Reklama
Aktualności:

Aktualności

Reklama
Policjanci zaopiekowali się dzieckiem pijanych rodziców
Policjanci zaopiekowali się dzieckiem pijanych rodziców
Garwolińscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy zajmowali się swoją zaledwie 8-miesięczną córką. Do czasu przekazania dziewczynki w bezpieczne miejsce funkcjonariusze zaopiekowali się dzieckiem i sprawdzili, czy nie potrzebuje pomocy medycznej. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny. Kilka dni temu do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że nietrzeźwi rodzice na ul. Kościuszki w Garwolinie prowadzą wózek, w którym znajduje się niemowlę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol dzielnicowych. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że są już tam funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy wcześniej zauważyli tę niebezpieczną sytuację i od razu podjęli interwencję. W wózku znajdowała się zaledwie 8-miesięczna dziewczynka. Jej rodzice byli pijani. 25-letni mężczyzna miał w organizmie 2,7, a 24-letnia kobieta 2,1 promila alkoholu. 24.06.2022 06:58
Garwolin bez kiosku Ruchu
Garwolin bez kiosku Ruchu
Z mapy Garwolina zniknął właśnie ostatni kiosk Ruchu. – Gdzie teraz będę kupować gazetę? – pyta jedna z naszych czytelniczek. Charakterystyczne zielone budki w ostatnich latach sukcesywnie znikają z ulic miasta. Kioski przestały funkcjonować m.in. przy dawnym budynku urzędu pracy, przy os. Kościuszki, na ul. Senatorskiej, na rogu Wiejskiej i al. Legionów czy Żwirki i Wigury. 24.06.2022 06:51
To były piękne dni! Dni Garwolina 2022
To były piękne dni! Dni Garwolina 2022
Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni Garwolina były pełne rozrywki, kulturalnych wzruszeń i emocji sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Główna część obchodów Dni Garwolina odbyła się 19 czerwca. To właśnie w niedzielny wieczór na scenie przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” zagrała tegoroczna gwiazda – zespół IRA. Publiczność usłyszała wszystkie największe przeboje zespołu, który już od 35 lat gości na polskiej scenie muzycznej. Kultowe piosenki i świetny kontakt z publicznością okazały się doskonałym przepisem na udany koncert. Wielkie świętowanie rozpoczęło się w niedzielę 19 czerwca rozpocznie o godzinie 10:00 w garwolińskiej kolegiacie uroczystą mszą święta w intencji mieszkańców. Po niej ulicami miasta przeszedł barwy korowód, który zaprowadził uczestników wydarzenia tym razem pod Pływalnię Miejską „Garwolanka”. To właśnie tam odbyło się oficjalne otwarcie dni miasta. Burmistrz Garwolina Marzenie Świeczak towarzyszyli zaproszeni goście – parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa i powiatu. 23.06.2022 13:47
Zderzenie 3 aut przy Shellu
Zderzenie 3 aut przy Shellu
Trzy auta zderzyły się przy stacji paliw Shell w Garwolinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. To już kolejny wypadek na tym skrzyżowaniu. - Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca citroenem, wyjeżdżając z ulicy od strony Michalowki, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadacemu od strony Garwolina ulicą Kościuszki fordowi. Doszło do zderzenia pojazdów, w które następnie uderzył Citroen Jumper jadący od strony Mietnego w kierunku centrum miasta. 23.06.2022 12:37
Ukrainka zasnęła na S17. Jechała z czwórką dzieci
Ukrainka zasnęła na S17. Jechała z czwórką dzieci
Przed godziną 8 na trasie S17 doszło do wypadku. Samochód osobowy uderzył w bariery. Autem podróżowało czworo dzieci. Do zdarzenia doszło na wysokości Gocławia (gm. Pilawa), na pasie w kierunku Lublina. - Kierująca skodą, obywatelka Ukrainy, zasnęła za kierownicą i uderzyła w bariery ochronne. Była trzeźwa. Pojazdem podróżowała jeszcze czwórka dzieci. Policjanci z władzami Pilawy organizują tymczasowe schronienie dla uczestników zdarzenia – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 23.06.2022 07:24
Pół miliona dla OSP w powiecie
Pół miliona dla OSP w powiecie
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, specjalistyczny sprzęt czy środki ochrony osobistej dla strażaków – samorząd województwa wesprze 125 jednostek OSP z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Na ten cel przekaże aż 2,1 mln zł. Jedna czwarta tej kwoty trafi do powiatu garwolińskiego. Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, samorząd województwa już od 15 lat wspiera strażaków ochotników. – Wiemy, że nasza pomoc dla mazowieckich OSP jest bardzo ważna. Widać to po dużej liczbie wniosków, które do nas wpłynęły. Chcieliśmy pomóc wszystkim, dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu środków. Profesjonalny sprzęt to podstawa, aby móc pomagać innym. 23.06.2022 05:26
Gm. Parysów: Pieniądze na most w Kozłowie
Gm. Parysów: Pieniądze na most w Kozłowie
Budowy i przebudowy dróg gminnych i powiatowych, modernizacja pracowni gastronomicznej w Łosicach, świetlicy wiejskiej w Skrzeszewie czy remont mostu na rzece Świder, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W subregionie siedleckim dofinansowanie w wysokości ponad 28 mln zł otrzyma 16 lokalnych inwestycji, w tym jedna na terenie powiatu garwolińskiego. Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, władze Mazowsza po raz kolejny wspierają samorządy lokalne w realizacji projektów infrastrukturalnych. – „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to nasz największy program wsparcia. Potrzeby są ogromne. To nie tylko dofinansowanie do budowy i rozbudowy sieci dróg gminnych i powiatowych, ale także środki na tworzenie nowych i modernizacje już istniejących świetlic wiejskich, budowę strażnic czy mostów. Dziś wspieramy kolejnych 115 inwestycji, spośród których 16 realizowanych będzie na terenie subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. 23.06.2022 05:17
Motocyklista palił się na obwodnicy. Zmarł w szpitalu
Motocyklista palił się na obwodnicy. Zmarł w szpitalu
Do poważnego wypadku doszło na obwodnicy Garwolina. Motocyklista uderzył w samochód osobowy. Pojazd stanął w płomieniach. Zablokowany jest pas w kierunku Lublina. Do zdarzenia doszło ok. godz. 14 w Sulbinach (gm. Garwolin). Na pasie w kierunku Lublina motocykl uderzył w auto osobowe. Motocyklistę początkowo miało zabrać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jednak ostatecznie poszkodowany trafił do lecznicy drogą lądową. 22.06.2022 12:57
Gm. Wilga: Podwójne zaskoczenie wójt
Gm. Wilga: Podwójne zaskoczenie wójt
- Jestem pozytywnie zaskoczona – mówi wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka o rezultacie głosowań w sprawie wotum zaufania oraz udzielenia absolutorium. Podczas wczorajszej sesji rady gminy, miejscowi samorządowcy podjęli uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania wójt oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za pierwszą uchwałą było ośmiu radnych, czterech wstrzymało się od głosu. Druga została podjęta dziewięcioma głosami za przy trzech wstrzymujących. 22.06.2022 11:58
Kto dyrektorem w dwóch szkołach powiatowych?
Kto dyrektorem w dwóch szkołach powiatowych?
Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatury w konkursach na dyrektorów Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie oraz Zespołu Szkół w Miętnem. Konkursy zostały ogłoszone w związku z kończącymi się pięcioletnim kadencjami. W Dwójce od 10 lat dyrektorem jest Ewa Flaga. Na czele szkoły w Miętnem od 2017 roku stoi Lilla Nawrocka. 22.06.2022 09:55
Nie tylko Złote Gody w Miastkowie Kościelnym
Nie tylko Złote Gody w Miastkowie Kościelnym
Wyjątkowe pary z gminy Miastków Kościelny świętowały złote, szmaragdowe i diamentowe gody. Z tej okazji prezydent RP przyznał 10 małżeństwom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt Jerzy Jaroń. - Pokazujecie państwo swoją trwałość małżeństwa, swoją wieloletnią miłość. Trzeba troszkę tolerancji, miłość przede wszystkim, ale tolerancji, pewnego zrozumienia drugiej strony i ten związek wtedy naprawdę jest wspaniały i państwo jesteście tego przykładem - mówił wójt Jerzy Jaroń. Kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba podkreślała, że odznaczenia prezydenta RP są bardzo wyjątkowe, „przyznawane wyjątkowym ludziom, którzy przez ostatnie 50 lat dawali nam przykład, że jeżeli nawet drobne nieporozumienia łatwo załagodzić, nie należy się poddawać i z siebie rezygnować, warto naprawiać”. Wicestarosta garwoliński Marek Ziędalski zaakcentował, że tak długi staż małżeński z pewnością miał lepsze i gorsze dni, jak to w życiu bywa. 22.06.2022 08:37
To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!
To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!
Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu siedleckiego i oddaj swój głos. Warsztaty ekologiczne, biesiada, zakup karetki czy renowacja terenów zielonych to tylko część z 17 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br. W puli aż 174 projekty Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 17 z regionu siedleckiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos. Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska (klub PSL), wybór jest duży. – Zapraszamy do zapoznania się z projektami. Są to inicjatywy, które odpowiadają na potrzeby naszych mieszkańców. Aby je zrealizować, wystarczy oddać głos, do czego wszystkich mocno zachęcam. 22.06.2022 07:29
Wjechał do rowu. Był pijany
Wjechał do rowu. Był pijany
Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał 69-letni kierowca renault, który wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 18 w Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin) przy ul. Długiej. - Kierujący samochodem renault nie dostosował prędkości do panujących warunków i  na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy mostek. 69-latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Mężczyzna podróżował sam – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 21.06.2022 06:52
Licznik cofnięty o 50 tys. km
Licznik cofnięty o 50 tys. km
Cofnięty o ponad 50 tysięcy kilometrów licznik drogomierza ujawnili policjanci podczas sprawdzenia zatrzymanego do kontroli citroena jumpera. Funkcjonariusze przypominają, że ingerencja w stan urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Kilka dni temu w miejscowości Podebłocie, policjanci z posterunku w Trojanowie podczas nocnego patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Citroen Jumper. Podczas sprawdzania wskazań drogomierza funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości. Wskazania stanu licznika zamontowanego w pojeździe różniły się od zapisów w systemie, dokonanych podczas ostatniego badania technicznego. Różnica ta wynosiła ponad 50 tysięcy kilometrów. Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do takiej rozbieżności i kto jest za to odpowiedzialny. 21.06.2022 06:28
Albina Łubian wiceprezesem na kolejną kadencję
Albina Łubian wiceprezesem na kolejną kadencję
W Błoniu odbył się V Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa mazowieckiego. Na kolejną kadencję wiceprezesem została wybrana burmistrz Pilawy Albina Łubian. W zjeździe uczestniczyli delegaci i delegatki ze wszystkich jednostek OSP z terenu województwa mazowieckiego oraz zaproszeni goście. Wśród gości byli: Poseł na Sejm Bożena Zelazowska, Prezes Zarządu Głównego OSP dh Waldemar Pawlak, Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbr. Jarosław Nowosielski, Prezes WFOSiGW w Warszawie, Anna Kaszuba, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego, delegowana przez Wojewodę Mazowieckiego do prac w Zarządzie. 21.06.2022 06:17
Reklama
Reklama