Cheerleaderki z Garwolina mistrzyniami

Opublikowano: 21 marzec 2019, 07:26 Kategoria Sport
dream teamno namecheer

Złoto, srebro i brąz wywalczyły garwolińskie cheerleaderki na Mistrzostwach Polski Cheerleaders PSCh. Już niedługo będą reprezentowały nasz kraj na mistrzostwach świata w Stanach Zjednoczonych.

Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCh  2019  odbyły się w Kielcach w dniach 15 - 17 marca. Rywalizacja wyjątkowo miała miejsce w innej scenerii niż zwykle. Na ogół zawody tego typu odbywają się na halach sportowych, a tym razem nasze zawodniczki miały możliwość prezentować się w Kieleckim Teatrze Tańca. Na jego scenie rywalizowało ze sobą około 2100 tancerzy w trzech dywizjach: Performance Cheer, Pom Dance i Cheer.

W wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć również reprezentantek z Garwolina. Do udziału w mistrzostwach Klub „NoName” wystawił trzy zespoły oraz dwa duety, trenowane przez Izabelę Nierwińską i Zofię Kisiel. - Wszystkie dziewczęta reprezentujące nasz Klub były bardzo zdeterminowane, by osiągnąć sukces. Ćwiczyły, poświęcając bardzo dużo czasu i energii na doskonalenie swoich umiejętności, ale opłacało się – mówi Zofia Kisiel.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Żelechowie zdobyły Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej.

W tegorocznej edycji Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt udział wzięło dziewięć zespołów. Zostały one przydzielone do dwóch grup. W grupie A znalazły się SP Unin, SP2 Łaskarzew, SP Górzno i SP Miastków Kościelny. W grupie B zagrały SP Gończyce, SP Wilkowyja, SP Żelechów, SP Pilawa i SP Ruda Talubska. Z każdej grupy do rundy finałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny. Z grupy A były to Unin oraz Miastków, z grupy B Żelechów i Gończyce.

Radni z Górzna najlepsi pod siatką

Opublikowano: 21 marzec 2019, 06:35 Kategoria Sport
turniej radnychCSiK

Zespół Gminy Górzno obronił tytuł w ubiegłego roku i stanął na najwyższym miejscu podium XIX Turnieju Piłki Siatkowej Radnych Miast i Gmin Powiatu Garwolińskiego. W zawodach wzięło udział 8 drużyn.

16 marca w hali sportowej w Górznie odbył się  XIX Turniej Piłki Siatkowej Radnych Miast i Gmin Powiatu Garwolińskiego, którego organizatorem jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Fundatorem nagród i patronem honorowym turnieju był Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki.

Wilga to zespół z potencjałem

Opublikowano: 20 marzec 2019, 05:57 Kategoria Sport
wilga garwolindamian milewski

O pierwszych dniach pracy w Wildze Garwolin, z nowym trenerem GKS, rozmawia Łukasz Korycki.

Jak wyglądały początki Pana pracy jako trenera?

Pochodzę z Bełchatowa. Tam się wychowałem jako zawodnik. Później studiowałem na AWF w Katowicach. Kolejnym etapem była Warszawa. Trenowałem młodzieżowe drużyny Drukarza i Agrykoli. Później przyszedł czas na seniorów, czyli IV-ligową Żyrardowiankę, po tym etapie przez 1,5 roku trenowałem Agape Białołęka w okręgówce. Później miałem rok przerwy, kiedy koncentrowałem się głównie na rodzinie. Następnie byli juniorzy Legionovii i niedługo później zostałem asystentem pierwszego zespołu w II lidze. Przez ostatni rok trenowałem grupę „wilczków” w Agape.

Reprezentujący Victus Rębków i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Łukasz Świesiulski wygrał XXXIII Bieg Zaślubin - Kołobrzeg 2019.

Niedzielny bieg był jedną z imprez w ramach Pucharu Polski w biegach długich. Zawodnik z gminy Garwolin do odległego Kołobrzegu udał się także, aby sprawdzić się na atestowanej trasie.

Na obiektach AWF w Warszawie odbyły się w minioną niedzielę Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego  w biegach na przełaj, w których startowały wszystkie kategorie wiekowe od dzieci, po kategorie seniorów. W imprezie tej cztery medale przypadły młodym zawodnikom Wilgi Garwolin.

Medale srebrne zdobyli: Natalia Przybysz – 2 km juniorek, Agata Szaniawska – 2km juniorek młodszych, Jacek Febert – 3km młodzików. Medal brązowy wywalczyła Katarzyna Głowala w biegu juniorek młodszych na dystansie  2 km.