"Najpierw sfrezujemy nawierzchnię, a następnie ułożymy warstwę ścieralną oraz namalujemy oznakowanie poziome. Pierwszy etap prac obejmie pasy awaryjny i prawy. Po ich zakończeniu wykonawca przeniesie się na lewy pas ruchu. Aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców, prace na łącznicach węzłów Garwolin Zachód i Garwolin Południe planujemy wykonać w godzinach nocnych" - informuje GDDKiA.
Prace wykona Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Grójec.
Prawie 19 lat w użytkowaniu ekspresowa obwodnica Garwolina została oddana do ruchu w 2007 r. Odciążyła miasto od ruchu tranzytowego, a kierowcom podążającym na Lubelszczyznę czy w kierunku stolicy skróciła czas podróży. Natężenie ruchu sięga nawet 40 tys. pojazdów na dobę. Aby zapewnić dłuższe „życie” tej trasy, musimy przeprowadzi standardowe zabiegi utrzymaniowe, które obejmują m.in. wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni.
red. za GDDKiA



Napisz komentarz
Komentarze