Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:23
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Artykuły
Sport
Sport
Sport:
Sport
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Sport
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Medaliści LŚ w Garwolinie
Ruciak, Możdżonek, Woicki. Te nazwiska świadczą obecnie o sile polskiej siatkówki. Pięć lat temu brązowi medaliści tegorocznej Ligi Światowej zagrali w Garwolinie. W lipcu 2005 roku w hali CSiK odbyły się dwa sparingu siatkarskich drugich reprezentacji Polski i Niemiec. ? W tym czasie na siatkarskiej mapie Polski pojawił się Garwolin. Postanowiliśmy postarać się o zorganizowanie meczu pierwszej reprezentacji siatkówki. Walczyliśmy o mecz z Japonią, ale ostatecznie to spotkanie zostało rozegrane w Mławie ? wspomina Grzegorz Głowacki, wiceprezes GTS Wilgi Garwolin.
19.07.2011 05:51
Wysokie zwycięstwo Wilgi
Wynikiem 5:0 zakończył się drugi tego lata sparing Wilgi Garwolin. Podopieczni Jacka Paśnika pokonali młodych zawodników GKP Targówek z rocznika 1994. W środę przed GKS trudniejsze zadanie ? mecz kontrolny z beniaminkiem IV ligi. Sobotni sparing Wilgi o mały włos nie doszedłby do skutku, ze względu na brak przeciwnika. Niemal w ostatniej chwili udało się uzgodnić spotkanie z trampkarzami starszymi GKS Targówek.
18.07.2011 07:36
Mistrz Polski w GTS!
Krzysztof Hajbowicz, plażowy mistrz Polski z 2005 roku, zasilił skład GTS Wilgi Garwolin. To do tej pory jedyne wzmocnienie siatkarzy z naszego miasta. Wszystko wskazuje, że ostatnie, bo finanse klubu są w nie najlepszym stanie. Wciąż nie wiadomo, jaki będzie wyglądał sztab trenerski lokalnej II-ligowca. Po zakończeniu poprzedniego sezonu nie przedłużono współpracy z Witoldem Poincem, który wyprowadził Wilgę ostatecznie na 5. miejsce w grupie 3. ? Jest Kuba Sokołowski, do którego, w ciągu miesiąca, dołączy ktoś jeszcze ? mówi Grzegorz Głowacki, wiceprezes klubu.
14.07.2011 06:17
Radni piłkarskimi menadżerami
W gminie Maciejowice ruszyła Radno-Gminna Liga Mistrzów. Nazwa poważna, podobnie jak rozgrywki piłkarskie drużyn, na czele których stanęli miejscowi radni, w tym panie. Inicjatywa wystartowała 10 lipca. Turniej piłkarski jest zorganizowany dla dzieci i młodzieży z inicjatywy radnych gminy Maciejowice. Rozgrywki będą prowadzone przez czas wakacji w Maciejowicach i Samogoszczy. Finał oraz wręczenie nagród przewidziane są podczas Gminnych Dożynek w Strychu (28 sierpnia).
13.07.2011 05:33
Wilga strzela gole II-ligowcowi
- To był bardzo pożyteczny sparing dla obu zespołów ? ocenił mecz kontrolny Jacek Paśnik, trener Wilgi Garwolin. GKS przegrał w Siedlcach z II-ligową Pogonią 3:4. W zespole z Garwolina wystąpiło 7 testowanych zawodników. Obie drużyny przystępowały do spotkania w innych fazach przygotowań do nowego sezonu. Wilga rozegrała pierwszy sparing tego lata, po zaledwie trzech treningach pod wodzą nowego trenera. Po pierwszych 45 minutach Pogoń przegrywała z GKS 1:2. ? Siedlczanie wymienili po przerwie 3/4 drużyny. Z chłopaków uszło trochę powietrze ? komentuję trener Paśnik. W drugiej połowie Wilga straciła 3 bramki w ciągu zaledwie 7 minut. W końcówce z karnego dla GKS strzelił Kamil Zawadka. ?11? sędzia podyktował po faulu na Pawle Pyrze.
11.07.2011 09:20
Wrócili z pucharem i medalami
Melodia ?We are the champions?, szampan piccolo, tort ze słodkimi pomponami, rzesza bliskich i przyjaciół. A to wszystko na powitanie zespołów Flash, które wróciły z Mistrzostw Europy rozgrywanych w Słowenii. Juniorki przywiozły złoty medal, a seniorki dobre 7. miejsce. Nie zawiedli bliscy tancerek i tancerza, którzy podobnie jak przed rokiem przygotowali transparent powitalny. Przy dźwiękach hitu zespołu Queen autokar zajechał dzisiaj pod Zespół Szkół nr 5 w Garwolinie. ? Jesteśmy bardzo szczęśliwe ? przyznała Zofia Kisiel, która z córką Izą przygotowywały zespoły do czempionatu.
08.07.2011 07:55
Na podbój B-klasy
Po latach gry w lidze LZS sił w ligowych rozgrywkach warszawskiej B-klasy prawdopodobnie spróbują zawodnicy Snajpera Sośninka. Kadrę drużyny z gminy Łaskarzew tworzą zawodnicy, którzy mają za sobą grę w wyższych ligach. Odkąd zgłosili się do garwolińskiej ligi LZS wygrywali wszystkie sezony. Nie dziwi więc fakt, że Snajperzy z Sośninki wpadli na pomysł zgłoszenia się do ligi. - Nasz zespół składa się z zawodników, którzy w przeszłości grali w ligach okręgowych, a nawet wyższych, więc chcielibyśmy sprawdzić się wyżej. Mocno wierzymy w swoje umiejętności ? przyznaje Filip Rutkowski, zawodnik Snajpera, który leczy obecnie kontuzję kolana.
07.07.2011 07:24
Lato na boiskach
W piłkę nożną, w kosza, siatkę, a może tenisa? Ci, którym latem marzy się aktywny wypoczynek, śmiało mogą korzystać z miejskich boisk. Gdzie, kiedy i za ile? Tego dowiecie się z naszego miniprzewodnika. Stadion Boczne boisko na stadionie jest dostępne codziennie, dla każdego. Minus? Świeżo posiana trawa w okolicach bramek, ale jest jeszcze boisko pod parkanem. Obok także boisko do kosza. Wszystko - bezpłatnie. Korty tenisowe w lipcu będą czynne od 8 do 20.00, w sierpniu: 8.00-22.00 (płatne).
05.07.2011 05:49
Flash Junior mistrzem Europy!
Zgodnie z zapowiedziami zespół Flash Junior obronił tytuł Mistrza Europy Cheerleaders. Wyniki zawodów rozgrywanych w słoweńskiej Lublanie poznaliśmy dziś. Z radosną nowina pospieszyła do nas Zofia Kisiel, trenerka zespołu. Flash Junior zajął 1., a Flash Senior 7. miejsce na europejskim czempionacie. Szczegóły sukcesu wkrótce w naszym portalu.
03.07.2011 17:31
W grze Wilgi zabrakło trochę serca
- Dla klubu to był dobry i jednocześnie zły sezon ? podsumowuje enigmatycznie zmagania w sezonie 2010/2011 Waldemar Mrugała. Prezes GKS Wilgi Garwolin z optymizmem patrzy na nowy sezon, w którym seniorzy będą chcieli powalczyć o awans do IV ligi. Do plusów zakończonego sezonu prezes zaliczył bardzo dobrą postawę młodzików. ? Chłopcy z rocznika 1998/1999, pod okiem trenera Karola Zawadki, awansowali do I Mazowieckiej Ligi Trampkarzy Młodszych ? mówi prezes Mrugała.
28.06.2011 16:00
Nie pomógł aktorski szlif
Wynikiem 6:2 zakończył się mecz pomiędzy Championem Wilga a Gwiazdami Telewizji. Spotkanie było główną atrakcją pikniku rodzinnego, podczas którego zbierano pieniądze na wakacyjny obóz dla młodzików Amura Wilgi. Goście nad Wisłę przyjechali w mocno eksperymentalnym i zdekompletowanym składzie. Przed spotkaniem doszło do transferu kilku zawodników z Championa do Gwiazd. Boisko szybko pokazało, że miejscowi oldboje nie zapomnieli jak gra się w futbol. Do przerwy Champion prowadził 3:0 po dwóch trafieniach kapitana Grzegorza Gawrysia i golu Marcina Żaka.
26.06.2011 16:56
To były jego łzy wzruszenia
- Cieszymy się, że będziesz obecny w tym miejscu, które tak pokochałeś ? mówił Zygmunt Żak, honorowy prezes GKS Wilgi Garwolin podczas uroczystości odsłonięcia tablicy ku pamięci Stanisława Byszewskiego. Zmarły w 2010 roku był przez 60 lat związany z garwolińskim klubem. Sprawdzał się w roli piłkarza, trenera, działacza GKS. ? Był z nami na dobre i na złe ? mówił Zygmunt Żak. ? Klubowi poświęcał się poza godzinami pracy. Swoją postawą zjednał sympatię kibiców. Cieszymy się, że będziesz obecny w tym miejscu, które tak pokochałeś. Cześć Twojej pamięci ? dodał.
25.06.2011 16:05
Rodzinne zakończenie sezonu
W najbliższą sobotę (25 czerwca) zarząd GKS Wilgi Garwolin organizuje tradycyjny Piknik Rodzinny, będący zakończeniem sezonu 2010/2011. Prezentacja wszystkich drużyn klubu będzie połączona z odsłonięciem tablicy Stanisława Byszewskiego. Tym samym na klombie przy wjeździe na teren stadionu zostanie upamiętniona postać długoletniego zawodnika, trenera, wychowawcy oraz honorowego członka GKS Wilga Garwolin. - O godz. 15 nastąpi pobłogosławienie tablicy. Później na głównej płycie zostaną rozegrane krótkie mecze, prezentujące drużyny klubu ? mówi Witold Trzmielewski, wiceprezes GKS.
23.06.2011 07:34
O nim się mówi
Zajął 9. miejsce w kategorii open, wygrał w stawce młodzieżowców, był najlepszym zawodnikiem powiatu garwolińskiego podczas II edycji Biegu Avon Kontra Przemoc. Sukces Roberta Głowali poparty jest ciężką pracą na treningach. 18-latek 10 kilometrów przebiegł w 34.03, co daje 3.24.3 s na 1 km. Gdyby odliczyć zagranicznych zawodników w niedzielnym biegu Robert byłby trzecim Polakiem. A przypomnijmy, że bieg ukończyły 562 osoby. Robert Głowala pochodzi z Rudy Talubskiej (gm. Garwolin). Jest uczniem III klasy Technikum Budowlanego w ZSP nr 2 w Garwolinie. Od roku trenuje w sekcji lekkoatletycznej GKS ?Wilga? Garwolin.
22.06.2011 10:20
Badmintonowy czempionat miasta
61 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Garwolina w Badmintonie. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary. Organizatorem imprezy był MKS Garwolin. Zawody odbyły się 18 czerwca w hali sportowej przy Żwirki i Wigury. Wyniki. Kategoria dzieci (do 13 lat): dziewczęta ? 1. Agata Adamczyk, 2. Kinga Skowronek, 3. Weronika Miazek, chłopcy ? 1. Konrad Gorgol, 2. Karol Szeleźniak, 3. Dominik Debka.
20.06.2011 14:18
poprzednia
1
...
265
266
267
268
269
270
271
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Jajec
Treść komentarza:
Miałem takiego wujka on też słyszał różne głosy nawet pies do niego mówił. Miało być oryginalnie a skończyło się leczeniem psychiatrycznym.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:14
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
?
Treść komentarza:
a czy ty pamiętasz pochody? Obecność "niby nie obowiązkowa" w prl
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 07:38
Źródło komentarza:
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Autor komentarza:
Do bedoka
Treść komentarza:
Bez jaj, Mentzen co miał udowodnić to udowodnił, czy jakoś tak.. tak czy inaczej warto się wybrać, ciągle narzekasz na gawrony. Trudno cię zrozumieć...taki jesteś tajemniczy.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 07:09
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
Obserwator
Treść komentarza:
Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku!
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 04:44
Źródło komentarza:
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Odeszli od nas (9-12 czerwca)
Data dodania artykułu:
12.06.2026
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
22
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
25
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.