Facebook.com
Youtube.com
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:53
Zaloguj się
Przełącz menu
Nieruchomości
Apteka
Wydarzenia
Kino
Kontakt
Zamknij menu
START
AKTUALNOŚCI
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
ROZMAITOŚCI
PRACA
OGŁOSZENIA
ZDJĘCIA
WIDEO
QUIZY
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Artykuły
Sport
Sport
Wybierz kategorię
Aktualności
Edukacja
Sport
Kultura
Wideo
Publicystyka
Rozmaitości
Płatne ogłoszenia i komunikaty
Sport
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
11. kolejka A-Klasy zakończyła rundę
Derbowych emocji nie brakowało w Pilawie, gdzie Puznówka podejmowała drużynę z Sośninki. Porażkami rundę zakończyły zespoły Burzy Pilawa i Wisły Maciejowice. Konieczność rozgrywania kolejki po ostatnim terminie to, podobnie jak w okręgówce, efekt nagłych opadów śniegu z końca października. Wtedy mecz zdołał jedynie rozegrać Promnik Łaskarzew (4:1 z Sokołem Celestynów). Wynik derbów rozgrywanych w Pilawie otworzyli gospodarze. Po golach Daniela Celińskiego i Piotr Dróżdża gospodarze prowadzili 2:0. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką został ukarany Waldemar Paszkowski ze Snajpera, który wdał się w dyskusję z sędzią. - Graliśmy lepiej w 11 na 11,niż z przewagą jednego zawodnika. Po przerwie po raz kolejny po naszej stronie był festiwal nieskuteczności ? mówi trener KS Puznówka 96 Przemysław Mazek.
20.11.2012 08:48
W okręgówce odrabiali zaległości
Na zakończenie tegorocznym ligowych zmagań zwycięstwa odniosły drużyny Wilgi Miastków i Hutnika Huty Czechy. Bez punktu Orzeł Unin. W weekend nadrabiano zaległości z październikowej 13. kolejki, w której grę uniemożliwił śnieg. Miłą niespodziankę kibicom sprawili zawodnicy Wilgi Miastków. W 3 ostatnich meczach rundy podopieczni zdobyli połowę z 18 punktów sezonu. W sobotę Wilga niespodziewanie ograła na boisku rywala Mazovię. Szczególnie udana był druga połowa, w której goście z Miastkowa dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy.
19.11.2012 09:16
Udany start siatkarek z Żelechowa
Od pewnego zwycięstwa 3:0 (17, 17, 13) z Championem Stanin rozgrywki Gimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt rozpoczęła drużyna z Żelechowa. Od końca września pod szyldem miejscowego Sępa działa żeńska sekcja siatkówki. - Moim założeniem było to, aby przy klubie istniała nie tylko sekcja piłki nożnej ? przyznaje prezes Sępa Wiesław Woźniak. Pod koniec września w klubie zawiązała się żeńska sekcja siatkówki. W kadrze jest kilkanaście zawodniczek, głównie uczennic trzeciej klasy gimnazjum, pozostałe dziewczęta to już licealistki. ? Dziewczyny chętnie przychodzą na zajęcia. Umiejętności są naprawdę duże. Na poziomie trzecich klas gimnazjum to ścisła czołówka powiatu ? przyznaje trener Michał Bogusz.
19.11.2012 07:20
AZS także za mocny dla 4CV
W meczu 6. kolejki mazowieckiej III ligi 4CV przegrał z AZS UW 2:3 (18, -25, 18, -18, -13). Dla drużyny z Garwolina była to 5. porażka w sezonie. Dzisiejsze spotkanie ze spadkowiczem z II ligi rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Trzypunktowe prowadzenie uzyskane w środkowej części seta (15:12) w końcówce udało się jeszcze podwyższyć. Seta zakończył atomowy atak środkowego Kamila Barana w trzeci metr boiska rywali. W kolejnej partii rolę się odwróciły. To goście dyktowali warunki gry. Mocniejsza zagrywka sprawiała graczom 4CV problemy. AZS prowadził już 7:2. Pogoń gospodarzy za akademikami zakończyła się przy stanie po 16. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, których grę prowadził Cezary Żyłkowski, były rozgrywający GTS Wilgi Garwolin. Wiele kontrowersji wzbudziła akcja przy stanie po 25. Sędzia niesłusznie dopatrzył się dotknięcia sufitu przez piłkę i przyznał 26. punkt gościom.
18.11.2012 14:37
Hokejowy wynik na koniec roku
Porażką 4:5 (2:2) zakończył się ostatni w tym roku mecz IV-ligowej Wilgi Garwolin. Na boisku w Józefowie GKS w meczu kontrolnym zmierzył się z ligowym rywalem ? Józefovią. Mecz toczony był bez tzw. napinki. Oba zespoły zaprezentowały otwartą grę w ofensywie. ? Chodziło o to, żeby pobiegać jeszcze na świeżym powietrzu. Graliśmy luźno. Trener Józefovii testował kilku zawodników, u nas zagrało 14 zawodników ? mówi trener Wilgi Marek Krawczyk. Do Józefowa nie pojechali kontuzjowani Mianowski, Edyk, Mariak. Ponadto zabrakło Grązki i Dróżdża. Z dobrej strony zaprezentował się 16-letni Piotr Szostak, strzelec 3. bramki dla GKS. ? To napastnik z drużyny juniorów rocznika 1996. Będziemy powoli go wprowadzać do gry w pierwszym zespole ? przyznaje szkoleniowiec.
17.11.2012 09:19
Ligowa zajawka
Pora nadrobić zaległości. W weekend 7 drużyn z powiatu garwolińskiego rozegra zaległe mecze kolejki z końca października. W grze przeszkadzał wtedy śnieg. Z drużyn siedleckiej okręgówki w październikowej serii spotkań zagrały Zryw i Sęp. Pozostali z rywalami z 13. kolejki zagrają teraz. Jutro Wilga Miastków jedzie na boisko wicelidera do Mińska Mazowieckiego. Uniński Orzeł podejmie w niedzielę Tygrysa z Huty Mińskiej. Po 3 punkty do Małkini pojedzie Hutnik.
16.11.2012 07:42
Zgłoś kandydata do sportowca roku
Centrum Sportu i Kultury i tygodnik Życie Siedleckie po raz kolejny organizują plebiscyt na Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2012. Zwycięzców poznamy 9 lutego, podczas Balu Mistrzów Sportu. Zanim jednak ruszy głosowanie czytelnicy mogą zgłaszać kandydatury osób, które ich zdaniem zasługują na to wyróżnienie. Imię i nazwisko sportowca wraz z krótkim uzasadnieniem jego kandydatury należy przesłać do 28 listopada na adres:
[email protected]
.
15.11.2012 07:02
Ekonomik najlepszy pod siatką
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie wygrali XVII Turniej Piłki Siatkowej Chłopców z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości. Drugie miejsce zajął garwoliński ogólniak, a trzecie gospodarze ZSP 2 Garwolin. Zawody rozegrano wczoraj. W pierwszym meczu ZSP 1 Garwolin gładko ograł ZSP 2 Garwolin 3:0 (18, 21, 20). Triumf w turnieju podopieczni Sławomira Miernickiego zagwarantowali sobie po jeszcze bardziej przekonywującym zwycięstwie z LO Garwolin 3:0 (16, 15, 18). Najbardziej zacięty przebieg miał mecz decydujący o 2. miejscu. Dopiero tie-break zdecydował, że gospodarze zajmą 3. miejsce.
15.11.2012 07:02
W B-Klasie koniec rundy
W zaległych b-klasowych derbach Orzeł Parysów pokonał Amur Wilga 4:3. Niespodziewanej porażki doznały rezerwy IV-ligowej Wilgi. Drużyny z powiatu garwolińskiego zajmują na koniec rundy jesiennej miejsca od 3. do 5. Kibice w Parysowie byli świadkami derbów, które obfitowały w wiele sytuacji podbramkowych. W pierwszych minutach przewagę uzyskali goście z Wilgi. Po kwadransie gry prowadzenie objęli jednak gospodarze po strzale Ryszarda Tomaszczuka. Wyrównanie było autorstwa również zawodnika Orła, który nieszczęśliwie odbił piłkę po wrzutce Wojciecha Parola. Przed zmianą stron gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Przytomnością w polu karnym wykazał się Tomasz Naperd.
14.11.2012 07:17
Klima pierwszy liderem ligi szczypiorniaka
6 drużyn wystartowało w turnieju piłki ręcznej o Puchar Posła Grzegorza Woźniaka. Rywalizacja będzie toczyła się co wtorek, do 4 grudnia. Wczoraj rozegrano 1. kolejkę spotkań. Pierwszym liderem rozgrywek, toczonych w systemie każdym z każdym, została drużyna Klimy. Za niespodziankę można uznać wygraną młodych szczypiornistów z Gimnazjum nr 2 z licealistami ZSP nr 1. Organizatorem ligi jest Centrum Sportu i Kultury. 2 kolejne serie spotkań będą rozgrywane w hali przy Zespole Szkół nr 2. Mecze ostatniej kolejki będą toczyły się w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Zawodnicy grają 2x15 minut.
14.11.2012 07:17
13. kolejka A-Klasy: Wygrane Burzy i Promnika
Drużyny z Pilawy i Łaskarzewa odniosły zwycięstwa w 13. kolejce warszawskiej A-Klasy. Osłabiony brakiem kilku zawodników Snajper nie dał rady rezerwom III-ligowca. Z remisu w meczu z Victorią II Sulejówek mogą cieszyć się gracze z Puznówki. Trzecie ligowej zwycięstwo odnieśli zawodnicy Burzy Pilawa. W derbach na własnym boisku wysoko ograli Wisłę Maciejowicę 4:1 .Gospodarze pierwszą bramkę strzelili tuż przed zejściem graczy na przerwę. Po zmianie stron Kosynierzy szybko wyrównali po strzale Roberta Włodarczyka. Później jednak miejscowi zdominowali grę, czego efektem były 3 gole. Dzięki zwycięstwu Burza zrównała się punktami z Wisłą.
13.11.2012 14:57
15. kolejka LO: Zryw lepszy od Hutnika
Ciekawe dla kibicowskiego oka derby w Sobolewie, pechowa porażka Sępa z liderem, drugie zwycięstwo z rzędu Wilgi Miastków i już 40 straconych bramek Orła Unin. Na boiskach siedleckiej okręgówki rozegrano 15. serię spotkań. Dla zespołów z Sobolewa i Żelechowa były to ostatnie mecze w rundzie. Mecz w Sobolewie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Po strzale młodego Rafała Paciorka gospodarze prowadzili. Po zmianie stron kibice w Sobolewie byli świadkami meczu pełnego okazji bramkowych dla obu drużyn. ? Spotkanie stało się otwarte w ofensywie. Zryw, podobnie jak i my, miał dużo okazji do strzelenia goli ? przyznał trener Hutnika Tomasz Barej.
13.11.2012 08:50
W imieniny pobił rekord powiatu
Znakomicie w XXIV Biegu Niepodległości w Warszawie spisał się Marcin Gałązka. 23-latek z Wilgi Garwolin zajął 11. miejsce w stawce ponad 8 tys. zawodników. Najlepszy długodystansowiec powiatu pobił ponadto własny rekord powiatu na 10 km. W czołówce biegu w stolicy znalazło się kilku zawodników z naszego powiatu. Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem XXIV Biegów Niepodległości w Warszawie. Zgodnie z tradycją, impreza wystartowała punktualnie o godz. 11.11 z al. Jana Pawła II. W tym roku na trasę wybiegła rekordowa liczba zawodników - ponad 8 500 uczestników. Na starcie 10-lilometrowej trasy nie zabrakło znanych sportowców i aktorów . Do zawodów obok reprezentantów z niemal całej Polski, stanęli również lekkoatleci z naszego powiatu. Najliczniejszą ekipę stanowili biegacze Wilgi Garwolin z Marcinem Gałązką na czele.
