poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:23
Reklama
Sport:

Sport

Reklama
Medaliści LŚ w Garwolinie
Medaliści LŚ w Garwolinie
Ruciak, Możdżonek, Woicki. Te nazwiska świadczą obecnie o sile polskiej siatkówki. Pięć lat temu brązowi medaliści tegorocznej Ligi Światowej zagrali w Garwolinie. W lipcu 2005 roku w hali CSiK odbyły się dwa sparingu siatkarskich drugich reprezentacji Polski i Niemiec. ? W tym czasie na siatkarskiej mapie Polski pojawił się Garwolin. Postanowiliśmy postarać się o zorganizowanie meczu pierwszej reprezentacji siatkówki. Walczyliśmy o mecz z Japonią, ale ostatecznie to spotkanie zostało rozegrane w Mławie ? wspomina Grzegorz Głowacki, wiceprezes GTS Wilgi Garwolin. 19.07.2011 05:51
Wysokie zwycięstwo Wilgi
Wysokie zwycięstwo Wilgi
Wynikiem 5:0 zakończył się drugi tego lata sparing Wilgi Garwolin. Podopieczni Jacka Paśnika pokonali młodych zawodników GKP Targówek z rocznika 1994. W środę przed GKS trudniejsze zadanie ? mecz kontrolny z beniaminkiem IV ligi. Sobotni sparing Wilgi o mały włos nie doszedłby do skutku, ze względu na brak przeciwnika. Niemal w ostatniej chwili udało się uzgodnić spotkanie z trampkarzami starszymi GKS Targówek. 18.07.2011 07:36
Mistrz Polski w GTS!
Mistrz Polski w GTS!
Krzysztof Hajbowicz, plażowy mistrz Polski z 2005 roku, zasilił skład GTS Wilgi Garwolin. To do tej pory jedyne wzmocnienie siatkarzy z naszego miasta. Wszystko wskazuje, że ostatnie, bo finanse klubu są w nie najlepszym stanie. Wciąż nie wiadomo, jaki będzie wyglądał sztab trenerski lokalnej II-ligowca. Po zakończeniu poprzedniego sezonu nie przedłużono współpracy z Witoldem Poincem, który wyprowadził Wilgę ostatecznie na 5. miejsce w grupie 3. ? Jest Kuba Sokołowski, do którego, w ciągu miesiąca, dołączy ktoś jeszcze ? mówi Grzegorz Głowacki, wiceprezes klubu. 14.07.2011 06:17
Radni piłkarskimi menadżerami
Radni piłkarskimi menadżerami
W gminie Maciejowice ruszyła Radno-Gminna Liga Mistrzów. Nazwa poważna, podobnie jak rozgrywki piłkarskie drużyn, na czele których stanęli miejscowi radni, w tym panie. Inicjatywa wystartowała 10 lipca. Turniej piłkarski jest zorganizowany dla dzieci i młodzieży z inicjatywy radnych gminy Maciejowice. Rozgrywki będą prowadzone przez czas wakacji w Maciejowicach i Samogoszczy. Finał oraz wręczenie nagród przewidziane są podczas Gminnych Dożynek w Strychu (28 sierpnia). 13.07.2011 05:33
Wilga strzela gole II-ligowcowi
Wilga strzela gole II-ligowcowi
- To był bardzo pożyteczny sparing dla obu zespołów ? ocenił mecz kontrolny Jacek Paśnik, trener Wilgi Garwolin. GKS przegrał w Siedlcach z II-ligową Pogonią 3:4. W zespole z Garwolina wystąpiło 7 testowanych zawodników. Obie drużyny przystępowały do spotkania w innych fazach przygotowań do nowego sezonu. Wilga rozegrała pierwszy sparing tego lata, po zaledwie trzech treningach pod wodzą nowego trenera. Po pierwszych 45 minutach Pogoń przegrywała z GKS 1:2. ? Siedlczanie wymienili po przerwie 3/4 drużyny. Z chłopaków uszło trochę powietrze ? komentuję trener Paśnik. W drugiej połowie Wilga straciła 3 bramki w ciągu zaledwie 7 minut. W końcówce z karnego dla GKS strzelił Kamil Zawadka. ?11? sędzia podyktował po faulu na Pawle Pyrze. 11.07.2011 09:20
