reklama

Muzyczny Dzień Papieski w CSiK

Opublikowano: 03 październik 2023, 07:57 Kategoria Kultura
dzień papieskikoncertorkiestra dęta
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W październiku w całej Polsce obchodzony będzie XXIII Dzień Papieski. Z tej wyjątkowej okazji, w niedzielę 8 października Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

15 października, w przeddzień 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża obchodzony będzie XXIII Dzień Papieski. W tym roku przyświeca mu hasło: Jan Paweł II. Cywilizacja życia.

Artystyczne poranki wracają! Czas dla całej rodziny

Opublikowano: 30 wrzesień 2023, 07:52 Kategoria Kultura
artystyczne porankicsikteatr
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już 1 października Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie rozpoczyna kolejny sezon cyklu „Artystyczne poranki”. Niedzielne spotkania z teatrem to doskonała okazja do aktywnego, wspólnego spędzania czasu dla całych rodzin. Na początek przed garwolińską publicznością wystąpi dobrze znany stałym bywalcom krakowski Teatr Kultureska, który tym razem przedstawi „Detektywa Kota”.

Detektyw Kot” to interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o "Kocie w butach". Na scenie odbędzie się wyjątkowy koncert Kotki w butach - Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym uczestniczyć będą widzowie. Na dzieci czekają ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. Spektakl porusza temat współczesnego konsumpcjonizmu - ukazuje jego wpływ na przyrodę. W spektaklu promowane są właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu. Wszystkie utwory są śpiewane przez aktorów na żywo.

Garwolińskie Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

Opublikowano: 27 wrzesień 2023, 10:22 Kategoria Kultura
czytaniegarwolinbiblioteka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Garwolinie zaprosiła swoich czytelników, uczniów szkół, a także przedstawicieli lokalnych władz do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, odbywającej się już po raz 12. pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Z rodzinami Korczyńskich, Bohatyrowiczów, ich krewnymi i przyjaciółmi spotkaliśmy się we wtorek 26 września na sali kinowej w CSiK.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kiełbem

Opublikowano: 27 wrzesień 2023, 08:31 Kategoria Kultura
miętnedworekspotkaniezbigniew kiełb
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

8 października w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbędzie się spotkanie z autorskie ze Zbigniewem Kiełbem autorem książki ,,Straceni, przywróceni pamięci. Oficerowie Wojska Polskiego i funkcjonariusz Policji Państwowej związani z 2. Pułkiem Saperów Kaniowskich – ofiary Zbrodni Katyńskiej". Początek o godz. 15.

Książka jest efektem społecznego projektu edukacyjnego ,,Żołnierze 2. Pułku Saperów Kaniowskich - ofiary Zbrodni Katyńskiej”, której wydawcą jest pan Bartłomiej Mazur. Honorowy patronat nad publikacją objęło Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego. Książki nie będzie można zakupić, ale będzie ją można otrzymać bezpłatnie od autora, wyłącznie na spotkaniu autorskim.
(ilość publikacji ograniczona).

reklama

REKLAMA

sposobmini

Spektakl odbędzie się 16 listopda
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 100 zł,  dostępne pod nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama

REKLAMA

klima

Spektakl odbędzie się 12 października
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 110 zł,  dostępne pod
nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama