poniedziałek, 22 czerwca 2026 21:06
Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
Będą reprezentować miasto w turnieju BRD
Będą reprezentować miasto w turnieju BRD
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum im. C. K. Norwida będą reprezentować Garwolin podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Miejskie eliminacje konkursu odbyły się w Zespole Szkół nr 1. Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się od testu z wiedzy teoretycznej. Później na uczestników czekał rowerowy tor przeszkód oraz zadanie z udzielania pierwszej pomocy. ? Dzięki takim konkursom uczymy dzieci przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego. To przełoży się już za kilka lat podczas gdy uczestnicy będą zdawali egzamin na prawo jazdy ? mówi Krzysztof Ostrowski z Miejsko-Powiatowego Zespołu ds. BRD, współorganizatora konkursu. 11.04.2017 11:14
Powiatowy Turniej Scrabble po raz czwarty
Powiatowy Turniej Scrabble po raz czwarty
?Bo każda litera ma znaczenie? ? pod takim hasłem odbył się IV Powiatowy Turniej Scrabble w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Zwycięzcą zmagań został reprezentant gospodarzy Kacper Kęsik. Na starcie czwartkowego turnieju stanęło ośmiu uczniów. Na zaproszenie gospodarzy nie odpowiedziała żadna ze szkół powiatu garwolińskiego. Walka o tytuł zwycięzcy rozegrała się zatem między uczniami Dwójki. Uczestnicy zmierzyli się najpierw pojedynkach grupowych, a później w spotkaniach o poszczególne miejsca. 10.04.2017 05:14
Najlepsi zawodowcy i językowcy
Najlepsi zawodowcy i językowcy
W Żelechowie i Miętnem odbyły się kolejne konkursy w ramach Powiatowej Ligi Przedmiotowej. Najlepszymi znawcami przedmiotów zawodowych oraz języka niemieckiego okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie odbył się konkurs zawodowy. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół zawodowych kształcący się w zawodach: kucharz i mechanik pojazdów samochodowych. Łącznie w konkursie wzięło udział 14 uczniów. 27.03.2017 05:31
Najlepsi znawcy pożarnictwa
Najlepsi znawcy pożarnictwa
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, pod hasłem ?Młodzież Zapobiega Pożarom?, odbyły się eliminacje powiatowe XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. We wczorajszych zmaganiach wzięło udział 59 uczestników, w tym 17 uczniów ze szkół podstawowych, 20 gimnazjalistów oraz 22 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. 24.03.2017 13:12
Sukces uczniów technikum poligraficznego
Sukces uczniów technikum poligraficznego
Czworo uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie wzięło udział w finale I Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 800 uczniów z 43 szkół z całej Polski. W ubiegłym tygodniu, Zakładzie Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, spotkało się 41 finalistów, wśród nich czterech uczniów garwolińskiego Ekonomika. 22.03.2017 06:54
Sukces ucznia KLO w konkursie o Solidarności
Sukces ucznia KLO w konkursie o Solidarności
Jakub Buława z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie IV edycji ?Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii?. W czerwcu niespełna 18-latek pojedzie do Wrocławia na krajowy finał zmagań z historią współczesną. 75 uczniów mazowieckich szkół z testem wiedzy o Solidarności mierzyło się w środę w auli byłej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Najlepiej z pytaniami o lata okresu przemiany ustrojowej poradził sobie Jakub Buława. 17.03.2017 13:07
Zdobywali doświadczenie we Włoszech
Zdobywali doświadczenie we Włoszech
- To było bezcenne doświadczenie ? podkreślają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, którzy odbyli dwutygodniowe staże zawodowe we Włoszech. Szkoła planuje kolejne takie wyjazdy, bo plusów takiej formy kształcenia zawodowego jest wiele. Tegoroczne ferie zimowe dla 40 uczniów żelechowskich Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych były wyjątkowe. Po raz pierwszy szkoła wzięła udział w projekcie PO WER, realizowanego na zasadach ERASMUS+.  Młodzież zdobywała doświadczenie w hotelach i restauracjach w Riminii nad północnym Adriatykiem. 15.03.2017 07:42
Uczniowie Dwójki w prestiżowym konkursie barmańskim
Uczniowie Dwójki w prestiżowym konkursie barmańskim
Uczniowie ZSP nr 2 w Garwolinie po raz pierwszy uczestniczyli w eliminacjach międzynarodowego konkursu barmańskiego ?Calvados NouvelleVogue International Trophies 2017?. Na początku lutego w Krakowie odbyła się polska edycja Międzynarodowego Konkursu Barmańskiego ?Calvados NouvelleVoque International Trophies 2017?, organizowana jak co roku przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. ZSP nr 2 w Garwolinie reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Patrycja Walicka i Mateusz Czamara. 02.03.2017 07:18
Najlepsi w powiecie z matematyki
Najlepsi w powiecie z matematyki
W Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbył się etap powiatowy konkursu z matematyki organizowany w ramach VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej. O miano najlepszego matematyka rywalizowało 24 uczniów w dwóch kategoriach.   Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty. Wśród licealistów wygrał Dawid Makulec (Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie) przed kolegą ze szkoły Albertem Bajerą oraz Tomaszem Buławą (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie). 21.02.2017 07:29
Młodzież z Dwójki rozpoczęła praktyki w Niemczech
Młodzież z Dwójki rozpoczęła praktyki w Niemczech
19-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wyjechała na praktyki zawodowe do niemieckiej Turyngii. Jest to już siódmy wyjazd zagraniczny młodzieży Dwójki. To doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności. Dla uczniów garwolińskiej szkoły to już siódma edycja praktyk zagranicznych.. W bieżącym roku młodzież uczestniczy w projekcie ?Europa kształci ? umiędzynarodowienie szkolnego kształcenia zawodowego? w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Głównym celem projektu jest przygotowanie uczniów i absolwentów do startu w dorosłe życie zawodowe oraz rozwinięcie umiejętności zawodowych i językowych. 15.02.2017 08:09
Szkolili się pod okiem mistrza Polski
Szkolili się pod okiem mistrza Polski
Uczniowie ZSP nr 2 CKP w Garwolinie przez dwa weekendy styczniowe mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniu barmańskim prowadzonym przez trenera Jerzego Czaplę ? Mistrza Polski Barmanów. Uczniowie klas gastronomicznych podnosili kwalifikacje zawodowe z dziedziny barmaństwa. Szkolenie odbywało się w pracowni kelnersko-barmańskiej ZSP nr 2 w Garwolinie.  Celem szkolenia było przekazanie młodzieży podstaw technicznych sztuki barmańskiej, a także przygotowanie do samodzielnej, profesjonalnej pracy w barze typu ?Coctail Bar?. 10.02.2017 05:56
Informatyk najlepszy z języka rosyjskiego
Informatyk najlepszy z języka rosyjskiego
Nikodem Majewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie został zwycięzcą Konkursu z Języka Rosyjskiego organizowanego w ramach Powiatowej Ligi Przedmiotowej. Uczeń III klasy Technikum Informatycznego o włos wyprzedził Karolinę Karwacką z żelechowskiego LO. Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie 21 uczniów, ze szkół prowadzonych przez powiat garwoliński, wzięło udział w Konkursie z Języka Rosyjskiego. Młodzież zmagała się z testem tematycznie związanym z życiem codziennym. 03.02.2017 13:28
Natalia Teperek wygrała baśniową fryzurą
Natalia Teperek wygrała baśniową fryzurą
W Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie odbył się I Mazowiecki Konkurs Fryzjerski  ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy??. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników ze szkół fryzjerskich z całej Polski, wśród nich uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.Dwójkę reprezentowały Natalia Teperek (klasa III Technikum Usług Fryzjerskich) z modelką Elizą Grzywacz oraz  Natalia Gałczyńska (klasa II TUF) z modelką Aleksandrą Kowalską. Uczennice wykonali prace na modelkach wraz z pełną stylizacją. Ich zaangażowanie i trud zakończył się sukcesem. Natalia Teperek zajęła pierwsze miejsce oraz otrzymała dwa wyróżnienia. Do konkursu Natalię przygotowywała Justyna Chlipalska. 31.01.2017 06:14
Najlepsi w powiecie z fizyki
Najlepsi w powiecie z fizyki
Albert Bajera z garwolińskiego LO został zwycięzcą Konkursu z Fizyki organizowanego w ramach Powiatowej Ligi Przedmiotowej. Zmagania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie rozpoczęły VI edycję międzyszkolnych konkursów przedmiotowych organizowanych przez starostwo powiatowe. Wczoraj w garwolińskiej Dwójce 28 uczniów mierzyło się z testem, sprawdzającym przekrojowo wiedzę z zakresu fizyki. Poziom konkursu był wysoki. ? Szczerze wam gratuluję takich wyników. Rywalizacja była bardzo zacięta ? oceniał organizator Krzysztof Sikora. 19.01.2017 06:48
Uczniowie ZSP nr 2 na podium prestiżowego konkursu kulinarnego
Uczniowie ZSP nr 2 na podium prestiżowego konkursu kulinarnego
Uczniowie ZSP nr 2 w Garwolinie ? Kamila Chudek i Paweł Talarek - zajęli trzecie miejsce podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu ?Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2016?. Konkurs odbył się 9 grudnia w Centrum Techniki Kulinarnej Doram w Warszawie. Był organizowany przed grupę Dora Metal, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Zespół Szkół Gastronomicznych im. Prof. Eugeniusza Pijanowskiego oraz firmę Apro Trade. 19.12.2016 06:48
Reklama
Reklama