Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:14
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Tragiczne odkrycie o świcie. Znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny
Reklama
Strona główna
Artykuły
Aktualności
Edukacja
Aktualności:
Edukacja
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Edukacja
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Nowi mianowani w gm. Górzno
W sali konferencyjnej urzędu gminy Górzno wójt Waldemar Sabak wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego nauczycielom uczącym w szkołach na terenie gminy. W tym roku grono mianowanych powiększyli: Aleksandra Brzostowska - nauczyciel jęz. polskiego, logopeda w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach, Agnieszka Grzeszczak - nauczyciel współorganizujący kształcenie, nauczyciel informatyki, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Samorządkach, Piotr Talar - nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Samorządkach, Magdalena Chalińska - wychowawca świetlicy, logopeda w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Uninie, Małgorzata Michalik - nauczyciel wspomagający w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Uninie.
16.08.2023 12:01
Szkolne rewolucje kuchenne na rzecz Angeliki
W piątek z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilawie odbyły się "Szkolne rewolucje kuchenne". Dochód uzyskany ze sprzedaży smakołyków uczniowie przekazali na szczytny cel. Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych, w ramach drugiego śniadania, uczniowie przygotowywali słone przekąski: kanapki, tosty, koreczki, tortille czy tosty. Następnie przyrządzone smakołyki zostały sprzedane na ogólnoszkolnym kiermaszu.
21.06.2023 12:30
Praktyki uczniów w hiszpańskim Alicante
Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte rozwijali swoje kompetencje podczas zagranicznych praktyk w ramach Programu Erasmus+ 2022-1-PL1-KA121-VET-000058359 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w kwocie 58 741 EUR. Od 29 maja do 9 czerwca uczniowie klas czwartych technikum rachunkowości i technikum informatycznego odbywali praktyki w hiszpańskich firmach pod opieką nauczycieli Emilii Zalech, Hanny Tomasiak, Konrada Piotrowskiego i Piotra Muchy. Poza wysiłkiem włożonym w wykonywanie zadań powierzanych im przez hiszpańskich pracodawców, uczniowie każdego dnia poświęcali czas na rozwijanie swoich kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej poprzez zwiedzanie najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Alicante.
20.06.2023 09:17
Policjanci zbudowali sojusz w słusznej sprawie
Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie z Komendą Główną Policji i Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie połączyli swoje siły w słusznej sprawie. Z idei docierania do jak największej liczby osób i edukowania ich w zakresie przeciwdziałania przemocy rówieśniczej powstał profilaktyczny film. Kreatywne podejście policjantów, którzy przekonali do tej inicjatywy entuzjastycznych młodych ludzi sprawiło, że dzisiaj swoją premierę ma spot, który będzie wykorzystywany podczas spotkań i zajęć profilaktycznych z młodzieżą szkolną. Doniesienia medialne na temat brutalności i bezwzględności w postępowaniu młodych ludzi, głównie wobec rówieśników, wymuszają potrzebę zintensyfikowania wszelkich działań, zarówno edukacyjnych jak i profilaktycznych. Zwiększenie świadomości młodzieży na temat zachowań, które są przemocą, zwrócenie uwagi na problem przemocy w klasie, szkole, na boisku, w domu czy w sieci to jeden z głównych celów policyjnej profilaktyki. Nie lada wyzwaniem jest jednak dotarcie z tym przekazem do młodych ludzi. W ten sposób w Zespole Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zrodził się pomysł na stworzenie filmu profilaktycznego, podejmującego kwestię przemocy rówieśniczej.
20.06.2023 05:45
Uczeń Dwójki najlepszy w regionalnym konkursie
Artur Rumianek z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie został zwycięzcą II Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o normalizacji, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli oraz wzrost świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, a także przygotowanie specjalistów do wykorzystania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce zawodowej.
15.06.2023 07:01
Piknikowa atmosfera w Piątce
Rodzinny Piknik Integracyjno–Sportowy odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Impreza odbyła się wczoraj z inicjatywy nauczycielek Katarzyny Szarek, Anny Szewczyk i Katarzyny Przybysz. Była to całodniowa niespodzianka dla rodziców i dzieci.
14.06.2023 06:59
Gminny Dzień Dziecka na całego
Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla dużych i małych odbył się przy szkole w Miastkowie Kościelnym. Został on zorganizowany przez Wójta Gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 31 maja od wczesnych godzin porannych na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m. in.: wesołe miasteczko i Eurobungee. Otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Jerzy Jaroń wraz z zastępcą Sławomirem Rusakiem, którzy złożyli dzieciom życzenia, do życzeń dołączyli się: Iwona Jaroń dyrektor firmy POLARGOS oraz dyrektor szkoły w Miastkowie Kościelnym Daniel Król.
03.06.2023 14:40
Skorzystali z dodatkowych zajęć
Uczniowie klas VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie skorzystali z zajęć dodatkowych dzięki współpracy z Fundacją Instytutem Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica w Warszawie. Działanie „Pamiętaj o Bohaterach” było realizowane w ramach projektu „Uniwersytety Ludowe”. Projekt edukacyjny zakładał zajęcia dodatkowe dla 154 uczniów klas VIII.
02.06.2023 06:04
Szkolne Galapagos w Dwójce
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie otwarto Strefę Relaxu - Szkolne Galapagos. Inicjatywa powstała współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej przy zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego. Uroczyste otwarcie strefy odbyło się wczoraj w obecności m.in. burmistrz Marzeny Świeczak oraz sekretarza urzędu miasta Cezarego Tudka.
01.06.2023 05:25
Pierwsze takie targi w Garwolinie
Współpraca biznesu i edukacji – to hasło I Powiatowych Targów Pracy i Edukacji, które dzisiaj odbywają się w hali sportowej w Garwolinie. W ponad 40 stoikach wystawia się blisko 30 nie tylko lokalnych firm, siedem szkół ponadpodstawowych oraz cztery uczelnie. Jak podkreślano podczas uroczystego otwarcia, spotkanie ma połączyć światy edukacji i biznesu z obustronną korzyścią.
30.05.2023 09:37
Ekologiczny piknik rodzinny w Dwójce
Wiele atrakcji dla małych i dużych było przewidzianych podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. Czwartek był dniem, który w Dwójce był wypełniony ekologią po brzegi. Finansowany z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie piknik był okazją do zabawy i sprawdzenia wiedzy ekologicznej.
25.05.2023 11:27
Naukowcy z pasją w Rębkowie
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”. Koło naukowe „Naukowcy z pasją”, działające przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie, bierze udział w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – Zostań Ambasadorem Nauki”. Organizatorem konkursu jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
24.05.2023 06:30
Uczniowie z Górzna najlepsi na Mazowszu w turnieju BRD
22 maja odbył się Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie. Zawody były przeprowadzone w PSP nr 14 w Warszawie. Rywalizowały ze sobą zespoły w kategorii młodszej (klasy 4 i 5) i w kategorii starszej (klasy VI – VIII) - zwycięzcy eliminacji rejonowych.
23.05.2023 10:50
Uczennice Dwójki drugie w międzynarodowym konkursie
Zuzanna Ipniarska i Alicja Ćwiek z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie zajęły drugie miejsce w konkursie kulinarnym „Wieprzowina na podlaskim stole”. Zmagania zespołów z Polski i Litwy odbyły się w Białymstoku. Zadaniem uczestników wczorajszego konkursu było przygotowanie 10 porcji zakąski oraz czterech porcji dania zasadniczego, którego głównym składnikiem miała być wieprzowina.
23.05.2023 07:43
Ahoj, przygodo! Ahoj, szkoło!
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie otwarto Strefę Morską Bałtyku. Inicjatywa powstała dzięki grantowi oświatowemu przy współpracy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Strefa Morska powstała dzięki grantowi oświatowemu przyznanemu szkole przez samorząd miasta Garwolin. „Jest to miejsce, które łączy cechy strefy relaksu oraz strefy edukacyjnej. Przestrzeń ta została stworzona dla uczniów przez uczniów, jej aranżacja zaangażowała dzieci do pracy w różnych dziedzinach – humanistycznej, muzycznej, małej motoryki, dekoracyjnej, interwencji wodnej, przyrodniczej, formy przestrzennej. Dzięki temu poprzez wspólną pracę uczniowie, a było ich ponad 70, nie tylko zwiększyli swoją samodzielność, kreatywność, sprawczość, ale także poszerzyli wiedzę na temat naszego polskiego morza” – czytamy w relacji otwarcia strefy w dniu 9 maja.
10.05.2023 08:23
poprzednia
1
...
15
16
17
18
19
20
21
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Ufok0000
Treść komentarza:
Konfa - partia głupków.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 10:39
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
Wielkie Ptaki z ulicy Sezamkowej 😂
Treść komentarza:
...
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:38
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
mieszkaniec
Treść komentarza:
Rozdający i elyta powinni dostać pozłacane taczki i wypad !
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:35
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
garwol
Treść komentarza:
A nie lepiej pozłacane sraczki? Pasowałaby jak ulał.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:33
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
26
Odeszli od nas (9-12 czerwca)
Data dodania artykułu:
12.06.2026
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
26
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.