poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:14
Reklama
Aktualności:

Aktualności

Reklama
Hazard i papierosy - policjanci kontra nielegalne interesy
Hazard i papierosy - policjanci kontra nielegalne interesy
W ostatnim tygodniu policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przeprowadzili działania ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem i przestępstwami akcyzowymi. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne urządzenia służące do prowadzenia gier zręcznościowych oraz 26 120 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W poniedziałek (5 sierpnia) garwolińscy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Siedlcach, przeprowadzili kolejne działania, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Podczas kontroli różnych miejsc, gdzie może dochodzić do tego typu przestępstw zlokalizowali i zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych. W trakcie kontroli jednego z punktów na terenie Garwolina funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne urządzenia, służące do prowadzenia procederu razem ze znajdującymi się wewnątrz pieniędzmi. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 12.08.2019 08:06
Ratują życie i mienie już od 100 lat
Ratują życie i mienie już od 100 lat
Zacny jubileusz 100-lecia istnienia przeżywa w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Borowiu. Druhowie, w dniu świętowania wiekowej tradycji, otrzymali sztandar, który został odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP. Jednostka znalazła się w gronie tych posiadających medal Pro Masovia. Uroczystości rocznice odbyły się dzisiaj. Rozpoczęła je msza święta w borowieckim kościele, w trakcie której poświęcono nowy sztandar. Stare insygnia pożegnano z honorami już na placu przed remizą. Nowy sztandar jednostce wręczył prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Jan Antoni Tarczyński w asyście wójta gminy Wiesława Gąski oraz sołtysa Borowia Krystyny Belkiewicz. Doniosłym momentem było odznaczenie sztandaru Złotym Znakiem Związku OSP. 11.08.2019 18:07
Dzieje się! Zaplanuj weekend!
Dzieje się! Zaplanuj weekend!
Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend! Noc w muzeum w Maciejowicach ? 9 i 10 sierpnia Już dzisiaj Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach zaprasza chętnych na noc w Muzeum im. Tadeusza Kościuszki. W programie nie tylko spanie wśród muzealnych eksponatów, ale także lekcja łucznictwa i abc survivalowe, legendy mazowieckie zamiast bajek na dobranoc, wybijanie pamiątkowej monety, kolacja i śniadanie. Początek dzisiaj o godzinie 17:00 09.08.2019 08:40
Nowe boisko nie tylko dla "Jedynki"
Nowe boisko nie tylko dla "Jedynki"
- Już niebawem mieszkańcy Garwolina będą cieszyli się nowoczesnym obiektem sportowym - informuje magistrat. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na modernizację boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Wykonawca ma czas na realizację zadania do 10 października. - Boisko wielofunkcyjne będzie nowoczesnym obiektem sportowym dla osób chcących aktywnie spędzać czas. Będzie można na nim uprawiać wiele dyscyplin sportowych tj. piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa i tenis ziemny. Modernizacja boiska, które znajduje się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności zajęć z wychowania fizycznego, zwiększenia dostępności do bezpiecznej infrastruktury sportowej, popularyzacji sportu i aktywnego stylu życia a także integracji mieszkańców - informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta w Garwolinie. 09.08.2019 07:05
Adam Wyskwar wskazany na dyrektora
Adam Wyskwar wskazany na dyrektora
Burmistrz Garwolina, wobec braku rozstrzygnięcia konkurs, wskazała Adama Wyskwara jako osobę na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie. Przypomnijmy, że na początku lipca odbył się konkurs na dyrektora SP nr 2. 12-osobowa komisja nie była jednomyślna. Kandydaci ? aktualna dyrektor Danuta Durys oraz Adam Wyskwar otrzymali po sześć głosów. 08.08.2019 13:13
Biedronka większa, a Tesco się skurczy
Biedronka większa, a Tesco się skurczy
Trwa remont sklepu Biedronka w Garwolinie. W Tesco rozpoczęły się zmiany zmierzające do zmniejszenia powierzchni marketu. Prace budowlano-remontowe w sklepie przy Korczaka trwają od miesiąca i mają potrwać jeszcze kilka tygodni. Gołym okiem widać, że powierzchnia sklepu będzie zwiększona. Podobną modernizację w ostatnim czasie przeszła Biedronka w Pilawie. 08.08.2019 06:08
Odzyskano część pieniędzy z wybuchowego bankomatu
Odzyskano część pieniędzy z wybuchowego bankomatu
Wciąż nie jest znany materiał wybuchowy, który spowodował uszkodzenie bankomatu w Trąbkach. Bank nie ujawnia, ile pieniędzy padło łupem złodziejów. Część pieniędzy udało się odzyskać. Przypomnijmy, że do zuchwałej kradzieży doszło 1 sierpnia ok. godz. 3. Urządzenie, ustawione w centrum Trąbek, wyleciało w powietrze. Fragmenty bankomaty były porozrzucane w promieniu kilkudziesięciu metrów. 07.08.2019 12:52
Skatepark znów do konsultacji
Skatepark znów do konsultacji
