Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:28
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Ważne
Tragiczne odkrycie o świcie. Znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny
Reklama
Strona główna
Artykuły
Sport
Sport
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Sport
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
Z Kijowa biegiem do Warszawy przez Garwolin
Gdy wbiegał do powiatu garwolińskiego miał na koncie ponad 800 km. Na kilkadziesiąt kilometrów przed stolicą powiatu dołączyli się do niego zawodnicy z Truchtacz.pl i Wilgi Garwolin. Bydgoszczanin Andrzej Urbaniak jutro w Wesołej zakończy bieg z Kijowa. Maratończyk do biegu liczącego ok. 850 km przygotowywał się od ośmiu miesięcy. Idea zrodziła się dużo wcześniej. - Pomysł biegu powstał dwa lata temu, kiedy biegłem przez Polskę promując zdrowy styl życia. Na jednym z etapów narodził się pomysł, aby w 2012 roku pobiec z Kijowa do Warszawy. Chciałem uwieńczyć trud obu państw w organizację Euro ? przyznaje w rozmowie z nami biegacz.
06.06.2012 16:23
Przyłącz się! Zostań wolontariuszem biegu!
Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie. Każda para rąk się przyda. Największa impreza biegowa w Garwolinie już za 10 dni. Organizatorzy poszukują chętnych osób do pracy, szczególnie w dniu imprezy. ? Będziemy potrzebować osób do pracy w miasteczku biegowym, do rozdawania pakietów, na trasie do rozdawania napojów oraz na mecie do dekorowania biegaczy medalami. W ubiegłym roku pomagało na 70 osób. Jeśli w tym roku chętnych będzie więcej, na pewno znajdziemy dla wszystkich jakąś pracę ? mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
06.06.2012 12:53
Amur kończy sezon
Gdyby dobra forma z końca sezonu Amura Wilgi była od początku rozgrywek, nadwiślańska drużyna byłaby w czubie tabeli B-Klasy. Podopieczni Wiesława Woźniaka na zakończenie sezonu odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Snajper Sośninka musiał gonić wynik w Otwocku Wielkim. Pod kreską Orzeł Parysów. Amur tym razem ograł Vulcana II Wólkę Mlądzką 3:2. Zwycięstwo tym cenniejsze, że przez większość spotkania gospodarze grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę w pierwszej części gry zobaczył grający trener Wiesław Woźniak. Dla Amura było to ostatnie spotkanie w sezonie 2011/2012. W 20 spotkaniach zespół z Wilgi odniósł 6 zwycięstw i 11 porażek, zanotował także 3 remisy. Na konie sezonu Amur zajmie 10. miejsce w 11-zespołowej stawce.
05.06.2012 11:39
W A-Klasie walka o utrzymanie
Komplikuje się sytuacja Wisły Maciejowice i KS Puznówka 96 w tabeli warszawskiej A-Klasy. Obie drużyny w kolejce kończącej sezon będą grały o ligowy byt. Pewnie po tytuł mistrza siedleckiej A-Klasy zmierza Hutnik Huta Czechy. Drużyna z Trąbek ostatni mecz przegrała...w październiku z Tęczą w Stanisławowie. W niedzielnym rewanżu padła także jedna bramka, ale tym razem na korzyść Hutnika. W pierwszej połowie Artur Goździk popisał się indywidualną akcją i z 18 metrów posłał piłkę w okienko bramki Tęczy. - Mecz był wyrównany. Obie drużyny stworzyły sobie okazje do strzelenia bramki, aż dziw, że padł tylko jeden gol ? komentuje Tomasz Barej, trener Hutnika. Goście mecz rozpoczęli w dziewiątkę. Kolejni zawodnicy dojeżdżali w trakcie spotkania.
05.06.2012 11:36
MKS najlepszy w Polsce!
- Gdyby prowadzona była klasyfikacja klubowa, Garwolin nie miałby sobie równych ? mówi Jerzy Rybicki, trener badmintonistów MKS. Starsi adepci sportu z lotką w tle rywalizowali w Mistrzostwach Polski Weteranów w Kępnie. Młodsi pojechali na zawody do Konstancina-Jeziornej. Z Wielkopolski wszyscy reprezentanci MKS wrócili z medalem. ? Były to zdecydowanie najlepsze mistrzostwa weteranów dla naszego klubu w historii. Pojechaliśmy rekordowo dużą grupą, każdy przywiózł medal ? przyznaje Jerzy Rybicki, trener MKS Garwolin.
