poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:41
Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
ZSP nr 2 szkołą Dobrej Praktyki
ZSP nr 2 szkołą Dobrej Praktyki
8 czerwca w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu ?Szkoła zawodowa najwyższej jakości?.  Dwa wyróżnienia odebrali przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie. Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. W Polsce powstały standardy Jakości Kształcenia Zawodowego jako dokument wspierający dyrektorów szkół i nauczycieli w zadaniach związanych z zapewnieniem jakości. Nie było jednak opracowań pokazujących, co tak naprawdę szkoły zawodowe robią w kwestii podwyższenia jakości swojej pracy. Tę lukę postanowiła wypełnić Fundacja Fundusz Współpracy, która wspólnie z Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli od 2016 roku organizuje ogólnopolski konkurs dla szkół zawodowych ?Szkoła zawodowa najwyższej jakości?. 13.06.2018 05:33
Czas na zdrowie po raz czwarty w Dwójce
Czas na zdrowie po raz czwarty w Dwójce
Czas na zdrowie po raz czwarty w DwójceJuż po raz czwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie odbył się festyn ?Czas na zdrowie?. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia. Wczoraj dziedziniec Dwójki ponownie zatętnił życiem. Po raz czwarty szkoła aktywnie włączyła się w promowanie zdrowego stylu życia. Do popołudnia z wieloma atrakcjami zaproszono uczniów m.in. Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance. 08.06.2018 06:33
PoczytajMy jedzie do Warszawy
PoczytajMy jedzie do Warszawy
Już po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie realizowali  ogólnopolski projekt ?PoczytajMy? i zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Przeglądu Projektów Młodzieżowych organizowanego przez Fundacje Centrum Edukacji Obywatelskiej. - Nasze zaangażowanie i pomysły zostały docenione przez jury i z 68 zespołów zgłoszonych na OPPM zostaliśmy wybrani do ścisłego finału. Dzięki temu będziemy mogli 12 czerwca  w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie zaprezentować efekty naszej pracy. W tym roku do projektu przystąpiło z nami Niepubliczne Przedszkole ?Juniorek? i Publiczne Przedszkole Akademia Pana Kleksa w Garwolinie ? mówią organizatorzy akcji. 07.06.2018 07:54
Najlepsi znawcy samorządu
Najlepsi znawcy samorządu
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się finał konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego. Konkurs odbył się w ramach VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski. 05.06.2018 05:04
Dotarł do historii garwolińskich Żydów i wygrał ogólnopolski konkurs
Dotarł do historii garwolińskich Żydów i wygrał ogólnopolski konkurs
Tegoroczny absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie Filip Rękawek wygrał Ogólnopolski Konkurs ?Historia i kultura Żydów polskich?. 19-latek sukces zawdzięcza pracy na temat społeczności żydowskiej mieszkającej nad Wilgą. Konkurs był organizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz patronatem naukowym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedry Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Żydowskiego Instytutu Historycznego. 30.05.2018 12:47
Młodzież z Łaskarzewa w WSA
Młodzież z Łaskarzewa w WSA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie w ramach programu ?Edukacja sądowa?. Młodzież uczestniczyła w symulacji rozprawy i dyskusji z nią związanej. Ponadto uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego historii sądownictwa administracyjnego. Młodzież bardzo chętnie angażowała się w dyskusję na temat przedmiotu spotkania, zadając pytania dotyczące funkcjonowania sądu i zawodów prawniczych. 24.05.2018 05:30
Lekcje na kółkach
Lekcje na kółkach
Z nietypowych lekcji skorzystali wczoraj uczniowie Technikum Elektrycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Zamiast w szkolnych ławach, zasiedli w Klementynce. Taką oryginalną nazwę nosi samochód prezentacyjny firmy Wago. Wizyta półciężarówki naszpikowanej asortymentem przydatnym w branży elektrycznej to efekt współpracy szkoły z firmą Wago Elwag, światowym liderem w dziedzinie połączeń sprężynowych. 17.05.2018 05:12
Uczniowie KLO poznają historię Żydów z Garwolina
Uczniowie KLO poznają historię Żydów z Garwolina
Od 10 kwietnia do 17 czerwca uczniowie z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie odbędą warsztaty i przygotują projekt w ramach ?Szkoły Dialogu? ? programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w 327 szkołach w ponad 215 miejscowościach całej Polski. Szkoła Dialogu to program realizowany od 2008 roku, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Oparty jest on na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucz do przełamywania barier. Uczestniczące w projekcie szkoły otrzymują tytuł Szkoły Dialogu. 11.05.2018 04:50
