Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:46
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Tragiczne odkrycie o świcie. Znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny
Reklama
Strona główna
Artykuły
Sport
Sport
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Sport
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Nieudana 6. kolejka LO
Tylko Wilga Miastków cieszyła się z punktów w 6. kolejce siedleckiej okręgówki. Wysokie porażki zanotowały drużyny Zrywu Sobolew, Orła Unin, Sępa Żelechów. W Trąbkach od miejscowego Hutnika lepszy okazał się Tygrys Huta Mińska. - To był mecz na remis 0:0 lub 1:1 ? przyznał po spotkaniu z Tygrysem trener Hutnika Tomasz Barej. Goście objęli prowadzenie w kontrowersyjnej sytuacji. W polu bramkowym faulowany był bramkarz Hutnika. Sędzia zamiast odgwizdać faul wskazał na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry Tygrys trafił do bramki rywala. ? Po przerwie przeważaliśmy, mieliśmy słupek, 2-3 dobre sytuacje. W ostatnich minutach odkryliśmy się i nadzialiśmy na kontrę ? uzupełnia relację szkoleniowiec Hutnika.
10.09.2012 09:44
Kulomiot z Garwolina mistrzem Mazowsza
Znakomicie podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Mazowsza Młodzików zaprezentował się Michał Walenda. Podopieczny Sławomira Miernickiego zdobył złoty medal w pchnięciu kulą. W sobotę na stadionie warszawskiej AWF uczeń trzeciej klasy Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie o metr poprawił rekord życiowy. 5-kilogramową kulą pchnął na odległość 14,23 m. Michał Walenda (na zdjęciu drugi od prawej) jest tegorocznym mistrzem powiatu garwolińskiego i regionu siedleckiego w swojej kategorii wiekowej w pchnięciu kulą.
10.09.2012 06:17
Wielki jubileusz Wilgi Garwolin
- Wasza cierpliwość, nasza praca, zaangażowanie sportowców to wszystko sprawia, że jesteśmy jedną rodziną ? mówił podczas obchodów 90-lecia istnienia Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin prezes Waldemar Mrugała. W dniu jubileuszu klub otrzymał sztandar. ?Wilga... G, Wilga... K, Wilga... S, Wilga Garwolin GKS!? ? niosło się ulicami miasta tuż po godzinie 11. Barwny korowód zawodników, działaczy, kibiców, sympatyków przemaszerował z kolegiaty Przemienienia Pańskiego na stadion. W trakcie kazania ks. Tomasz nawiązał do codzienności sportowca. ? Bywają w życiu sportowca chwile zwątpienia, ale zdobycie medalu czy osiągnięcie zamierzonego celu daje zapomnienie tych trudnych chwil ? podkreślał misjonarz. Kapłan zaznaczył, że drużyna oznacza to samo co wspólnota. ? Samemu nie wygra się meczu. Potrzebna jest pomoc drugiego człowieka. W tej wspólnocie uczymy się także przegrywać, a z tych porażek możemy później się podnieść ? dodał.
09.09.2012 12:35
Szczęśliwe zwycięstwo Wilgi
Wynikiem 2:1 (0:1) zakończyło się spotkanie 6. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin a Pilicą Białobrzegi. Szczególnie emocjonująca była druga połowa meczu, w której Łukasz Korgul nie wykorzystał rzutu karnego. Pierwsza część meczu przebiegała podobnie jak trzy poprzednie mecze Wilgi przed własną publicznością. Gospodarze atakowali, a rywale trafiali do bramki GKS. Do przerwy goście prowadzili po bramce Krzysztofa Wierzby. Po zmianie stron pierwsi gola mogli zdobyć przyjezdni, ale lob napastnika Pilicy minął bramkę Łukasza Mariaka. W 60. Minucie sędzia spotkania nie zauważył w polu karnym zagrania ręką zawodnika z Białobrzegów. 8 minut później uderzenie gracza Pilicy z rzutu wolnego trafiło w słupek.
08.09.2012 14:42
Piotr Grudzień mistrzem olimpijskim!
Za dwa tygodnie skończy 21 lat. Przed chwilą Piotr Grudzień, który pochodzi z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) zdobył złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. W finale rywalizacji drużynowej klas 6-8 tenisista stołowy z Marcinem Skrzyneckim pokonał Hiszpanów 3:0. Dzisiejszy finał reprezentanci naszego kraju rozpoczęli w imponującym stylu. Marcin Skrzynecki pokonał Alvaro Valerę 3:1 (4, -6, 5, 6). W drugim pojedynku Piotr Grudzień zmierzył się z Jordim Moralesem. W pierwszym secie tenisista mieszkający w Zielonej Górze prowadził już 10:7, by po nerwowej końcówce wygrać 14:12. Druga partia padł łupem Hiszpana 11:8. W kolejnych Piotr Grudzień kontrolował przebieg mecz. Był lepszy 11:7 i 11:5.
07.09.2012 17:37
Ligowa zajawka
Ligowy los w najbliższy weekend skojarzył Promnika Łaskarzew z KS Puznówka 1996. W sobotni poranek zagra Wilga Garwolin. Mecz rezerw IV-ligowca został przełożony ze względu na niedzielne obchody 90-lecia klubu. Jutro GKS przydałoby się zwycięstwo białobrzeską Pilicą. Goście w 5 spotkaniach przegrali tylko raz, podobnie jak Wilga, ale odnieśli za to 3 zwycięstwa. Do składu gospodarzy być może wróci narzekający ostatnio na uraz Piotr Talar.
07.09.2012 12:54
Z Sobolewa po olimpijskie złoto
Pochodzący z Sobolewa Grzegorz Pluta zdobył wczoraj złoty medal na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie. Szermierz w finale szabli na wózkach w kategorii B pewnie 15:8 pokonał Francuza Marca-Andre Cratere i tym samym wywalczył już 26. medal dla Polski. Pluta (IKS AWF Warszawa) pojedynek rozpoczął słabo i przegrywał już 1:4, potem jednak zaczął trafiać rywala. W pewnym momencie zadał nawet pięć trafień z rzędu i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca pojedynku. Dla Grzegorza Pluty to pierwszy w karierze medal paraolimpijski w karierze.
07.09.2012 08:55
Kibice Wilgi łączcie się
Niedziela w Garwolinie będzie wybitnie sportowa. 9 września Garwoliński Klub Sportowy będzie świętował 90-lecie istnienia. W programie podniosły moment poświęcenia sztandaru i wspólny piknik na stadionie. Punktualnie o godz. 10 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego rozpocznie się uroczysta jubileuszowa msza święta. Kulminacyjnym jej momentem będzie poświęcenie sztandaru klubu, na który przez ostatnie tygodnie składali się sympatycy Wilgi. Około godz. 11:30 główna część obchodów rozpocznie się na miejskim stadionie. Wcześniej barwny sportowy korowód przejdzie ulicami Staszica i Sportową. Po przekazaniu sztandaru, przemówieniach gości, na wszystkich czeka niespodzianka. ? Przygotowujemy festyn dla całych rodzin, działaczy, kibiców i sympatyków klubu. Połączymy to z różnymi grami i zabawami ? mówi Waldemar Mrugała, prezes klubu.
07.09.2012 08:14
Chłopak z Zygmuntów w finale igrzysk!
Znakomicie zaprezentował się Piotr Grudzień podczas dzisiejszych meczów turnieju drużynowego Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Niespełna 21-latek pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) razem z Marcinem Skrzyneckim zagra jutro o złoto! W porannej serii spotkań w 1/4 finału rywalizacji drużynowej łączonych klas 6-8 Polacy zmierzyli się z Belgami. Piotr Grudzień przegrał wprawdzie pierwszy mecz z Mathieu Loicq 2:3, ale w drugim pojedynku ograł Marca Ledoux 3:0. O wejściu do strefy medalowej zdecydował debel. Duet Grudzień/Skrzynecki pokonał Belgów 3:1.
06.09.2012 21:05
W 5. kolejce okręgówki
5. kolejka spotkań siedleckiej okręgówki rozgrywana w środku tygodnia okazała się szczęśliwa dla Wilgi Miastków i Sępa Żelechów. Remis zanotował Orzeł Unin. Wyjazdowe porażki zaliczyli zawodnicy Hutnika Huty Czechy i Zrywu Sobolew. - O tym meczu chcemy jak najszybciej zapomnieć ? komentuje wczorajsze przegrane wyjazdowe spotkanie z Victorią Kałuszyn trener Hutnika Tomasz Barej. Zawodnicy z Trąbek po przerwie byli stroną dominującą, ale paradoksalnie to Victoria strzelała kolejne bramki. ? Zapomnieliśmy, że istnieje taka formacja jak obrona ? dodaje szkoleniowiec.
06.09.2012 10:34
Pierwsza porażka Wilgi
To musiało kiedyś nastąpić. W 5. serii spotkań IV ligi Wilga Garwolin doznała pierwszej porażki. W Szydłowcu GKS przegrał z tamtejszą Szydłowianką 1:2 (0:0). Ostatni kwadrans podopieczni Marka Krawczyka grali z przewagą jednego zawodnika. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie gry prowadzenie gościom dał Jacek Kajtowski, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu od Piotra Baranowskiego. ? Później przydarzyły nam się dwa fatalne błędy, których zdecydowanie nie powinniśmy popełnić i od 68. minuty przegrywaliśmy 1:2 ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.
05.09.2012 17:46
2. kolejka B-Klasy: Komplet zwycięstw
Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego występujące w warszawskiej B-Klasie wygrały swoje mecze. Wysokie zwycięstwa odnieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin, Amura Wilga i Orła Parysów. Sobotni mecz w Garwolinie lepiej rozpoczęli goście. Z lewej strony ?urwał się? skrzydłowy Victorii, który wstrzelił piłkę w pole karne. Uderzenie sparował jeszcze Piotr Nurzyński, ale wobec dobitki był bezradny. Przed przerwą wyrównał Grzegorz Akala. Czarnoskóry napastnik utrzymał się na nogach po ostrym wejściu obrońcy gości i mocnym strzałem posłał piłkę do bramki. - W pierwszej połowie grało nam się ciężko, bo przeciwnik nastawił się przede wszystkim na obronę. Po przerwie dominowaliśmy na boisku ? relacjonuje Marek Zatorski, trener Wilgi II.
04.09.2012 08:25
2. kolejka A-Klasy: Wygrane Snajpera i Puznówki
Snajper Sośninka po dwóch debiutanckich meczach w A-Klasie pozostaje niepokonany. Po 3 punkty w 2. serii spotkań sięgnęli w derbach z Wisłą Maciejowice zawodnicy KS Puznówka 96. Wysokie porażki Promnika i Burzy Pilawa. Początek meczu Snajpera z Advitem Wiązowną pokazał duże zaangażowanie gospodarzy w meczu. - Pierwsze minuty pokazały że będziemy walczyć o wygraną. Ok 10 minuty w polu karnym faulowany był Grzegorz Moczulski, a karnego na bramkę zamienił Mateusz Kępka ? relacjonuje Damian Richert, prezes Snajpera.
04.09.2012 06:24
4. kolejka LO: Hutnik gromi w derbach
Wysokie zwycięstwo Hutnika z Wilgą Miastków był najciekawszym wydarzeniem 4. kolejki siedleckiej Ligi Okręgowej. W drugich weekendowych derbach Zryw bez problemu ograł Sępa. Drugą porażkę z rzędu zanotował Orzeł Unin. Już po 6. minutach gry Hutnik prowadził z Wilgą Miastków 3:0. Wilga strzeliła na 1:3, do przerwy gospodarze prowadzili już 5:2. - Generalnie kontrolowaliśmy przebieg gry. Dobrze, że popadał trochę deszcz, można było grać po ziemi szybkie piłki ? ocenia trener Hutnika Tomasz Barej, chwaląc skuteczność zespołu. Najwięcej bramek w sobotnim meczu uzbierał Filip Gawinek, strzelec 4 trafień.
03.09.2012 12:16
Dreszczowiec GKS. Wilga wciąż niepokonana
Fatalna pierwsza połowa i rzut karny w ostatnich sekundach meczu. W 4. kolejce IV ligi Wilga Garwolin zremisowała ze Zniczem II Pruszków 2:2 (0:2) i jest w gronie dwóch niepokonanych drużyn ligi. Już w 4. minucie Wilga mogła objąć prowadzenie w pierwszej swojej akcji. Jacek Kajtowski zgrał przytomnie na 16 metr do Daniela Bogusza, a ten uderzył w zewnętrzną stronę prawego słupka bramki Znicza. W odpowiedzi goście 60 sekund później przeprowadzili akcję, po której cieszyli się z prowadzenia.
02.09.2012 17:57
poprzednia
1
...
239
240
241
242
243
244
245
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Wojtek63
Treść komentarza:
Co taka nagła powiatowa cisza w kwestii Wilgi Garwolin, Wilgi II Garwolin, Orła Parysów i pozostałych przegranych garwolińskich powiatowych futbolistów? Tu szczególnie Promnik Łaskarzew. Powiatowa garwolińsko- wiejska przyzwoitość zabrania głosu ? W momencie, gdy cała piłka garwolińskiego powiatu jest na dnie ? Dziwne.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:12
Źródło komentarza:
Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin
Autor komentarza:
Mieszkaniec
Treść komentarza:
Pani burmistrz ma na wszystko odpowiedź tylko czasem musi dłużej pomyśleć tak jak w przypadku odpowiedzi o spalarnie . Ostatnimi czasami zrobiła się bardzo nerwowa , nawet dało się zauważyć podczas przemówienia w sobotę jak to mówiła o planach do wykonania szkoda że zapominała , że mówi o planach która miała w swojej kandydaturze Aneta Kiliszek . Jednak nie taka zła ta Aneta skoro obecna burmistrz przypisuje sobie jej pomysły na gminę .
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:10
Źródło komentarza:
Zabytkowa mykwa w Żelechowie zostanie zabezpieczona. Podpisano umowę na prace konserwatorskie
Autor komentarza:
Wojtek63
Treść komentarza:
Szanowna Redakcjo, czyli podpisany Łukasz Korycki. Trzy pytania: 1. Jaki cel ma publikacja 331 zdjęć biegaczy robionych co 15 sekund ? Biegaczy biegnących donikąd. 2. Jaki cel ma publikacja 204 zdjęć robionych co 30 sekund osób, które idą ulicą Garwolina podczas obchodów Dni Garwolina ?. 3. Jaki cel ma publikacja 117 zdjęć robionych co 45 sekund osób, które siedzą przy stołach biesiadnych i czekają na pierwsze polanie w czasie ,,Garwolińskich Dni Gawrona? '' ? 4. Po za tym dochodzą inne ostatnio publikowane w zatrważającej ilości fotki na WG... itp, itd. Czyżby możliwości techniczne się zmieniły i Szanowna Redakcja jedzie po całości, czyli milion zdjęć na dobę ? Mdło się o tego robi. 5. Robi się mdło, bo ilość zdjęć beznadziejnych (powtarzalnych) zabija ilość zdjęć fajnych fotograficznie i artystycznie. W tej całej publikacji fotograficzna ekspresja jest brutalnie zamordowana. 6. Nie dotyczy to fotek z meczów Wilgi Garwolin, bo tam wszyscy ekspresyjnie biegają, a nie czekają jak te wszystkie polityczne darmozjady na darmowy posiłek, napitek i balangę. Cytując klasyka: Nuda Panie, jak w polskim filmie. Nic się nie dzieje. Droga na Ostrołękę. Krytyka konstruktywna: O.K. Są możliwości techniczne. Tylko należy je właściwie wykorzystać. Zatem Szanowna Redakcjo (czytaj Łukasz Korycki) po zrobieniu zdjęć przejrzyj wszystkie, wybierz te najciekawsze. Skasuj te 15, 30 i 45 sekundowe jałowe ujęcia. I wtedy publikuj. Zostaw max 30 fotek do publikacji. Gwarantuję, że tą ilością nie będą zniechęcające do oglądania i wzbudzą wielkie zainteresowanie. p.s. 1. Te usunięte fotki zachowaj. Kiedyś się przydadzą. Być może za 20 lat. 2. Z wielką sympatią dla Wirtualnego Garwolina za możliwość komentowania przez całe 14 sezonów Wilgi Garwolin w ramach IV ligi mazowieckiej - dziękuję. Aaa...Został jeszcze KS Raszyn. KS Raszyn- były czwartoligowy rywal Wilgi Garwolin (2014/15- 2023/24 z przerwą na LO w sezonie 2016/17 zaliczy kolejną trzecią już degradację i w sezonie 2026/27 będzie grał w warszawskiej A klasie. Być może będzie ligowym rywalem Wilgi II Garwolin
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 12:57
Źródło komentarza:
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Autor komentarza:
No
Treść komentarza:
są wyjątki za którymi niektórzy nie nadążają i to jest przykre
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 12:22
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
26
Odeszli od nas (9-12 czerwca)
Data dodania artykułu:
12.06.2026
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
26
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.