O finansach... w bibliotece - zapisz się

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 08:18 Kategoria Kultura
biblioteka

Dwie biblioteki z powiatu garwolińskiego znalazły się w gronie 100 placówek czytelniczych w Polsce, w których odbędą się spotkania o tematyce finansowej. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić także Centrum Pieniądza w Warszawie. Projekt jest adresowany do osób w wieku powyżej 50 lat.

W 6. edycji programu "O finansach... w bibliotece" bierze udział Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

Zapisy na zajęcia o finansach w bibliotece w Garwolinie trwają do 27 września. W miłej atmosferze można będzie pogłębić wiedzę dotyczącą finansów, ubezpieczeń, prawa spadkowego, spotkać się z ekspertami i zadać im pytania.

Z książką na start! Biblioteki zapraszają maluchy do czytania

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 11:06 Kategoria Kultura
biblioteka

Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do lat 6 i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapraszanie rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem - w towarzystwie książki. Wystarczy przyjść do biblioteki, założyć kartę i wypożyczać książki. Na aktywnych małych czytelników czekają nagrody.

- Serdecznie zachęcamy całe rodziny do odwiedzenia naszego bibliotecznego Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece, przedszkolak otrzyma Kartę Małego Czytelnika, na której przykleić będzie można naklejkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 naklejek na małego czytelnika czeka nagroda w postaci książki dostosowanej pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz imiennego dyplomu potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania - zachęca Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

Ręce dla Krzyśka - festyn charytatywny

Opublikowano: 17 wrzesień 2019, 08:59 Kategoria Kultura

Już w najbliższą niedzielę na terenie Mega Music w Wildze odbędzie się festyn charytatywny „Ręce dla Krzyśka”. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rehabilitację i zakup protez dla strażaka ochotnika z Gminy Wilga.

Krzysztof Ostanek to 44 letni strażak ochotnik zamieszkujący w Gminie Wilga. W drugiej połowie czerwca br. doszło do wypadku w wyniku, którego Krzysiek stracił obie ręce. Krzysztof wraz z małżonką od samego początku otoczeni są wsparciem i pomocą najbliższych. Kilka godzin po wypadku rozpoczęto zbiórkę krwi dla poszkodowanego, w lipcu strażacy zorganizowali akcję „Światełko dla Krzyśka” a od kilku miesięcy nieprzerwanie na Facebooku trwają licytacje, z których dochód jest przeznaczany właśnie na zakup protez.

Teatralny Saturator - sztuka na wyciągnięcie ręki

Opublikowano: 16 wrzesień 2019, 14:03 Kategoria Kultura
SaturatorCSiK

Przez trzy dni na garwolińskiej scenie i w przestrzeni miejskiej wystąpiło ponad 200 artystów. Widzowie mogli wybierać spośród kilkunastu spektakli. Było słowo i pantomima, śmiech i łzy.

Wczoraj zakończył się I Festiwal Teatralny Saturator organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
To było prawdziwe święto teatru, trzy dni spotkań ze sztuką tworzoną przez lokalne grupy teatralne, teatry z Polski i zagranicznych gości. Obok skłaniających do refleksji poważnych tematów nie zabrakło również spektakli, które dostarczyły widzom mnóstwa śmiechu i doskonałej rozrywki. W programie znalazły się przedstawienia rodzinne, spektakle dla dzieci, duże przedsięwzięcia plenerowe.

czmrcozek podpis