poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:03
Reklama

Sport

Reklama
To oni zagrają w IV lidze [skarb kibica]
To oni zagrają w IV lidze [skarb kibica]
31 zawodników Wilgi Garwolin zostało zgłoszonych do rozgrywek IV ligi. W kadrze jest 11 młodzieżowców. ? Będę wprowadzał juniorów do składu ? zapewnia trener Marek Krawczyk. Publikujemy skarb kibica GKS. Kadra liczy 4 bramkarzy, 13 obrońców, 10 pomocników i 4 napastników. Do meczowego protokółu może być wpisanych maksymalnie 18 graczy. Średnia wieku to niespełna 23 lata. Przed sezonem 2011/2012 z klubu nie odszedł żaden zawodnik. Wśród zgłoszonych zawodników jest Jan Endzelm, który nie trenował z zespołem przed sezonem. Po wypożyczeniach wrócili Cezary Jakubaszek i Bartłomiej Szczęśniak. Z siedleckiej Pogoni przeszedł Piotr Talar. 14.08.2012 06:23
Pick and Roll wygrywa wszystko
Pick and Roll wygrywa wszystko
Z kompletem zwycięstw zespół Pick and Roll wygrał pierwszy turniej z cyklu Grand Prix w Streetballu. W zawodach organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury wzięło udział pięć drużyn. Rywalizacja toczyła się dzisiaj na boisku przy osiedlu Stacyjna. Po ponad półtorej godziny gry wyłoniono ostateczną kolejność. Wszystkie mecze wygrała drużyna Pick and Roll. Drugie miejsce przypadło Czerwonym Bykom (3 zwycięstwa), trzecie ? Muserski Team (2 wygrane). Czwarte miejsce zajęły Kózki (1 zwycięstwo). Tabelę zamknęły Żabki. 12.08.2012 16:46
Rozstrzelany GKS przed inauguracją
Rozstrzelany GKS przed inauguracją
Wysoką wygraną 6:0 z juniorami Dolcanu Ząbki zakończył się ostatni sparing Wilgi Garwolinem przed meczem 1. kolejki IV ligi. Inauguracja z Mazowszem Grójec już w środę o godz. 17.30. Przeciwnikiem GKS we wczorajszym meczu rozegranym na głównej płycie przy ul. Sportowej miał być początkowo zespół Polonii Warszawa 1994. Później do Garwolin miały przyjechać rezerwy Dolcanu Ząbki, ostatecznie Wilga zagrała na koniec przygotowań z juniorami Dolcanu. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem beniaminka IV ligi 6:0. W pierwszej połowie bramkarza rywali pokonali Jakub Wachnicki i Daniel Bogusz. Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się dwukrotnie Mariusz Dróżdż, Jacek Kajtowski i Łukasz Puciłowski. ? Myślałem, że juniorzy Dolcanu zaprezentują lepszy poziom gry. My nie graliśmy rewelacyjnie ? ocenia krótko trener Wilgi Marek Krawczyk. 12.08.2012 13:04
Pozostała tylko chlubna przeszłość
Pozostała tylko chlubna przeszłość
Najbardziej znaną sekcją Wilgi Garwolin w historii była ta, gdzie trenowali zapaśnicy. Nazwa klubu wywoływała respekt w całym kraju. W GKS narodził się talent olimpijczyka z Meksyku Janusza Pająka. Sekcję założył w połowie lat 50-tych ubiegłego wieku Henryk Rogala. Pomysł spotkał się ze sporym zainteresowaniem lokalnej młodzieży. - Mieliśmy wtedy cztery materace, na których ćwiczyliśmy. Chętni sami się zgłaszali. Pojechaliśmy na turniej pod nazwą ?Pierwszy krok? do Warszawy. Przeznaczony on był dla zawodników, którzy wcześniej nigdzie nie walczyli. Startowali zapaśnicy z całego ówczesnego okręgu mazowiecko-warszawskiego. Drużynowo zdobyliśmy wtedy pierwsze miejsce - wspomina pan Henryk. 11.08.2012 08:36
Wilga pogoniona
Wilga pogoniona
