poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:19
Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
12 nowych mianowanych w powiecie
12 nowych mianowanych w powiecie
30 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego i ślubowanie nauczycieli, którzy w tym roku uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Akt awansu zawodowego z rąk Starosta Iwona Kurowska otrzymało 12 nauczycieli. 31.08.2024 07:09    3
30 klas pierwszych w powiecie
30 klas pierwszych w powiecie
Aż o 18 oddziałów mniej niż przed rokiem w klasach pierwszych utworzono w szkołach powiatowych prowadzonych przez Powiat Garwoliński. Ma to związek z dużym niżem demograficznym i zmianami w systemie oświaty. W roku szkolnym 2024/2025 w siedmiu szkołach średnich prowadzonych przez samorząd powiatowy utworzono 30 oddziałów, w których naukę rozpocznie 732 uczniów. 28.08.2024 04:54
Która szkoła najlepsza w Rummikub?
Która szkoła najlepsza w Rummikub?
Już po raz drugi odbędą się Garwolińskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub. Tegoroczne zmagania w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbędą się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego - Iwony Kurowskiej. Zawody odbędą się 20 września o godz. 9.30. Formularz zgłoszenia szkoły dostępny jest tu. Akces do gry należy zgłosić do 15 września. 18 września kończą się zapisy uczniów zgłoszonych szkół (od 1 do 8 z jednej placówki). W turnieju maksymalnie może wziąć udział 120 uczestników. 23.08.2024 04:32
Szare Szeregi patronem szkoły
Szare Szeregi patronem szkoły
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgórzu (gm. Miastków Kościelny) zyskała patrona. Uroczyści związane z nadaniem imienia Szarych Szeregów odbędą się pod koniec września. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli radni na sierpniowej sesji rady gminy. Proces nadania patrona poprzedzony były pozytywnymi opiniami Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. 14.08.2024 07:02
Jak poszła matura w powiecie?
Jak poszła matura w powiecie?
82,68% wynosi tegoroczna zdawalność egzaminów maturalnych w powiecie garwolińskim. To lepszy wynik niż rok temu, ale nieco poniżej wskaźników wojewódzkiego i krajowego. W Polsce tegoroczny egzamin zdało 84,14 proc. przystępujących uczniów, w województwie 85,50 proc. W tym roku w powiecie do matury przystąpiło 837 z 891 absolwentów szkół średnich prowadzonych przez samorząd powiatowy. Świadectwo maturalne odebrały 692 osoby. 12.07.2024 08:50
Jak poszło ósmoklasistom z powiatu?
Jak poszło ósmoklasistom z powiatu?
790 uczniów przystąpiło w powiecie garwolińskim do egzaminu ósmoklasisty. Średnie wyniki w powiecie są niższe niż na Mazowszu. Średni wynik egzaminu z języka polskiego w powiecie wyniósł 62,51%, w województwie – 65,66%. Najwyższy wynik w powiecie garwolińskim zanotowano w gm. Górzno (70,89%%) i kolejno mieście Pilawa (68,88%) oraz gm. Sobolew (68,78%). 04.07.2024 06:44
Erasmus+ w żelechowskim LO
Erasmus+ w żelechowskim LO
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” To słynne, stare, ale jakże uniwersalne konfucjańskie porzekadło bardzo mocno wpisuje się w koncepcję nowoczesnego podejścia w nauczaniu, gdzie doświadczenie, aktywne metody pracy i współpracy  są gwarancją sukcesu edukacyjnego. Na takie właśnie podejście w edukacji stawia europejski program Erasmus+, którego niedawnymi beneficjentami była społeczność szkolna z Żelechowa. W Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie 18 czerwca odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ramach programu edukacyjnego Erasmus+ Edukacja Szkolna o wartości 40796 euro współfinansowanego przez Unię Europejską. 28.06.2024 06:29
Ma same szóstki na świadectwie!
Ma same szóstki na świadectwie!
