Reklama
Aktualności:

Aktualności

Reklama
Poszukiwany listem gończym trafił do więzienia
Poszukiwany listem gończym trafił do więzienia
Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań z Garwolina zatrzymali 37-latka poszukiwanego listem gończym i nakazem doprowadzenia. Mężczyzna ma na swoim koncie sprawy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w trakcie orzeczonego przez sąd zakazu oraz zabór pojazdu mechanicznego celu krótkotrwałego użycia. Zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego. Mężczyzna od pewnego czasu nie przebywał w miejscu zamieszkania i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Garwoliński sąd wydał za nim list gończy i nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Intensywne czynności rozpoznawcze, prowadzone przez policjantów z zespołu poszukiwań doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego. 22.04.2022 06:21
12 pedagogów z Ukrainy znalazło pracę w Garwolinie
12 pedagogów z Ukrainy znalazło pracę w Garwolinie
Z początkiem kwietnia ruszył pilotażowy program zatrudnienia interwencyjnego uchodźców. W ramach programu „Cash for Work” w garwolińskich placówkach oświatowych pracę zaczęli pedagodzy z Ukrainy. Łącznie zatrudnienie znalazło 12 osób. Aby pomóc w procesie włączania dzieci ukraińskich do polskiego systemu edukacji 1 kwietnia burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak podpisała z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej umowę o współpracy, która rozpoczyna realizację projektu. 21.04.2022 12:45
Areszt za znęcanie się nad rodziną
Areszt za znęcanie się nad rodziną
Garwolińscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec żony. Sąd Rejonowy, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 39-latek wobec swojej żony. Jak ustalili funkcjonariusze awantury, wyzwiska, groźby i przemoc w tej rodzinie trwały od dwóch miesięcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 39-latkowi zarzuty popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą. Sąd Rejonowy w Garwolinie, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 21.04.2022 07:14
2,5 tys. zł mandatu za jazdę hulajnogą po pijanemu
2,5 tys. zł mandatu za jazdę hulajnogą po pijanemu
Mandat w wysokości 2,5 tys. zł wystawili policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie mężczyźnie, którzy był pijany, a mimo to jechał elektryczną hulajnogą. 31-latek z powiatu garwolińskiego miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Hulajnogi elektryczne są popularną metodą poruszania się, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Użytkownik hulajnogi nie jest jednak traktowany jak pieszy i musi stosować się do obowiązujących przepisów prawa. 21.04.2022 07:09
Z promilami ciągnikiem do rowu
Z promilami ciągnikiem do rowu
Policjanci z garwolińskiej drogówki często przypominają o tym, że jazda pod wpływem alkoholu, bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, jest bardzo niebezpieczna. Przekonał się o tym 60-latek, który stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał nim do przydrożnego rowu. W organizmie miał prawie dwa  promile alkoholu. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie posiada w ogóle prawa jazdy. Wczoraj dyżurny garwolińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Ryczyskach (gm. Miastków Kościelny) z udziałem ciągnika rolniczego. Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. 21.04.2022 07:03
Kolejny program samorządu Mazowsza. Tym razem dla seniorów!
Kolejny program samorządu Mazowsza. Tym razem dla seniorów!
Co czwarty mieszkaniec regionu jest w wieku 60+. Tymczasem na Mazowszu działa tylko 61 gminnych rad senioralnych. Aby wesprzeć ich aktywność samorząd województwa uruchomił specjalny program „Mazowsze dla seniorów”. Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski. Nabór trwa do 29 kwietnia br. Jak zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, to pierwsza edycja programu skierowanego do seniorów. – Jeszcze tylko przez tydzień wszystkie gminy z Mazowsza mogą składać wnioski o dofinansowania do czego gorąco zachęcam. W puli jest aż milion złotych dla gminnych rad senioralnych. Trzeba wspierać aktywizację naszych seniorów – dodaje.  https://www.youtube.com/watch?v=YbYZ_rpVLRs Czym są rady seniorów? Gminna rada seniorów reprezentuje interesy osób starszych i pełni funkcję doradczą, może jednak także tworzyć własne inicjatywy. W jej składzie zasiadają przedstawiciele osób starszych i organizacji działających na ich rzecz, np. stowarzyszeń czy fundacji, a także podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku. 21.04.2022 05:36