Po uwzględnieniu głosów młodzieży zmieniła się nieco wstępna koncepcja skateparku, który ma powstać na Zarzeczu. Teraz magistar znów prosi młodzież o głos i akceptację nowej propozycji. Na początku lipca Urząd Miasta w Garwolinie poinformował, że jest w trakcie aktualizacji i uzupełniania dokumentacji projektowej skateparku.Władze zwróciły się do młodzieżyo pomoc w ocenie koncepcji pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa. - Jesteśmy ciekawi waszych opinii i propozycji wyglądu, kształtu czy wyposażenia skateparku - informował urząd. 07.08.2019 08:34
Pilawa jednak bez LO
Pilawa jednak bez LO
Nie będzie Liceum Ogólnokształcącego w Pilawie. Z 70 podań do pierwszej szkoły średniej w mieście, chętnych pozostało 8 osób. Pilawa jako jedyne miasto w powiecie garwolińskim nie ma szkoły średniej. W lutym burmistrz Pilawy zwróciła się do samorządu powiatowego, jako organu zajmującego się szkolnictwem średnim, z wnioskiem o przekazanie zadania prowadzenia liceum ogólnokształcącego w Pilawie. W marcu zgodę wyraziła rada powiatu. 07.08.2019 06:20
Wjechał w skuter. 17-latek w szpitalu
Wjechał w skuter. 17-latek w szpitalu
17-letni kierowca skutera trafił do szpitala, po wypadku do którego doszło przy ul. Mazowieckiej w Garwolinie. Do zdarzenia doszło przed godz. 13. ? Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 26-letni kierowca busa marki Renault, wyjeżdżając z terenu posesji, nie ustąpił pierwszeństwa 17-letniemu kierowcy motocykla marki Yamaha ? informuje sierż. szt. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 06.08.2019 12:33
Kolejni zatrzymani za narkotyki
Kolejni zatrzymani za narkotyki
W ostatnim tygodniu policjanci zatrzymali za posiadanie narkotyków 3 młodych mężczyzn. Wszyscy trafili do aresztu. 29 lipca o godz. 20:04 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego garwolińskiej komendy w trakcie patrolowania osiedla Stacyjna w Garwolinie zauważyli mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wzbudzili ich podejrzenia. W wyniku przeprowadzonej kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili zarówno u 21-latka, jak i u 19-latka po jednym woreczku foliowym, prawdopodobnie z amfetaminą. Obaj mieszkańcy naszego powiatu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z Garwolina. 06.08.2019 06:50
Ze strażackiej kroniki
Ze strażackiej kroniki
Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 29 lipca do 4 sierpnia.   Zdarzenie drogowe w miejscowości Grabniak, gm. Sobolew 29 lipca. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Grabniaku, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volvo V40. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe i zakręcono zawór instalacji LPG. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. 06.08.2019 05:51
Wypadki i kolizje. Apel o ostrożność
Wypadki i kolizje. Apel o ostrożność
Podczas minionego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego odnotowano 5 wypadków i 17 kolizji drogowych. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek. 30 lipca o godz. 11:46 w Garwolinie na ulicy Romanówka kierująca samochodem marki Volvo podczas wykonywania manewru skrętu w lewo prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Mazda, w wyniku czego doszło do zderzenia. Do szpitala w Garwolinie została przewieziona pasażerka Mazdy, która pozostała na obserwacji. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Ustalaniem przebiegu i okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z KPP w Garwolinie. 05.08.2019 09:57
Pijani na drogach - rekordzista miał ponad 3 promile
Pijani na drogach - rekordzista miał ponad 3 promile
Pijani kierowcy to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Pomimo wielu apeli i policyjnych kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Z pewnością nie nie mogą oni liczyć na pobłażliwość policjantów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie z całą stanowczością reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości to ekstremalny przykład łamania przepisów prawa, lekceważenia zasad wspólżycia społecznego, ale przede wszystkim narażanie siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia i życia. Osoby zatrzymane przez garwolińskich policjantów "na podwójnym gazie" nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Oto kilka przykładów ich działań z minionego tygodnia, wymierzonych właśnie w pijanych kierowców. 05.08.2019 09:45
3w1 - nowe oblicze terenu przy szpitalu
3w1 - nowe oblicze terenu przy szpitalu
Już wkrótce teren przy drodze dojazdowej do szpitala zyska nowe oblicze. Będzie siłownia, strefa relaksu i plac zabaw dla najmłodszych. I to wszystko już jesienią. Koncepcja zagospodarowania działki, zaproponowana przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego, znalazła się wśród zwycięskich projektów, które uzyskały dofinasowanie w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.Wartość zadania szacowana jest na ok. 200 tys. zł, z czego dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to 50 tys. zł. Powiat Garwoliński przeznaczył na realizacje tego zadania 150 tys. zł. 05.08.2019 07:35
Reklama
Reklama