reklama

Masz pamiątki związane z gminą Górzno? Przekaż je muzeum

Opublikowano: 27 marzec 2023, 09:34 Kategoria Kultura
górznomuzeum
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Wójt gminy Górzno apeluje do mieszkańców o przekazywanie na rzecz powstającego Muzeum Regionalnego.

W stolicy gminy zgodnie z planem idą prace przy budowie biblioteki oraz muzeum regionalnego. „Chcemy, aby to nowopowstające miejsce odgrywało istotną rolę w procesie upowszechniania i utrwalania nie tylko naszej lokalnej historii, ale również kultywowało tradycje ludowe i edukowało przyszłe pokolenia” – pisze wójt gminy Waldemar Sabak w apelu do mieszkańców.

Festyn na rzecz Mateusza. Możesz pomóc!

Opublikowano: 21 marzec 2023, 08:15 Kategoria Kultura
gończycesobolewfestyn acharytatywny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

30 lipca w Gończycach (gm. Sobolew) odbędzie się Festyn Charytatywny na rzecz Mateusza Grzyba. Organizatorzy liczbą na wsparcie.

Mateusz Grzyb od urodzenia choruje na nieuleczalną i ciężką chorobę genetyczną - mukowiscydozę. Choroba wyniszcza jego organizm, atakuje drogi oddechowe i układ pokarmowy. Mateusz całe życie jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów, codziennie po kilka razy musi przyjmować szereg leków, wykonywać inhalacje i drenaże, które pozwalają mu funkcjonować. 

Widzieć więcej

Opublikowano: 18 marzec 2023, 08:04 Kategoria Kultura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nowa wystawa z cyklu „Ściany dla lokalsów”, pt. „Moc natury” rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 18:00 wernisażem z udziałem artysty. Galeria Kotłownia będzie pierwszym miejscem, gdzie Piotr Władziński – mieszkaniec powiatu garwolińskiego – pokaże swoje prace.

Kilkanaście eksponatów różnej wielkości. Od kilku centymetrowych form do rzeźb mających ponad 0,5 metra wysokości. Większość wykonana z drewna, do niektórych dodane elementy z kamienia lub metalu. Tak w skrócie można opisać jego dzieła. Autor wykorzystuje naturalne formy i stara się jak najmniej w nie ingerować. Chce bowiem, żeby były one pokazem mocy natury. Przygląda się im, obraca, potrafi zobaczyć coś więcej w zwykłej gałęzi, pniaku, korzeniu. Jednak by zrealizować swoją wizję artystyczną nie obawia się drobnej autorskiej obróbki, a czasem dodania detali.

Orkiestra kobietom! Koncert w CSiK

Opublikowano: 10 marzec 2023, 07:59 Kategoria Kultura
koncertorkiestra OSPdzień kobiet
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Piosenki dla kobiet i o kobietach będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Ze specjalnym koncertem z okazji Dnia Kobiet wystąpi Orkiestra Dęta OSP Garwolin.

12 marca o godzinie 16:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Zespół kilkudziesięciu instrumentalistów oraz wokaliści pod przewodnictwem kapelmistrza orkiestry Zbigniewa Miętusa zaprezentują program przygotowany specjalnie z okazji Dnia Kobiet. W repertuarze znajdą się utwory o kobietach i dla kobiet. Piosenki z pewnością przypadną do gustu nie tylko paniom.

reklama
reklama

TOP

reklama