Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:17
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Rusza remont obwodnicy Garwolina. Przez cztery miesiące będą utrudnienia na S17
Tragiczne odkrycie o świcie. Znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny
Reklama
Strona główna
Artykuły
Aktualności
Edukacja
Aktualności:
Edukacja
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Edukacja
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Ostatnie takie zakończenie w Piątce
Wiele historycznych aspektów miała uroczystość pożegnania ostatnich klas w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Mury gimnazjum w Piątce opuścił 17. rocznik uczniów. Ostatni. Powodzenia absolwentom, po raz ostatni, życzył dyrektor Jacek Zowczak, który przechodzi na emeryturę. Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzech klas III gimnazjum oraz czterech VIII szkoły podstawowej odbyło się wczoraj. ? Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już zakończenie ? rozpoczął dyrektor Jacek Zowczak. ? Przed wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości ? dodał, nie kryjąc wzruszenia w głosie. Po 19 latach pełnienia funkcji dyrektora, Jacek Zowczak odchodzi na emeryturę. Jego kadencja trwała dokładnie tyle, ile przy ul. Janusza Korczaka 10 istniało gimnazjum.
18.06.2019 07:21
Cenne doświadczenie kucharzy z Dwójki
10-osobowa grupa uczniów klasy I Technikum Żywienia Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez UPEMI w ramach projektu ?Akademia wiedzy o mięsie od pola do stołu? i znalazła się w ścisłym finale. W studiu Go Cook w Warszawie pod okiem znanego kucharza Tomasza Królikowskiego uczniowie gotowali potrawy z indyka i wołowiny. Warsztaty nakierowane były na przetwarzanie mięsa w taki sposób, aby wykorzystywać wszystkie elementy i uzyskiwać wykwintne potrawy nie tylko z najdroższego mięsa np.: polędwicy. Uczniowie przygotowali m.in.: burgery wołowe z salsą z mango, stit-fry z indyka z warzywami sezonowymi i noodle.
07.06.2019 10:12
Czas na zdrowie po raz piąty w Dwójce
Już po raz piąty w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbył się festyn ?Czas na zdrowie?. Głównymi celami imprezy były propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi. Dzisiaj dziedziniec Dwójki ponownie zatętnił życiem. Po raz piąty szkoła aktywnie włączyła się w promowanie zdrowego stylu życia. Do popołudnia z wieloma atrakcjami zaproszono uczniów m.in. Szkoły Podstawowej nr 2 i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance. - To już tradycja, że na początku czerwca spotykamy się tutaj, aby promować zdrowy styl życia ? mówił, podczas otwarcia imprezy, wicedyrektor szkoły Adam Wyskwar.
05.06.2019 14:12
Job shadowing nauczycieli Zespołu Szkół nr 2
10 nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie spędziło dwa tygodnie w Wielkiej Brytanii. Zawodowcy z Dwójki poznali sposób kształcenia, kulturę, język oraz specyfikę pracy w Anglii. W garwolińskiej szkole to pierwszy projekt, skierowany do nauczycieli, realizowany w ramach programu Erasmus+. ?Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli z Garwolina? to nazwa projektu, który w tym roku szkolnym realizowany jest w ZS nr 2 w ramach programu Erasmus+. ? Przez ostatnie lata współpracowaliśmy, w ramach organizacji praktyk dla uczniów z Niemcami. W tym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt z Wielką Brytanią. Oprócz wyjazdu dla uczniów, projekt przewidywał pobyt nauczycieli przedmiotów zawodowych na zasadzie tzw. job shadowing ? mówi wicedyrektor szkoły Adam Wyskwar. ? Ten rodzaj projektu zakłada poznanie specyfiki nauczania i pracy w zawodzie uczonym przez nauczyciela. Zajęcia w tej formule polegają na obserwacji pracy na poszczególnych stanowiskach na zasadzie ?jeden do jednego? w zakładach pracy bądź na uczelni - wyjaśnia jednoczesny koordynator projektu.
