poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:16
Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
Gm. Górzno: Dziękowali nauczycielom za codzienną pracę
Gm. Górzno: Dziękowali nauczycielom za codzienną pracę
W piątek odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Organizatorem tegorocznego święta była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Samorządkach. Dzień ten jest co roku okazją do podsumowania efektów pracy w placówkach oświatowych działających na terenie gminy. W uroczystości udział wzięli: dyrektorzy placówek oświatowych, czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji wszystkich szkół z terenu gminy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Gości powitała dyrektor szkoły Pani Ewa Włodarczyk, która podziękowała za przybycie i złożyła wszystkim życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrał wójt Waldemar Sabak, który wszystkim pracownikom oświaty złożył serdeczne podziękowania za ich pracę, poświęcenie i trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Dyrektorzy szkół również dziękowali swoim pracownikom i życzyli wiele satysfakcji z pracy zawodowej oraz dalszych sukcesów i osiągnięć. Życzenia  dla grona pedagogicznego skierowali także zaproszeni goście. 17.10.2019 18:57
Żelechowscy nauczyciele nagrodzeni
Żelechowscy nauczyciele nagrodzeni
15 października w Miejsko?Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzem uroczystości był burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz. Na spotkaniu obecni byli dyrektorzy szkół gminnych i przedszkola, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele emeryci. Obecni byli również zaproszeni goście ? poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki z wicestarostą Iwoną Kurowską, radni powiatowi Urszula Kobielus i Krzysztof Ośka, przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik,  dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie Sylwia Tomaszek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie Jacek Mucha. 17.10.2019 09:41
Leśne Skrzaty w piekarni
Leśne Skrzaty w piekarni
W ramach realizacji zajęć o tematyce: ?Od ziarenka do bochenka? dzieci z Publicznego Przedszkola ?Leśne Skrzaty? w Michałówce wraz z paniami udały się na wycieczkę do Młyna i Piekarni K.W.S. Żabczyńscy w Łaskarzewie. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda młyn i piekarnia od środka. Pierwszym przystankiem wczorajszej wycieczki był młyn. Dzieci zapoznały się nazwami maszyn, sposobem przetwarzania ziarna i zobaczyły urządzenia, które były niezbędne do produkcji mąki. Przedszkolaki dowiedziały się jaką drogę musi odbyć ziarno, by trafić z młyna do piekarni oraz miały okazję poznać oraz dotknąć różnych rodzajów zbóż oraz mąki. 16.10.2019 07:02
Prymusi ze stypendium starosty
Prymusi ze stypendium starosty
11 uczniów znalazło się w gronie tegorocznych stypendystów naukowych Starosty Powiatu Garwolińskiego. Uroczyste wręczenie stypendium odbyło się dzisiaj podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie. 11.10.2019 20:34
Świętowali nauczyciele z powiatu
Świętowali nauczyciele z powiatu
Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie był gospodarzem Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Jak podkreślała gospodarz szkoły, DEN to święto szkoły, które nawiązuje do powołania pierwszej władzy oświatowej w Europie. ? Drodzy nauczyciele, wychowawcy. Jesteśmy spadkobiercami idei Komisji Edukacji Narodowej. Jej twórcy zwrócili szczególną uwagę na rolę nauczyciela, który tworząc w szkole odpowiednią atmosferę, wychowuje ludzi. Prawdziwie, szlachetnie, zgodnie z umiłowaniem ojczyzny ? mówiła dzisiaj Marzena Tudek. 11.10.2019 20:20
50 lat Lelewela. Rocznica liceum w Żelechowie
50 lat Lelewela. Rocznica liceum w Żelechowie
 Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela Żelechowie odbyła się 50. rocznica nadania szkole imienia i sztandaru. Wczorajsza uroczystość otworzyła msza święta, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie. Po zakończeniu eucharystii wszyscy zgromadzeni goście razem przeszli do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część wydarzenia. 11.10.2019 18:21
W Dwójce nauka języka będzie łatwiejsza
W Dwójce nauka języka będzie łatwiejsza
Nowoczesną pracownię językową uroczyście otwarto w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie. Pracownia to niezbędne narzędzie do podnoszenia efektywności nauczania, będzie pełnić także funkcję laboratorium fonetycznego oraz zwiększy skuteczność przyswajania nowej wiedzy nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania. To niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych. 10.10.2019 05:34
50-lecie Zespołu Szkół Nr 2 w Garwolinie. Ruszyły zapisy na Zjazd Absolwentów
50-lecie Zespołu Szkół Nr 2 w Garwolinie. Ruszyły zapisy na Zjazd Absolwentów
