poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:41
Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
Powiatowe orły z niemieckiego
Powiatowe orły z niemieckiego
Już po raz siódmy uczniowie szkół średnich Powiatu Garwolińskiego wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego, zorganizowanego. w ramach Ligi Powiatowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie pisali test w Zespole Szkół CKP i CKU w Miętnem, a przybyli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie, z Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, w sumie 12 uczniów. 24.03.2018 20:13
Kacper Kęsik najlepszy w Scrabble
Kacper Kęsik najlepszy w Scrabble
?Bo każda litera ma znaczenie? ? pod takim hasłem odbył się V Powiatowy Turniej Scrabble w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Zwycięzcą zmagań został reprezentant gospodarzy Kacper Kęsik. Na starcie środowego turnieju stanęło 10 uczniów. Na zaproszenie gospodarzy nie odpowiedziała żadna ze szkół powiatu garwolińskiego. Walka o tytuł zwycięzcy rozegrała się zatem między uczniami Dwójki. Uczestnicy zmierzyli się w dwóch fazach grupowych. 08.03.2018 06:09
Informatyk najlepszy z języka rosyjskiego
Informatyk najlepszy z języka rosyjskiego
Daniel Graff z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie został zwycięzcą Konkursu z Języka Rosyjskiego organizowanego w ramach Powiatowej Ligi Przedmiotowej. Uczeń IV klasy Technikum Informatycznego wyprzedził Jakuba Skrajnego (KLO Garwolin) i Jakuba Pałysę (LO Garwolin). Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie 21 uczniów, z ośmiu szkół z powiatu garwolińskiego, wzięło udział w Konkursie z Języka Rosyjskiego. Młodzież zmagała się z testem tematycznie związanym z życiem codziennym. 02.03.2018 12:53
KLO najlepsze z fizyki
KLO najlepsze z fizyki
W  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie odbyła się kolejna Powiatowa Liga Przedmiotowa, tym razem z fizyki. Do konkursu na szczeblu powiatu stanęło 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Jak podkreśliła w podsumowaniu konkursu Agnieszka Nowak, wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością fizyki, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. 01.03.2018 07:42
Najlepsi w powiecie z angielskiego
Najlepsi w powiecie z angielskiego
Uczniowie z Żelechowa zdominowali miejsca na podium w konkursie z języka angielskiego VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się 20 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie. Współzawodnictwo odbywające się w ramach Ligi Przedmiotowej ma za zadanie podnosić poziom wiedzy uczniów oraz dawać jasny obraz sposobu ich kształcenia w szkołach prowadzonych przez powiat. Konkurs ma za zadanie również doskonalić umiejętności uczniów, motywować ich do nauki języka, rozwijać w młodzieży poczucie wartości i wiary we własne możliwości językowe a także dawać uczniom możliwość godnej rywalizacji. Inicjatorem Ligi Przedmiotowej jest starosta Marek Chciałowski. 23.02.2018 06:14
Najlepsi w powiecie z biologii
Najlepsi w powiecie z biologii
Już po raz siódmy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych będzie rywalizowała w konkursach przedmiotowych w Powiatowej Lidze Przedmiotowej. We wtorek 13 uczniów, z pięciu szkół ponadgimnazjalnych, stanęło do walki rozwiązując niełatwy test z biologii. Tym samym w Liceum im. J. Piłsudskiego w Garwolinie oficjalnie zainaugurowano naukowe zmagania, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Na rozwiązanie 52 zadań uczestnicy mieli 120 minut. 08.02.2018 07:48
Nasze szkoły wysoko w rankingu Perspektyw
Nasze szkoły wysoko w rankingu Perspektyw
Już po raz 20. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2018 przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej? Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018 i Ogólnopolski Ranking Techników 2018. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego.   11.01.2018 07:42
Nowi nauczyciele mianowani w powiecie
Nowi nauczyciele mianowani w powiecie
O trzech nauczycieli mianowanych wzbogaciła się kadra pedagogiczna w szkołach prowadzonych przez powiat garwoliński. Uroczystość wręczenia aktów mianowania odbyła się wczoraj w sali konferencyjnej urzędu gminy w Garwolinie, gdzie siedzibę ma wydział edukacji starostwa. 28.12.2017 06:20
Rekordowa liczba stypendystów w Dwójce
Rekordowa liczba stypendystów w Dwójce
18 uczniów Technikum nr 2 w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie otrzyma w tym roku stypendia w ramach programu ?Mazowsze ? stypendia dla uczniów szkół zawodowych?. Dwójka to rekordzista pod tym względem w skali powiatu garwolińskiego. W ramach tegorocznej, trzeciej edycji, projektu koordynowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przyznano 480 stypendiów. Łączna kwota stypendium dla jednego ucznia w roku szkolnym 2017/2018 wyniosła ponad 4700 zł. Za otrzymane wsparcie uczniowie mogą opłacić udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, konferencjach, seminariach, warsztatach oraz sfinansować zakup literatury fachowej, pomocy dydaktycznych i oprzyrządowania. Projekt pozwoli uczniom szkół zawodowych podnosić kwalifikacje służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy w Unii Europejskiej oraz zmniejszyć liczbę osób bezrobotnych. 19.12.2017 07:04
