Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i #kulturawkwarantannie

Opublikowano: 20 marzec 2020, 15:47 Kategoria Kultura
CSiK

Choć ośrodki kultury w całej Polsce są zamknięte i nie odbywają się żadne z zaplanowanych wcześniej wydarzeń, kultura wciąż jest na wyciągnięcie ręki. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie dołączyło do ogólnopolskiej akcji #kulturawkwarantannie. Jedną z propozycji jest Wirtualny Konkurs Wielkanocny – dla wszystkich!

W związku z epidemią koronawirusa i decyzją władz o zamknięciu ośrodków kultury, a także placówek oświatowych, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie było zmuszone odwołać coroczny Wielkanocny Konkurs Plastyczny, w którym udział brali uczniowie ze wszystkich szkół w powiecie garwolińskim. W tym roku przypadała jego jubileuszowa, dwudziesta edycja. Konkursu w tradycyjnej formie nie ma, ale za to jest coś uszyte na miarę aktualnej sytuacji – Wirtualny Konkurs Wielkanocny – dla wszystkich.

#zostanwdomu i zwiedzaj mazowieckie muzea

Opublikowano: 18 marzec 2020, 09:18 Kategoria Kultura
muzeakoronawiruskwarantanna

Muzea i teatry podlegające pod samorząd Mazowsza zachęcają do zostania w domu i odwiedzenia ich online.

– Zamknięcie instytucji kultury dla widzów i turystów nie oznacza całkowitej rezygnacji z dostępu do ich oferty. Z zasobów mazowieckich muzeów i teatrów można skorzystać za darmo, bez potrzeby wychodzenia z domu. Do czego w tym niełatwym dla wszystkich czasie zachęcam. Zostańmy w domu w trosce o bezpieczeństwo nasze i najbliższych – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego

Wirtualne spacery i wystawy udostępniły m.in.:

Z kolei Teatr Polski w Warszawie udostępnił na stronie Teatru Telewiji nagrania spektakli:
• "Szekspir Forever" - monodram Andrzeja Seweryna
https://teatrtv.vod.tvp.pl/43987503/szekspir-forever
• "Emigranci" Sławomira Mrożka, reż. Piotr Cyrwus
https://teatrtv.vod.tvp.pl/34609705/emigranci-rez-p-cyrwus

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie wydarzenia kulturalne, także te w instytucjach podlegających samorządowi województwa, zostają odwołane do 25 marca br. Informacji o zmianach rezerwacji i zwrotach biletów udzielają poszczególne instytucje kultury. Swoją aktywność zawieszają także szkoły i biblioteki podległe samorządowi. Również sam urząd marszałkowski ogranicza spotkania z udziałem gości zewnętrznych do minimum.

Centrum Sportu i Kultury zamknięte do 25 marca

Opublikowano: 12 marzec 2020, 11:59 Kategoria Kultura
CSiKGarwolanka

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a także będące w jego strukturach Kino „Wilga”, Pływalnia Miejska „Garwolanka” i hala sportowa będą zamknięte do 25 marca. Zaplanowane na ten czas wydarzenia kulturalne i sportowe zostają odwołane lub przeniesione na inny termin.

W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 11 marca 2020 r. oraz decyzją Burmistrza Miasta Garwolina Marzeny Świeczak od 12 do 25 marca Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Kino „Wilga”, Pływalnia Miejska „Garwolanka” oraz hala sportowa przy ul. Żwirki i Wigury 16 zostają zamknięte. Wszystkie zajęcia w ramach sekcji stałych, wydarzenia kulturalne i sportowe zostają odwołane lub przeniesione na inny termin.

Święto Kobiet: o nich, dla nich i z nimi!

Opublikowano: 10 marzec 2020, 07:07 Kategoria Kultura
dzień kobietCSiKGarwolanka

W centrum wydarzeń i przeżyć - Dzień Kobiet świętowany na wiele sposobów: muzycznie, sportowo, niespiesznie, z kwiatami i tortem, z dobrym słowem i miłymi niespodziankami. Tak było w niedzielę 8 marca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Niedzielne świętowanie rozpoczął koncert z kobietami w roli głównej. W sali widowi-skowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpiły uczennice oraz absolwentki szkoły wokalno-aktorskiej Best Vocal Studio w niezwykle kobiecym repertuarze. Piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej zaśpiewały: Aleksandra Tudek, Wiktoria Piorun, Aleksandra Narojczyk, Kamila Figielska, Apolonia Oskroba, Alicja Sawicka, Małgorzata Przybysz, Izabela Krawczyk, Izabela Bożek, Patrycja Woźniak, Weronika Liszewska. Było lirycznie i energetycznie. Można było usłyszeć między innymi utwory: "Damą być", "Okularnicy" czy "Nie ma jak pompa". Młode artystki zaprezentowały publiczności nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również aktorskie. Koncert przygotowała Aurelia Luśnia-Stankiewicz.

Zobacz także

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i #kulturawkwarantannie

Choć ośrodki kultury w całej Polsce są zamknięte i nie odbywają się żadne z zaplanowanych wcześniej wydarzeń, kultura wciąż jest na wyciągnięcie…

#zostanwdomu i zwiedzaj mazowieckie muzea

Muzea i teatry podlegające pod samorząd Mazowsza zachęcają do zostania w domu i odwiedzenia ich online. – Zamknięcie instytucji kultury dla widzów i…

Centrum Sportu i Kultury zamknięte do 25 marca

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a także będące w jego strukturach Kino „Wilga”, Pływalnia Miejska „Garwolanka” i hala sportowa będą zamknięte…