poniedziałek, 22 czerwca 2026 23:40
Reklama
Aktualności:

Edukacja

Reklama
Wokalne sukcesy Ekonomika
Wokalne sukcesy Ekonomika
Adrianna Wojtaś oraz szkolny zespół New Beat 3 z ZSP nr 1 w Garwolinie znaleźli się gronie laureatów XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ?Rozśpiewany Wawer 2015?. Dla uczniów garwolińskiego ekonomika to już kolejne laury zdobyte w konkursie organizowanym przez warszawski Klub Kultury ?Zastów?. Pod koniec marca w przesłuchaniach na żywo w stolicy wzięli udział cztery wokalistki z Ekonomika i szkolny zespół New Beat. Komisja konkursowa przez trzy dni przesłuchała 237 solistów i 32 zespoły. 24.04.2015 04:31
Dzień Otwarty w Dwójce
Dzień Otwarty w Dwójce
Symulator dachowania, darmowe czesanie i modelowanie włosów, stoisko z przekąskami przygotowanymi przez uczniów. To tylko niektóre atrakcje, z których skorzystali gimnazjaliści podczas Dnia Otwartego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Mimo soboty, szkoła przy ul. II Armii Wojska Polskiego, tętniła dzisiaj życiem. Poranny Dzień Otwarty przyciągnął ponad stu gimnazjalistów, którzy wkrótce staną przed pierwszym życiowym wyborem ? jaką szkołę wybrać. 18.04.2015 11:06
Emil Zając najlepszym scrabblistą
Emil Zając najlepszym scrabblistą
?Bo każda litera ma znaczenie? ? pod takim hasłem odbył się II Powiatowy Turniej Scrabble w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Zwycięzcą zmagań został reprezentant gospodarzy Emil Zając. Na starcie dzisiejszego turnieju stanęło siedmiu uczniów którzy. Na zaproszenie gospodarzy nie odpowiedziała żadna ze szkół powiatu garwolińskiego. Walka o tytuł zwycięzcy rozegrała się zatem między uczniami ?Dwójki?. Uczestnicy zmierzyli się w 11 pojedynkach, z których każdy miał swoją dramaturgię. Niekiedy o losach partii decydowały pojedyncze punkty. 15.04.2015 11:02
Sukces Technikum Geodezyjnego z Żelechowa
Sukces Technikum Geodezyjnego z Żelechowa
Wiktoria Sztylka, Kamil Szostek, Tomasz Mućka z sukcesem zakończyli XXXVII Olimpiadę Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Uczniowie żelechowskiego Technikum Geodezyjnego zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Finał prestiżowego konkursu odbył się w dniach 9-11 kwietnia w Bydgoszczy. Spośród 28 szkół, które awansowy do tego etapu, czwarte miejsce zajęło Technikum Geodezyjne w Żelechowie.  Reprezentanci z naszego powiatu ustąpili pola tylko ekipom z Opola, Lublina i Rzeszowa. Za sobą pozostawili m.in. reprezentantów dużych miast - Warszawy, Zielonej Góry, Łodzi, Bydgoszczy, Katowic, Szczecina, Wrocławia czy Krakowa. 15.04.2015 08:00
Doświadczenie zdobywali na praktyce w Niemczech
Doświadczenie zdobywali na praktyce w Niemczech
16 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie ma za sobą miesięczną praktykę w Turyngii. Dwójka jest jedyną szkołą w powiecie, która realizuje program praktyk zagranicznych z unijnego programu Erasmus+. Projekt ?Jakość przez praktykę? daje to co najważniejsze w poszukiwaniu pracy przez młodych, czyli doświadczenie zawodowe. W lutym 16 uczniów III klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Budowlanego wyjechało na miesięczne praktyki do Niemiec. Koszty przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia pokrył projekt. Młodzież otrzymała ponadto kieszonkowe w wysokości ponad 200 Euro. 02.04.2015 06:30
Programiści z Garwolina w gronie najlepszych
Programiści z Garwolina w gronie najlepszych
Dobiegł końca II Etap Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego PING. W gronie 29 finalistów znajduje się dwóch uczniów garwolińskich szkół ? Konrad Starosz (ZSP nr 2) i Antoni Żelazo (ZSP nr 1). Konkurs organizowany jest przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, a walka toczy się o indeksy tej uczelni. Pierwszy etap rozpoczął się w październiku i polegał na rozwiązywaniu zadań programistycznych, które publikowane były w tygodniowych odstępach czasu do 22 grudnia. Aby zakwalifikować się do etapu drugiego należało łącznie zdobyć 50 proc. możliwych punktów. W kolejnym etapie  utrudnienie polegało tu na tym, że czas na rozwiązanie zadań był krótszy. 26.03.2015 13:23
ZSP nr 2 przykładem dobrych praktyk nauki zawodu
ZSP nr 2 przykładem dobrych praktyk nauki zawodu
Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie zorganizowało w Siedlcach konferencję ?Promocja kształcenia zawodowego?. W gronie trzech szkół prezentujących dobre praktyki nauki zawodu znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Siedlecka delegatura kuratorium oświaty na wczorajsze spotkanie zaprosiła dyrektorów gimnazjów z terenu byłego województwa siedleckiego. ? Rok szkolny 2014/2015 jest rokiem kształcenia zawodowego. Chcemy wspólnie z prelegentami promować ten rodzaj kształcenia ? podkreślała na wstępie Joanna Kaniuk, dyrektor siedleckiej delegatury kuratorium oświaty. 26.03.2015 06:36
Najlepsi zawodowcy wyłonieni
Najlepsi zawodowcy wyłonieni