30.05.2019 06:24
Włoskie staże uczniów z Miętnego
Kolejna grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół w Miętnem wróciła z dwutygodniowego stażu zawodowego we Włoszech finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowanego na zasadach programu Erasmus+. Doświadczenie zdobywali w restauracjach, hotelach, a nawet w winnicy i gaju oliwnym. Uczennice z technikum żywienia i gospodarstwa domowego swoje kompetencje zawodowe doskonaliły w lokalnych restauracjach specjalizujących się w umbryjskiej kuchni regionalnej: Ristorante Sabatin, Ristorante del Mercato, Ristorante Apollinare, Cuore &Sapore. Uczniowie technikum hotelarstwa zdobywali doświadczenia zawodowe w renomowanych hotelach Spoleto: Hotel Arca? ? ?, Hotel Carleston? ? ? , Hotel dei Duhi ? ? ? ? .
22.05.2019 05:05
Prosta droga do zawodu w Miętnem!
Wybór ścieżki zawodowej, a więc decyzja o przyszłości, jest zawsze bardzo trudna. Zanim młody człowiek zdecyduje o szczegółach, musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy chciałby podążać ścieżką kształcenia ogólnego, myśląc o maturze i studiach czy może jego pasje, zdolności i zainteresowania kierują go w stronę kształcenia zawodowego. Ta druga opcja, mimo, że często niesłusznie spychana na drugi plan, to w dzisiejszych czasach, w których wciąż poszukiwani są wysokiej klasy specjaliści, droga do sukcesu. Głównym zadaniem stojącym przed szkolnictwem zawodowym jest solidne przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy po zakończeniu nauki, a w dłuższej perspektywie do elastycznego dostosowania się przez nich do zmian na rynku pracy. Podstawą dobrego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy jest prowadzenie kształcenia zawodowego, a w szczególności kształcenia praktycznego we współpracy z pracodawcami, które realizowane musi być nie tylko w placówce edukacyjnej, ale także, a może zwłaszcza poza jej murami, np. zakładach produkcyjnych czy przedsiębiorstwach ? mówi Lilla Nawrocka, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.
17.05.2019 06:30
Pojadą na wojewódzki finał konkursu BRD
W etapie rejonowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD nasz powiat reprezentowały dwie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie. Skład zespołów: Zuzanna Domarecka, Małgorzata Kot, Bartłomiej Baran, Filip Świętulski ? grupa młodsza oraz: Natalia Zalech, Michał Barański, Michał Michalik ? grupa starsza z opiekunem Barbarą Kędziorek.
16.05.2019 05:56
Talent i ciężka praca daje 100% na maturze!
Trzech uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie uzyskało tytuł finalistów Olimpiady Historycznej dla Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Ciężka praca nastolatków dała im 100-procentowy wynik na maturze. Mikołaj Stępień i Jakub Dudzik wzięli udział w finale Olimpiady Historycznej, który odbył się w Gdańsku. Ostatni etap ogólnopolskich zmagań przebiegał w trzech częściach. Pierwszą było napisanie pracy badawczej, drugą była interpretacja materiałów źródłowych, ostatnią egzamin ustny. Zakres tematyczny dotyczyły całości podstawy programowej z historii.
12.04.2019 08:56
Zamel szkoli młodych elektryków
Ponad 50 uczniów III i IV klasy technikum elektrycznego Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wzięło udział w szkoleniu, które po raz drugi zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych, we współpracy z firmą Zamel. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, którym zaprezentowano podstawowe urządzenia automatyki budynkowej oraz elementy inteligentnego domu sterowane radiowo.
09.04.2019 07:11
Kulinarne zmagania w Dwójce po raz drugi
Kwaszona czerwona kapusta ze smażonym boczkiem i sosem śliwkowym oraz sorbet jabłkowo-miętowo-bazyliowy dał Patrycji Banaszek i Pawłowi Talarkowi (ZS nr 2 Garwolin) zwycięstwo w II Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym ?Kuchnia Nadwiślańska 2019?. W Dwójce rywalizowało osiem kulinarnych duetów z całej Polski, a w gronie jury zasiedli renomowani kucharze. Do garwolińskiego ZS nr 2 przyjechało dzisiaj osiem zespołów wyłonionych w drodze kwalifikacji. Skład finalistów został wybrany po ocenie receptur dania głównego i deseru nadesłanych przez uczestników. ?Bohaterami? były w tym roku boczek i kapusta kiszona w daniu głównym oraz ser kozi i jabłko w deserze. W organizowanym po raz drugi konkursie wzięły udział reprezentacje szkół z Radomia, Płocka, Grodziska Mazowieckiego, Łomży, Sadownego. Nie zabrakło dwóch drużyn gospodarzy.
03.04.2019 18:44
Dawid Szaniawski wygrywa turniej w Scrabble
?Bo każda litera ma znaczenie? ? pod takim hasłem odbył się VI Powiatowy Turniej Scrabble w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. Zwycięzcą zmagań został reprezentant gospodarzy Dawid Szaniawski. Na starcie środowego turnieju stanęło 12 uczniów. Na zaproszenie gospodarzy nie odpowiedziała żadna ze szkół powiatu garwolińskiego. Walka o tytuł zwycięzcy rozegrała się zatem między uczniami Dwójki. Uczestnicy zmierzyli się w dwóch fazach grupowych.
21.03.2019 05:36
Dwójka dobrze zaPROJEKTowaną Szkołą 2019
Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie uczestniczył w IX Edycji konkursu ?Projekt z klasą? organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do pracy metodą projektu. Uczestnicy konkursu mieli szansę zdobyć grant finansowany na realizację swojego projektu edukacyjnego. W tym roku do zdobycia było 56 grantów na łączną sumę 62 000zł. Natomiast szkoły, którym w tym roku nie udało się wygrać grantu otrzymali dyplomy uczestnictwa i zostali wpisani na listę Najlepiej zaprojektowanych szkół w kraju.
15.03.2019 07:38
Modnie i z wiosną w tle
16 uczennic z 10 szkół wzięło udział w II Ogólnopolskim Konkursie Mody Fryzjerskiej ?Magiczna wiosna?, organizowanego w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. Uczestniczki wczorajszego konkursu do Garwolina przyjechały z Warszawy, Lublina, Puław, Parczewa, Mińska Mazowieckiego, Dęblina. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantek gospodarzy.
14.03.2019 12:21
Nasze szkoły w rankingu Perspektyw
Już po raz 21. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej? Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019 i Ogólnopolski Ranking Techników 2019. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego.
10.01.2019 15:59
Uczeń Dwójki wygrał konkurs na grę komputerową
Bartek Konopacki z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie został zwycięzcą konkursu na edukacyjną grę komputerową ?W świecie cyberprzestrzeni?. 10 grudnia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się event zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta w ramach projektu ?W świecie cyberprzestrzeni ? o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy?.
13.12.2018 08:16
poprzednia
1
...
28
29
30
31
32
33
34
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Igor
Treść komentarza:
Powinny być górne limity zarobków w szpitalach bo ten pan podobno zarabia milion złotych rocznie, szpitale toną w długach ale na dyrektorów kasa musi być, w slużbie zdrowia skala patologii płacowych jest ogromna i dlatego brakuje na leczenie...
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 15:18
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
WG
Treść komentarza:
brać dzieci na bieg w takim upale jest chore!
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 14:18
Źródło komentarza:
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Autor komentarza:
Do bedoka
Treść komentarza:
Bedok nie odpowiedziałeś na pytanie, chyba poczekam aż Mentzen sam zadzwoni😂
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:54
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
Gosc
Treść komentarza:
Trzeba zaprosić TVN lub inną telewizje z programu Polak potrafi niech pokażą jak się doi trupa.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:37
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
30
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
27
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Data dodania artykułu:
21.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
3
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.