Dokąd pełzają węże? Spotkanie z żywymi gadami w CSiK

Opublikowano: 16 lipiec 2019, 11:16 Kategoria Kultura
CSiKlato w mieście

Były pająki, będą węże. 18 lipca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach tegorocznej akcji "Lato w mieście" odbędzie się spotkanie poświęcone gadom. Będzie okazja, żeby zobaczyć żywe węże. Najdłuższy ma prawie 5 metrów!

Uczestnicy spotkania pt. "Dokąd pełzają węże?" poznają charakterystyczne środowisko występowania przedstawionych gatunków oraz ich zachowanie i przyzwyczajenia. Zdobędą wiedzę w zakresie rozpoznawania i charakteryzowania poszczególnych gatunków. W trakcie programu obalone zostaną mity dotyczące gadów i przełamane stereotypy na ich temat.

Letnie kino plenerowe w Miętnem

Opublikowano: 15 lipiec 2019, 08:31 Kategoria Kultura
dworek MiętnePCKiP

Po raz pierwszy Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza amatorów dobrych filmów na letnie kino plenerowe. Pokazy odbędą się 3 sierpnia. Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie na wspólne oglądanie wartościowych, rodzinnych filmów w pięknym plenerze koło miętnieńskiego Dworu. Zapowiada się piękny letni wieczór, ale zawsze trzeba mieć plan B i w razie niepogody seanse odbędą się wewnątrz Dworku – zachęca dyrektor PCKiP w Miętnem Małgorzata Antolak.

W programie dla dzieci i rodziców bajka pt. „Były sobie człowieki”  o godz. 20.30. Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew. Bajka „Były sobie człowieki” zachwyci i dzieci i dorosłych. Bohaterowie, człekokształtne małpy muszą przystosować się do nowych, trudnych warunków życia. Fabuła, dla najmłodszych widzów może być trochę trudna i niezrozumiała – jednak z pomocą rodziców, dzieci mogą wynieść z seansu bardzo ważną życiową lekcję i sporą dawkę wiedzy o narodzinach naszej cywilizacji i ludzkiej naturze.

Karawana ruszyła na Mazowsze. Będzie w Wildze

Opublikowano: 11 lipiec 2019, 11:46 Kategoria Kultura

Jak co roku w okresie letnim na Mazowsze wyrusza Karawana - Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. To projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowany przez lokalnych partnerów, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. W programie – spektakle plenerowe dla dzieci i rodziców, zabawy, gry i animacyjne. Wstęp wolny!


Mazowiecki Instytut Kultury rokrocznie wyrusza w wakacje na Mazowsze z projektami animacyjnymi, w których zaprasza mieszkańców województwa do wspólnej aktywności w przestrzeni kultury. Jednym z nich jest Karawana - Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji, który w tym roku już 29 czerwca wyruszył na mazowieckie szlaki. Karawana potrwa do 25 sierpnia i odwiedzi w tym roku osiem miejscowości. 3 sierpnia będzie w Wildze na parkingu w centrum przy TOP Markecie ( ul. Warszawska).

Festiwal Akordeonistów w Łaskarzewie

Opublikowano: 09 lipiec 2019, 07:47 Kategoria Kultura
Łaskarzewakordeony

Na ludową nutę i nie tylko. W niedzielę w Parku Alejki odbył się coroczny Festiwal Akordeonistów. To niezwykle barwne wydarzenie na stałe wpisało się w łaskarzewską tradycję i kulturę. Wydarzeniu towarzyszył jarmark oraz warsztaty rękodzieła.

Podczas tegorocznego festiwalu na scenie wystąpili: Zespół Ludowy Podbielanki, Fale Wilgi, Kapela Folkowa Bocianisko, Jakub Kołyska, przedszkolaki z Przedszkola „Leśny Zakątek”, sekcja muzyczna Klubu Senior+, Zespół Ludowy Kłoczewiacy, Kapela Ludowa Mazowszanie oraz Edward Paśnik. Gościem specjalnym był Michał Krawczyk – Vieri, którego występ zgromadził przed sceną liczną grupę młodzieży. Zabawę taneczną poprowadził Zespół Nexteam. Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe foldery prezentujące atrakcje Ziemi Garwolińskiej: „Lokalny Atrakcyjny Szlak”, przygotowane przez LGD oraz tradycyjne, łaskarzewskie cynamonki.