poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:59
Reklama

Sport

Reklama
Ligowa zajawka
Ligowa zajawka
W ostatni weekend wakacji sezon w A-Klasie i B-Klasie rozpoczyna 8 drużyn z powiatu. Już 3. serie spotkań rozegrają zawodnicy IV ligi i siedleckiej okręgówki. Po dwóch remisach na początek sezonu, Wilgę czeka ciężki mecz w Józefovię. W ostatnim spotkaniu obu tych drużyn, kiedy te rywalizowały w okręgówce, zawodnicy z Józefowa wygrali 2:0. Pojedynek z liderem IV ligi wymusi zmianę systemu gry GKS. Goście będą nastawiali się głównie na kontry. 24.08.2012 09:41
Wystartuj w Tour de Górzno
Wystartuj w Tour de Górzno
45 kilometrów liczy Kolarski Wyścig Pamięci Żołnierzy Poległych w walce o Wolną Polskę, na który zaprasza Urząd Gminy Górzno. Sportowa rywalizacja wpisze się w tradycyjne patriotyczne uroczystości w lasach unińskich. W niedzielę 2 września wyścig wystartuje o godz. 10 w Reducinie. 45-kilometrowa trasa będzie wiodła przez Miastków Kościelny, Żelechów, Górzno. Po powrocie do Reducina kolarze skierują się na metę zlokalizowaną przy pomniku w lasach unińskich. Tam o godz. 13:30 uroczystości rozpoczną się od występu orkiestry strażackiej z Warszawy i Chóru Miasta Garwolin. Na godz. 14 zaplanowano złożenie wiązanek pod pomnikiem i odprawienie mszy świętej. Godzinę później wystąpi Jan Pietrzak. O godz. 16 wystartuje loteria fantowa, gdzie jak co roku do wygrania wiele cennych nagród. 24.08.2012 06:05
Piłkarska Wilga Garwolin późnych lat 70-tych
Piłkarska Wilga Garwolin późnych lat 70-tych
Przedstawiamy pierwszą część wspomnień o Garwolińskim Klubie Sportowym nadesłaną przez Wojtka63. Zachęcamy do sentymentalnej podróży w lata 70. ubiegłego wieku. Drużyna W związku z ówczesnym podziałem terytorialnym, Wilga grała w zasadzie z drużynami z miast położonych po prawej stronie Wisły. Z miast, bo w tamtych czasach nie zdarzało się, że powyżej B klasy grały drużyny wiejskie.MZKS ( Międzyzakładowy Klub Sportowy) Wilga ? ta nazwa napawała pewną dumą. Nie żaden LKS ( Ludowy Klub Sportowy) lub nie daj Boże LZS (Ludowy (czytaj: wiejski) Klub Sportowy. Międzyzakładowy, dlatego, że różne garwolińskie zakłady pracy miały wkład (różny) w garwolińską piłkę nożną. 22.08.2012 06:19
2. kolejka LO bez zwycięstwa
2. kolejka LO bez zwycięstwa
Żadnej lokalnej drużynie siedleckiej okręgówki nie udało się sięgnąć po trzy oczka. Z pięciu drużyn tylko Zryw Sobolew zdobył punkt. Z fotela lidera spadł Hutnik Huta Czechy. Tabelę zamyka Sęp Żelechów. Z kadrowymi problemami borykała się Wilga Miastków. Orzeł Unin po raz kolejny zagrał fatalną pierwszą połowę. Honor drużyn z powiatu garwolińskiego uratował Zryw Sobolew. Podopieczni Andrzeja Goliszewskiego jako jedyni nie przegrali jeszcze meczu w sezonie. W weekend Zryw zremisował 2:2 z zawsze mocną Victorią Kałuszyn. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. 20.08.2012 09:03
Trzy poprzeczki i drugi remis Wilgi
Trzy poprzeczki i drugi remis Wilgi
W 2. kolejce IV ligi Wilga Garwolin zremisowała z Okęciem Warszawa 1:1 (0:1). To drugi remis w sezonie podopiecznych Marka Krawczyka. Dzisiejszy mecz już w 5. minucie mógł rozpocząć się znakomicie dla GKS. Nieporozumienie obrońcy i bramkarza Okęcia spowodowało, że piłka powoli wtaczała się w bramkę, ale goalkeeper ze stolicy w porę się pozbierał. W kolejnych minutach goście oddali dwa celne strzały na bramkę. 19.08.2012 17:41
Dublet Pick and Roll
Dublet Pick and Roll
