Pamiątkowa tablica odsłonięta w Górznie

Opublikowano: 16 kwiecień 2012, 14:32 Kategoria Aktualności
GórznoSmoleńskrocznica

- Musimy o nich pamiętać i ten pomnik jest dowodem tej naszej pamięci – mówił Jacek Sasin, minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas wczorajszego odsłonięcia tablicy upamiętniającej 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe oraz mieszkańcy Górzna.

„Pamięci 96 Polaków, na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010 r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej” – taki napis widnieje na odsłoniętej wczoraj przed budynkiem Urzędu Gminy w Górznie pamiątkowej tablicy.

- Mijają dwa lata od tej tragicznej wiadomości, która obiegła całą naszą ojczyznę. Zginęli wszyscy, elita narodu polskiego. Już kilka dni po katastrofie gromadziliśmy się tu w tym miejscu, gdzie oddawaliśmy hołd poległym. Poczuliśmy, że te tragiczne wydarzenia trzeba upamiętnić na stałe, żeby ta pamięć o tej dziwnej katastrofie została – mówił podczas wczorajszych uroczystości Waldemar Sabak, wójt gminy Górzno.

Poczuliśmy, że te tragiczne wydarzenia trzeba upamiętnić na stałe, żeby ta pamięć o tej dziwnej katastrofie została [Waldemar Sabak]

Odsłonięcie tablicy poprzedziła uroczysta msza święta, której przewodniczyli księża – ks. kanonik Eugeniusz Rola, proboszcz parafii w Górznie oraz ks. prałat Ryszard Andruszczak, proboszcz garwolińskiej kolegiaty. W obchodach 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej wzięli udział parlamentarzyści: poseł Jacek Sasin, Grzegorz Woźniak, Henryk Kowalczyk, senator Henryk Górski, przedstawiciel poseł Stanisławy Prządki – Halina Ziędalska, władze powiatowe na czele ze starostą Markiem Chciałowskim, wójtowie i burmistrzowie z terenu naszego powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Górzno, oraz młodzież, dzieci i mieszkańcy Górzna.

Przy nowym pomniki tragiczne wydarzenia sprzed dwóch lat wspominał Jacek Sasin. - Prezydent Lech Kaczyński był dla mnie człowiekiem bardzo bliskim. Można powiedzieć moim politycznym ojcem. Dzięki niemu wzrosła moja aktywność w sferze publicznej, ale w wymiarze ogólnopolskim to wybitny przywódca naszego narodu. Człowiek, który zawsze myślał o Polsce i temu podporządkowywał swoje działania. Myślał także o tych naszych małych ojczyznach, czego dowodem było to, ze jeździł po Polsce, spotykał się z Polakami, był także tutaj na ziemi garwolińskiej. Kiedy dziś wspominam ten tragiczny 10 kwietnia to stają mi przed oczami ich twarze, staje mi przed oczami miejsce katastrofy, na które dotarłem kilkadziesiąt minut po tragedii. Myślę, co my dziś możemy zrobić dla tych, którzy tam zginęli. Możemy się za nich modlić i musimy o nich pamiętać i ten pomnik jest dowodem tej naszej pamięci – mówił Jacek Sasin.

jd

Komentarze  

0 #11 fanatycynauczyciel 2012-04-17 22:08
a jakby to źródełko jeszcze było z wodą mineralną/gazow aną to dopiero byłby Cud naszego JEDYNEGO PRAWDZIWEGO PREZYDENTA Lecha. Byłby powód żeby świętym go ogłosić bo do królów już został zaliczony...
taaaaaak... to by pasowało do tej całej szopki!
Cytować
+1 #10 Gratulacjemiłośnik 2012-04-17 21:32
Fajnie ! - pisowska, czyli prawdziwie polska część narodu będzie miała gdzie chodzić na pielgrzymki. Ciekawe czy niedługo tam nie wybije jakieś uzdrawiające źródełko. Gratuluję !!! i życzę więcej takich inicjatyw samorządowych. - miłośnik buraków -
Cytować
0 #9 Widać komentarze starostwa!Marek 2012-04-17 17:59
Jak widzę pracownicy starostwa się nudzą i piszą, piszą
Cytować
+1 #8 pani Sparysowiak 2012-04-17 17:54
Cytuję b. cenzor:
To niektórzy lokalni dziennikarze chyba specjalnie eksponują parysowskie małżeństwo na zdjęciach, wiedząc, że będą cięte komentarze. S-ki też prowokują ustawiając się tam, gdzie będą w zasięgu obiektywu fotograficznego . Cyrk, ale kto na tym traci, oczywiście państwo S-ki, bo za każdym razem obrzucani są błotem przez internautów ale oni to chyba lubią.

I wcale sie nie dziwię pani S sprawuje znaczące funkcje partyjne w powiecie a nawet w kraju czego jej zazdrości wewnętrzna miejscowa konkurencja i przez to obrzuca błotem
Cytować
+1 #7 S.............. .......parysowiak 2012-04-17 17:50
Cytuję Nie odgrzewajmy S-ów:
Te komentarze wyciągają S-ków z niebytu. Nie uważacie, że najlepiej spuścić na nich zasłonę milczenia? Przecież większość oglądających te fotki nawet nie wie, kto to jest. Zapomnijmy o nich - ich czas już się skończył.

Państwo S w swojej gminie są dobrze znani i szanowani.Do wielu osób dopiero teraz dociera ,że zamiana S na BK to jak przejście z deszczu pod rynnę
Cytować
+2 #6 do Pani RedaktorPaweł 2012-04-17 15:34
Pani Justyno, czy praca dziennikarki i jednoczesne "dorabianie" sobie w biurze poselskim uważa Pani za rzetelne i uczciwe? Zachodzą poważne wątpliwości, czy będzie Pani potrafiła zachować dziennikarski obiektywizm. Co się stanie, jeśli trzeba będzie napisać krytyczny tekst o Grzegorzu Woźniaku? A może Wirtualny Garwolin jest już oficjalnie medium Prawa i Sprawiedliwości ? Czy Pani szefowie w Agorze wiedzą o tym? A Pan Panie Łukaszu? Nie widzi Pan poważnego konfliktu interesów??? Na całym świecie panują pewne standardy etyki dziennikarskiej i Państwo się im sprzeniewierzac ie rzucając złe światło na wszystkich dziennikarzy w Garwolinie.
Cytować
+4 #5 Szanowni internauciNie odgrzewajmy S-ów 2012-04-17 08:28
Te komentarze wyciągają S-ków z niebytu. Nie uważacie, że najlepiej spuścić na nich zasłonę milczenia? Przecież większość oglądających te fotki nawet nie wie, kto to jest. Zapomnijmy o nich - ich czas już się skończył.
Cytować
+5 #4 koleżeństwoGarwol 2012-04-16 21:59
państwo S. z parysewa to koleżeństwo i zaufani wójta Sabaka, panie wójcie daj pan sobie spokoj z takim afiszowaniem się z tymi ludźmi bo tylko pan na tym traci, a szkoda taki cwany z pana samorządowiec!
Cytować
+5 #3 pchają się na afiszb. cenzor 2012-04-16 19:44
To niektórzy lokalni dziennikarze chyba specjalnie eksponują parysowskie małżeństwo na zdjęciach, wiedząc, że będą cięte komentarze. S-ki też prowokują ustawiając się tam, gdzie będą w zasięgu obiektywu fotograficznego . Cyrk, ale kto na tym traci, oczywiście państwo S-ki, bo za każdym razem obrzucani są błotem przez internautów ale oni to chyba lubią.
Cytować
+8 #2 ku uwadzeborowik 2012-04-16 17:21
Jak p. prezydent był w 2009 roku w Garwolinie to z listy zaproszonych na spotkanie w domu kultury BOR wykreślił wszystkich z wyrokami sądowymi chyba jako potencjalnie zagrożenie dla głowy państwa. Teraz jedna z tych nieobecnych wtedy osób składa kwiatki na pomniku poświęconym p. prezydentowi. I na dodatek pcha się przed obiektywy aparatów.
Czy oni nie mają honoru?
Cytować
+6 #1 .. 2012-04-16 15:28
z fotogalerii najlepsze zdjęcie nr 3 "Przepióreczka" z Parysowa
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież