reklama
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Już w najbliższą niedzielę w Mariańskim Porzeczu wyjątkowe wydarzenie organowe. Koncert połączony ze zwiedzaniem zabytkowego kościoła. Wstęp wolny.

Wydarzenia organowe w Mariańskim Porzeczu odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Koncert połączony ze zwiedzaniem zabytkowego kościoła na organach wykona Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa. Organom w wybranych utworach towarzyszyć będzie zespół wiol barokowych: Karolina Koślacz, Klara Wyrwa, Bernadetta Wieczerzyńska i Borys Piszczatowski.

Koncert odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia 2024 o godz. 15.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Wstęp wolny. Uczestnicy koncertu otrzymają płyty nagrane na porzeckich organach.

Wielka taneczna impreza w gm. Łaskarzew

Opublikowano: 19 kwiecień 2024, 07:47 Kategoria Kultura
gmina łaskarzewpotańcowka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Łaskarzew Sięgamy Sukcesu otrzymało dofinansowanie na projekt „Tańce blisko ziemi - potańcówka na ludowo”. Impreza odbędzie się prawdopodobnie w wakacje.

Będzie to święto muzyki, tańca i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego Polski jakim jest m.in. folklor. Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o muzyce i kuchni regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

Powiatowy Konkurs Muzyki Ludowej w Ekonomiku

Opublikowano: 18 kwiecień 2024, 14:51 Kategoria Kultura
ekonomikzs 1 garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W Zespole Szkół nr 1 odbył się Powiatowy Konkurs Muzyki Ludowej. Wydarzenie to było jednym z działań podjętych przez uczniów realizujących projekt „Niezapomniana muzyka” w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii".

W konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie szkół średnich, ale również odwiedzili młodzież ze szkół podstawowych. Młodzi ludzie nie tylko pięknie śpiewali piosenki ludowe, ale również zadbali o kolorowe stroje.

Opowiedzą o Hordliczkach

Opublikowano: 16 kwiecień 2024, 09:37 Kategoria Kultura
trąbkigmina pilawahordliczkowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dr Anna Ogonowska i Krzysztof Kot już 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w Trąbkach opowiedzą o Edwardzie Hordliczka i jego rodzinie.

„Dla Hordliczków Polska okazała się ziemią obiecaną, tutaj ujawnili swoje talenty, pokazali najlepsze cechy swojego charakteru. Dokonali rzeczy niebywałych, zapisując się złotymi zgłoskami w historii naszego kraju. Zapraszamy na opowieść o – Edwardzie Hordliczce, przedstawicielu rodziny, który w największym stopniu jest związany z powiatem garwolińskim. W osadzie Czechy spędził kilkadziesiąt lat swojego pracowitego życia. Tu założył gniazdo rodzinne, tu sprowadził swoją młodą żonę, tu urodziło się ich siedmioro dzieci. Edward Hordliczka urodził się Czechem i pozostał nim do końca życia, ale żeniąc się z córką powstańca listopadowego zdecydował, że jego potomkowie będą Polakami. Czy Edward podjął dobrą decyzję, jakie były dalsze losy jego rodziny – o tym opowiemy” – zapowiadają organizatorzy.

reklama
reklama

TOP

reklama