Porażką 1:3 z II-ligową siedlecką Pogonią zakończył się przedostatni sparing Wilgi Garwolin przed inauguracją IV ligi. W składzie GKS jest coraz mniej niewiadomych. Najmniej pewni o pozycje w wyjściowych składzie są pomocnicy. W kadrze Wilgi zabrakło Karola Zawadki, Łukasz Grązki, Arakdiusza Zalewskiego, Jacka Kajtowskiego i Bartłomieja Sitarka. Pierwsze 20 minut wczorajszego meczu zdominowali gospodarze. Pogoń grała wysokim pressingiem, co utrudniało GKS konturowanie akcji. Po 23 minutach siedlczanie prowadzili 2:0. Przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Jakub Wachnicki, który wykorzystał prostopadłe podanie Daniela Bogusza. 09.08.2012 09:17
Snajper przed debiutem w A-Klasie
Snajper przed debiutem w A-Klasie
Z jasnym celem utrzymania się w lidze i dużymi możliwościami na sprawienie niespodzianki do nowego sezonu przygotowuje się Snajper Sośninka. Z drużyny beniaminka A-Klasy nie odszedł żaden zawodników. W kadrze pojawiło się dwóch młodzieżowców. Z Promnika Łaskarzew przeszedł Grzegorz Korycki. Klub z gminy Łaskarzew będzie się starał anulować karę nałożoną na młodzieżowca przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Obecnie gracz z rocznika 1992 niemal do końca października nie może występować w ligowych rozgrywkach. Drugim młodzieżowcem, który dołączył do kadry Snajpera jest Arkadiusz Klacz z Ave Krzywda. 08.08.2012 12:15
19 lat badmintona pod szyldem GKS
19 lat badmintona pod szyldem GKS
Medale mistrzostw Polski i ogólnopolskich olimpiadach młodzieży, występy przez 17 sezonów w I lidze, reprezentowanie kraju na światowych czempionatach. Przez 19 lat w Garwolińskim Klubie Sportowym prężnie działała sekcja badmintona. Zanim kometka zawitała pod szyld GKS, przez dekadę w badmintona grano w sekcji kometki przy Ognisku TKKF Relaks przy Państwowym Sanatorium Neuropsychiatrii Dziecięcej w Garwolinie. W 1976 roku trzon drużyny odszedł do Ursusa Warszawa. Trenerem został Jerzy Rybicki, a drużyna przeszła pod patronat ZNP Garwolin. Pięć lat później zawodnicy zaczęli grać pod szyldem GKS Wilgi Garwolin.   08.08.2012 05:38
GTS poznało rywali i terminarz
GTS poznało rywali i terminarz
13 października wystartują rozgrywki siatkarskiej II ligi. GTS Peiying Wilga Garwolin po raz kolejny sezon rozpocznie od wyjazdów ? do Warszawy i Augustowa. Wśród 9 rywali GTS jest aż 3 beniaminków - UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, AKS UŁ Łódź i LKS CARO Rzeczyca (powiat tomaszowski). Po sezonie przerwy Wilga ponownie zagra z MKS Bzurą Ozorków, która wróciła do 3. grupy II ligi. Listę przeciwników uzupełniają znajomi GTS z poprzedniego sezonu - KS Żyrardowianka Żyrardów, Pronar Parkiet Hajnówka, UMKS MOS Wola Warszawa, KS AZS UWM Olsztyn, UKS Centrum Augustów. 07.08.2012 12:25
Bramkarz grał ze złamaną nogą
Bramkarz grał ze złamaną nogą
Dopiero ostatniego dnia czerwca sezon 2011/2012 zakończyła drużyna KS Puznówka 96. Utrzymanie w lidze dała barażowa wygrana z Koroną Jadów. Z zespołem prawdopodobnie rozstanie się trener Robert Rokicki. Po słabej końcówce sezonu KS Puznówka na koniec rundy zasadniczej wylądował na miejscu barażowym. Paradoks sezonu polegał na tym, że mimo 4 grup warszawskiej A-Klasy, wyłoniono jedynie 3 drużyny barażowe. O 2 miejsca w A-Klasie walczyły, obok 11-stki z gminy Pilawa, Mszczonowianka II Mszczonów i Korna Jadów. 02.07.2012 07:23
Wilga poznała rywali
Wilga poznała rywali
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podał skład IV lig. W grupie południowej Wilga Garwolin za rywali będzie miała 15 zespołów. Skład IV ligi można wyraźnie podzielić na zespoły okołowarszawskie - Mazowsze Grójec, Mszczonowianka Mszczonów, Żyrardowianka Żyrardów, Znicz II Pruszków, Victoria Sulejówek, Okęcia Warszawa, UKS Łady oraz beniaminkowie z Garwolina i MLKS Józefovia Józefów. Silną grupę będą stanowiły zespoły okołoradomskie: Polonia Iłża, Pilica Białobrzegi, Wulkan Windoor Zakrzew, Energia Kozienice-Janików oraz pozostali beniaminkowie Sparta Jazgarzew i Szydłowianka Szydłowiec. 29.06.2012 15:29
Oglądaj cheerleaderki na żywo
Oglądaj cheerleaderki na żywo
Tancerze z garwolińskiego klubu No Name wyjechali dzisiaj na Mistrzostwa Europy do Riccione. W weekend przed włoską publicznością zaprezentują się dwa zespoły Flash Senior i Dream Team. Dla tancerzy i tancerek z Garwolina to kolejny wyjazd na europejski czempionat. Przed rokiem w słoweńskiej Lublanie Flash Junior wywalczył tytuł mistrza Europy. Był to ostatni występ w tej grupie wiekowej, w tym roku Flash Senior będzie niezwykle silny, bo złożony z dwóch dotychczasowych grup. Po raz pierwszy na Mistrzostwa Europy jedzie grupa Dream Team. 28.06.2012 18:47
Potrzebujemy dwóch transferów
Potrzebujemy dwóch transferów
GKS po 8 latach wraca do IV ligi. - Trzeba się wzmocnić 2-3 zawodnikami ? podkreśla Jacek Paśnik. Trener najwyżej z formacji Wilgi Garwolin ocenia pomoc. Od sezonu 2012/2013 w B-Klasie będzie grała druga drużyna GKS. Sezon 2011/2012 dla Wilgi skończył się niezwykle udanie. Awans do IV ligi po barażu z Olimpią Warszawa dopełnił bardzo dobre występy w warszawskiej Lidze Okręgowej. Trenera Jacka Paśnika poprosiliśmy o podsumowanie poszczególnych formacji zespołu. 28.06.2012 09:37
Rośnie piłkarskie młode pokolenie
Rośnie piłkarskie młode pokolenie
Póki co z umiejętnościami jest różnie, ale na pewno młodym adeptom piłki nożnej Wilgi Garwolin i Mazowsza Miętne nie brakuje zapału do gry. Chłopcy z rocznika 2004/2005 marzą o byciu tak sławnym jak idole, których koszulki noszą. Najmłodsze roczniki Wilgi i Mazowsza treningi rozpoczęły jesienią ubiegłego roku. 7- i 8-latkowie dopiero za rok przystąpią do ligowych rozgrywek. 27.06.2012 14:16
Dobry sezon lekkoatletów Wilgi
Dobry sezon lekkoatletów Wilgi
- To mało liczna sekcja, ale bardzo prężna ? mówił o lekkoatletach Wilgi Garwolin prezes klubu Waldemar Mrugała. Podczas niedzielnego pikniku zawodników nagrodzono dyplomami i książkami. W sekcji lekkiej atletyki GKS, pod okiem Stanisława Buszty, regularnie trenuje 15 zawodników, pozostała 10 ćwiczy niesystematycznie. Lekkoatleci wywodzą się z garwolińskich szkół (ZSP 1, ZSP , LO, SP 5, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 5, Katolickie Gimnazjum) oraz ZSR w Miętnem, Gimnazjum w Woli Rębkowskiej i SP w Rudzie Talubskiej. Sekcję uzupełnia student i dwóch seniorów. 26.06.2012 06:05
W dziesiątce mistrzostw Polski
W dziesiątce mistrzostw Polski
Andrzej Gudro zajął 10. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów. Podopieczny Sławomira Miernickiego był piątym kulomiotem z Garwolina w historii krajowego czempionatu na tym szczeblu. Uczestników lekkoatletycznych MPJ gościł od piątku do niedzieli Białystok. Pierwszego dnia wystąpił najlepszy garwoliński kulomiot Andrzej Gudro. W porannych eliminacjach uczeń drugiej klasy technikum elektrycznego w ZSP nr 2 w Garwolinie pchnął 6-kilogrmamową kulę na odległość 16,03 m, co dało mu 12. miejsce i awans do ścisłego finału. 25.06.2012 06:04
Reklama
Reklama