Natalia Drągowska ma się czym pochwalić. Uczennica III klasy technikum w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie osiągnęła na koniec roku szkolnego średnią ocen 6.0! Dokonała tego drugi rok z rzędu! Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego w garwolińskiej Dwójce miało szczególny wymiar. – W historii szkoły po raz czwarty mamy ucznia, który uzyskuje na koniec roku średnią 6.0! – oznajmiła dyrektor Ewa Flaga. 21.06.2024 08:45
224 tys. zł na stypendia dla uczniów Dwójki
224 tys. zł na stypendia dla uczniów Dwójki
Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie ma najwięcej stypendystów projektu „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Na 66 wyróżnionych uczniów z subregionu siedleckiego, wsparcie otrzyma aż 32 uczniów Dwójki. Do każdego z nich trafi 7000 zł na realizacje projektu edukacyjnego. Samorząd województwa mazowieckiego w ramach projektów „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych” od lat przyznaje stypendia dla najzdolniejszych i najbardziej aktywnych uczniów z regionu. 21.06.2024 08:40
61 batalion zakończył program „Edukacja z wojskiem”
61 batalion zakończył program „Edukacja z wojskiem”
Zasady wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej – między innymi te zagadnienia zgłębiali uczniowie szkół podstawowych i średnich w ramach pilotażowego programu „Edukacja z Wojskiem”.  W termie od 6 maja do 20 czerwca żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Książenic realizowali zajęcia z uczniami szkół podstawowych oraz średnich w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego „Edukacja z Wojskiem”. Podczas zajęć uczniowie poznawali między innymi zasady wojskowości, obronności bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Zapoznali się również z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. 21.06.2024 06:09
Prymusi Jedynki nagrodzeni
Prymusi Jedynki nagrodzeni
W sali kinowej CSiK odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji, nauczycieli z Prymusami i Uczniami Sukcesu oraz ich rodzicami.  We wczorajszym wydarzeniu wzięli udział burmistrz Marzena Świeczak, przewodniczący Rady Miasta Marek Mikulski, a także radni Zofia Kęder i Tomasz Wielgosz. 20.06.2024 11:03
Uczeń z Głoskowa najlepszy w ogólnopolskim konkursie
Uczeń z Głoskowa najlepszy w ogólnopolskim konkursie
Miłosz Kowalczyk z Zespołu Szkół w Głoskowie (gm. Borowie) wygrał ogólnopolski konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia w ramach programu „Trzymaj formę!”. Stadion Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego gościł uczestników finału ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Powiat garwoliński jako jedyny reprezentował Miłosz Kowalczyk uczeń klasy VII Zespołu Szkół w Głoskowie (gm. Borowie) pod opieką szkolnego koordynatora konkursu Marcina Możdżonka oraz rodzica Łukasza Kowalczyka. 19.06.2024 06:45
Zespół Szkół w Miętnem – na europejskim szlaku
Zespół Szkół w Miętnem – na europejskim szlaku
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem z roku na rok coraz bardziej udowadnia, że regionalna placówka edukacyjna może zapewnić uczniom i nauczycielom edukację na europejskim poziomie. Szkoła od lat zaangażowana jest w realizację finansowanych przez Unię Europejską projektów o charakterze międzynarodowym, będących okazją do wzmacniania kompetencji kluczowych oraz zawodowych. W tym roku aż 47 uczniów szkoły pojechało do Włoch i Grecji. Wiosna tego roku zaowocowała dwoma dwutygodniowymi międzynarodowymi mobilnościami, które objęły swoim zasięgiem w sumie aż 47 uczniów szkoły. We Włoszech odbył się projekt realizowany dzięki przyznanej ZS w Miętnem akredytacji programu Erasmus+, a w Grecji z funduszy programu FERS (Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027). 12.06.2024 04:52
Palermitańskie staże uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie
Palermitańskie staże uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie
W roku szkolnym 2023/24 w Zespole Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizowany jest krótkoterminowy projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). Projekt FERS-2022-1-PL01-KA122-VET-000075856 pod nazwą „Palermitańskie staże uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie” opiewał na kwotę 56 163,00 euro, co stanowiło 259 428,13 złotych. 07.06.2024 11:29
Zarapowali patronkę szkoły
Zarapowali patronkę szkoły
W ramach Miejskiego Grantu Oświatowego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Garwolinie odbył się koncert „Zarapuj Konopnicką”. Uczniowie rapowali utwory lub fragmenty utworów patronki naszej szkoły. Był to ciekawy sposób na przedstawienie twórczości Konopnickiej społeczności szkolnej. Wszystkie klasy zostały narodzone.  04.06.2024 08:54
Reklama
KOMENTUJECIE
Reklama