Doświadczenie zyskali dzięki praktykom zagranicznym
Doświadczenie zyskali dzięki praktykom zagranicznym
W listopadzie zakończył się projekt POWER na zasadach ERASMUS+ finansowany ze środków Unii Europejskiej, dzięki któremu 25 uczniów i 20 nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 CKU  w Garwolinie, mogło doskonalić swoje umiejętności zawodowe za granicą. W szkole uroczystość podsumowująca i promująca projekt. W spotkaniu uczestniczyli goście między innymi dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Jerzy Duchna, dyrektor szkoły Hanna Wilczek, nauczyciele, uczniowie którzy zakończyli udział w projekcie, oraz ci którzy w obecnym i przyszłym roku szkolnym również wezmą udział w takim przedsięwzięciu. Prowadzącym spotkanie i jednocześnie koordynatorem projektu był nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Tomasz Turek. 08.12.2017 09:28
Ekonomik z Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji
Ekonomik z Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji
Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie zdobyło Laur Mistrz Nowoczesnej Edukacji. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce w Kielcach. W maju garwolińska szkoła zgłosiła akces w I Ogólnopolskim Konkursie o ?Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji?. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań. 05.12.2017 06:06
W Dwójce promowali praktyki zagraniczne
W Dwójce promowali praktyki zagraniczne
W ZSP nr 2 w Garwolinie odbyło się spotkanie promujące praktyki zagraniczne organizowane od 2013 roku. Doświadczeniami z wyjazdów dzielili się uczniowie, a wszystkiemu przysłuchiwali się gimnazjaliści z Garwolina. Na koniec nie zabrakło smacznej niespodzianki. Podsumowanie dotychczasowych efektów projektów praktyk zagranicznych oraz przedstawienie planów na przyszłość odbyło się 20 listopada. Termin nie był wybrany przypadkowo. Od 20 do 24 listopada trwa Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. - Nasza szkoła, od czterech lat, uczestniczy w różnych formach wymiany zagranicznej. Byliśmy pierwszą szkołą w powiecie garwolińskim, która w ramach kształcenia zawodowego, zaczęła stosować takie rozwiązania ? podkreślała dyrektor Ewa Flaga. 24.11.2017 08:43
Sześciu nowych nauczycieli mianowanych w powiecie
Sześciu nowych nauczycieli mianowanych w powiecie
Starosta powiatu Marek Chciałowski i dyrektor wydziału edukacji Jerzy Duchna  przekazali sześciu nauczycielom ze szkół, których organem prowadzącym jest powiat garwoliński, akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Uroczyste ślubowanie nauczycieli, którzy uzyskali awans podczas lipcowego egzaminu odbyło się w poniedziałek. - Nauczyciel jest tą osobą, która wpływa na młodzież przez całe życie. Bo co Państwo urobicie w tym wspaniałym materiale jakiem jest uczeń, to pozostaje do końca życia. Każdy uczeń jest inny ? każdy ma coś cennego w sobie ? to rolą Państwa jest znalezienie tych pozytywnych cech i ich eksponowanie ? mówił podczas spotkania starosta. 30.08.2017 10:04
Matury lepsze, matury gorsze
Matury lepsze, matury gorsze
Tegoroczna zdawalność egzaminów maturalnych w powiecie garwolińskim jest wyższa o średnich krajowych i wojewódzkich. Na 819 uczniów świadectwo otrzymało 685, co daje zdawalność 83,64 proc. W Polsce tegoroczny egzamin zdało 78,5 proc. przystępujących uczniów, w województwie 80,41 proc. W tym roku w powiecie do matury przystąpiło 819 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd powiatowy. Świadectwo maturalne odebrało 685 osób. Zdawalność wyniosła dokładnie 83,64 proc. ? To wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy zdawalność wyniosła 81,68 proc. ? spostrzega starosta powiatu Marek Chciałowski. 30.06.2017 15:34
Licealiści z Żelechowa w areszcie
Licealiści z Żelechowa w areszcie
Uczniowie klasy I o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie mieli okazje uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów. Funkcjonariusze służby więziennej obszernie i w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyli specyfikę służby i zadania stawiane przed osobami strzegącymi porządku w placówkach penitencjarnych. Równocześnie spotkanie miało wymiar profilaktyczny, gdyż uczniowie dowiedzieli się z jakiego powodu osoby są tymczasowo aresztowane i skazane. Mieli okazje przyjrzeć się warunkom bytowym osób pozbawionych wolności, przez chwilę doświadczyli trudności wynikających z konieczności podporządkowania się zasadom panującym w placówce i niemożności pełnego decydowania o sobie. 23.06.2017 05:12
Reklama
Reklama