Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:51
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Dni Garwolina
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Reklama
Strona główna
Artykuły
Sport
Sport
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Sport
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Nabytek z Legii strzela w sparingu Wilgi
Zawodnik Legii Warszawa Michał Kępka najbliższe pół rok spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin. 19-letni ofensywny pomocnik strzelił dwa gole w wygranym przez GKS sparingu z Mazovią Mińsk Mazowiecki 5:1 (2:0). Był to ostatni mecz kontrolny podopiecznych Marka Krawczyka przed rundą wiosenną. Trener Wilgi piłkarza urodzonego w 1993 roku dobrze zna z Mazowsza Miętne. Prosto spod Garwolina Michał Kępka przeszedł do Legii Warszawa, gdzie szlifował talent w tamtejszej akademii piłkarskiej. Latem ubiegłego roku pomocnik drużyny Młodej Ekstraklasy był testowany przez Armina Tomalę w II-ligowym Radomiaku Radom. W ostatnich miesiącach 19-latek leczył kontuzję. W lutym Michał Kępa zagrał w sparingu II-ligowej Concordii Elbląg. Najbliższe pół roku legionista pochodzący z gminy Łaskarzew spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin.
09.03.2013 14:48
Tenisowe zmagania w Żelechowie
Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się Otwarty Turniej Tenis Stołowego o Puchar Burmistrza Żelechowa. 18. edycję zmagań rozegrano w sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół w Żelechowie. Na starcie zawodów stanęły 182 osoby. Najliczniej reprezentowany był Żelechów oraz okoliczne miejscowości: Stary Goniwilk, Stary Kębłów, Stefanów, Wola Żelechowska. W turnieju udział także zawodnicy i zawodniczki z Garwolina, gmin Sobolew, Pilawa, Łaskarzew, a nawet województwa lubelskiego.
05.03.2013 08:06
W weekend zdobyli worek medali
Bardzo udanie w weekendowych zawodach zaprezentowali się reprezentanci MKS Garwolin. Badmintoniści z zawodów w Suchedniowie i Starej Miłosnej wrócili z 15 medalami. Świętokrzyskie miasto gościło uczestników Krajowego Turnieju Seniorów. Gry pojedyncze wygrali kolejno Jacek Prędki (kat. 45+), Jerzy Rybicki (kat. 60+) oraz Leopold Tukendorf (kat. 70+). Trzeci wśród zawodników powyżej 40. roku życia był Andrzej Dadas. Trzy krążki zawodnicy MKS wywalczyli w grach deblowych. Jacek Prędki z Michałem Zakrzewskim (Warszawa) wygrali rywalizację kategorii 30+. Brąz odebrali Andrzej Dadas i Łukasz Szmel (Warszawa). Po srebro sięgnął garwoliński duet Maria Brzeźnicka/Agnieszka Brojek (kat. 40+).
04.03.2013 13:54
Hokejowy wynik i powrót Sitarka
Na dwa tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej Wilga Garwolin wysoko pokonała drugi zespół siedleckiej okręgówki Podlasie Sokołów Podlaski 7:2 (3:1). Jedną z bramek dla IV-ligowca strzelił Bartłomiej Sitarek, który po rozmowach z prezesem i trenerem wrócił do składu. Dzisiejszy mecz w Miętnem rozpoczął się zaskakująco. W 5. minucie błąd popełnił Bartłomiej Szczęśniak. Stoper GKS chciał posłać długą piłkę. Przeszkodził mu w tym zawodnik Podlasia, który chwilę później nie miał problemów z pokonaniem Piotra Nurzyńskiego. Wilga wyrównała już pięć minut później. Bramkę w swoim stylu z pola bramowego strzelił Piotr Piorun. Ten sam zawodnik wyprowadził GKS na prowadzenie. Przed przerwą kapitalnym uderzeniem z 40 metrów popisał się Łukasz Korgul. Stoper IV-ligowca zauważył wysuniętego bramkarza Podlasia i precyzyjnym lobem ustalił wynik po pierwszych 45 minutach gry.
02.03.2013 14:29
Spacerek 4CV w Łomiankach
Bez problemów z zamykającą tabelę drużyną AS Łomianki poradzili sobie zawodnicy SPS 4CV Garwolin. W 19. kolejce mazowieckiej III ligi podopieczni Jakuba Sokołowskiego wygrali na wyjeździe 3:0. Wczorajszy mecz nie obfitował w emocje. ? Od początku zagraliśmy skoncentrowani. W żadnej partii rywal nie zdobył więcej niż 15 punktów. AS zagrał słabo. Punkty zdobywaliśmy bardzo często po ich błędach ? relacjonuje środkowy 4CV Kamil Baran. SPS wrócił na ligowe parkiety po miesiącu przerwy spowodowanej zmianami terminów meczów. ? Dłuższa przerwa spowodowała, że na nowo musieliśmy się wdrażać w rytm ligowy ? przyznaje nasz rozmówca.
