Na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, który jest marzeniem każdego młodego sportowca, awans z sekcji lekkoatletycznej - GKS Wilga Garwolin uzyskali, Maja Luśnia i Jakub Róg, podopieczni trenera Stanisława Buszty.
Pochodząca z Rudy Talubskiej Maja wystartuje dwukrotnie. Najpierw w pchnięciu kulą 3kg za wynik 11.74m, a następnie w rzucie oszczepem 500g – 34.55 m. Z kolei mieszkający w Ryczyskach Jakub, awansował za rzut oszczepem 700g, który poszybował na odległość 48.35m.
- Już sam udział moich lekkoatletów w imprezie typu Mistrzostwa Polski, jest dla klubu, miasta i powiatu sporym wyróżnieniem. Chciałbym dodać że zasłużyli oni swoją ciężką, systematyczną pracą oraz umiłowaniem swoich konkurencji, na ten atrakcyjny start – uzupełnia usatysfakcjonowany trener Stanisław Buszta.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.
mat. pras.


Napisz komentarz
Komentarze