Pick and Roll i Czerwone Byki zmierzą się w finale Grand Prix w Streetballu podczas festynu ?Pożegnanie Lata? na garwolińskim Zarzeczu. W drugim turnieju eliminacyjnym wystąpiło 8 drużyn. Mecze rozgrywano dzisiejszego popołudnia na boisku przy Zespole Szkół nr 2. Potyczki grupowe wyłoniły drużyny, które zmierzyły się w półfinałach. W wielkim finale Pick and Roll wygrał z Nietoperzami 6:2, wygrywając drugi turniej z cyklu GP. Triumfatorzy zagrają w wielkim finale 26 sierpnia na Zarzeczu. Ich rywalem będzie zespół Czerwonych Byków, który dzisiaj zajął 3. miejsce. 19.08.2012 14:53
Okręgówka nie dla Promnika
Okręgówka nie dla Promnika
Równie nieoczekiwanie, co decyzja o meczu barażowym, okazało się, że spotkania o grę w warszawskiej Lidze Okręgowej nie będzie. Promnik Łaskarzew 26 sierpnia rozpocznie rozgrywki w A-Klasie. Wczoraj Mazowiecki Związek Piłki Nożnej odwołał mecz barażowy pomiędzy Piastem Piastów, a Promnikiem Łaskarzew. Wcześniej wylosowano gospodarza dzisiejszego spotkania, którego zwycięzca miał w LO w miejsce Hutnika II Warszawa. Klub ze stolicy, w wyniku kłopotów finansowych wycofał z rozgrywek pierwszą i drugą drużynę. 18.08.2012 12:34
Jutro streetball przy Orliku
Jutro streetball przy Orliku
Jutro o godz. 14 na boisku Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbędzie się drugi turniej z cyklu Grand Prix w Streetballu. Finał rozgrywek 26 sierpnia. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju rozgrywanym na boisku przy osiedlu Stacyjna triumfował zespół Pick and Roll przed Czerwonymi Bykami i Muserski Team. Jutro na boisku przy Orliku rywalizacja będzie toczyła się także o punkty w klasyfikacji generalnej według zasady 1. miejsce ? 10 pkt, 2. ? 8 pkt, 3. ? 5 pkt, 4. ? 3 pkt, 5. ? 1 pkt. 18.08.2012 10:51
Tenisowe wspomnienia
Tenisowe wspomnienia
Początki tenisa stołowego w Wildze Garwolin przypadają na lata 60. XX wieku. W tym czasie trenerem był Bogusław Kotlarski, a drużyna prowadzona przez niego występowała w Lidze Okręgowej o zasięgu Mazowsza. Zespół grał w składzie: Kapica, Żuraw, Krawczyk, Brzeźnicka i siostry Zbierskie. Najwybitniejszym zawodnikiem tego pokolenia był Jerzy Zawadzki. Mieszkaniec Garwolina wygrał prestiżowy turniej organizowany przez ?Trybunę Mazowiecką?. Później jego kariera rozwijała się w Ursusie Warszawa. W I lidze grał w barwach Włókniarza Częstochowa, by na zakończenie kariery wyjechać do Niemiec, gdzie osiadł na stałe. 18.08.2012 07:19
Ligowa zajawka
Ligowa zajawka
Drużyny IV ligi i siedleckiej Ligi Okręgowej w weekend rozegrają mecze w ramach 2. serii spotkań. Jutro o grę w warszawskiej okręgówce powalczy Promnik Łaskarzew. Beniaminek IV ligi po raz drugi zagra u siebie. Tym razem rywalem GKS będzie Okęcie Warszawa. Dla zawodników ze stolicy będzie to pierwszy mecz w sezonie (pierwszy z UKS Łady został przełożony). Z zawodników Wilgi powinna zejść presja beniaminka. Po tym co podopieczni Marka Krawczyka zaprezentowali na inaugurację z Mazowszem Grójec, można liczyć na 3 punkty w meczu z Okęciem. 17.08.2012 14:55
Promnik zagra o okręgówkę
Promnik zagra o okręgówkę
Zawodnicy Promnika Łaskarzew nieoczekiwania staną przed szansą gry w warszawskiej Lidze Okręgowej. W sobotę rywalem podopiecznych Dariusza Winka będzie Piast Piastów. Wygrany z pojedynku zagra w LO. - We wtorek powiedziałem chłopakom, że awansujemy bezpośrednio lub zagramy baraż. Teraz już wiadomo. W wyniku losowania gospodarzem meczu o Ligę Okręgową będzie Piast Piastów ? mówi Dariusz Winek, trener Promnika Łaskarzew. Mecz w sobotę o godz. 16. Piast w ubiegłym sezonie zajął podobnie jak Promnik trzecie miejsce od końca w warszawskiej LO, ale w II grupie. W wyniku wycofania Hutnika Warszawa z III ligi nastąpiły zmiany w składach niższych lig. Nadarzyła się szansa dla drużyny z Łaskarzewa, która przygotowywała się do sezonu z myślą o grze w A-Klasie. W sobotę plany mogą się zmienić. 16.08.2012 15:37
