Facebook.com
Youtube.com
RSS
wtorek, 23 czerwca 2026 13:07
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Rusza remont obwodnicy Garwolina. Przez cztery miesiące będą utrudnienia na S17
Reklama
Strona główna
Artykuły
Aktualności
Aktualności
Aktualności:
Aktualności
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Aktualności
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Podtopił się przy stadionie
Dwa zastępy straży pożarnej brały udział w akcji ratowniczej przy stadionie sportowym w Garwolinie. Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 13. - W Garwolinie za stadionem w cieku wodnym doszło do podtopienia mężczyzny, który został wydobyty przez strażaków, a następnie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego – informuje mł. bryg. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straż Pożarnej w Garwolinie.
25.03.2022 14:35
Nie dała się oszukać metodą „na policjanta”
Garwolińscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy podszywając się pod policjantów wyłudzają pieniądze. Kilka godzin temu oszust zadzwonił do mieszkanki Garwolina, podając się za policjanta. Kiedy zaczął wypytywać o oszczędności zgromadzone w domu, które mogłaby zabezpieczyć rzekomi policjanci, kobieta stanowczo oświadczyła, że sama zgłosi się na komendę. Wtedy rozmówca zakończył połączenie. W ten sposób kobieta pokrzyżowała plany oszusta. Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zgłosiła się mieszkanka Garwolina, która otrzymała telefon od rzekomego policjanta. Mężczyzna w słuchawce powiedział, że jej konto zostało okradzione. Dopytywał o adres domowy oraz dane banku, na którym kobieta prowadzi swój rachunek. Rzekomy policjant zapytał też, czy w domu posiada pieniądze, po które mogłaby przyjechać policja i je zabezpieczyć. Mieszkanka Garwolina bardzo szybko zorientowała się, że jest to próba wyłudzenia danych i pieniędzy. Stanowczo oświadczyła rozmówcy, że sama zgłosi się na komendę. Wtedy mężczyzna przerwał połączenie. Zgłaszająca zachowała się rozsądnie i nie przekazała obcej osobie żadnych wrażliwych danych. Dzięki swojej asertywnej postawienie nie poniosła też szkody majątkowej.
25.03.2022 14:14
Policjant z Grodziska Mazowieckiego zatrzymał pijanego na S17
Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 28-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego kierujący volvo. Mężczyzna został zatrzymany w Garwolinie dzięki reakcji policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Teraz mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Wczoraj wieczorem policjant ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, w czasie wolnym od służby, podróżował przez powiat garwoliński trasą S17 w kierunku Lublina. Na wysokości Garwolina zauważył kierowcę volvo, jadącego w tym samym kierunku, który zjeżdżał ze swojego pasa ruchu. Policjant widząc, że kierujący stwarza niebezpieczeństwo, natychmiast zareagował. Kiedy pojazd zjechał do Garwolina policjant wykorzystując odpowiedni moment, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.
25.03.2022 09:25
Ukradł 10 worków ze zbożem
Z jednego z gospodarstw w gminie Sobolew zniknęły metalowe części maszyny rolniczej, worki ze zbożem i 150 litrów oleju napędowego. Policjanci szybko namierzyli złodzieja. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Kilka dni temu do Posterunku Policji w Sobolewie przyszedł pokrzywdzony, który zgłosił, że z budynku gospodarczego na jego posesji zostały skradzione różne przedmioty i materiały. Zgłaszający przestępstwo poinformował, że skradziono metalowe części maszyny rolniczej, 10 worków ze zbożem oraz 150 litrów oleju napędowego. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 3 tys. złotych.
