poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:17
Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
Odliczanie rozpoczęte, czyli Studniówka 2020 w Dwójce
Odliczanie rozpoczęte, czyli Studniówka 2020 w Dwójce
- Z całego serca życzę wam, abyście świadomie wybierali swoje drogi życiowe, dążąc ku wyznaczonym sobie celom ? mówiła dyrektor Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie podczas tegorocznej studniówki. Ewa Flaga dała sygnał do odliczania symbolicznych 100 dni do matury 2020. Tegoroczni abiturienci sześciu ostatnich klas Technikum nr 2 w Garwolinie za miejsce wczorajszego balu studniówkowego wybrali progi sali bankietowej Moderno w Górznie. 19.01.2020 21:54
PoczytajMy w Ekonomiku
PoczytajMy w Ekonomiku
Już po raz siódmy uczniowie Zespołu Szkół nr  1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie przystąpili do ogólnopolskiego projektu ?PoczytajMy?, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ideą projektu jest stworzenie klubu czytelniczego, który organizuje spotkania promujące czytelnictwo oraz rozwija  kompetencje społeczne klubowiczów. Ponadto wspiera rozwój dzieci, bo głośne czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć i pomysłowość. Maluchy z ciekawością słuchają czytanych bajek i chętnie odpowiadają  na zadawane im pytania. Po lekturze, uczniowie przygotowują zajęcia poprawiające motorykę i wzmacniające kompetencję językowe.  Dzieci chętnie bawią się w zabawy proponowane przez uczniów. 17.01.2020 06:55
Nasze szkoły w Rankingu Perspektyw
Nasze szkoły w Rankingu Perspektyw
Już po raz 22. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej? Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020 i Ogólnopolski Ranking Techników 2020. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego.   09.01.2020 12:59
Uczniowie Ekonomika Zwolnieni z Teorii
Uczniowie Ekonomika Zwolnieni z Teorii
Zwolnieni z Teorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie wzięli w niej udział. W tym roku uczniowie postanowili zorganizować zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Drużyna w składzie: Jakub Cabaj, Paulina Gawryś, Wiktoria Maciejewska, Kamil Podgórski, Karolina Rudzka, Sylwia Stodulska, Michał Szaniawski, Weronika Wojtasiewicz, Beata Zięcina, Olivia Mróz przygotowała świąteczne paczki dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjny w Otwocku, Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonce, Świetlicy ?Przystań? w Garwolinie. Dzięki wsparciu uczniów udało się również przekazać książki dla Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie i Szkolnej Biblioteki. 08.01.2020 09:53
Garwolin Liderem Edukacji
Garwolin Liderem Edukacji
Miasto Garwolin wśród laureatów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw ?Samorządowy Lider Edukacji?. Ideą Programu ?Samorządowy Lider Edukacji? jest promocja samorządów, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. 13.12.2019 15:41
Uczniowie na start w gminie Łaskarzew
Uczniowie na start w gminie Łaskarzew
Prawie milion złotych warty jest projekt ?Uczniowie na start ? rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Łaskarzew?. Przez dwa lata z dodatkowych zajęć i szkoleń skorzystają uczniowie i nauczyciele ze wszystkich gminnych placówek. Projekt, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, został wprowadzony do budżetu gminy Łaskarzew podczas ubiegłotygodniowej sesji rady gminy. Unijne wsparcie wyniosło prawe 95 proc. wartości projektu. Wysokość uzyskanego dofinasowania to 907 tys. zł. 13.12.2019 07:05
10 stypendystów premiera z powiatu
10 stypendystów premiera z powiatu
Uczniowie szkół z powiatu garwolińskiego stanowią najliczniejszą grupę stypendystów Prezesa Rady Ministrów w delegaturze siedleckiej Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. 10 prymusów odebrało dzisiaj potwierdzenia przyznania wsparcia na rok szkolny 2019/2020. Wręczenie zaświadczeń o przyznaniu stypendium odbyło się w siedleckim ZSP nr 1. Jak podkreślał Adam Skup, dyrektor siedleckiej delegatury MKO w Warszawie, wszystkie szkoły z regionu siedleckiego mają przedstawicieli w gronie stypendystów. 04.12.2019 13:36
W sobotę jubileusz Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie
W sobotę jubileusz Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie
Ponad 200 absolwentów weźmie udział w jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Uroczystości już w najbliższą sobotę. Jubileusz rozpocznie się w południe mszą świętą w kościele parafialnym Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Po eucharystii uczestnicy przejdą pod budynek szkoły. Tu zostanie poświęcona i odsłonięta tablica ufundowana przez Zarząd i Radę Powiatu Garwolińskiego. ? Tablica została zamontowana na froncie budynku. Jej treść jest bardzo skromna i nawiązuje do daty jubileuszu ? wyjaśnia dyrektor Ewa Flaga. 26.11.2019 07:20