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie odbył się konkurs z przedmiotów zawodowych w ramach IV Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie szkół rywalizowali w kategoriach mechanik pojazdów samochodowych oraz kucharz. W zmaganiach wzięło udział 18 uczniów z trzech szkół zawodowych funkcjonujących na terenie powiatu garwolińskiego. W szranki stanęli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Miętnem (opiekunowie Paulina Mazurek i Henryk Pyza), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie (opiekunowie Iwona Kiełt i Jerzy Nosowski) oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie (opiekunowie Iwona Jończyk i Kazimierz Kulikowski). Każdy z zawodników w ciągu 100 minut rozwiązywał test z wiedzy i umiejętności zawodowych. 24.03.2015 09:12
Sukces fryzjerek z ZSP nr 2
Sukces fryzjerek z ZSP nr 2
Sukcesem uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zakończyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzur Historycznych ?Fryzjerska Odyseja? zatytułowana ?Najmodniejsze fryzury Starożytnego Rzymu, średniowiecza i renesansu?. Konkurs, który odbył się w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie, składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej na temat zaprojektowanej fryzury. Praca miała zawierać także fotografię postaci, która była inspiracją. W drugim etapie ? części praktycznej ? należało w wykonać fryzurę na modelce w warunkach konkursowych. Ocenie poddane było nie tylko uczesanie, ale ubiór, makijaż modelki oraz zgodność z tematem wiodącym. 19.03.2015 06:09
Zyskaj stypendium Banku BGŻ
Zyskaj stypendium Banku BGŻ
Pochodzą z małych miejscowości i choć kończyli gimnazja z najwyższymi stopniami, sytuacja materialna utrudniałaby im kontynuację nauki. A przecież ze swoim talentem i pasją zasługują na miejsce w najlepszych szkołach. Stąd pomysł Banku BGŻ na wsparcie takich wybitnych młodych ludzi. Klasa BGŻ to autorski program stypendialny zapewniający absolwentom gimnazjów naukę w renomowanych liceach ogólnokształcących w 5 miastach akademickich - Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie. 18.03.2015 10:21
Powiatowa Liga Przedmiotowa rozpoczęta
Powiatowa Liga Przedmiotowa rozpoczęta
Klara Płatek z garwolińskiego LO została zwyciężczynią Konkursu z Języka Rosyjskiego. To pierwsza odsłona tegorocznej Powiatowej Ligi Przedmiotowej organizowanej przez starostwo powiatowe. - Poprzednio organizatorem PLP był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Wielu pytało po likwidacji ośrodka, czy będą odbywały się olimpiady i konkursy. Udaje się to dzięki zaangażowaniu zespołów nauczycieli poszczególnych przedmiotów ? zaznaczał podczas uroczystego zakończenia pierwszej odsłony tegorocznej PLP starosta Marek Chciałowski. 13.03.2015 07:48
Rekord krwiodawców w Ekonomiku
Rekord krwiodawców w Ekonomiku
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, która cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym specjalistyczny autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie do popularnego ?Ekonomika? zawitał już po raz trzeci. Po raz trzeci także nie zawiodła młodzież tej szkoły. Udział w akcji zadeklarowało 101 uczniów, z czego krew oddały aż 84 osoby! To o dziesięć więcej niż wynosił dotychczasowy rekord. 20.02.2015 15:15
Najlepsi sportowcy otrzymali stypendia starosty
Najlepsi sportowcy otrzymali stypendia starosty
10 sportowcom, w tym dziewięciorgu lekkoatletom, zarząd powiatu garwolińskiego przyznał roczne stypendia sportowe. Co miesiąc zawodnicy i zawodniczki będą otrzymywać 200 zł lub 250 zł. Uroczyste wręczenie tegorocznych stypendiów odbyło się wczoraj w budynku Urzędu Gminy w Garwolinie. Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych należy mieć na koncie sukcesy sportowe na szczeblu ponadpowiatowym oraz reprezentować klub z powiatu garwolińskiego. 19.02.2015 07:50
Krew polała się w ZSP nr 2
Krew polała się w ZSP nr 2
Prawie 35 litrów krwi oddała młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie podczas trzeciej w tym roku akcji honorowego krwiodawstwa. Nastolatkowie, zachęceni hasłem ?Twoja krew ratuje życie?, cenny płyn oddawali w środę. Tego dnia na szkolnym dziedzińcu zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. - Uczniowie ZSP nr 2 i nauczyciele stawili się na akcje wyjątkowo licznie, przybyło nam wielu nowych członków zarówno uczniów jak i nauczycieli. Do oddania zakwalifikowało się 77 osób. Oddano aż 34,65 l krwi ? informuje opiekun szkolnego koła krwiodawców Robert Huńczak. 06.02.2015 12:45
Sukces programistów Dwójki
Sukces programistów Dwójki
Zakończył się I etap III Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego PING. Do kolejnej rundy zmagań dostało się dwóch uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie ? Konrad Starosz i Kamil Poncyliusz. Konkurs organizowany jest przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (dawniej Politechnika Szczecińska). Biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, a walka toczy się o indeksy tej uczelni. 23.01.2015 14:22
Reklama
Reklama