Druhowie z Unina najlepsi także pod siatką

Opublikowano: 23 styczeń 2019, 08:44 Kategoria Sport
siatkówkaospgórzno

Strażacy OSP Unin są najlepsi nie tylko w piłkę nożną. W niedzielę w Górznie wygrali także rywalizację druhów w siatkówkę.

Zawody odbyły się tydzień po rywalizacji w futsalu. Na starcie niedzielnych zawodów stanęło osiem drużyn, które najpierw rozegrały mecze grupowe. Dwa najlepsze zespoły awansowały do fazy pucharowej. W półfinałach OSP Unin pokonała OSP Zwola 2:0, a reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie wygrała 2:1 z OSP Podebłocie.

Biegacze Wilgi błysnęli w Warszawie

Opublikowano: 21 styczeń 2019, 08:30 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Dzielnica Bielany była organizatorem Ogólnopolskich Bieg ów Ulicznych pn. XXXVI Bieg  Chomiczówki i XIV Bieg o Puchar Bielan. Bieg Chomiczówki rozgrywany był na dystansie 15 kilometrów i tu już po raz trzeci z rzędu  ze zwycięstwa w kategorii mężczyzn, cieszył się Robert Głowala.

Biegacz Wilgi Garwolin zwyciężył z czasem  46 minut i 26 sekund i  po emocjonującym finiszu wyprzedził o  2 sekundy drugiego na mecie Andreja  Starzińskiego  z Ukrainy.  W kategorii kobiet wystartowała praktycznie cała krajowa czołówka i kilka reprezentantek Ukrainy. Nasza reprezentantka – Emilia Mazek - zajęła w tym biegu wysokie VIII miejsce – a czasem 57 minut i 11 sekund, ustanowiła nieoficjalny rekord powiatu (na tym dystansie nie notuje się rekordów).

VII edycja GLH zakończona! [wideo]

Opublikowano: 20 styczeń 2019, 20:46 Kategoria Sport
glhfutsal

Zeller Plastik Garwolin, Wisła Podwierzbie, Weekend Łaskarzew – to kolejność na podium VII edycji Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Tegoroczną edycję podsumowano po ostatniej serii gier.

W dzisiejszej ostatniej serii spotkań padły następujące wyniki: Kisiel Team – Sexplosion 10:5, Allfil Filter – Wisła Podwierzbie 1:4, Składak GLH – Show Team 4:10, FC Ursus – OSK Talar 3:0, Zeller Plastik Garwolin – Weekend Łaskarzew 8:7.

Po raz kolejny wybieramy Sportowca Powiatu Garwolińskiego. O tytuł najlepszego zawodnika 2018 roku reprezentującego nasz powiat na sportowych arenach powalczy aż 8 kandydatów. Głosowanie startuje dziś i potrwa do 10 lutego. Zwycięzcę plebiscytu poznamy 16 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu, który odbędzie się w Hotelu Sulbin.

Ciężko trenują, stratują w zawodach regionalnych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych, reprezentując powiat garwoliński i przynosząc mu niejednokrotnie ogromną sławę. Teraz czas, żeby spośród nich wybrać tego najlepszego. Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal WirtualnyGarwolin.pl zapraszają do wzięcia udział w plebiscycie „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego”. Zagłosuj i wybierz sportowca, który w tym roku otrzyma ten tytuł.

Zgłoś się do V Amatorskiego Turnieju Futsalu

Opublikowano: 17 styczeń 2019, 10:48 Kategoria Sport
futsalgmina łaskarzew

Klub Sportowy Snajper Sośninka organizuje, po raz piąty, Amatorski Turniej Futsalu. Zawody zostaną rozegrane 26 stycznia.

W turnieju mogą wziąć udział wyłącznie zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej nie zagrali ani jednej minuty w rozgrywkach organizowanych przez wojewódzkie i okręgowe związki piłki nożnej. Wyjątek stanowią zawodnicy urodzeniu w roku 2001 i młodsi oraz zawodnicy urodzeni w roku 1983 i starsi.

Na ponad dwa miesiące przed planowanym terminem wznowienia IV-ligowych rozgrywek, przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Wilgi Garwolin. GKS rozegra dziewięć sparingów.

Pierwszy trening w 2019 roku podopieczni Sergiusza Wiechowskiego odbyli wczoraj. Ponadgodzinne zajęcia polegały na rozruchu biegowym na obiektach przy Sportowej.