Wiwat Niepodległa – najładniejsze kartki pocztowe

Opublikowano: 14 listopad 2019, 11:38 Kategoria Kultura
11 listopadakonkurs plastycznyCSiK

Blisko 50 uczniów zaprojektowało niepodległościowe kartki w konkursie „Wiwat Niepodległa”, który po raz pierwszy zorganizowało w tym roku Centrum Sportu i Kultury. Najlepsze prace zostały wydrukowane i rozdanie uczestnikom pikniku z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie karty pocztowej nawiązującej do hasła: “Wiwat Niepodległa”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Garwolina. Do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie spłynęło 47 kart. Spośród nich komisja konkursowa wybrała laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Projekty kartek zdobywców pierwszych miejsc zostały wydrukowane w postaci kart pocztowych i rozdawane podczas pikniku patriotycznego 11 listopada. Zwycięzcami zostali Kinga Soćko, Oliwia Jędrzejewska, Michalina Maria Mikulska i Maciej Borkowski.

"Tę piosenkę, tę jedyną" wspólnie zaśpiewajmy

Opublikowano: 07 listopad 2019, 08:15 Kategoria Kultura
11 listopadaCSiK

Wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piosenek żołnierskich w kawiarnianym klimacie – to kolejna propozycja Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na uczczenie w radosny sposób Narodowego Święta Niepodległości. Koniecznie zaproście znajomych.

Muzyka łączy pokolenia, a muzyka patriotyczna daje dodatkowo możliwość przeżycia naszej historii zamkniętej w tekstach i muzyce, radosnego świętowania niepodległości, kultywowania tradycji i poszanowania pamięci dla tego, co wydarzyło się na przestrzeni tych 100 lat. Spotkanie pod tytułem „Tę piosenkę, tę jedyną” to propozycja zarówno dla starszej, jak i młodszej publiczności, dla dzieci, rodziców i dziadków, dla grup przyjaciół – jednym słowem dla wszystkich tych, którym muzyka w sercu gra, szczególnie ta, która zapisała się na kartach naszej historii wielkimi literami.

Żelechów zaprasza na III Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy

Opublikowano: 07 listopad 2019, 08:13 Kategoria Kultura

W tym roku już po raz trzeci w Żelechowie organizowany jest Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy. Młodzież udowodni, że alkohol nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Żelechowie wraz ze swoim asystentem i rodzicami serdecznie zaprasza na niezapomniane chwile podczas niezwykłego balu andrzejkowego. Już  23 listopada w sali „Łabędzi Dwór” przy ulicy Pułaskiego 20 w Żelechowie, będzie można spotkać młodych, którzy udowodnią, że można się wspaniale bawić bez używek. Bal rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do późnych godzin nocnych. Celem imprezy jest przede wszystkim wspólna zabawa, integracja, ale także propagowanie trzeźwości wśród młodzieży.

"Kobieta na zamówienie” w Garwolinie

Opublikowano: 25 październik 2019, 08:05 Kategoria Kultura
teatrgarwolin

Już 27 listopada w Garwolinie wystawiony zostanie spektakl „Kobieta na zamówienie”.

Sztuka to przezabawna komedia, w której jak to w życiu bywa, nawet najpiękniejsze marzenia, gdy tylko zaczną się spełniać wywracają nasze poukładane życie do góry nogami.  Bill (Jacek Kawalec) dostaje na urodziny od swojego najlepszego przyjaciela Leona (Dariusz Niebudek) - niecodzienny prezent. Tym prezentem okazuje się, być ankieta matrymonialna. Dziesięć cech idealnej kobiety, o której marzy każdy facet. Hmm.. no może nie każdy, ale z pewnością większość.