01.03.2013 09:44
Sukces Orlików Wilgi w Warszawie
Z drugim miejscem z warszawskiego turnieju Delta Cup wróciła drużyna Orlików Wilgi Garwolin. W niedzielnych zawodach rozgrywanych w hali Warszawianki wzięło udział 12 zespołów głównie ze stolicy. W fazie grupowej podopieczni Konrada Piotrowskiego pokonali Deltę Warszawa i Znicz Pruszków w stosunku 1:0 oraz Amatora Maszewo 4:0. Dwa bezbramkowe remisy z GKS Targówek i UKS Esperanto dały Wildze pierwszej miejsce w grupie.
26.02.2013 07:05
Ruch rozjechany przez Wilgę
Po dwóch porażkach tym razem w dobrych humorach sparing kończyli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał w Miętnem Ruch Ryki 5:1, mimo, że na pół godziny przed końcem przegrywał. Mecz z reprezentującym także IV ligę, ale lubelską, Ruchem Ryki dla Wilgi mógł rozpocząć się kapitalnie. Już w pierwszej akcji Łukasz Puciłowski miał okazję skarcić obrońców rywali, którzy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Zawodnicy z Ryk groźnie kontratakowali. Dwukrotnie piłka posłana w stronę bramki Piotra Nurzyńskiego minimalnie minęła słupek.
23.02.2013 14:37
Bokserski talent robi karierię w Irlandii
18-letni Karol Długosz z gminy Łaskarzew w wieku 13 lat wyjechał do Irlandii Północnej. Po pięciu latach został Młodzieżowym Mistrzem Irlandii w boksie. Wiele wskazuje na to, że Polak wystartuje w tegorocznym czempionacie kontynentu w zielonej koszulce. Gdy nastolatek kilka dni temu pojawił się w progu sali treningowej ośrodka przy ul. Jana Pawła II w Garwolinie, sam trener nie krył zdziwienia. - Pięć lat temu Karol zaczynał trenować u mnie kickboxing. Po tym czasie, kiedy pokazał się u mnie w ośrodku nie poznałem go. Od początku wzbudzał duże zainteresowanie trenerskie ? przyznaje Maciej Zapałowski, który 12-letniego Karola uczył podstaw kickboxingu.
22.02.2013 08:00
Wilga wygrywa w Sobolewie
12 drużyn wystąpiło w IV Otwartym Halowym Turnieju Piłki Nożnej ?Piłkarska przyszłość na hali w Sobolewie?. Zmaganiom patronuje dyrektor Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza. W niedzielę w miejscowej hali wystąpili młodzi piłkarze z roczników 2000 i młodszych. Po rozgrywkach grupowych drużyny zmierzyły w pojedynkach o kolejne miejsce w turnieju. 11. pozycja przypadła Promykowi Sobolew II, który pokonał 4:0 Orła Unin. Dwa oczka wyżej uplasował się Błysk Wielgolas po wygranej 4:2 z UKS 141 Warszawa. Z 7. miejscem z Sobolewa wyjechała Delta Warszawa, która okazała się lepsza od Dąbrówki Mińsk Mazowiecki 3:0. 5. pozycję wywalczyli gospodarze pokonując Mazowsze Miętne 1:0.
20.02.2013 08:23
W Pilawie wygrały piłkarki z Siedlec
Osiem drużyn wzięło udział w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Pilawie. W wielkim finale zwycięstwo po rzutach karnych z gospodyniami zapewniły sobie piłkarki Pogoni Siedlce. W niedzielnych zmaganiach pierwotnie miało wziąć udział 10 zespołów. Kłopoty zdrowotne stanęły na przeszkodzie przyjazdu warszawskiego AZS i drużyny z Ostrołęki. Rywalizacja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pilawie toczyła się najpierw w grupach. Później uczestniczki zmierzyły się w fazie pucharowej.
19.02.2013 10:04
Zamiast ligi zagrali w turnieju (wideo)
Z trzecim miejscem w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej ze Stoczka Łukowskiego wrócili zawodnicy SPS 4CV Garwolin. Dodatkowym wyróżnieniem dla III-ligowca był tytuł najlepszego blokującego. W dwudniowym turnieju wzięło udział 17 drużyn z trzech województw. W sobotę rozegrano turnieje eliminacyjne. W Kisielisku zespół 4CV zmierzył z Ładownią Łuków, Armatami Okrzeja i FRL Lublin. Pierwszy dzień zmagań był niezwykle udany. 4CV wygrał wszystkie mecze gładko 2:0. Co ciekawe rywale w żadnej partii nie zdobyli więcej niż... osiem oczek.