Nocna pomoc przeniesiona do szpitala
Nocna pomoc przeniesiona do szpitala
Od 21 kwietnia Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (NPL) zostanie przeniesiona do Szpitala Powiatowego. „Dyrekcja SPZOZ w Garwolinie informuje, że od dnia 21 kwietnia 2022 r. (czwartek) od godz. 18,  Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (NPL) zostaje przeniesiona do Szpitala Powiatowego w Garwolinie przy ul. Lubelskiej 50 - wejście B - gabinety 2 i 3 na parterze" – czytamy w komunikacie szpitala. 20.04.2022 12:21
Warsztaty "Pozytywnej dyscypliny" w Sulbinach
Warsztaty "Pozytywnej dyscypliny" w Sulbinach
22 kwietnia rozpocznie się w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach trzecia edycja warsztatów z"Pozytywnej dyscypliny". Kierowane są one do rodziców dzieci w każdym wieku. Dają skuteczne wsparcie w budowaniu zdrowych relacji oraz wychowaniu ku samodzielności i odpowiedzialności. - Coraz więcej rodziców szuka pomocy w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami rodzicielskimi. Pęd życia, różnego rodzaju trudności, dynamiczna sytuacja związana ze zmianami społecznymi, które mają wpływ na funkcjonowanie rodziny powoduje, że chcą oni dowiedzieć się, jak działać. Podobne kursy wychowawcze cieszę się dużą popularnością. Wiele z nich odbywa się przez internet. My oferujemy warsztaty stacjonarne – mówi Kinga Smak-Lasocka, dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. 20.04.2022 12:05
18-latek podawał się za policjanta. Dogonił go wnuczek seniorki
18-latek podawał się za policjanta. Dogonił go wnuczek seniorki
Policjanci z garwolińskiej komendy zatrzymali 18-latka, który usiłował oszukać starszą kobietę metodą na tak zwanego policjanta. Dzięki reakcji rodziny mężczyzna został rozpoznany i pomimo próby ucieczki trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zatrzymali również 16-latka, zamieszanego w ten proceder. Aktualnie trwają ustalenia, czy mężczyźni nie mieli związku z innymi tego typu sprawami. W minionym tygodniu starsza mieszkanka Garwolina odebrała telefon od rzekomego pracownika poczty o nieodebranych przesyłkach z banku i z ZUS-u. Po pewnym czasie otrzymała kolejne połączenie, tym razem od osoby podającej się za funkcjonariusza CBŚP. Oszust podczas rozmowy informował o prowadzonej akcji wobec hakerów, którzy z konta bankowego seniorki mogą ukraść oszczędności. Kobieta wykonując polecenia rzekomego policjanta zabrała z domu kilka tysięcy złotych, które miała przekazać w umówionym miejscu funkcjonariuszowi. Po odbiór pieniędzy do kobiety podszedł młody mężczyzna bez munduru. Wtedy seniorka zaczęła podejrzewać, że wszystko może być oszustwem i nie oddała mu pieniędzy. Skontaktowała się z rodziną, opowiedziała o całej sytuacji i opisała wygląd rzekomego policjanta. Wnuczek kobiety rozpoznał oszusta na jednej z ulic Garwolina i z pomocą innego świadka po pościgu ujął go, a następnie przekazał wezwanym na miejsce policjantom. 20.04.2022 09:46
Poszukiwany z narkotykami
Poszukiwany z narkotykami
Policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie zatrzymali kolejnego poszukiwanego. 21-latek w zakładzie karnym spędzi ponad 200 dni. Zanim jednak trafił do więzienia usłyszał zarzut za przestępstwo narkotykowe, ponieważ podczas zatrzymania miał przy sobie marihuanę. W minionym tygodniu policjanci z Sobolewa zatrzymali 21-latka poszukiwanego do odbycia łącznej kary 203 dni pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa i wykroczenie. Mężczyzna został skazany przez sąd m. in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za kradzież. W trakcie czynności policjanci ujawnili w bagażu mężczyzny marihuanę. 20.04.2022 08:59
Rozpoczęła się naprawa boiska na Romanówce
Rozpoczęła się naprawa boiska na Romanówce
Pracownicy garwolińskiego urzędu miasta rozpoczęli naprawę boiska przy osiedlu Romanówka, które zostało zniszczone podczas budowy placu zabaw. Prace rozpoczęły się dzisiaj i mają finalnie doprowadzić do otworzenia stanu sprzed pięciu miesięcy. Jedna trzecia osiedlowego boiska została zniszczona przez ciężkie pojazdy, które dojeżdżały do sąsiadującego placu zabaw. Jesienią zostały tam zamontowane nowe zabawki. 19.04.2022 07:39
Nowy dyrektor fabryki AVON w Garwolinie
Nowy dyrektor fabryki AVON w Garwolinie