Barmani na start w Miętnem
Barmani na start w Miętnem
W Zespole Szkół w Miętnem odbyła się I Edycja Konkursu Barmańskiego Garwo Barman Challenge. Konkurs Barmański skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego. W konkursie wzięły udział: Zespół Szkół w Miętnem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Zadaniem uczestników było przygotowanie własnej receptury na koktajl bezalkoholowy zawierający w składzie m.in. 30 ml produktu DaVinci o smaku migdałowym techniką blenderowania. Koktajl musiał zawierać unikalną, autorską i niewykorzystaną na innych konkursach barmańskich recepturę. 09.05.2018 06:41
Z Dwójki w wielki świat
Z Dwójki w wielki świat
Uczniowie sześciu klas technikum uroczyście zakończyli naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. W gronie 130 absolwentów Dwójki nie zabrakło uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas IV Technikum nr 2 w Garwolinie odbyło się dzisiaj. ? Dziękuję wszystkim, którzy potraktowali pobyt w naszej szkole, nie tylko jako furtkę do egzaminów, ale wykorzystali czas spędzony w technikum do pozytywnego działania tu i teraz ? mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga do 130 tegorocznych absolwentów. ? Czasem potrzebna jest odrobina szczęścia i tej odrobiny również wam życzę ? dodała. 27.04.2018 14:54
Cztery miliony złotych dla szkół powiatowych
Cztery miliony złotych dla szkół powiatowych
Staże i praktyki zawodowe, a także nowocześnie wyposażone pracownie i atrakcyjne zajęcia lekcyjne ? to wszystko jeszcze w tym roku czeka uczniów 159 mazowieckich szkół zawodowych, w tym 26 z subregionu warszawskiego. Na szkoły z powiatu garwolińskiego przeznaczono 3,8 mln zł. Będzie to możliwe dzięki projektowi ?Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego? realizowanemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. Jego wartość to ok. 120 mln zł, z czego blisko 108 mln zł to środki unijne z RPO WM 2014-2020. 18.04.2018 05:05
Najlepsi w miejskim konkursie BRD
Najlepsi w miejskim konkursie BRD
Po raz kolejny odbył się w Garwolinie etap miejski Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gospodarzem garwolińskich zmagań była Szkoła Podstawowa nr 1 na czele z dyrektor Beatą Liszko. Otwarcia wczorajszego konkursu dokonał burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski z Kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego Urzędu Miasta Garwolina Jadwigą Mańkowską. W zmaganiach udział wzięło 24 uczniów z czterech placówek oświatowych z terenu miasta podzielonych na dwie kategorie: klasy gimnazjalne i klasy podstawowe. 11.04.2018 11:59
Przedszkolaki z Wilgi poznawały Polskę z Krecikiem
Przedszkolaki z Wilgi poznawały Polskę z Krecikiem
Pszczółki, najmłodsza grupa przedszkolna z Przedszkola Publicznego w Wildze, wraz z wychowawczynią Renatą Grudzińską, gościli u siebie wyjątkową postać bajkową realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Krecik poznaje Polskę ". Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu  z którego pochodzą, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, a także poszerzenie wiedzy na temat innych miast i regionów oraz nawiązanie kontaktów z przedszkolakami z całej Polski. 10.04.2018 05:01
Uczniowie Ekonomika w finale ogólnopolskiej olimpiady
Uczniowie Ekonomika w finale ogólnopolskiej olimpiady
Damian Piętka i Mateusz Rusak, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, zakwalifikowali się do finału VIII Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Olimpiada skierowana jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i przebiega w trzech etapach. Dwa pierwsze etapy odbywają się drogą internetową. Trzeci etap odbywa się corocznie w kwietniu w Warszawie. W VIII Olimpiadzie z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową wzięło udział 3140 uczniów z całej Polski. Do II etapu weszło 314 osób w tym 14 uczniów z  ZSP nr 1 CKU w Garwolinie. 06.04.2018 05:38
Ogólnopolskie zmagania kucharzy w Garwolinie
Ogólnopolskie zmagania kucharzy w Garwolinie
Już 11 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny ?Kuchnia nadwiślańska 2018?. Na starcie stanie osiem dwuosobowych zespołów. Celem konkursu jest m.in. kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej, doskonalenie umiejętności  kulinarnych, poszerzenie wiedzy z zakresu technologii gastronomicznej, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i firmami związanymi z gastronomią. 30.03.2018 06:22
Reklama
Reklama