19.02.2013 08:34
Cel Helenów triumfatorem GLH
Ekscytujące mecze do ostatnich sekund zakończyły ponad dwa miesiące zmagań w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2012/2013. Zwycięzcą pierwszej edycji takich rozgrywek w gminie Łaskarzew został Cel Helenów. Ostatnią 13. serię spotkań rozegrano wczoraj w hali przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej. W decydującym o pierwszym miejscu meczu Cel Helenów pokonał Robson Team Łaskarzew 6:4. ? Dziękuję drużynom za udział, a publiczności za cotygodniowy doping. Organizatorom życzę, aby w przyszłym roku liga była liczniejsza ? mówiła na ceremonii zamknięcia GLH Hanna Cichecka, wicewójt gminy Łaskarzew, reprezentująca sponsora pucharów wójta Mariana Janisiewicza. Pamiątkowe puchary i statuetki wręczała razem z przewodniczącą rady gminy Justyną Boratyńską.
18.02.2013 08:03
Varsovia wygrywa Garwolin Cup
Spośród 10 drużyn II edycji Garwolin Cup najlepsze były te ze stolicy. Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Marka Jańca odebrali 11-latkowie Varsovii Warszawa. Turniej było organizacyjnym sukcesem, który podźwignęli głównie rodzice piłkarzy Wilgi Garwolin z rocznika 2002. Rywalizacja toczyła się w sobotę w hali Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Z zaproszenia Wilgi Garwolin skorzystało 8 drużyn, 2 składy GKS uzupełniły stawkę drużyn walczących o zwycięstwo. Jedyną niepokonaną drużyną okazała się Varsovia Warszawa, która w finale pokonała Agape Białołęka 4:0. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Akademii Sportu Imielin.
18.02.2013 07:38
Orlęta rozdziobały Wilgę
Nie udało się Wildze Garwolina pokonać wyżej notowanego rywala w kolejnym sparingu. W Puławach GKS przegrał z III-ligowymi Orlętami Łuków 2:5 (0:4). Mimo wysokiej porażki, pierwsze 20 minut spotkania należało zdecydowanie do podopiecznych Marka Krawczyka. W tym czasie beniaminek IV ligi stworzył trzy 100-procentowe okazje do zdobycia gola. Najpierw Piotr Szostak nie zdołał wykończyć rajdu przez połowę boiska. Kolejną okazję oko w oko z bramkarzem Orląt miał Piotr Piorun. Później popularny ?Dziadzia? źle zachował się w sytuacji 3 na 1 z goalkeeperem z Łukowa.
17.02.2013 08:24
III-ligowiec rozbił Wilgę
W piątym sparingu przed wznowieniem rozgrywek IV-ligi Wilga Garwolin odniosła trzecią porażkę. W Miętnem GKS przegrał z GKP Targówek 1:4 (0:1). Słabo podopieczni Marka Krawczyka zagrali w drugiej połowie. Wczoraj obie drużyny walczyły nie tylko z rywalem, ale i z boiskiem w Miętnem. Plac ze sztuczną trawą nie było do końca odśnieżony, co nie ułatwiało dokładnej gry. Do przerwy III-ligowiec z Warszawy prowadził 1:0. GKS w tej części gry stworzył cztery bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Dwukrotnie okazję zmarnował Piotr Piorun, a sytuacji sam na sam z bramkarzem GKP nie potrafili wykorzystać Marcin Makulec i Piotr Baranowski.
14.02.2013 09:49
poprzednia
1
...
228
229
230
231
232
233
234
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
?
Treść komentarza:
a czy ty pamiętasz pochody? Obecność "niby nie obowiązkowa" w prl
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 07:38
Źródło komentarza:
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Autor komentarza:
Do bedoka
Treść komentarza:
Bez jaj, Mentzen co miał udowodnić to udowodnił, czy jakoś tak.. tak czy inaczej warto się wybrać, ciągle narzekasz na gawrony. Trudno cię zrozumieć...taki jesteś tajemniczy.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 07:09
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
Obserwator
Treść komentarza:
Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku!
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 04:44
Źródło komentarza:
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Autor komentarza:
Adonis
Treść komentarza:
Niech dyr szpitala ponownie zrobi konferencję z Czarnkiem przed szpitalem mówiąc o 20 mln długu szpitala. Sam zarabiając bańkę z tego bankruta. I to jest tupet. Ludzie czy Wy macie klapki na oczach?
Data dodania komentarza:
21.06.2026, 22:27
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Odeszli od nas (9-12 czerwca)
Data dodania artykułu:
12.06.2026
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
21
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
25
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.