Wrócili z pucharem i medalami
Wrócili z pucharem i medalami
Melodia ?We are the champions?, szampan piccolo, tort ze słodkimi pomponami, rzesza bliskich i przyjaciół. A to wszystko na powitanie zespołów Flash, które wróciły z Mistrzostw Europy rozgrywanych w Słowenii. Juniorki przywiozły złoty medal, a seniorki dobre 7. miejsce. Nie zawiedli bliscy tancerek i tancerza, którzy podobnie jak przed rokiem przygotowali transparent powitalny. Przy dźwiękach hitu zespołu Queen autokar zajechał dzisiaj pod Zespół Szkół nr 5 w Garwolinie. ? Jesteśmy bardzo szczęśliwe ? przyznała Zofia Kisiel, która z córką Izą przygotowywały zespoły do czempionatu. 08.07.2011 07:55
Na podbój B-klasy
Na podbój B-klasy
Po latach gry w lidze LZS sił w ligowych rozgrywkach warszawskiej B-klasy prawdopodobnie spróbują zawodnicy Snajpera Sośninka. Kadrę drużyny z gminy Łaskarzew tworzą zawodnicy, którzy mają za sobą grę w wyższych ligach. Odkąd zgłosili się do garwolińskiej ligi LZS wygrywali wszystkie sezony. Nie dziwi więc fakt, że Snajperzy z Sośninki wpadli na pomysł zgłoszenia się do ligi. - Nasz zespół składa się z zawodników, którzy w przeszłości grali w ligach okręgowych, a nawet wyższych, więc chcielibyśmy sprawdzić się wyżej. Mocno wierzymy w swoje umiejętności ? przyznaje Filip Rutkowski, zawodnik Snajpera, który leczy obecnie kontuzję kolana. 07.07.2011 07:24
Lato na boiskach
Lato na boiskach
W piłkę nożną, w kosza, siatkę, a może tenisa? Ci, którym latem marzy się aktywny wypoczynek, śmiało mogą korzystać z miejskich boisk. Gdzie, kiedy i za ile? Tego dowiecie się z naszego miniprzewodnika. Stadion Boczne boisko na stadionie jest dostępne codziennie, dla każdego. Minus? Świeżo posiana trawa w okolicach bramek, ale jest jeszcze boisko pod parkanem. Obok także boisko do kosza. Wszystko - bezpłatnie. Korty tenisowe w lipcu będą czynne od 8 do 20.00, w sierpniu: 8.00-22.00 (płatne). 05.07.2011 05:49
Flash Junior mistrzem Europy!
Flash Junior mistrzem Europy!
Zgodnie z zapowiedziami zespół Flash Junior obronił tytuł Mistrza Europy Cheerleaders. Wyniki zawodów rozgrywanych w słoweńskiej Lublanie poznaliśmy dziś. Z radosną nowina pospieszyła do nas Zofia Kisiel, trenerka zespołu. Flash Junior zajął 1., a Flash Senior 7. miejsce na europejskim czempionacie. Szczegóły sukcesu wkrótce w naszym portalu. 03.07.2011 17:31
W grze Wilgi zabrakło trochę serca
W grze Wilgi zabrakło trochę serca
- Dla klubu to był dobry i jednocześnie zły sezon ? podsumowuje enigmatycznie zmagania w sezonie 2010/2011 Waldemar Mrugała. Prezes GKS Wilgi Garwolin z optymizmem patrzy na nowy sezon, w którym seniorzy będą chcieli powalczyć o awans do IV ligi. Do plusów zakończonego sezonu prezes zaliczył bardzo dobrą postawę młodzików. ? Chłopcy z rocznika 1998/1999, pod okiem trenera Karola Zawadki, awansowali do I Mazowieckiej Ligi Trampkarzy Młodszych ? mówi prezes Mrugała. 28.06.2011 16:00
Nie pomógł aktorski szlif
Nie pomógł aktorski szlif
