poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:51
Reklama

Sport

Reklama
Nabytek z Legii strzela w sparingu Wilgi
Nabytek z Legii strzela w sparingu Wilgi
Zawodnik Legii Warszawa Michał Kępka najbliższe pół rok spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin. 19-letni ofensywny pomocnik strzelił dwa gole w wygranym przez GKS sparingu z Mazovią Mińsk Mazowiecki 5:1 (2:0). Był to ostatni mecz kontrolny podopiecznych Marka Krawczyka przed rundą wiosenną. Trener Wilgi piłkarza urodzonego w 1993 roku dobrze zna z Mazowsza Miętne. Prosto spod Garwolina Michał Kępka przeszedł do Legii Warszawa, gdzie szlifował talent w tamtejszej akademii piłkarskiej. Latem ubiegłego roku pomocnik drużyny Młodej Ekstraklasy był testowany przez Armina Tomalę w II-ligowym Radomiaku Radom. W ostatnich miesiącach 19-latek leczył kontuzję. W lutym Michał Kępa zagrał w sparingu II-ligowej Concordii Elbląg. Najbliższe pół roku legionista pochodzący z gminy Łaskarzew spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin. 09.03.2013 14:48
Tenisowe zmagania w Żelechowie
Tenisowe zmagania w Żelechowie
Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się Otwarty Turniej Tenis Stołowego o Puchar Burmistrza Żelechowa. 18. edycję zmagań rozegrano w sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół w Żelechowie. Na starcie zawodów stanęły 182 osoby. Najliczniej reprezentowany był Żelechów oraz okoliczne miejscowości: Stary Goniwilk, Stary Kębłów, Stefanów, Wola Żelechowska. W turnieju udział także zawodnicy i zawodniczki z Garwolina, gmin Sobolew, Pilawa, Łaskarzew, a nawet województwa lubelskiego. 05.03.2013 08:06
W weekend zdobyli worek medali
W weekend zdobyli worek medali
Bardzo udanie w weekendowych zawodach zaprezentowali się reprezentanci MKS Garwolin. Badmintoniści z zawodów w Suchedniowie i Starej Miłosnej wrócili z 15 medalami. Świętokrzyskie miasto gościło uczestników Krajowego Turnieju Seniorów. Gry pojedyncze wygrali kolejno Jacek Prędki (kat. 45+), Jerzy Rybicki (kat. 60+) oraz Leopold Tukendorf (kat. 70+). Trzeci wśród zawodników powyżej 40. roku życia był Andrzej Dadas. Trzy krążki zawodnicy MKS wywalczyli w grach deblowych. Jacek Prędki z Michałem Zakrzewskim (Warszawa) wygrali rywalizację kategorii 30+. Brąz odebrali Andrzej Dadas i Łukasz Szmel (Warszawa). Po srebro sięgnął garwoliński duet Maria Brzeźnicka/Agnieszka Brojek (kat. 40+). 04.03.2013 13:54
Hokejowy wynik i powrót Sitarka
Hokejowy wynik i powrót Sitarka
Na dwa tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej Wilga Garwolin wysoko pokonała drugi zespół siedleckiej okręgówki Podlasie Sokołów Podlaski 7:2 (3:1). Jedną z bramek dla IV-ligowca strzelił Bartłomiej Sitarek, który po rozmowach z prezesem i trenerem wrócił do składu. Dzisiejszy mecz w Miętnem rozpoczął się zaskakująco. W 5. minucie błąd popełnił Bartłomiej Szczęśniak. Stoper GKS chciał posłać długą piłkę. Przeszkodził mu w tym zawodnik Podlasia, który chwilę później nie miał problemów z pokonaniem Piotra Nurzyńskiego. Wilga wyrównała już pięć minut później. Bramkę w swoim stylu z pola bramowego strzelił Piotr Piorun. Ten sam zawodnik wyprowadził GKS na prowadzenie. Przed przerwą kapitalnym uderzeniem z 40 metrów popisał się Łukasz Korgul. Stoper IV-ligowca zauważył wysuniętego bramkarza Podlasia i precyzyjnym lobem ustalił wynik po pierwszych 45 minutach gry. 02.03.2013 14:29
Spacerek 4CV w Łomiankach
Spacerek 4CV w Łomiankach
Bez problemów z zamykającą tabelę drużyną AS Łomianki poradzili sobie zawodnicy SPS 4CV Garwolin. W 19. kolejce mazowieckiej III ligi podopieczni Jakuba Sokołowskiego wygrali na wyjeździe 3:0. Wczorajszy mecz nie obfitował w emocje. ? Od początku zagraliśmy skoncentrowani. W żadnej partii rywal nie zdobył więcej niż 15 punktów. AS zagrał słabo. Punkty zdobywaliśmy bardzo często po ich błędach ? relacjonuje środkowy 4CV Kamil Baran. SPS wrócił na ligowe parkiety po miesiącu przerwy spowodowanej zmianami terminów meczów. ? Dłuższa przerwa spowodowała, że na nowo musieliśmy się wdrażać w rytm ligowy ? przyznaje nasz rozmówca. 01.03.2013 09:44
