czwartek, 25 czerwca 2026 19:46
Reklama
Reklama

Pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

W dniach 2-4 lipca Lublin będzie gościł najlepszych lekkoatletów w kategorii juniorów młodszych, którzy uzyskanymi w trakcie sezonu wynikami, zmieścili się w swoich konkurencjach w pierwszej dwudziestce czwórce najlepszych w kraju. Wśród tego grona będą zawodnicy Wilgi Garwolin.

Na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, który jest marzeniem każdego młodego sportowca, awans z sekcji lekkoatletycznej - GKS Wilga Garwolin uzyskali, Maja Luśnia i Jakub Róg, podopieczni trenera Stanisława Buszty. 

Pochodząca  z Rudy Talubskiej Maja wystartuje dwukrotnie. Najpierw w pchnięciu kulą 3kg za wynik 11.74m, a następnie w rzucie oszczepem 500g – 34.55 m. Z kolei mieszkający w Ryczyskach Jakub, awansował  za rzut oszczepem 700g, który poszybował na odległość 48.35m.

- Już sam udział moich lekkoatletów w imprezie typu Mistrzostwa Polski, jest dla klubu, miasta i powiatu sporym wyróżnieniem. Chciałbym dodać że zasłużyli oni swoją ciężką, systematyczną  pracą oraz umiłowaniem swoich konkurencji, na ten atrakcyjny start – uzupełnia usatysfakcjonowany trener Stanisław Buszta. 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.

mat. pras.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama