Młodzi piłkarze GKS Wilga Garwolin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Prawie 130 zawodników, pod czujnym okiem trenerów, przebywa na obozie w Mrągowie.

11 zawodników rocznika 2002 z trenerem Konradem Piotrowski, 11 zawodników rocznika 2003 z trenerem Piotrem Talarem, 24 zawodników 2004 z trenerem Sergiuszem Wiechowskim, 17 zawodników rocznika 2005/06 z trenerem Robertem Kwiatkowskim, 37 zawodników z trenerami Karolem Zawadką i Kamilem Zawadką, 27 zawodników rocznika 2009/10 z trenerem Robertem Baczewskim przy pomocy trenera Jarosława Otłowskiego zameldowało się wczoraj w Hotelu Mrągowo Activ. W kadrze obozu jest także Mariusz Poreda, kierownik drużyny rocznika 2007/2008.

Skoki w Górkach

Opublikowano: 19 lipiec 2018, 09:17 Kategoria Sport
Górkikoniegmina Garwolin

To pierwsze takie zawody na terenie gminy Garwolin, ale na pewno nie ostatnie. W niedzielę w Górkach miłośnicy koni mogli podziwiać zmagania zawodników I Towarzyskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody.

Mimo kapryśnej pogody wydarzenie przyciągnęło spore grono zawodników i oglądających. I Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody zostały zorganizowane przez Gminę Garwolin, Stajnię Hodowlano-Sportową „Grabice” oraz Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie. Zawodnicy walczyli o puchary i nagrody w czterech kategoriach. Konkurs Open Debiuty z wysokością przeszkody 60 cm wygrała Marta Chmielewska. W konkursie Open klasa LL (wysokość 90 cm) zwyciężyła Wiktoria Redek na koniu Tosca, a w konkursie Open klasa LL, z trafieniem w normę czasu i wysokością 80 cm - Weronika Kuta na koniu Cymka.  Konkurs Open Debiuty (wysokość 70 cm) zakończył się wygraną aż czterech zawodniczek. Na najwyższym miejscu podium stanęły - Klaudia Winek, Zuzanna Borowiec, Julia Rzeplińska i Weronika Zawisza.

Wilga Garwolin pokonała Huragan Wołomin 5:4 (2:3), a Orzeł Unin wygrał z Józefovią Józefów 2:1 (1:0). Dla obu zespołów z powiatu garwolińskiego były to pierwsze wygrane w sparingach przed rozpoczęciem sezonu.

We wtorek wieczorem w Józefowie Orzeł mierzył się z miejscową Józefovią. Do przerwy podopieczni Janusza Kowalskiego prowadzili po trafieniu testowanego zawodnika. Asystę przy golu zanotował Krystian Parzyszek. Po zmianie stron podwyższył Kacper Kowalski, który wykorzystał podanie Emila Wielgosza. Ostatecznie gospodarzom udało się strzelić tylko bramkę honorową.

Reprezentacja polski w piłce nożnej plażowej po raz pierwszy w historii odbywa zgrupowanie w Garwolinie. Podopieczni Marcina Stanisławskiego przygotowują się do Turniejów Europejskiej Ligi Beach Soccera. Zgrupowanie opuścił Filip Gac, który w nocy został tatą.

Zgrupowanie rozpoczęło się w niedzielę. Biało-czerwoni przygotowują się do turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera w Moskwie, który trwa od 15 lipca.

Wysoka forma Mateusza Kondeja

Opublikowano: 17 lipiec 2018, 07:43 Kategoria Sport
mateusz kondejwilga garwolinlekkoatletyka

W sobotę, przy zmiennej pogodzie, odbył się na stadionie AWF w Warszawie, mityng lekkoatletyczny pod nazwą „Kierunek Berlin – Mistrzostwa Europy”. Bardzo dobrze zaprezentował się tych zawodach biegacz Wilgi Garwolin,  Mateusz Kondej, który wystąpił  w biegu na 800 m.

Wysokie tempo biegu które narzucili najlepsi, bardzo odpowiadało naszemu zawodnikowi, który uzyskując  znakomity wynik 1.52.51s, poprawił o ponad 2.5 sekundy swój własny rekord powiatu seniorów.