Sukces Orlików Wilgi w Warszawie
Sukces Orlików Wilgi w Warszawie
Z drugim miejscem z warszawskiego turnieju Delta Cup wróciła drużyna Orlików Wilgi Garwolin. W niedzielnych zawodach rozgrywanych w hali Warszawianki wzięło udział 12 zespołów głównie ze stolicy. W fazie grupowej podopieczni Konrada Piotrowskiego pokonali Deltę Warszawa i Znicz Pruszków w stosunku 1:0 oraz Amatora Maszewo 4:0. Dwa bezbramkowe remisy z GKS Targówek i UKS Esperanto dały Wildze pierwszej miejsce w grupie. 26.02.2013 07:05
Ruch rozjechany przez Wilgę
Ruch rozjechany przez Wilgę
Po dwóch porażkach tym razem w dobrych humorach sparing kończyli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał w Miętnem Ruch Ryki 5:1, mimo, że na pół godziny przed końcem przegrywał. Mecz z reprezentującym także IV ligę, ale lubelską, Ruchem Ryki dla Wilgi mógł rozpocząć się kapitalnie. Już w pierwszej akcji Łukasz Puciłowski miał okazję skarcić obrońców rywali, którzy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Zawodnicy z Ryk groźnie kontratakowali. Dwukrotnie piłka posłana w stronę bramki Piotra Nurzyńskiego minimalnie minęła słupek. 23.02.2013 14:37
Bokserski talent robi karierię w Irlandii
Bokserski talent robi karierię w Irlandii
18-letni Karol Długosz z gminy Łaskarzew w wieku 13 lat wyjechał do Irlandii Północnej. Po pięciu latach został Młodzieżowym Mistrzem Irlandii w boksie. Wiele wskazuje na to, że Polak wystartuje w tegorocznym czempionacie kontynentu w zielonej koszulce. Gdy nastolatek kilka dni temu pojawił się w progu sali treningowej ośrodka przy ul. Jana Pawła II w Garwolinie, sam trener nie krył zdziwienia. - Pięć lat temu Karol zaczynał trenować u mnie kickboxing. Po tym czasie, kiedy pokazał się u mnie w ośrodku nie poznałem go. Od początku wzbudzał duże zainteresowanie trenerskie ? przyznaje Maciej Zapałowski, który 12-letniego Karola uczył podstaw kickboxingu. 22.02.2013 08:00
Wilga wygrywa w Sobolewie
Wilga wygrywa w Sobolewie
12 drużyn wystąpiło w IV Otwartym Halowym Turnieju Piłki Nożnej ?Piłkarska przyszłość na hali w Sobolewie?. Zmaganiom patronuje dyrektor Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza. W niedzielę w miejscowej hali wystąpili młodzi piłkarze z roczników 2000 i młodszych. Po rozgrywkach grupowych drużyny zmierzyły w pojedynkach o kolejne miejsce w turnieju. 11. pozycja przypadła Promykowi Sobolew II, który pokonał 4:0 Orła Unin. Dwa oczka wyżej uplasował się Błysk Wielgolas po wygranej 4:2 z UKS 141 Warszawa. Z 7. miejscem z Sobolewa wyjechała Delta Warszawa, która okazała się lepsza od Dąbrówki Mińsk Mazowiecki 3:0. 5. pozycję wywalczyli gospodarze pokonując Mazowsze Miętne 1:0. 20.02.2013 08:23
W Pilawie wygrały piłkarki z Siedlec
W Pilawie wygrały piłkarki z Siedlec
Osiem drużyn wzięło udział w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Pilawie. W wielkim finale zwycięstwo po rzutach karnych z gospodyniami zapewniły sobie piłkarki Pogoni Siedlce. W niedzielnych zmaganiach pierwotnie miało wziąć udział 10 zespołów. Kłopoty zdrowotne stanęły na przeszkodzie przyjazdu warszawskiego AZS i drużyny z Ostrołęki. Rywalizacja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pilawie toczyła się najpierw w grupach. Później uczestniczki zmierzyły się w fazie pucharowej. 19.02.2013 10:04
Zamiast ligi zagrali w turnieju (wideo)
Zamiast ligi zagrali w turnieju (wideo)
Z trzecim miejscem w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej ze Stoczka Łukowskiego wrócili zawodnicy SPS 4CV Garwolin. Dodatkowym wyróżnieniem dla III-ligowca był tytuł najlepszego blokującego. W dwudniowym turnieju wzięło udział 17 drużyn z trzech województw. W sobotę rozegrano turnieje eliminacyjne. W Kisielisku zespół 4CV zmierzył z Ładownią Łuków, Armatami Okrzeja i FRL Lublin. Pierwszy dzień zmagań był niezwykle udany. 4CV wygrał wszystkie mecze gładko 2:0. Co ciekawe rywale w żadnej partii nie zdobyli więcej niż... osiem oczek. 19.02.2013 08:34
Cel Helenów triumfatorem GLH
Cel Helenów triumfatorem GLH
Ekscytujące mecze do ostatnich sekund zakończyły ponad dwa miesiące zmagań w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2012/2013. Zwycięzcą pierwszej edycji takich rozgrywek w gminie Łaskarzew został Cel Helenów. Ostatnią 13. serię spotkań rozegrano wczoraj w hali przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej. W decydującym o pierwszym miejscu meczu Cel Helenów pokonał Robson Team Łaskarzew 6:4. ? Dziękuję drużynom za udział, a publiczności za cotygodniowy doping. Organizatorom życzę, aby w przyszłym roku liga była liczniejsza ? mówiła na ceremonii zamknięcia GLH Hanna Cichecka, wicewójt gminy Łaskarzew, reprezentująca sponsora pucharów wójta Mariana Janisiewicza. Pamiątkowe puchary i statuetki wręczała razem z przewodniczącą rady gminy Justyną Boratyńską. 18.02.2013 08:03
Varsovia wygrywa Garwolin Cup
Varsovia wygrywa Garwolin Cup
Spośród 10 drużyn II edycji Garwolin Cup najlepsze były te ze stolicy. Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Marka Jańca odebrali 11-latkowie Varsovii Warszawa. Turniej było organizacyjnym sukcesem, który podźwignęli głównie rodzice piłkarzy Wilgi Garwolin z rocznika 2002. Rywalizacja toczyła się w sobotę w hali Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Z zaproszenia Wilgi Garwolin skorzystało 8 drużyn, 2 składy GKS uzupełniły stawkę drużyn walczących o zwycięstwo. Jedyną niepokonaną drużyną okazała się Varsovia Warszawa, która w finale pokonała Agape Białołęka 4:0. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Akademii Sportu Imielin. 18.02.2013 07:38
Orlęta rozdziobały Wilgę
Orlęta rozdziobały Wilgę
Nie udało się Wildze Garwolina pokonać wyżej notowanego rywala w kolejnym sparingu. W Puławach GKS przegrał z III-ligowymi Orlętami Łuków 2:5 (0:4). Mimo wysokiej porażki, pierwsze 20 minut spotkania należało zdecydowanie do podopiecznych Marka Krawczyka. W tym czasie beniaminek IV ligi stworzył trzy 100-procentowe okazje do zdobycia gola. Najpierw Piotr Szostak nie zdołał wykończyć rajdu przez połowę boiska. Kolejną okazję oko w oko z bramkarzem Orląt miał Piotr Piorun. Później popularny ?Dziadzia? źle zachował się w sytuacji 3 na 1 z goalkeeperem z Łukowa. 17.02.2013 08:24
III-ligowiec rozbił Wilgę
III-ligowiec rozbił Wilgę
W piątym sparingu przed wznowieniem rozgrywek IV-ligi Wilga Garwolin odniosła trzecią porażkę. W Miętnem GKS przegrał z GKP Targówek 1:4 (0:1). Słabo podopieczni Marka Krawczyka zagrali w drugiej połowie. Wczoraj obie drużyny walczyły nie tylko z rywalem, ale i z boiskiem w Miętnem. Plac ze sztuczną trawą nie było do końca odśnieżony, co nie ułatwiało dokładnej gry. Do przerwy III-ligowiec z Warszawy prowadził 1:0. GKS w tej części gry stworzył cztery bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Dwukrotnie okazję zmarnował Piotr Piorun, a sytuacji sam na sam z bramkarzem GKP nie potrafili wykorzystać Marcin Makulec i Piotr Baranowski. 14.02.2013 09:49
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: ? Treść komentarza: a czy ty pamiętasz pochody? Obecność "niby nie obowiązkowa" w prl Data dodania komentarza: 22.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Do bedoka Treść komentarza: Bez jaj, Mentzen co miał udowodnić to udowodnił, czy jakoś tak.. tak czy inaczej warto się wybrać, ciągle narzekasz na gawrony. Trudno cię zrozumieć...taki jesteś tajemniczy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 07:09 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 04:44 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Adonis Treść komentarza: Niech dyr szpitala ponownie zrobi konferencję z Czarnkiem przed szpitalem mówiąc o 20 mln długu szpitala. Sam zarabiając bańkę z tego bankruta. I to jest tupet. Ludzie czy Wy macie klapki na oczach? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Reklama