Po 1. kolejce okręgówki
Po 1. kolejce okręgówki
Hutnik Huta Czechy został pierwszym liderem siedleckiej Ligi Okręgowej. Beniaminek z gminy Pilawa pewnie ograł Zorzę Sterdyń. Po komplet punktów w derbach z Wilgą Miastków sięgnął Zryw Sobolew. Z piłkarskiego piekła do nieba przeszli zawodnicy Orła Unin. Na inaugurację przegrał Sęp Żelechów. Tylko w pierwszej połowie meczu w Trąbkach, goście ze Sterdyni dorównywali kroku rywalom. Prowadzenie Hutnikowi dał Ściborowski. Goście wyrównali z rzutu karnego. Niedługo później wyszli na prowadzenie. Remis po kolejnej jedenastce to zasługa Rafała Głąbickiego. 16.08.2012 09:21
Wilga zremisowała
Wilga zremisowała
- Ten remis traktuje jako porażkę ? przyznał po końcowym gwizdku trener GKS Marek Krawczyk. Wilga Garwolin zremisowała na inaugurację IV ligi z Mazowszem Grójec 1:1 (0:1), choć miała przewagę przez większość meczu. Wczorajszy mecz 1. kolejki na stadion beniaminka z Garwolina przyciągnął wielu kibiców, choć można było spodziewać się zapełnienia trybun do ostatniego miejsca. Wolnych krzesełek było jednak sporo. Już w 1. minucie zza pola karnego pierwszy strzał na bramkę oddał Jacek Kajtowski. W kolejnych minutach Wilga kilkukrotnie próbowała pokonać bramkarza z Grójca, ale strzały były za lekkie. 15.08.2012 17:30
Krótki epizod kick-boxingu w Wildze
Krótki epizod kick-boxingu w Wildze
Przez dwa lata w Garwolińskim Klubie Sportowym Wilga Garwolin działała sekcja kick-boxingu. Regularnie trenowało ok. 60 osób. W tym czasie podopieczni Macieja Zapałowskiego zdobywali medale mistrzostw Polski. W 1995 roku został rozwiązany Garwoliński Klub Kick-boxingu. Rok później, aby umożliwić starty zawodników w zawodach, sportowcy zostali włączeni do GKS Wilga Garwolin. Sekcja sportu walki istniała do 1998 roku. W pierwszym roku działalności sekcji garwolińscy kick-boxerzy wrócili w 3 brązowymi medali Mistrzostw Polski Juniorów w formule Semi-Contact. W Sokołowie Podlaskim na najniższym stopniu podium stawali Patryk Jończyk (kat. do 54 kg), Piotr Borowski (60 kg) i Daniel Baran (do 69 kg). Również w 1996 roku krążki MP Seniorów Light-Contact (Tychy) zawisły na szyjach dwóch reprezentantów GKS. Drugi w kat. do 69 kg był Piotr Mucha. 15.08.2012 06:54
Okręgówka rusza w środę
Okręgówka rusza w środę
Beniaminek z Huty Czechy, Zryw Sobolew, Sęp Żelechów, Orzeł Unin i Wilga Miastków już jutro rozpoczną zmagania w siedleckiej Lidze Okręgowej. Sprawdź transferowe ruchy i założenia trenerów przed nowym sezonem. Po roku przerwy do okręgówki wraca Hutnik Huta Czechy. Treningi szkoleniowiec Tomasz Barej prowadził trzy razy w tygodniu. ? Okres wakacji i różnych wyjazdów sprawił, że frekwencja na treningach nie była najlepsza. Nie było okazji do zagrania sparingu w pełnym składzie ? przyznaje trener. Zespół zasiliło dwóch obrońców ? Marek Krupieńczyk i Dominik Śledź. Do treningów po roku przerwy wrócił napastnik Michał Piesio. Do kadry zostali włączeni zawodnicy z rocznika 1994, którzy wyszli z wieku juniora. 14.08.2012 09:52
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Co taka nagła powiatowa cisza w kwestii Wilgi Garwolin, Wilgi II Garwolin, Orła Parysów i pozostałych przegranych garwolińskich powiatowych futbolistów? Tu szczególnie Promnik Łaskarzew. Powiatowa garwolińsko- wiejska przyzwoitość zabrania głosu ? W momencie, gdy cała piłka garwolińskiego powiatu jest na dnie ? Dziwne. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:12 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Pani burmistrz ma na wszystko odpowiedź tylko czasem musi dłużej pomyśleć tak jak w przypadku odpowiedzi o spalarnie . Ostatnimi czasami zrobiła się bardzo nerwowa , nawet dało się zauważyć podczas przemówienia w sobotę jak to mówiła o planach do wykonania szkoda że zapominała , że mówi o planach która miała w swojej kandydaturze Aneta Kiliszek . Jednak nie taka zła ta Aneta skoro obecna burmistrz przypisuje sobie jej pomysły na gminę . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:10 Źródło komentarza: Zabytkowa mykwa w Żelechowie zostanie zabezpieczona. Podpisano umowę na prace konserwatorskie Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Szanowna Redakcjo, czyli podpisany Łukasz Korycki. Trzy pytania: 1. Jaki cel ma publikacja 331 zdjęć biegaczy robionych co 15 sekund ? Biegaczy biegnących donikąd. 2. Jaki cel ma publikacja 204 zdjęć robionych co 30 sekund osób, które idą ulicą Garwolina podczas obchodów Dni Garwolina ?. 3. Jaki cel ma publikacja 117 zdjęć robionych co 45 sekund osób, które siedzą przy stołach biesiadnych i czekają na pierwsze polanie w czasie ,,Garwolińskich Dni Gawrona? '' ? 4. Po za tym dochodzą inne ostatnio publikowane w zatrważającej ilości fotki na WG... itp, itd. Czyżby możliwości techniczne się zmieniły i Szanowna Redakcja jedzie po całości, czyli milion zdjęć na dobę ? Mdło się o tego robi. 5. Robi się mdło, bo ilość zdjęć beznadziejnych (powtarzalnych) zabija ilość zdjęć fajnych fotograficznie i artystycznie. W tej całej publikacji fotograficzna ekspresja jest brutalnie zamordowana. 6. Nie dotyczy to fotek z meczów Wilgi Garwolin, bo tam wszyscy ekspresyjnie biegają, a nie czekają jak te wszystkie polityczne darmozjady na darmowy posiłek, napitek i balangę. Cytując klasyka: Nuda Panie, jak w polskim filmie. Nic się nie dzieje. Droga na Ostrołękę. Krytyka konstruktywna: O.K. Są możliwości techniczne. Tylko należy je właściwie wykorzystać. Zatem Szanowna Redakcjo (czytaj Łukasz Korycki) po zrobieniu zdjęć przejrzyj wszystkie, wybierz te najciekawsze. Skasuj te 15, 30 i 45 sekundowe jałowe ujęcia. I wtedy publikuj. Zostaw max 30 fotek do publikacji. Gwarantuję, że tą ilością nie będą zniechęcające do oglądania i wzbudzą wielkie zainteresowanie. p.s. 1. Te usunięte fotki zachowaj. Kiedyś się przydadzą. Być może za 20 lat. 2. Z wielką sympatią dla Wirtualnego Garwolina za możliwość komentowania przez całe 14 sezonów Wilgi Garwolin w ramach IV ligi mazowieckiej - dziękuję. Aaa...Został jeszcze KS Raszyn. KS Raszyn- były czwartoligowy rywal Wilgi Garwolin (2014/15- 2023/24 z przerwą na LO w sezonie 2016/17 zaliczy kolejną trzecią już degradację i w sezonie 2026/27 będzie grał w warszawskiej A klasie. Być może będzie ligowym rywalem Wilgi II Garwolin Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Pobiegli w upale ulicami Garwolina Autor komentarza: No Treść komentarza: są wyjątki za którymi niektórzy nie nadążają i to jest przykre Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:22 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Reklama