Po spadku z IV ligi Wildze przyjdźcie debiutować w rozgrywkach V ligi, która powstała cztery lata temu, w czasie kiedy GKS grał na wyższym poziomie. Na
Mazowszu są dwie grupy V ligi. Zespół z Garwolina trafi do tej południowej. Serwis Proch Pionki nieoficjalnie na facebooku podał przypuszczalny podział tego poziomu rozgrywek w nowym sezonie.
Wilga będzie miała 15 rywali, z większością mierzyła się w ostatnich latach na boiskach IV ligi. Będą to drużyny: Józefovii Józefów, Tygrysa Huta Mińska, Żyrardowianki Żyrardów, Perły Złotokłos, Prochu Pionki, Drogowca Jedlińsk, Pilicy Białobrzegi oraz beniaminkowie zespoły Pogoni II Siedlce i Radomiaka II Radom.
Zespoły, z którymi GKS nie ma meczów na poziomie IV ligi to LKS Chlebnia i Jodła Jedlnia-Letnisko oraz pozostali beniaminkowie: Powiślanka Lipsko, Champion Warszawa, Wektra Zbuczyn, Ursus II Warszawa.
Sezon 2026/2027 w V lidze na Mazowszu rozpocznie się w drugi weekend sierpnia (8/9). Runda jesienna potrwa do 14/15 listopada. Wszystkie kolejki tej części sezonu zaplanowano na weekendy.
łk


Napisz komentarz
Komentarze