Jesienne bieganie na Zarzeczu

Opublikowano: 20 wrzesień 2018, 12:40 Kategoria Sport
GPZGtruchtacz.plCSiK

Aż 120 osób wzięło udział w niedzielnym Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Trzeci bieg w ramach tegorocznego cyklu był upamiętnieniem rocznicy bombardowania Garwolina. Wielki finał biegowych zmagań już w październiku.

Dopisała pogoda, dopisali kibice, a przede wszystkim dopisali zawodnicy. Aż 120 osób wystartowało w niedzielnych zawodach. Na Zarzeczu rywalizowali ze sobą zarówno bardzo młodzi, jak i dorośli biegacze.

W kategoriach biegów dziecięcych na najwyższym stopniu podium stanęli: Aleksandra Ślińska, Bartłomiej Turek, Łucja Paziewska, Maciej Teperek, Zuzanna Zalewska, Hubert Król, Aleksandra Borkowska i Jacek Febert. W sumie w biegach dla najmłodszych wzięło udział 92 zawodników.

Po trzecim z rzędu wygranym meczu, na piąte miejsce w tabeli IV ligi awansowała Wilga Garwolin. GKS wyjazdowe zwycięstwo z Mszczonowianką Mszczonów zapewnił sobie golem w doliczonym czasie gry.

Spotkanie w Mszczonowie mogło rozpocząć się bardzo dobrze dla gospodarzy, ale znakomitą okazję w 5. minucie zmarnował Piotr Cudny. Niedługo później dobrej sytuacji nie wykorzystał Daniel Dylewski.

W Częstochowie odbyły VII Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych, w których wystąpiła zawodniczka UKS Delfin Garwolin Małgorzata Grzegrzółka.

Zawodniczka trenuje pod Wojciecha Mianowskiego. Mimo początku sezonu Gosia prezentuje już wysoką formą czego dowodem są wywalczone w Częstochowie trzy srebrne medale (50 m klasyk, 50 m dowolny i 100 m dowolny ) oraz złoto na 50 m motylkiem.

Marzenia się spełniają!

Opublikowano: 18 wrzesień 2018, 07:05 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Na stadionie Orła w Warszawie odbyły się 15 września z udziałem ponad 600 startujących, Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodzików w lekkiej atletyce. W imprezie wzięli udział młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy mocno zaakcentowali swój udział, bo w punktacji medalowej zajęli, w gronie 44 klubów, wysokie trzecie miejsce.

Na najwyższe uznanie zasługuje Olga Świesiulska, która w biegu na 300 m pokonała zdecydowanie ponad 40 przeciwniczek i zrealizowała aż trzy sportowe marzenia –  zdobyła złoty medal, ustanowiła nowy rekord powiatu młodziczek – czas 42.93s i wykonała normę na II klasę sportową. Olga jest uczennicą VIII klasy Szkoły Podstawowej  w Głoskowie, a do regularnych treningów w klubie, namówił ją nauczyciel wychowanie fizycznego  Marcin Możdżonek.

Start rodzeństwa Kotlarskich na piątkę

Opublikowano: 17 wrzesień 2018, 06:40 Kategoria Sport
badmintonmks garwolin

W Legionowie odbył się Turniej STJM LTM „Milenium Open”. Rodzeństwo Kotlarskich z Garwolina zdobyło w nim pięć medali.

Reprezentanci MKS Garwolin zaprezentowali się znakomicie podczas turnieju w Legionowie. Ania wygrała rywalizacje w kategorii młodzików w grze singlowej oraz deblowej. Tomasz również grał w kategorii młodzików i zajął odpowiednio drugie miejsce w grze mieszanej, trzecie miejsca w deblu i singlu.

Marek Janiec obronił tytuł mistrza Garwolina w golfie

Opublikowano: 15 wrzesień 2018, 15:14 Kategoria Sport
golfgarwolin

Na polu golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club rozegrano II Mistrzostwa Garwolina. Zwycięzcą został, podobnie jak przed rokiem, Marek Janiec.

Golf to młoda dyscyplina sportowa, rozwijająca się w Polsce dopiero od 25 lat. Obecnie istnieje 27 pól golfowych w Polsce. Garwolin ma takie szczęście, że w odległości 25 km znajduje się takie pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Jest to pełnowymiarowe pole 18-dołkowe, na którym są rozgrywane zawody rangi międzynarodowej.