25.03.2022 09:23
Food Truck Festivals na Kwadracie
Przed nami kolejna edycja przepysznej kulinarnej imprezy, którą pokochali Garwolinianie. Jak zapewniają organizatorzy nad Wilgę przyjadą najlepsze food trucki z całego kraju. Imprezę zaplanowano na trzy dni od 1 do 3 kwietnia. „W ubiegłych latach przeszliście najśmielsze oczekiwania organizatorów, wyjadając ich do ostatnich okruszków! Dlatego w tym roku Food Truck Festivals wracają do Nas z przepyszną imprezą, którą pokochali mieszkańcy Garwolina. Pozwólcie zabrać się na wspólną, kulinarną podróż ulicami najdalszych zakątków świata. Food Trucki zaserwują nam między innymi: aromatyczne, meksykańskie quesadillas, tybetańskie pierożki na parze, rozpływającego się w ustach, tajskiego pad-thaia, chrupiące, hiszpańskie churros, szaszłyki rodem z PRL a także klasykę gatunku street foodu- burgery, hot dogi oraz frytki belgijskie. Wszystko będzie można popić orzeźwiającą lemoniadą lub zimnym piwem. Nie może Was tam zabraknąć. Serdecznie zapraszamy" – zachęcają organizatorzy.
25.03.2022 08:17
Od poniedziałku bez maseczek
- Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Nie dotyczy to podmiotów leczniczych – powiedział w czwartek podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Zniesiona zostanie także izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników i kwarantanna graniczna. Minister zdrowia podczas czwartkowej konferencji zaznaczył, że resort przyglądał się w ostatnich tygodniach tendencjom dotyczącym nowych zakażeń w kontekście powrotu dzieci do szkół i napływu uchodźców, wśród których zakażenia mogą częściej występować.
25.03.2022 07:22
Pomagają. Mają to we krwi
24.03.2022 17:11
Pożar nieużytków na wyspie Wisły
Kilkadziesiąt hektarów suchej trawy spaliło się w wyniku pożaru, do którego doszło na wyspie Wisły w Kraskach Górnych (gm. Maciejowice). Do akcji strażacy wykorzystali łódź. Pożar wybuchł wczoraj po godz. 10. W Kraskach Górnych (gm. Maciejowice) paliła się trawa na wyspie Wisły.
24.03.2022 16:12
Pożar w budynku stolarni
Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru w budynku stolarni w Korytnicy (gm. Trojanów). Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 16. Pożar wybuchł w kotłowni znajdującej się w budynku stolarni w Korytnicy.
24.03.2022 16:07
Sprawcy przemocy domowej w areszcie
Policjanci są wzywani na interwencje domowe głównie wtedy, gdy dochodzi do przejawów przemocy. Przeciwdziałanie temu zjawisku to jedno z ważnych zadań, z którym mierzą się funkcjonariusze bez względu na okoliczności. Dzięki temu sprawcy przemocy domowej nie unikną odpowiedzialności za swoje zachowanie. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o znęcanie się nad bliskimi. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec 50-kilkulatków izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali 59-latka, który nietrzeźwy wszczął awanturę z byłą żoną. Zaatakował ją i ugodził nożem. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Poszkodowana kobieta dochodzi do siebie w szpitalu. W trakcie innej interwencji funkcjonariusze zatrzymali 56-latka, który podczas awantury groził członkom rodziny pozbawieniem życia. Zamknął się w jednym z pomieszczeń z nożem i kanistrem benzyny i groził, że spali dom. Funkcjonariusze po wejściu siłowym obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który również trafił do policyjnej celi.
24.03.2022 13:33
90-latek noc spędził pod gołym niebem
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 90-latka. Starszy mężczyzna wczoraj przed południem wyszedł z domu, nie informując o tym członków rodziny. Dzisiaj nad ranem odnalazł go policjant z Żelechowa. Senior został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i najbliższych. Wczoraj po południu policjanci z posterunku w Żelechowie zostali powiadomieni o zaginięciu 90-latka. Mężczyzna wyszedł z domu, nie informując rodziny dokąd się wybiera. Z informacji przekazanych funkcjonariuszom wynikało, że mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Żelechów, ma problemy z pamięcią.
24.03.2022 08:54
Poszukiwany mieszkaniec powiatu siedleckiego zatrzymany w Sobolewie
Policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie zatrzymali mężczyznę, wobec którego sąd w Siedlcach wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Policjanci, podczas pełnienia codziennych obowiązków służbowych, prowadzą działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze również legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.
24.03.2022 08:46
Magazyn z pomocą już działa!