Wygrali kolację w restauracji Karola Okrasy [wideo]
Wygrali kolację w restauracji Karola Okrasy [wideo]
Siedmiu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie odwiedzi stołeczną restaurację Platter Karola Okrasy. Wyjątkowy wyjazd był nagrodą w konkursie kulinarnym ?Danie z Okrasą?. Jury przewodził znany z programów telewizyjnych kucharz. Idea konkursu zrodziła się podczas lutowej wizyty Karola Okrasy w Dwójce. Atmosfera panująca w szkole tak spodobała się autorowi programów kulinarnych, że postanowił zaprosić sześciu uczniów do swojej restauracji Platter w Warszawie. 14.11.2019 20:05
Sukces uczniów ZSP Żelechów
Sukces uczniów ZSP Żelechów
W budynku Filharmonii Białostockiej odbył się finał krajowy konkursu ?100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego?, w którym sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Województwo mazowieckie reprezentowali uczniowie ZSP Żelechów Artur Prusiński i Daniel Frąc, którzy w pierwszym etapie internetowym uzyskali najlepsze wyniki na całym Mazowszu.  W finale pierwszy etap to test wiedzy, na podstawie którego do ścisłego finału kwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników. W tym gronie znalazł się Artur Prusiński. Drugi etap to pytania indywidualne, skierowane do poszczególnych zawodników. Ten etap ukształtował końcową kwalifikację. Ostatecznie Artur uplasował się na piątym miejscu, tracąc tylko dwa punkty do miejsca medalowego. 08.11.2019 07:42
Ogólnopolski Tydzień Kariery w Wildze
Ogólnopolski Tydzień Kariery w Wildze
W dniach 21-25 października po raz pierwszy w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Wildze odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem ?Pasja, profesja, powołanie...?. Uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami różnych zawodów, poszerzyć swoją wiedza dotyczącą kształcenia zawodowego oraz poznać swoje predyspozycje zawodowe. 06.11.2019 07:13
Młodzież z KLO promuje w sieci czytelnictwo
Młodzież z KLO promuje w sieci czytelnictwo
Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie biorą udział w rozpowszechnianiu czytelnictwa. Zachęcają dzieci i młodzież do zagłębienia się w świat powieści, baśni, bajek, fantasy, kryminałów i innych tego typu utworów. Grupa uczniów z KLO promuje czytelnictwo w ramach ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam. W jej skład wchodzą: Natalia Zalech, Weronika Kłosowska, Bartosz Gugała, Jan Żabczyński oraz Anna Głaszczka. 03.11.2019 12:24
Nauczyciele Zespołu Szkół w Garwolinie nagrodzeni przez prezydenta
Nauczyciele Zespołu Szkół w Garwolinie nagrodzeni przez prezydenta
Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie otrzymali wysokie odznaczenia państwowe i nagrody resortowe. Wręczenie medali odbyło się wczoraj w czasie uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie. Do auli Schumana na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaproszeni zostali nauczyciele i pracownicy oświaty z województwa mazowieckiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z garwolińskiej Dwójki. 25.10.2019 05:44
Młodzież ze Wspólnego Domu najlepsza na Mazowszu
Młodzież ze Wspólnego Domu najlepsza na Mazowszu
W Wierzbicy odbyły się zawody edukacyjno-sportowe dla młodzieży z młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii z terenu garnizonu mazowieckiego. Wśród 16 startujących drużyn, chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego ?Wspólny Dom? w Wildze okazali się bezkonkurencyjni. Podopieczni z MOS w Wildze, po zaciętych bojach, okazali się najlepsi wśród 16 startujących drużyn i tym samym wywalczyli puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu za zajęcie I miejsca. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Mateusz Chojecki, Mikołaj Kowalski oraz Marcel Czemierowski. Opiekunem młodzieży była pani Izabela Sawoniuk z MOS w Wildze, zaś koordynatorem drużyny z ramienia KPP Garwolin ? sierż. szt. Małgorzata Pychner. 24.10.2019 05:04
Miejski Dzień Nauczyciela w Jedynce
Miejski Dzień Nauczyciela w Jedynce
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie była gospodarzem tegorocznych Miejskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Zwracając się do uczestników uroczystości burmistrz Miasta Marzena Świeczak złożyła życzenia i podziękowała nauczycielom za codzienną prace pełną pasji i oddania.  21.10.2019 06:20
Reklama
Reklama