Walentynkowy Konkurs Recytatorski

Opublikowano: 24 styczeń 2020, 12:01 Kategoria Kultura
CSiKkonkursWalentynkiŻak

Z okazji zbliżających się Walentynek Centrum Sportu i Kultury zaprasza uczniów klas 7 i 8 oraz uczniów szkół średnich do udziału w konkursie recytatorskim. W tym roku patronować mu będzie postać poetki Agnieszki Osieckiej. Tytuł konkursu nawiązuje do koncertu „Miłosna Osiecka” – Katarzyny Żak, który odbędzie się 13 lutego w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury.

Agnieszka Osiecka to jedna z bardziej popularnych polskich poetek. Była także pisarką, dziennikarką, reżyserem oraz autorką ponad 2 tysięcy piosenek, skeczów i utworów scenicznych. Jej teksty zajmują trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki Osieckiej znalazły się w repertuarze takich artystów jak: Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Skaldowie, Katarzyna Groniec, a teraz także Katarzyna Żak.

Przedwojenny Garwolin z albumów mieszkańców

Opublikowano: 21 styczeń 2020, 12:15 Kategoria Kultura
garwolin.org

"Przedwojenny Garwolin z albumów mieszkańców" to najnowsza publikacja wydana przez twórców portalu Garwolin.org oraz Miasto Garwolin. - Prezentowany w albumie materiał fotograficzny nie został podzielony na rozdziały, ale prawdziwy pasjonat dostrzeże w nim dwa kluczowe tematy: dawny wygląd znanych nam miejsc oraz dawni mieszkańcy naszego miasta i organizacje, wokół których się skupiali - pisze w przedmowie zespół Garwolin.org. 27 stycznia odbędzie się promocja książki.

- Publikacja  "Przedwojenny Garwolin z albumów mieszkańców" jest pierwszym albumem portalu Garwolin.org zawierającym tak wielką liczbę zdjęć i do tego wydanym w tak dużym nakładzie. Jest poświęcona miastu Garwolin, a prezentowane w niej fotografie uzyskaliśmy dzięki uprzejmości i budowanemu przez 7 lat zaufaniu czytelników, współpracowników, darczyńców, sympatyków i przyjaciół portalu Garwolin.org.

Wspólne kolędowanie w Maciejowicach po raz pierwszy

Opublikowano: 21 styczeń 2020, 11:25 Kategoria Kultura
maciejowicekolędowanie

19 stycznia na Gminnej Hali Sportowej w Maciejowicach odbył się I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Wydarzenie otworzył i przywitał gości wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach Marek Ziędalski. Następnie zaproszeni goście w osobach:  Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego, Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego Iwony Kurowskiej,  Dyrektor Biura Administracji i Inwestycji Centrali KRUS Kazimierza Sionka, Przedstawiciela Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Elżbiety Wożniak-Sionek otrzymali z rąk Wójta Gminy, pamiątkowe statuetki wydarzenia. Po wystąpieniach zaproszonych gości rozpoczęły się występy uczestników.

Katarzyna Żak z „Miłosną Osiecką” – koncert

Opublikowano: 17 styczeń 2020, 17:24 Kategoria Kultura
koncertCSiK

Liryczny, romantyczny, nostalgiczny. Po prostu miłosny. Taki jest najnowszy koncert Katarzyny Żak. Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty, tym razem sięgnęła po Osiecką. Koncert zatytułowany „Miłosna Osiecka” będzie można usłyszeć w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie 13 lutego.

Wybrałam utwory, które są mi najbliższe. I zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie – mówi Katarzyna Żak.
Wydarzeniem na pewno są dwa nowe teksty poetki, które zostały podarowane przez Fundację Okularnicy. Pierwszy to „Miłości potrzebna jest epika”, do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to tekst piosenki „Sprzedam cię” dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej, a teraz Hadrian Tabęcki ozdobił go pięknymi nutami. Przepiękne aranżacje wszystkich 14 utworów koncertu stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauz.