Wicelider mocniejszy od Wilgi

Opublikowano: 13 listopad 2019, 17:47 Kategoria Sport
wilga garwolinradomiak II radom

Rezerwy I-ligowego Radomiaka Radom pokonały Wilgę Garwolin 3:1 w meczu 14. kolejki IV ligi. W sobotę przy Sportowej ostatni akcent rundy jesiennej.

Na mecz z wiceliderem rozgrywek Wilga pojechała bez podstawowych obrońców – Filipa Gaca, Roberta Kwiatkowskiego i Piotra Talara. Spotkanie, rozgrywane w Pionkach, rozpoczęło się znakomicie dla gości. W 4. minucie Sebastian Papiernik zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka po koźle wpadła do siatki.

Doskonałymi występami w Biegach Niepodległości, lekkoatleci Wilgi Garwolin, zakończyli owocny sezon 2019.

Warszawa

Warszawskie biegowe święto poprzedził odśpiewany przez prawie 20 000 startujących uczestników hymn państwowy, po którym, zgodnie z tradycją, o godzinie 11.11 rozpoczął się na dystansie 10 km największy w Polsce, XXXI Bieg Niepodległości.

Zdrowie awansowało do finału MP U20

Opublikowano: 12 listopad 2019, 10:05 Kategoria Sport
futsalzdrowie garwolingórzno

W niecodziennych okolicznościach awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20 w futsalu wywalczyli zawodnicy Zdrowia Garwolin.

Turniej eliminacyjny został rozegrany wczoraj w hali sportowej w Górznie. Obok Zdrowia Garwolina na parkiecie wystąpiły silne zespoły Hurtapu Łęczyca, AZS UW Drukarz Warszawa i Futbalo Białystok z kapitanem reprezentacji Polski U19 - Bartłomiejem Borowikiem.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Nationale-Nederlanden,  jest organizatorem największego w Polsce cyklu biegów  p.n . City Trail. Biegi na dystansie 5 km, w edycji 2019/2020, odbywać się będą w sześciu terminach, w 10 polskich miastach, co daje imponującą ilość 60 biegów.

Pierwszy z tych biegów odbył się w dniu 9 listopada w Warszawie, pod nazwą „Bieg dla Niepodległej”, a udział w nim wzięło prawie 700 uczestników.  Wystartowała w nim tradycyjnie reprezentantka Wilgi Garwolin Emilia Mazek, która w stawce 250 kobiet zajęła wysokie II miejsce, z czasem  18minut 38sek, a w kategorii K-20 była pierwsza. Zwyciężyła reprezentantka Góry Kalwarii  Iwona Wicha, która wyprzedziła naszą reprezentantkę o 11 sekund, a trzecie miejsce przypadło znanej biegaczce Iwonie Parszczyńskiej – czas 18.54s.

Osiem zespołów wzięło udział w Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci „Puchar Niepodległości”, który rozgrywany był dzisiaj w Hali Stulecia w Garwolinie. Najlepszy okazał się zespół SPF Sabio. 

Dzisiejsze zmagania piłkarzy z rocznika 2009 rozpoczęły się od fazy grupowej, gdzie o wielu rozstrzygnięciach decydowała tylko jedna bramka. W kolejnej rundzie drużyny grały o dalsze pozycje i rywalizowały o medale.

Patriotyczny bieg w gm. Górzno

Opublikowano: 08 listopad 2019, 10:01 Kategoria Sport
łąkibieggórzno11 listopada

W Łąkach (gm. Górzno) odbył się I Bieg Niepodległości. Na starcie, mimo chłodnej aury, stanęło kilkadziesiąt osób.

I Bieg Niepodległości z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich zainteresowanych odbył się wczoraj pod patronatem wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łąkach.