Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:26
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Tragiczne odkrycie o świcie. Znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny
Reklama
Strona główna
Artykuły
Sport
Sport
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Sport
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
PP: Zostały tylko dwie Wilgi
Zryw Sobolew nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu i nie wygra siedleckiego Pucharu Polski. Słabo radząca sobie w Lidze Okręgowej Wilga Miastków jest jedyną drużyną z powiatu, która przeszła przez kolejną rundę. 3 października do gry włączy się IV-ligowa Wilga Garwolin. Przez 1/8 rundę Pucharu Polski Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach przeszła tylko Wilga Miastków. Podopieczni Pawła Kowalskiego ograli ligowego rywala z okręgówki Orła Łosice 4:2. Tak dobrze nie poszło obrońcy tytułu Zrywowi Sobolew. Aktualni zdobywcy trofeum ulegli innej drużynie Ligi Okręgowej MKS Małkini 0:4.
20.09.2012 06:38
Zwycięstwo i MVP turnieju dla 4CV
Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy III-ligowego SPS 4CV Garwolin podczas Mazowieckiego Turnieju Piłki Siatkowej Seniorów. Podopieczni Edmunda Kopyścia byli najlepsi w gronie 10 drużyn. W składzie 4CV pojawili się nowi zawodnicy. Wiadomo z kim SPS zagra w nowym sezonie. Pierwszą fazą niedzielnego turnieju, rozgrywanego w Grodzisku Mazowieckim, były gry grupowe. W nich 4CV gładko pokonało trzy drużyny UKS Sparta Grodzisk II, Leszno i Ryś Laski po 2:0 (rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów). Nieco gorzej naszym zawodnikom poszło w spotkaniu z AS Łomianki przegranym 0:2.
19.09.2012 09:47
Badmintoniści najlepsi w Senior Games 2012
7 medali, w tym pięć złotych, z Ornety przywieźli badmintoniści MKS Garwolin. Po raz pierwszy Polska gościła uczestników Senior Games. Turniej, którego tradycja sięga 1985 roku, rozegrano w sześciu miasta Warmii i Mazur w dniach 10-16 września. Zawody są traktowane jako narodowe zawody seniorów olimpijczyków. Ostatnie Senior Games odbyły się w 2009 roku w Holandii. Po raz pierwszy sportowców 11 dyscyplin gościła Polska. W Ornecie rozgrywano turniej badmintonistów. Bardzo udanie zaprezentowali się tam zawodnicy MKS Garwolin. Leopold Tukendorf wygrał singla kategorii 70 +. Złoto w kat. 56+ wywalczył Jerzy Rybicki.
19.09.2012 06:07
4. kolejka B-Klasy: Komplet zwycięstw
Tak udanej kolejki warszawskiej B-Klasy w tym sezonie jeszcze nie było. Mecze wygrały drużyny Orła Parysów, Wilgi II Garwolin i Amura Wilgi. Dwa zespoły wymienione jako ostatnie są na czele ligi. Kłopoty z zestawieniem linii obrony w meczu z Przelewem miał trener Orła Parysów. Eksperymentalne ustawienie Wiesława Białeckiego w pierwszej połowie dało się raz zaskoczyć. Po zmianie stron gra gospodarzy wyglądała lepiej. ? Jestem zadowolony z postawy swoich zawodników. W drużynie jest wiele nowych twarzy i powoli wszystko zaczyna się zazębiać ? przyznał szkoleniowiec Orła. W meczu z Przelewem dwie bramki strzelił Paweł Anczarski I, jedno trafienie dołożył Paweł Anczarski II.
18.09.2012 08:17
4. kolejka A-Klasy: Pierwsze zwycięstwa Burzy i Wisły
To była udana kolejka dla drużyn z powiatu garwolińskiego w warszawskiej A-Klasie. Po pierwsze komplety punktów w sezonie sięgnęły zespoły Wisły Maciejowice i Burzy Pilawa. Pewnie mecz wygrała KS Puznówka 1996. Bez punktu w 4. kolejce Snajper Sośninka i Promnik Łaskarzew. Przed meczem z Wisłą Dziecinów trener Puznówki 96 miał wreszcie do dyspozycji optymalny skład. Przyniosło to efekt w postaci dobrej, kombinacyjnej gry. ? To był dobry mecz, pełen walki z obu strono każdy metr boiska. Wynik mógłby być wyższy, ale zawiodła skuteczność ? ocenia Przemysław Mazek szkoleniowiec drużyny z gminy Pilawa. Po pierwszym kwadransie, w którym przeważali goście, do głosu doszli gospodarze. Efektem były dwie bramki. Po przerwie wynik nie uległ zmianie.
18.09.2012 07:20
7. kolejka LO pod znakiem derbów
Siedem bramek padło w dwóch derbowych meczach 7. kolejki siedleckiej okręgówki. W Żelechowie Sęp nieoczekiwanie pokonał Hutnika. Z pewnymi trzema punktami z Unina wrócili zawodnicy Zrywu Sobolew. Kolejną wysoką porażkę zanotowała Wilga Miastków. Bramkarz Hutnika Piotr Kardyka wyjazdu do Żelechowa nie będzie mile wspominał. Po jego błędach w drugiej połowie meczu z Sępem padły bramki. ? Przy pierwszym golu piłka przeleciała pod łokciem, przy drugim bramkarz minął się z piłką przy dośrodkowaniu ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika. Jak dodaje, Hutnik na mecz pojechał bez siedmiu zawodników, którzy są kontuzjowani. ? Nie byliśmy słabsi od Sępa, ale dwa błędy zdecydowały o porażce ? dodaje.
18.09.2012 06:50
I biegowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej za nami
Nie tylko muzyka łączy pokolenia. Bieganie też. Najlepszym dowodem na to były biegi zorganizowane w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. W sumie na starcie stanęło ponad 150 biegaczy. Wśród nich całe rodziny. Przedszkolaki, uczniowie, studenci i dorośli. Amatorzy i ci, którym maratony nie są obce. Najlepsi w swoich kategoriach odebrali wczoraj puchary i nagrody. Kiedy zaczynali było jeszcze zimno i padał śnieg. Wczoraj we wrześniowym słońcu i nieśmiało spadających pierwszych liściach biegowo pożegnali lato i uczcili 73. rocznicę bombardowania Garwolina. - Tym cyklem czterech biegów chcemy zachęcić lokalną społeczność, starszych i młodszych mieszkańców, do biegania, do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przy tym każdy będzie miał możliwość sprawdzenia swoich sił oraz zasmakowania zdrowej sportowej rywalizacji ? zapowiadał w kwietniu Michał Kopik, prezes klubu biegacza Truchtacz.pl, organizatora I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.
17.09.2012 16:00
Wilga przegrywa w derbach
Wildze Garwolin nie udał się wyjazdowy do Siedlec w ramach mecz 7. kolejki IV ligi. Rezerwy II-ligowej Pogoni wygrały z GKS 3:2 (1:0). Do Siedlec zawodnicy Wilgi jechali osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników. Sprawy rodzinne zatrzymały Łukasza Korgula i Piotra Baranowskiego. Za kartki pauzował Łukasz Puciłowski. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. Pogoń stwarzała dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Udało się, na szczęście dla GKS, tylko raz. ? Jeszcze przed przerwą gra się wyrównała. Mieliśmy lekką przewagę, ale nic z tego nie wynikało ? ocenia pierwsze 45 minut Marek Krawczyk, trener Wilgi.
16.09.2012 11:51
Ligowa zajawka
Derby regionu w IV lidze i podwójne derby powiatu garwolińskiego w okręgówce. Najbliższy weekend na piłkarskich boiskach zapowiada się bardzo ciekawie. Interesująco powinno być niedzielnego poranka w Siedlcach. Ostatnie w tabeli rezerwy siedleckiej Pogoni zmierzą się z Wilgą Garwolin. Z dwóch beniaminków sezon zdecydowanie lepiej rozpoczął GKS, ale derby rządzą się własnymi prawami.
14.09.2012 10:55
Finał biegowego GP już w niedzielę
Już w najbliższą niedzielę młodsi i starsi miłośnicy biegania staną po raz ostatni na stracie I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Choć zwycięzcom raczej nikt już nagrody nie odbierze, wciąż można walczyć o wysokie miejsca w klasyfikacji. Ci, którzy opuścili bieg 3 czerwca także mają szansę. - Tak jak zwykle zaczynamy od biegów najmłodszych już od godz. 15.00. Bieg główny odbędzie się o godz. 16.00. Zapraszamy do zapisów w dniu biegu od godz. 14.00 lub przez Internet ? mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes klubu Truchtacz.pl. Czwarty i ostatni zarazem bieg w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej będzie także upamiętnieniem 73. Rocznicy bombardowania Garwolina.
13.09.2012 09:37
Wysokie loty Orła w pucharze
B-Klasowy Orzeł Parysów niespodziewanie wygrał z grającą o dwie klasy wyżej KS Wesołą w II rundzie Pucharu Polski MZPN. Z dalszej rywalizacji odpadły Wisła Maciejowice i Mazowsze Miętne. Podopieczni Wiesława Białeckiego sprawili niespodziankę pokonując przed własną publicznością ostatnią drużynę warszawskiej okręgówki. B-Klasowy Orzeł do przerwy prowadził po bramce nowego zawodnika Marcina Chyżaka. Na 2:0 10 minut po przerwie podwyższył Paweł Anczarski. Goście kontaktową bramkę strzelili w 69. minucie. Orzeł mecz w 3. rundzie zagra w środę 19 września o godz. 16:30. Na razie nie wiadomo z kim.