To miejsce, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą otrzymać niezbędne produkty, a ci, którzy chcą pomóc, mogą je tam przynosić. Magazyn z pomocą działa na terenie Urzędu Miasta w Garwolinie. Informacja o działalności magazynu można pojawiła się w mediach społecznościowych. Magazyn znajduje się przy ulicy Staszica 15A, w podwórku, na terenie Urzędu Miasta Garwolina. Uchodźcy z Ukrainy, którzy aktualnie mieszkają w Garwolinie, mogą w nim zaopatrzyć się w różne potrzebne produkty. Oczywiście nieodpłatnie.
23.03.2022 12:48
Ponad 100 km/h po Łaskarzewie
Na trzy miesiące stracił prawo jazdy kierowca bmw, który w obszarze zabudowanym poruszał się ponad 100 km/h. Na wykroczenie zareagowali funkcjonariusze garwolińskiej drogówki, którzy przy użyciu policyjnego miernika prędkości sprawdzali czy kierowcy przestrzegają ograniczenia prędkości na jednej z ulic Łaskarzewa. Wczoraj w Łaskarzewie na ulicy Kościuszki funkcjonariusze ruchu drogowego namierzyli kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, mieszkaniec powiatu garwolińskiego poruszał się 106 km/h.
23.03.2022 12:07
Policjanci kontrolowali przejścia i motocyklistów
W ubiegły weekend funkcjonariusze ruchu drogowego zwrócili szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść. Bacznie przyglądali się też pieszym, rowerzystom i motocyklistom, którzy korzystając ze sprzyjającej pogody, licznie pojawili się na drogach powiatu garwolińskiego. Policjanci w ubiegły weekend więcej uwagi poświęcili pieszym, rowerzystom i motocyklistom oraz wykroczeniom, popełnianym zarówno przez nich, jak i wobec nich. Wiosenna słoneczna aura sprzyja spacerom i korzystaniu z jednośladów. Kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.
23.03.2022 11:40
poprzednia
1
...
296
297
298
299
300
301
302
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Mieszkaniec Garwolina
Treść komentarza:
dobry pomysł. maksymalnie miesięcznie 5000 zł plus dyżury po 150 złotych za dni powszednie i 200 za świąteczne. Stawka proporcjonalna do jakości usług.
Data dodania komentarza:
23.06.2026, 11:33
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
Myćko z Czyszkówka
Treść komentarza:
Dlaczego piszesz pan W. ? Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o Walickiego, niegdyś to byli przecież koledzy partyjni i jeden drugiemu pomagał. Zapomniał Walicki jak potrzebował wielokrotnie pomocy i wsparcia. To przecież Żochowski podał mu rękę i zatrudnił na stanowisku kierownika w szpitalu. Ten w podzięce podwyższał mu wynagrodzenie i sam Żochowski o tym mówił, że wysokością był zaskoczony.
Data dodania komentarza:
23.06.2026, 11:31
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
relatywizm moralny
Treść komentarza:
O jakiej chwili wstydu piszesz? Ona i jej poplecznicy to ludzie bez krzty honoru i zero zasad . Nie wiedzą co to wstyd i przyzwoitość.
Data dodania komentarza:
23.06.2026, 11:24
Źródło komentarza:
Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia
Autor komentarza:
człowiek
Treść komentarza:
Ile na to poszło pieniądzy? Upamiętnienie takich postaci winno być w szkołach, w przedszkolach, w domach gdzie todzice, dxiadkowie dzielą się wiedzą, opowieściami historycznymi. A te pieniądze można byłoby dużo pozyteczniej wydać! Z całym szacunkiem dla postaci historycznych takie "reklamy" to marnotrastwo pieniędzy!
Data dodania komentarza:
23.06.2026, 10:32
Źródło komentarza:
Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
38
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Data dodania artykułu:
21.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
4
Tragiczne odkrycie o świcie. Znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny
Data dodania artykułu:
22.06.2026
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
OSP Wola Życka oficjalnie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym
Liczba zdjęć w galerii:
12
Oddali hołd majorowi „Orlikowi”. Uroczystości w 80. rocznicę śmierci legendarnego dowódcy
Liczba zdjęć w galerii:
8
W Garwolinie pobiegli najszybsi strażacy w kraju
Liczba zdjęć w galerii:
5
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.
Reklama