05.06.2012 06:33
Bieg dla małych i dużych
W niedzielny poranek, a nie popołudnie, i tym razem z okazji Dnia Dziecka. Wczoraj odbył się trzeci bieg w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który wyłonił zwycięzców całego cyklu. A że każdy z nas ma coś z dziecka na małych i tych nieco większych uczestników imprezy ze słodką niespodzianka czekał Królik. - Za nami trzeci z czterech zaplanowanych biegów w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Ostatni bieg odbędzie się we wrześniu, ale tak naprawdę zwycięzców znamy od wczoraj. Liderzy klasyfikacji zarówno mężczyzn, jak i kobiet, nie muszą nawet startować w czwartym biegu ? podium mają już pewne. Najlepszym biegaczem został Marcin Gałązka, a najlepiej wśród kobiet biegała Sylwia Głowala. Drugie miejsca zajęli odpowiednio Robert Głowala i Emilia Mazek. Wielką niewiadomą jest jeszcze to, kto stanie na ostatnim stopniu podium. W tej chwili na trzecim miejscu są Piotr Wojciechowski i Małgorzata Wojciechowska, ale wiele może jeszcze się zmienić po wrześniowych zawodach. Wydaje się, że najpoważniejszymi kandydatami do tego by namieszać w ostatecznej klasyfikacji są Robert Kowalski , Sławomir Szostak i Agnieszka Latuszek ? mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes klub Tuchtacz.pl.
04.06.2012 13:53
W okręgówkach do końca jedna kolejka
W grze zawodników lig okręgowych z powiatu garwolińskiego widać, że sezon zbliża się ku końcowi. W przedostatniej kolejce w derbach Orzeł zremisował z Sępem. Zryw pokonał outsidera z Łosic. Zespół Wilgi Miastków nie zebrał składu na mecz z siedlecką Pogonią. W warszawskiej okręgówce wciąż o utrzymanie walczy Promnik Łaskarzew. Derbowy pojedynek Orła Unin i Sępa Żelechów obfitował w emocje i zwroty akcji. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jarosław Łukasiak. Po zmianie stron gospodarze strzelili dwie bramki. Najpierw do siatki Sępa trafił Łukasz Ziółek, później Bartłomiej Szczęśniak. Przy prowadzeniu 2:1 bramkarz Orła niefortunnie upada na ziemię, co powoduje zwichnięcie barku.
04.06.2012 09:22
Orliki Wilgi na podium MiniEuro
Podwarszawski Raszyn gościł uczestników Mini Mistrzostw Europy zawodników z rocznika 2002. Udany start w imprezie zaliczyli podopieczni Konrada Piotrowskiego z drużyny Orlików GKS Wilgi Garwolin (2002/2003). Raszyński turniej był mocno obsadzony. Wzięło w nim udział 16 drużyn z całej polski. System rozgrywkowy oparty był na systemie obowiązującym na Mistrzostwach Europy 2012. Garwolińskie Orliki reprezentowały drużynę Hiszpanii.
04.06.2012 07:22
Czarnuchy najlepsze pod koszem
Drużyna Czarnuchów wygrała II edycję Streetball Garwo. W rywalizacji uczestniczyło 10 drużyn. Miłośnicy ulicznej koszykówki w sobotni poranek z niepokojem patrzyli w niebo. Mimo niekorzystnych prognoz, turniej udało się rozegrać pod chmurką na boisku przy Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.
04.06.2012 07:00
Ligowa zajawka
Czy w warszawskiej A-Klasie utrzymają się Wisła Maciejowice i KS Puznówka? Czy w przyszłym sezonie na boiskach warszawskiej okręgówki nadal będziemy oglądać Promnik Łaskarzew? Na te pytania wciąż nie jest znana odpowiedź. Gwarantowane drugie miejsce w barażach o IV ligę ma Wilga Garwolin. Podopieczni Jacka Paśnika w najbliższej kolejce będą odpoczywali. Mecz z Victorią Zerzeń, która wycofała się z rozgrywek, zostanie uznany jako walkower 3:0 dla GKS. Na krawędzi utrzymania i spadku jest Promnik Łaskarzew. Brak kompletu punktów w meczu z Legionovią II może oznaczać degradację do A-Klasy.
01.06.2012 13:20
Polska wygrała Euro 2012
Podopieczni Łukasza Grązki, reprezentujący barwy reprezentacji Polski, wygrali Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2000 ?MiniEuro?. W finale rozgrywek wystąpiło osiem drużyn. Aura, w przy której dzisiaj rozegrano decydujące mecze, nie rozpieszczała młodych piłkarzy. Momentami zawodnicy na głównej płycie boiska Wilgi Garwolin zmagali się bardziej z deszczem, niż rywalami. W finale wystąpiły najlepsze drużyny wyłonione w czterech turniejach eliminacyjnych rozegranych w Garwolinie, Pilawie, Sobolewie i Miętnem.
01.06.2012 13:16
Fani streetballu łączcie się
Po sukcesie ubiegłorocznego turnieju, już jutro odbędzie się druga edycja Streetball Garwo. W turnieju koszykówki ulicznej na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody. Zawody będą rozgrywane z udziałem drużyn trzyosobowych drużyn (dodatkowo jeden rezerwowy). Spotkania będą rozgrywane na boisku przy Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie przy ulicy Długiej. Początek o godz. 11. Zgłaszać można się na miejscu od godz. 9. W przypadku opadów deszczu turniej zostanie rozegrany, na niezmienionych zasadach, w ZSP nr 1 (ekonomik). Początek także o godz. 11.
01.06.2012 06:14
Biegacze pobiegną po raz trzeci
Już w najbliższą niedzielę, 3 czerwca na terenach rekreacyjnych na Zarzeczu odbędzie się kolejna, trzecia impreza dla biegaczy organizowana w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Truchtacze i przyjaciele biegowo będą świętować Dzień Dziecka. Tym razem jednak biegamy w godzinach porannych. Zgodnie z tradycją biegi rozpoczną się od startu najmłodszych miłośników ścigania. Bieg dla dzieci i młodzieży rozpocznie się o godzinie 9.00. Bieg główny zaplanowany jest na godzinę 10.00. - Zmiany wprowadzone zostały ze względu na obchodzone w tym dniu Święto Mleka, które mogłoby znacznie utrudnić sprawne rozegranie zawodów w godzinach popołudniowych. Liczymy również na to, że rano będą znacznie lepsze warunki do biegania ? mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes klubu Truchtacz.pl.
01.06.2012 06:02
A-Klasowe porażki
24. kolejka warszawskiej A-Klasy, rozgrywana w środku tygodnia, okazała się pechowa dla drużyn z powiatu garwolińskiego. Burza Pilawa, Wisła Maciejowice, KS Puznówka 96 nie poprawiły dorobku punktowego. Pilawska Burza nie dała rady zmierzającej do awansu drużynie z Rembertowa. Goście do przerwy prowadzili już 2:0. Po zmianie stron gra się wyrównała. Oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Siódmego gola w siódmym meczu dla gospodarzy strzelił Mateusz Szwej.
31.05.2012 08:42
Zostali wicemistrzami Mazowsza
W Gostyninie odbyły się XIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeja chłopców. Nasz region reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie, która zaprezentowała się w tych zawodach rewelacyjnie, zajmując drugie miejsce. W Igrzyskach wzięło udział dziesięć zespołów z poszczególnych regionów. W fazie eliminacyjnej wszystkie drużyn zostały podzielone na cztery grupy. Zawodnicy z Piątki zostali dolosowani do grupy D z aktualnymi Mistrzami Polski SP 73 z Warszawy. Jak przystało na mistrzów wygrali ten mecz 4:1.
30.05.2012 07:17
poprzednia
1
...
244
245
246
247
248
249
250
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Do bedoka
Treść komentarza:
Bedok nie odpowiedziałeś na pytanie, chyba poczekam aż Mentzen sam zadzwoni😂
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:54
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
Gosc
Treść komentarza:
Trzeba zaprosić TVN lub inną telewizje z programu Polak potrafi niech pokażą jak się doi trupa.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:37
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
Ufok1600
Treść komentarza:
Inne partie też nie grzeszą mądrością.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:33
Źródło komentarza:
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Autor komentarza:
Wojtek63
Treść komentarza:
Co taka nagła powiatowa cisza w kwestii Wilgi Garwolin, Wilgi II Garwolin, Orła Parysów i pozostałych przegranych garwolińskich powiatowych futbolistów? Tu szczególnie Promnik Łaskarzew. Powiatowa garwolińsko- wiejska przyzwoitość zabrania głosu ? W momencie, gdy cała piłka garwolińskiego powiatu jest na dnie ? Dziwne.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 13:12
Źródło komentarza:
Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
29
Odeszli od nas (9-12 czerwca)
Data dodania artykułu:
12.06.2026
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
27
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.