Wynikiem 6:2 zakończył się mecz pomiędzy Championem Wilga a Gwiazdami Telewizji. Spotkanie było główną atrakcją pikniku rodzinnego, podczas którego zbierano pieniądze na wakacyjny obóz dla młodzików Amura Wilgi. Goście nad Wisłę przyjechali w mocno eksperymentalnym i zdekompletowanym składzie. Przed spotkaniem doszło do transferu kilku zawodników z Championa do Gwiazd. Boisko szybko pokazało, że miejscowi oldboje nie zapomnieli jak gra się w futbol. Do przerwy Champion prowadził 3:0 po dwóch trafieniach kapitana Grzegorza Gawrysia i golu Marcina Żaka. 26.06.2011 16:56
To były jego łzy wzruszenia
To były jego łzy wzruszenia
- Cieszymy się, że będziesz obecny w tym miejscu, które tak pokochałeś ? mówił Zygmunt Żak, honorowy prezes GKS Wilgi Garwolin podczas uroczystości odsłonięcia tablicy ku pamięci Stanisława Byszewskiego. Zmarły w 2010 roku był przez 60 lat związany z garwolińskim klubem. Sprawdzał się w roli piłkarza, trenera, działacza GKS. ? Był z nami na dobre i na złe ? mówił Zygmunt Żak. ? Klubowi poświęcał się poza godzinami pracy. Swoją postawą zjednał sympatię kibiców. Cieszymy się, że będziesz obecny w tym miejscu, które tak pokochałeś. Cześć Twojej pamięci ? dodał. 25.06.2011 16:05
Rodzinne zakończenie sezonu
Rodzinne zakończenie sezonu
W najbliższą sobotę (25 czerwca) zarząd GKS Wilgi Garwolin organizuje tradycyjny Piknik Rodzinny, będący zakończeniem sezonu 2010/2011. Prezentacja wszystkich drużyn klubu będzie połączona z odsłonięciem tablicy Stanisława Byszewskiego. Tym samym na klombie przy wjeździe na teren stadionu zostanie upamiętniona postać długoletniego zawodnika, trenera, wychowawcy oraz honorowego członka GKS Wilga Garwolin. - O godz. 15 nastąpi pobłogosławienie tablicy. Później na głównej płycie zostaną rozegrane krótkie mecze, prezentujące drużyny klubu ? mówi Witold Trzmielewski, wiceprezes GKS. 23.06.2011 07:34
O nim się mówi
O nim się mówi
Zajął 9. miejsce w kategorii open, wygrał w stawce młodzieżowców, był najlepszym zawodnikiem powiatu garwolińskiego podczas II edycji Biegu Avon Kontra Przemoc. Sukces Roberta Głowali poparty jest ciężką pracą na treningach. 18-latek 10 kilometrów przebiegł w 34.03, co daje 3.24.3 s na 1 km. Gdyby odliczyć zagranicznych zawodników w niedzielnym biegu Robert byłby trzecim Polakiem. A przypomnijmy, że bieg ukończyły 562 osoby. Robert Głowala pochodzi z Rudy Talubskiej (gm. Garwolin). Jest uczniem III klasy Technikum Budowlanego w ZSP nr 2 w Garwolinie. Od roku trenuje w sekcji lekkoatletycznej GKS ?Wilga? Garwolin. 22.06.2011 10:20
Badmintonowy czempionat miasta
Badmintonowy czempionat miasta
61 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Garwolina w Badmintonie. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary. Organizatorem imprezy był MKS Garwolin. Zawody odbyły się 18 czerwca w hali sportowej przy Żwirki i Wigury. Wyniki. Kategoria dzieci (do 13 lat): dziewczęta ? 1. Agata Adamczyk, 2. Kinga Skowronek, 3. Weronika Miazek, chłopcy ? 1. Konrad Gorgol, 2. Karol Szeleźniak, 3. Dominik Debka. 20.06.2011 14:18
Reklama
KOMENTUJECIE
Reklama