Już 30 listopada Zespół Szkół Nr 2 w Garwolinie będzie uroczyście obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. Ruszyły zapisy na Zjazd Absolwentów, który będzie okazją do spotkania po latach. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się 30 listopada o godz. 12 mszą świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po eucharystii uczestnicy przejdą pod budynek szkoły, gdzie zostanie poświęcona i odsłonięta tablica pamiątkowa. W części oficjalnej, w sali gimnastycznej, zostanie przedstawiona historia szkoły. Głos zabiorą goście, a młodzież zaprezentuje część artystyczną. Na 16.00-17.30 zaplanowano zwiedzenie szkoły, obiad oraz spotkania roczników w klasach z wychowawcami i nauczycielami. 02.10.2019 08:28
Z Kolumbii i Filipin do Wilgi
Z Kolumbii i Filipin do Wilgi
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wildze gościli wolontariuszki z Fundacji Euroweek - Margaritę Marię Cabrera z Kolumbii i Loise Dino z Filipin. Uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami fundacji już w marcu w Różance, gdzie brali udział w trzydniowych warsztatach. Już wtedy, wracając do domu autokarem, po kilku dniach wspaniałej zabawy i nauki wspólnie z wolontariuszami z całego świata, uczniowie pytali, czy mogliby mieć takie zajęcia u siebie, w szkole. 13.09.2019 15:26
18 lat istnienia Społecznej  Akademii Nauk w Garwolinie
18 lat istnienia Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie
Uczelnia przeprowadziła po raz kolejny bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. W zajęciach odbywających się w Garwolinie wzięło udział ok. 50 osób, natomiast 170 uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja stała się już tradycją, która jest bardzo dobrze oceniana przez maturzystów. Dbamy również o start zawodowy naszych absolwentów.  Biorą udział w stażach oraz mogą korzystać z bazy danych uczelnianego Biura Karier Studenckich. Wszystkim firmom, które przyjęły naszych studentów na staż serdecznie dziękujemy. 02.09.2019 04:35
W Ekonomiku zakończyli projekt POWER 2018
W Ekonomiku zakończyli projekt POWER 2018
Z końcem sierpnia, w Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie, zakończy się projekt POWER realizowany na zasadach projektu ERASMUS+ ?Mobilność to sukces? finansowany ze środków Unii Europejskiej, na kwotę 149 496,00 EUR. Dzięki niemu 58 uczniów i 24 nauczycieli mogło doskonalić swoje umiejętności zawodowe za granicą. W związku z tym odbyła się w szkole uroczystość podsumowująca i promująca projekt. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły Marzena Tudek, wicedyrektorzy, nauczyciele, uczniowie którzy zakończyli udział w projekcie, oraz ci którzy w obecnym i przyszłym roku szkolnym również wezmą udział w takim przedsięwzięciu. Prowadzącym spotkanie i jednocześnie koordynatorem projektu był nauczyciel i wicedyrektor ZS nr 1 Tomasz Turek. 30.08.2019 06:08
KLO trzyma poziom ? matura ponownie na 100%!
KLO trzyma poziom ? matura ponownie na 100%!
Absolwenci KLO w tym roku także stanęli na wysokości zadania i wszyscy zdali egzamin maturalny. Katolickie liceum jako jedyne w powiecie może pochwalić się stuprocentową zdawalnością. Tabela zamieszczona poniżej pokazuje średnie wyników z większości przedmiotów zdawanych przez maturzystów KLO. Widać wyraźnie, że są one z reguły wyraźnie wyższe od średnich liceów w kraju, a także od średnich w powiecie garwolińskim. Warto pamiętać, że na wysokość średnich wyników z egzaminów maturalnych w powiecie wpływa także wynik uczniów KLO. 15.07.2019 16:48
Uczennica Dwójki wygrała międzynarodowy konkurs kulinarny
Uczennica Dwójki wygrała międzynarodowy konkurs kulinarny
Patrycja Banaszek z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wygrała Międzynarodowy Konkurs Kulinarny dla szkól gastronomicznych organizowany przez Euro-Toques Deutschland e.V. Patrycja jako laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu ?Kuchnia nadwiślańska? organizowanego w garwolińskiej szkole dostała szansę wyjazdu na konkurs do Koblenz w Niemczech (1 lipca). 04.07.2019 05:17
50-lecie Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. W listopadzie Zjazd Absolwentów
50-lecie Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. W listopadzie Zjazd Absolwentów
Przez 50 lat, ponad 20 000 absolwentów opuściło mury Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Listopadowy Zjazd Absolwentów zwieńczy obchody 50-lecia szkoły przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Rok 2019 jest rokiem jubileuszu ZS nr 2 w Garwolinie. Zacny jubileusz szkoła planuje uroczyście świętować pod koniec roku. Już teraz w logotypie placówki pojawił się element nawiązujący do półwiecza istnienia. 26.06.2019 06:06
PoczytajMY w Ekonomiku wyróżnione
PoczytajMY w Ekonomiku wyróżnione
Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Garwolinie, pod opieką koordynatora projektu Agnieszki Karwowskiej i Sylwii Kozyry, po raz kolejny wzięła udział w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych.  Uczennice Paulina Gawryś, Wiktoria Maciejewska, Karolina Rudzka i Beata Zięcina przygotowały stoisko na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego, na którym zaprezentowały efekty realizacji projektu ?PoczytajMY?. Oprócz wykorzystanych książek, pojawiły się m.in. zabawy ?Stwórz z nami naszą opowieść? i konkursy dotyczące postaci z bajek, a także liczne fotografie i gadżety przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem  Bogusławy Boguckiej.  19.06.2019 05:55
Reklama
Reklama