Fabryka Avon w Garwolinie ma nowego dyrektora. Został nim Jakub Żurowski, który może pochwalić się bardzo szeroką wiedzą i ogromnym doświadczeniem w zakresie kierowania zakładami produkcyjnymi, zarządzania międzynarodowymi zespołami, wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz rozwoju organizacji. Jednocześnie Radosław Włodarczyk awansował na dyrektora operacyjnego Avon na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią, natomiast Maciej Kaniowski, dotychczasowy szef całego łańcucha dostaw w regionie CEE, został powołany na stanowisko dyrektora operacyjnego Avon International. Zmiany te są elementem nowej strategii operacyjnej, która zakłada większą integrację oraz pogłębianie partnerstwa pomiędzy poszczególnymi rynkami, a także tworzenie wielofunkcyjnych zespołów. 15.04.2022 06:45
Karetka z Garwolina pod Kijów
Karetka z Garwolina pod Kijów
Powiat garwoliński przekazał do Ukrainy karetkę pogotowia. Ambulans, zanim wyruszył na wschód, przeszedł generalny remont, sfinansowany przez lokalnych przedsiębiorców. Inicjatywa przekazania karetki pojawiła się dwa tygodnie temu. - Zwrócił się do mnie, za pośrednictwem ministra zdrowia, dyrektor szpitala w Białej Cerkwi pod Kijowem z prośbą o przekazanie karetki – wyjaśnia starosta powiatu Mirosław Walicki. 15.04.2022 05:39
Kolejne dofinansowanie na budowę urzędu gminy
Kolejne dofinansowanie na budowę urzędu gminy
Wójt Gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski wraz ze skarbnik Jolantą Jedynak podpisali z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dwie umowy na dofinansowanie inwestycji budowy nowego budynku Urzędu Gminy w Maciejowicach w technologii pasywnej.   Łączna wartość dofinansowania wynosi 2 772 250,00 zł, w tym dotacja: 1 108 900, 00 zł i pożyczka 1 663 350,00 zł. Dofinansowanie pochodzi ze środków NFOŚiGW w ramach programu Budownictwo energooszczędne. Cześć 2) PUSZCZYK – Niskoemisyjne budynki użyteczności publicznej. 15.04.2022 05:22
23 mln zł z UE na inwestycje w gminie Maciejowice
23 mln zł z UE na inwestycje w gminie Maciejowice
Budowa wału przeciwpowodziowego w gminie Maciejowice oraz termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Samogoszczy to inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymały ponad 23 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich. Umowy z beneficjentami podpisali marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. W gminie Maciejowice przebudowany zostanie wał przeciwpowodziowy kl. II na odcinku Bączki-Antoniówka Świerżowska. Jest on częścią obwałowania o łącznej długości 26,75 km, stanowiącego zabezpieczenie przeciwpowodziowe doliny Maciejowickiej. Prace obejmą: roboty ziemne przebudowy korpusu wału i ławy przywałowej, uszczelnienie korpusu wału matą bentonitową na całej jego długości i uszczelnienie podłoża wału przesłoną przeciwfiltracyjną w stopie skarpy odwodnej. Zaplanowano również przebudowę przepustu wałowego, wykonanie umocnionej drogi eksploatacyjnej z mijankami, przejazdami i zjazdami wałowymi oraz wykonanie schodów skarpowych. Realizacja projektu pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego doliny Maciejowickiej. 14.04.2022 12:43
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Zniesmaczony Treść komentarza: Kolejny wlodarz samorządów gminnych z jednogłośnie udzielonym absolutorium. BRAWO. A w tle już niedługo sesja na której gasnąca gwiazda w powiecie nie będzie mogła mówić o takim wyniku. I to powiedzmy szczerze tylko z własnej ignorancji i arogancji Sesja pokaże zakłamanie tej już nie tylko kontrowersyjnej kobiety. A to że nie ma nic sensownego do powiedzenia to juz wiemy. Tak więc chwilą wstydu nie tylko dla Kurowskiej ale i jej poplecznikow . Czekamy do piątku. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:57 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: toldi Treść komentarza: Dlaczego maślarze, skąd taka nazwa? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Gościa Treść komentarza: Jak czytam dzisiaj te komentarze to przychodzi mi na myśl film który leci obecnie w kinach Kobieta na skraju załamania nerwowego Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:30 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Konia Treść komentarza: Koniu, nie przynudzaj. Rusz się ze swojej bedockiej stajni. A na początek dla zmiany mentalnej klimatu proponuję A.Ch. i "Dziesięciu Murzynków"...Spokojnie, nie musisz gasić peta. Tytuł później zmieniono na bardziej poprawny politycznie. 😉 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:15 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin
Reklama