13.09.2012 07:02
3. kolejka B-Klasy: Trzy punkty Amura
Drugą z rzędu wygraną w warszawskiej B-Klasie odnieśli zawodnicy Amura Wilga. Z zerowym dorobkiem punktowym z Warszawy wrócił Orzeł Parysów. Mecz Wilgi II Garwolin został przełożony. - To był wyrównany mecz z lekką naszą przewagą ? ocenia wyjazdowe spotkanie z Rzaktą trener Amura Jarosław Szarek. Goście prowadzili po akcji w 2. minucie. Wyrównanie padło po błędzie bramkarza, który chciał łapać piłkę, a ta odbiła się od nogi i wpadła do bramki. Od 50 minuty Amur przegrywał 1:2. Później dwukrotnie w podbramkowych sytuacjach lepiej zachowali się goście. Najpierw wyrównał Lodowski, a trzy punkty dało uderzenie Filiksa, który został wprowadzony w drugiej połowie.
11.09.2012 06:57
Jest nowy rekord powiatu w półmaratonie!
1:12:30 sek. w takim czasie jeszcze żaden mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie przebiegł 21,097 km. Taki wynik w międzynarodowej stawce osiągnął Marcin Gałązka (Wilga Garwolin) podczas Mistrzostw Polski w Półmaratonie. XXII Półmaraton Philipsa odbył się 9 września w Pile. Na starcie biegu liczącego 21,092 km stanęło trzech zawodników Wilgi Garwolin. Najlepiej w stawce 2400 biegaczy z 12 krajów spisał się Marcin Gałązka. Jego wynik 1:12:30 sek. jest lepszy o 21 sekund od dotychczasowego rekordu powiatu Roberta Świecaka. Robert Głowala był 27. ? 1:15:59 sek., a Łukasz Świesiulski 115. ? 1:25:16 sek.
11.09.2012 06:55
3. kolejka A-Klasy szczęśliwa tylko dla Promnika
Wysoka porażka Snajpera, minimalne przegrane Burzy i Wisły oraz pewne zwycięstwo Promnika w derbach z Puznówką. W warszawskiej A-Klasie rozegrano 3. kolejkę spotkań. Katem drużyny z Sośninki w meczu ze Snajperem okazał się Jan Endzelm. Były zawodnik Wilgi Garwolin szalał na skrzydle, trafiając dwukrotnie do bramki Kępki i raz asystując. Po pół godzinie gry Snajper przegrywał już 0:3. Przed przerwą piękną akcją popisał się Mariusz Jóźwicki, ale był to jedynie przebłysk dobrej gry gości. - Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmobilizowani do walki. Jednak nie byliśmy w stanie odrobić strat z pierwszej połowy. Dołożyliśmy tylko jedną bramkę. Cieszę się że wspierała nas liczna grupa kibiców, bo to zawsze jakoś pomaga. Przegrywamy, jednak nie poddajemy się ? mówi Damian Richert, prezes zespołu z Sośninki.
11.09.2012 06:45
Królewskie powitanie ozłoconego Piotra Grudnia
W grupie ponad stu kibiców, którzy przywitali wczoraj na warszawskim Okęciu polskich paraolimpijczyków najgłośniejsza była ta z gminy Łaskarzew. ?Piotrek Grudzień!? ?słychać było w całym terminalu. Złoty medalista, który krążek zdobył w imieniny mamy, dzisiaj spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowskim. W rozmowie z nami pochodzący z Zygmuntów tenisista opowiada, co czuł słuchając Mazurka Dąbrowskiego, mówi o planach i o tym z czego w tym tygodniu czeka go egzamin. Spodziewałeś się takiego powitania, które było najgłośniejsze tego wieczoru na Okęciu?Poniekąd tak, bo cztery lata temu również moi przyjaciele sprawili mi taką niespodziankę. To fantastyczne uczucie, kiedy ma się wsparcie takich kibiców. Po igrzyskach w Pekinie i Twoim srebrnym medalu kibice zapowiadali, że za cztery lata przyjadą witać mistrza olimpijskiego. To się spełniło, teraz Twoim znajomi przewidują, że po paraolimpiadzie w Rio de Janeiro wrócisz do kraju z podwójnym złotem.
10.09.2012 23:51
poprzednia
1
...
238
239
240
241
242
243
244
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Ufok0000
Treść komentarza:
Konfa - partia głupków.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 10:39
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
Wielkie Ptaki z ulicy Sezamkowej 😂
Treść komentarza:
...
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:38
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
mieszkaniec
Treść komentarza:
Rozdający i elyta powinni dostać pozłacane taczki i wypad !
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:35
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
garwol
Treść komentarza:
A nie lepiej pozłacane sraczki? Pasowałaby jak ulał.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:33
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
26
Odeszli od nas (9-12 czerwca)
Data dodania artykułu:
12.06.2026
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
26
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.