kurierzy, budowlańcy, profesorowie, lekarze czy finansiści wszyscy ich używają, a różni się tylko stopień intensywności. Ta ostatnia ma znaczący wpływ na ogólną kondycję tej części ciała. Mocno eksploatowany w sporcie, a głównie w tenisie jest łokieć. Stąd popularne określenie dolegliwości w tym stawie, jako „łokieć tenisisty”. U osób pracujących na komputerach częstym problemem są bóle nadgarstków. Przytrafiają się one także w innych zawodach stricte wykorzystujących siłę mięśni. Pomimo nieustannego używania rąk rzadko o nie dbamy. Konsekwencją tego mogą być różne zaburzenia.

Włoskie balkony na Mickiewicza. Dj zrobił imprezę [wideo]

Opublikowano: 30 marzec 2020, 15:23 Kategoria Rozmaitości
koronawirus

- Chciałem poprawić trochę humory sąsiadom - mówi Dj Refresh, który wczoraj urządził "koronawirus party" na osiedlu Mickiewicza w Garwolinie. Ci, którzy mogli wyszli na balkony, inni stali w oknach. Interweniowała też policja, ale zakończyło się tylko upomnieniem i oklaskami.

Niedzielny wieczór. Osiedle przy ulicy Mickiewicza w Garwolinie składające się z kilku bloków. W jednym z nich na balkon wyjeżdża... deska do prasowania, która za kilka chwil stanie się dj'skim stołem, a z głośników popłyną polskie i zagraniczne przeboje. Na takim pomysł w czasie akcji #zostańwdomu wpadł wczoraj Dj Refresh.

- Chciałem poprawić trochę humory sąsiadom. Myślę, że jeśli ktoś może to powinien coś od siebie dać w tych trudnych czasach. Lekarze robią swoje, a ja chciałem poprawić trochę humory sąsiadom, bo to jest generalnie zadanie osób, które zajmują się muzyką. Jeśli dzięki temu ktoś na chwilę zapomniał o problemach i dobrze się pobawił, a wiem, że taki osoby były, to właśnie o to chodziło. Sąsiedzi wyszli na balkony z dziećmi i tańczyli. Była super atmosfera - relacjonuje Dj Refresh.

Jak słodko!

Opublikowano: 30 marzec 2020, 14:02 Kategoria Rozmaitości

Większość z nas lubi słodycze. Czekoladki, batony, pralinki czy ciasteczka są standardowym dodatkiem do przerwy na kawę lub podczas wizyty u znajomych na herbacie. Ich podstawowym składnikiem jest cukier, z którym nie warto przesadzać. Jak go zastąpić?

Pyszny obiad, a po nim mały, smaczny, słodki deser będący zwieńczeniem posiłku. To również dobra chwila na kawę lub herbatę oraz dobrą rozmowę w gronie rodziny, lub przyjaciół. Od czasu do czasu przekąszenie czegoś słodkiego jest w porządku. Gorzej, jak zaczynamy przesadzać z łakociami. U każdego ten punkt jest w innym miejscu. Warto więc wybrać się na profilaktyczne badania, by sprawdzić poziom cukru we krwi. W przypadku diabetyków to rutyna, która determinuje ich samopoczucie. Poza zachowaniem zdrowego rozsądku w spożyciu cukru warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Gont bitumiczny czy blachodachówka?

Opublikowano: 30 marzec 2020, 10:08 Kategoria Rozmaitości

Jakie cechy powinny posiadać pokrycia dachowe? Wielu inwestorów stawia przede wszystkim na ich estetykę, zgodną z wizją architektoniczną budynku. To jak najbardziej uprawniony pogląd, jednak należy skupić się również na aspektach technologicznych oraz wytrzymałościowych, które nabierają ogromnego znaczenia w przypadku wyboru odpowiedniego materiału na pokrycie dachu.

Jakie cechy powinny posiadać pokrycia dachowe? Wielu inwestorów stawia przede wszystkim na ich estetykę, zgodną z wizją architektoniczną budynku. To jak najbardziej uprawniony pogląd, jednak należy skupić się również na aspektach technologicznych oraz wytrzymałościowych, które nabierają ogromnego znaczenia w przypadku wyboru odpowiedniego materiału na pokrycie dachu.

AVON walczy z koronawirusem. Produkty dla garwolińskich instytucji

Opublikowano: 28 marzec 2020, 13:42 Kategoria Rozmaitości
koronawirus

Fabryka Avon w Garwolinie angażuje się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa i przekazuje 3,5 tony produktów do higieny miastu Garwolin, a także placówkom publicznym, które potrzebują pilnego wparcia. Tyle samo środków trafi również do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. W ten sposób marka chce podkreślić, że chociaż zgodnie z zaleceniami lekarzy powinniśmy zasłaniać usta, jest to czas, w którym musimy odsłonić serca #AvonRazem.

Walka z pandemią to wielkie wyzwanie dla całego społeczeństwa. Na szczęście są ludzie, którzy zwłaszcza w takim momencie, chcą pomagać innym. Właśnie dlatego Avon chce podzielić się tym, co ma najlepsze – środkami czystości, które są teraz kluczowymi produktami w walce z koronawirusem. Marka przekazała ponad 3,5 tony kosmetyków do higieny (w tym żeli antybakteryjnych, mydeł czy szamponów) Urzędowi Miasta w Garwolinie, skąd trafią do Powiatowego Szpitala w Garwolinie, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie.

Jak wybrać dobre etui na telefon? Huawei, Apple i inne marki

Opublikowano: 26 marzec 2020, 13:47 Kategoria Rozmaitości

Każdy posiadacz smartfona wie, jak ważne jest dobre etui na telefon. Huawei i inne marki przygotowują swoje firmowe case’y, na rynku możemy znaleźć też etui mniej znanych firm. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając etui? Co sprawi, że uchroni ono Twój telefon? Sprawdzamy, jak kupić dobre etui na smartfona.

Zabezpieczenie przed upadkami

Wielu z nas, kupując etui na telefon, robi to z myślą o uchronieniu smartfona przed upadkiem. Jednym z najlepszych rodzajów etui na telefon będzie w tym przypadku tzw. kabura. To etui wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej, utwardzane. W takim pokrowcu chowamy cały telefon, łącznie z ekranem. Etui jest otwierane, a magnes lub rzep chroni przed otwarciem klapki. Taki rodzaj etui najlepiej chroni telefon przed upadkiem, amortyzując uderzenie o podłogę.

Zobacz także

Zadbaj o ręce

Nasze ręce to idealne narzędzia, którymi wykonujemy multum czynności każdego dnia. W wielu sytuacjach to nasza pierwsza linia obrony. Pojawiają się…

Jak słodko!

Większość z nas lubi słodycze. Czekoladki, batony, pralinki czy ciasteczka są standardowym dodatkiem do przerwy na kawę lub podczas wizyty u…