13.11.2012 07:15
Porażka na koniec rundy
Z dorobkiem 22 punktów rundę jesienną IV ligi zakończyła Wilga Garwolin. GKS w ostatniej serii spotkań przed zimową przerwą przegrał w Raszynie z UKS Łady 1:2 (0:0). Beniaminek z Garwolina mecz kończył w dziewiątkę. Do Raszyna Wilga jechała bez kilku podstawowych zawodników. Pawła Edyka i Patryka Mianowskiego z gry wyeliminowała choroba, a Karola Zawadkę uraz. Za kartki pauzował Piotr Baranowski. Mecz był słabym widowiskiem, w którym główną rolę odegrał sędzia. Arbiter spotkania pokazał aż 3 czerwone kartki i 9 żółtych. W drugiej połowie po jednej z akcji, za faul na Piotrze Talarze, z boiska wyleciał gracz UKS. Do leżącego na boisku podszedł inny rywal, na co obrońca Wilgi zareagował nazbyt gwałtownie co skończyło się drugą żółtą kartką dla defensora gości.
11.11.2012 15:36
Ligowa zajawka
IV-ligowa Wilga Garwolin oraz B-Klasowe zespoły Orła Parysów, Amura Wilgi i Wilgi II Garwolin w weekend zagrają ostatnie ligowe mecze w tym roku. W drugiej listopadowej kolejce w Sobolewie, Pilawie i Parysowie derby. Jeśli w niedzielę w Raszynie Wilga ogra przedostatnią drużynę z Ład, to piłkarską jesień zakończy w znakomitych humorach. Beniaminek na zakończenie pierwszej rundy może zająć miejsce w górnej części tabeli. Choć trzeba pamiętać, że za tydzień rywale wyrównają straty rozgrywając zaległą kolejkę z października. Jeśli Wilga nie straci punktów będzie niepokonana od czterech spotkań.
09.11.2012 12:56
poprzednia
1
...
233
234
235
236
237
238
239
...
następna
Reklama
KOMENTUJECIE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Jajec
Treść komentarza:
Miałem takiego wujka on też słyszał różne głosy nawet pies do niego mówił. Miało być oryginalnie a skończyło się leczeniem psychiatrycznym.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 09:14
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
?
Treść komentarza:
a czy ty pamiętasz pochody? Obecność "niby nie obowiązkowa" w prl
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 07:38
Źródło komentarza:
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Autor komentarza:
Do bedoka
Treść komentarza:
Bez jaj, Mentzen co miał udowodnić to udowodnił, czy jakoś tak.. tak czy inaczej warto się wybrać, ciągle narzekasz na gawrony. Trudno cię zrozumieć...taki jesteś tajemniczy.
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 07:09
Źródło komentarza:
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Autor komentarza:
Obserwator
Treść komentarza:
Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku!
Data dodania komentarza:
22.06.2026, 04:44
Źródło komentarza:
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Odeszli od nas (9-12 czerwca)
Data dodania artykułu:
12.06.2026
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
22
Nowy budynek PSP w Garwolinie oficjalnie otwarty
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
20
Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Data dodania artykułu:
20.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
25
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
Data dodania artykułu:
13.06.2026
Liczba komentarzy artykułu:
11
WIDEO
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania
Tancerze Street Dance Studio pokazali efekty całorocznej pracy
Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina
Strażacy OSP powiatu rywalizowali w Pilawie
ZDJĘCIA
Poprzednie
Następne
Kliknij aby zobaczyć więcej
Nowe asfaltowe drogi w gminie Sobolew
Liczba zdjęć w galerii:
6
Strażacy ochotnicy wybrali nowe władze. Za nimi XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pilawie
Liczba zdjęć w galerii:
27
Pobiegli w upale ulicami Garwolina
Liczba zdjęć w galerii:
331
Pierwszy dzień święta miasta pełny atrakcji
Liczba zdjęć w galerii:
60
Reklama
Wyłącz AdBlocka i zezwól na reklamy
Dzięki reklamom możemy tworzyć wartościowe treści.