reklama

baner projekt 

reklama

Bez punktów w okręgówce

Opublikowano: 02 październik 2023, 10:24 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pechowa dla Wilgi II Garwolin i Promnika Łaskarzew okazała się 8. kolejka Amnis Energia Ligi Okręgowej. Oba zespoły z powiatu garwolińskiego zanotowały porażki.

Rezerwy IV-ligowca udały się w niedzielny poranek do Radzymina. Do przerwy prowadzili zawodnicy Mazura. Po zmianie strony wyrównanie GKS dał Filip Wojtaś. W kolejnych minutach przeważali gospodarze, którzy strzelili trzy gole. Rozmiary porażki w końcówce zmniejszył Kirił Shakurau, który wykorzystał podanie Jakuba Mianowskiego.

Gminne Biegi Przełajowe w Borowiu

Opublikowano: 02 październik 2023, 09:55 Kategoria Sport
borowiebieganiegmina borowie
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W sobotę, pomimo deszczowej pogody, Park Dworski w Borowiu wypełnił się dziećmi i młodzieżą z przedszkoli i szkół z gminy Borowie. W tym dniu Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich w Borowiu zorganizowało w ramach programu „W Gminie Borowie – ze sportem na zdrowie!” gminne przełaje.

Dokładnie 165 zawodników stanęło na starcie biegowych zmagań, które mogły się odbyć dzięki pomocy ze strony Pani Poseł Iwony Kurowskiej i Pana Posła Grzegorza Woźniaka i pozyskanym środkom w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a także dzięki wsparciu Pana Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski i pozyskanym z Gminy Borowie środkom w otwartym konkursie na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na ternie gminy Borowie.

Złote dzieciaki trenera Buszty

Opublikowano: 01 październik 2023, 18:36 Kategoria Sport
lekkoatletykałaskarzewgarwolinwilga garwolinżabieniec
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy  Siedlce, był w dniu 28 września organizatorem Międzynarodowych Zawodów Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce  im. Henryka Jakimiaka. W imprezie wzięło udział ponad 700 młodych lekkoatletów z prawie 100 szkół z województwa mazowieckiego, lubelskiego, a także uczniowie ze szkół sportowych z Kłajpedy i Mariampola (Litwa).

Program współzawodnictwa obejmował zawodników urodzonych  od 2009 do 2013 roku   i młodszych, przy czym rywalizacja toczyła się tylko w danych rocznikach.  Doskonale na tych zawodach wypadli najmłodsi podopieczni trenera Stanisława Buszty, którzy tym razem reprezentowali swoje macierzyste szkoły. Łącznie zdobyli oni aż 11 medali i ustanowili 3 rekordy powiatu.

Przełamanie Wilgi w meczu z Oskarem [wideo]

Opublikowano: 30 wrzesień 2023, 15:52 Kategoria Sport
wilga garwolinoskar przysucha
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pewnym zwycięstwem 3:0 (0:0) z Oskarem Przysucha zakończyło się spotkanie 10. kolejki IV ligi mazowieckiej. Gole dla gospodarzy strzelali Grzegorz Piesio, Emmanuel Obi i Kacper Wieczorek.

Do Unina zawitała jesień. Spotkanie drużyn, które do tej pory zgromadziły po dziewięć punktów, toczone było przy deszczowej mżawce. Pierwsze 45 minut było wyrównane. Po stronie miejscowych dwukrotnie celne strzały oddawał Kacper Wieczorek, ale jego próby bronił Filip Brzeziński. Goście w 21. minucie strzelili nawet gola, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia odgwizdał spalonego. Bliski pokonania Jakuba Bielińskiego było przed przerwą Andrei Trukhan, ale Białorusin nie zdołał pokonać swojego byłego kolei z zespołu.

Mistrzowie Rummikub w Garwolinie

Opublikowano: 30 wrzesień 2023, 08:39 Kategoria Sport
csikrummikub
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wciągająca, emocjonująca, inna w każdej rozgrywce, a dzięki Jokerom – nieprzewidywalna na każdym kroku! Tak najkrócej opisywana jest gra, której grono miłośników stale się powiększa. 24 września odbyły się I Mistrzostwa Garwolina w Rummikub, w których wzięli udział gracze z całego Mazowsza. Najlepsi pojadą na Mistrzostwa Polski.

Rummikub to propozycja dla każdego bez względu na wiek. - Ta emocjonująca i nieprzewidywalna gra, która wciąga zarówno młodych graczy, jak i ich rodziców czy dziadków, ma już spore grono wielbicieli także w Garwolinie. Wśród nich trzeba wymienić rodzinę Brzozowskich, która nie tylko gra i zaraża swoją pasją innych, ale także organizuje takie wydarzenia jak to. Mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Stowarzyszenie Stopka Pilawa organizuje II edycję Pilawskiego Półmaratonu Trailowego. 21-kilometrowa trasa została wytyczona po okolicznych lasach. Impreza odbędzie się 15 października. Jeszcze we wrześniu, przy zapisach, obowiązuje niższa opłata startowa.

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji półmaratonu, organizatorzy idą za ciosem. Druga odsłona półmaratonu w terenie zapowiada się niezwykle interesująco.

reklama
reklama